.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15

Тема: Сектите

  1. #1

    Сектите

    Хайде сега да видим кои какво знае за сектите
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594

    Re: Сектите

    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Хайде сега да видим кои какво знае за сектите
    Сектите обикновено са с цел правене на пари, като примамват хората, лъжат ги, че ще станат по-силни, разни ритуали и простотий правят и т.н.
    Членовете им обикновено са отегчени, комплексирани хора, които искат да си вдигнат самочувствието, правещи се на "тъмни", на опасни, на специални, уж на знаещи истината и работещи за някаква "свята" цел. Извращават вероизповеданията на християнството, мюсюлманството и т.н., рядко са с духовна цел, в повечето случай са с парична. Според мен за това са секти. Нерелигиозните, но наистина духовни групи, които знаят какво искат, са масони, розенкройцери, кабалисти, йоги, и т.н. Сектите са дребна работа.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  3. #3
    Сега ще споделя и аз какво знам за тях:
    Пренебрегвайки ценностите на науката и на традиционната религия, сетите претендират, че са открили път към мистично просветление и съвършенство, към духовната себереализация на личността и към някакво висше, езотерично знание. За да привлекат нови членове, те ги обсипват с внимание, толерантност и " искрена любов". За да приобщят нови членове използват следните средства: "промиване на мозъци" ( контролиране и трансформиране на мисленето) , незаконно отвличане, подсъзнателно внушение, изнудване чрез поверителна информация ( новият член е ДЛЪЖЕН да напише на един лист своите грехове, след което този списък би трябвало да бъде унищожен, но всъщност се използва за изнудване) , манипулиране чрез внушена вина и страх. Хипнотичният транс, медитацията или употребата на наркотици също са средство за контрол над членовете. Сектантския живот води личността асоциалност или краен аскетизъм, към странни сексуални практики - от безбрачие до религиозни оргии или сексуално насилие, а понякога към криминални престъпления или масови самоубийства .
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  4. #4
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Понякога сектите са просто от група езичници - имаше една секта "Свидетелите на Йехова" (просто дадох пример)

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Според мен има 3 вида:
    1.Религиозни духовни учения(християнство, мюсюлманство и т.н.)
    2.Езически.
    3.Сектантски групи на някоя религия.
    4.Нерелигиозни духовни общества(масонство, розенкройцери, кабала, йога, златната зора, и т.н.), които не спадат към сектите.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  6. #6
    Болшинството от влиятелните секти се опитват да представят своите доктрини като християнски по дух.Според мен сектите "паразитират" точно върху християнството, защото християните формират най-многобройната религиозна общност в света. Също така християнството е разпространено в страните които са най-развити в индустриално, културно и икономическо отношение и именно тези обстоятелства им дават по-големи шансове за осъществяването на комерсиалните си цели ...
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  7. #7
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Християнската църква също е секта, само че най голямата
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713

    Re: Сектите

    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Хайде сега да видим кои какво знае за сектите
    Сектите обикновено са с цел правене на пари, като примамват хората, лъжат ги, че ще станат по-силни, разни ритуали и простотий правят и т.н.
    Членовете им обикновено са отегчени, комплексирани хора, които искат да си вдигнат самочувствието, правещи се на "тъмни", на опасни, на специални, уж на знаещи истината и работещи за някаква "свята" цел. Извращават вероизповеданията на християнството, мюсюлманството и т.н., рядко са с духовна цел, в повечето случай са с парична. Според мен за това са секти. Нерелигиозните, но наистина духовни групи, които знаят какво искат, са масони, розенкройцери, кабалисти, йоги, и т.н. Сектите са дребна работа.
    Кажи ми защо мислиш така. Оу недей говори глупости за тъмни, на опасни на специални и уж знаещи истината. Мале много си гледал Btv репортерите, а?

    Eто ти няколко форума, дано да ти се оправи малкото кривото виждане за сектите, сатанисти и т.н.! Не ме убиждай, че да не почна аз.

    http://satana.biz/forum/index.php

    http://metalhell.free.bg/cgi-php/phpbb2/index.php


    Приятно прекарване!
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  9. #9

    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Перник
    Мнения
    648
    Аз мисля,че дори самата вяра на времето е била един вид секта.Пак са лъжели хората,какви ли не истории са измисляли,за да могат да ги обуздаят,за да козируват на владетелите си.Според мен и това е един вид сектантско.
    Never let the fear of striking out keep you from playing the game

  10. #10

    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Там където сенките шептят безспирно...
    Мнения
    17
    Хмм.. сектите са много.. в България най-малко ,въпреки всички очаквания са сатанистите,които може би се броят на пръсти.. а и да бяха повече нямаше да се разкрият.. други.. съществуват поне 4-5 "християнски" секти.... а и оригиналната Християнска църква също не им отстъпва по заблуждение на горките хорица.. за видовете секти просто е нужно човек да се разрови в гугъл.. аз нямам намерение да се правя на всезнайко.. така че... толкова
    I lust for the wind and the flurry of leaves
    And the perfume of flesh on the murderous breeze
    To learn from the dark and the voices between
    This is my will...
    The forest whispers my name... again and again..

  11. #11
    Мормоните са ми изключително смешни. Особено след като гледах епизода на South Park за тях

    Иначе мнението за сектите ми е че повечето са с цел да се вземат пари и тем подобни от "заблудени овци"

  12. #12
    секта-това е пълна измислица. и християнството е секта, само че има повече подръжници. заклеймяването с тази дума е начин да се манипулира общественето мнение

  13. #13
    Добре, че повечето хора вече не вярват като цяло в нищо.

  14. #14
    е все пак е хубаво дя вярвам в нещо,най-малкото в себе си

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от royal_girl
    е все пак е хубаво дя вярвам в нещо,най-малкото в себе си
    Аз само на себе си вярвам!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си