.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 36
  1. #1

    Психология

    Останах с впечатлението, че няма тема ПСИХОЛОГИЯ Има ли хора, които се интересуват от тази наука ?
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  2. #2
    Какво според вас е агресията ? Проява на сила или на слабост
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Сложна е психологията, и само специалисти могат да кажат 100%.
    Но според мене, зависи от ситуацията, като в повечето случай е проява на слабост и комплексираност, но в други напротив.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  4. #4
    Ако агресията е спрямо същества, които са физически по-слаби не е ли признат на душевна слабост или проява на някакви комплекси ? Но понякога агресията е насочена и към напълно безпомощни създания, което е белег за психична болест. Също така агресията може да е физическа и психическа. и точно заради тази психическа агресия (унижения, обиди и т.н. ) според мен е проява на слабост
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  5. #5
    много се радвам, че има още хора, които харесват психологията
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  6. #6
    Според мен не е нормално от скука да тормозиш някой и по този начин да се изявяваш като лидер
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  7. #7
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Агресията си е признак на слабост. Човек , който неможе да контролира действията си е психично слаб.
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  8. #8
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от BallFace
    Това ми е любимата наука.
    Цитирай Първоначално написано от mistake
    Агресията си е признак на слабост. Човек , който неможе да контролира действията си е психично слаб.
    Има хора който им харесва така, че зависи от гледната точка!

    Едит: Преименувайте темата поне Психология, етика право и философия

  9. #9
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    На мен лично ми действа много подтискащо тъй като в час по психология учим и обсъждаме неща за, който ми става много кофти... Например, когато говорим за любов и секс при тийнейджърите ми става кофти защото се сещам как не ми върви в любовта и какъв нещастник съм и след часа по психология стоя, гледам и мълча като партизанин...

    А иначе един мой приятел, който учи в друго даскало ми каза, че учителката му го е карала да си говори с някакъв стол

  10. #10
    Аватара на woshata
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Непостоянно
    Мнения
    3 784
    Цитирай Първоначално написано от Verminaard
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Според мен не е нормално от скука да тормозиш някой и по този начин да се изявяваш като лидер
    Много си е нормално даже,най-малкото е ежедневие.

    Абе,mistake, 1) пише се НЕ МОЖЕ
    2)имаш ли си идея за какво говориш бре? От кога агресията и неспособността да си контролираш действията станаха едно и също ?!
    случайно да ти е преподавал щурчо
    .!.

  11. #11
    Повече от фен Аватара на bishop
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    338
    Цитирай Първоначално написано от Verminaard
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Ако агресията е спрямо същества, които са физически по-слаби не е ли признат на душевна слабост или проява на някакви комплекси ? Но понякога агресията е насочена и към напълно безпомощни създания, което е белег за психична болест. Също така агресията може да е физическа и психическа. и точно заради тази психическа агресия (унижения, обиди и т.н. ) според мен е проява на слабост
    Не е задължително да е признак на 'душевна слабост' може просто да ти е скучно и да решиш да поступаш някой и друг сополанко.Психическата агресия (и физическата) са по скоро показатели за доминация и лидерство,не слабост и душевна несигурност.Не казвам че не може и да е обратното,но все пак.


    П.С. такаааа - 19 правописни грешки в 4 думи....ебати личния рекорд поставих...
    не съм съгласен. подкрепям mistake. агресивни са хора, които не могат да се владеят, да изразяват чувствата си по друг начин или не са достатъчно интелигентни да се справят с даден проблем по-цивилизовано. и в трите случая агресията е проява на слабост (макар и различна)

    ПП: за мен да си истински лидер означава да бъдеш следван, без опражняваш натиск и тормоз. ако не умееш да водиш без да проявяваш излишна агресия, то тогава ти се превръщаш в тиранин. да не говорим че при положение че агресията е слабост (а за това мисля че спор няма), то тогава тя не може да бъде определена като лидерско качество.
    Welcome to the end of the thought process.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Ако агресията е спрямо същества, които са физически по-слаби не е ли признат на душевна слабост или проява на някакви комплекси ? Но понякога агресията е насочена и към напълно безпомощни създания, което е белег за психична болест. Също така агресията може да е физическа и психическа. и точно заради тази психическа агресия (унижения, обиди и т.н. ) според мен е проява на слабост
    Според теб ти агресивна личност ли си? (:

  13. #13
    Според мен не съм агресивен човек, но за сметка на това съм със слаби нерви
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Според мен не съм агресивен човек, но за сметка на това съм със слаби нерви
    Ако не бъркам ти си Кристина и си агресивен човек. (;

  15. #15
    бъркаш - не съм Кристина и не мисля, че съм до такава степен агресивна .... случва се да откача и да си изпусна нервите и да наругая някой
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Ако агресията е спрямо същества, които са физически по-слаби не е ли признат на душевна слабост или проява на някакви комплекси ? Но понякога агресията е насочена и към напълно безпомощни създания, което е белег за психична болест. Също така агресията може да е физическа и психическа. и точно заради тази психическа агресия (унижения, обиди и т.н. ) според мен е проява на слабост
    Не забравяй, че агресията може да бъде насочена както към външни лица - хетероагресия (или алоагресия) , така и към самия себе си (автоагресия). В повечето случаи това е следствие от слаби нерви, "императивни" слухови халюцинации, чувство за обреченост и вина и т.н., т.е. може да се говори за някакво психично разтройство у съответния човек. До колкото до хетероагресията, тя се отнася от психолозите до индивидуалното развитие. Могат да се наблюдават три етапа на този процес:

    - физическа агресия, която се свързва с архаичните модели в еволюцията;

    -вербална агресия, въпреки, че физическата не се заменя напълно от нея;

    -индиректна агресия, за която може да се каже, че се ползва от "културните" хора, които са култивирали изблиците си на гняв, под въздействието и натиска на обществото.

    Така, че според мен отчасти си права, зависи какъв е обекта на агресията ти. Може да бъде изкупитална жертва за твоите несполуки, може да бъде играчка за избиване на комплекси, психично отклонение, или просто за издигане в "обществото", очите на другите и т.н. Всеки с виждането си.
    And now you want somebody
    To cure the lonely nights
    You wish you had somebody
    That could come and make it right....

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    бъркаш - не съм Кристина и не мисля, че съм до такава степен агресивна .... случва се да откача и да си изпусна нервите и да наругая някой
    ами защо си с нейна снимка? (:

  18. #18
    Не съм Кристина, а Кристияна А ти си ?
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Не съм Кристина, а Кристияна А ти си ?
    Даниела, ама не си Кристияна хахаха Да не си ходила на църква да те прекръстят?

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от assamsancho
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Не съм Кристина, а Кристияна А ти си ?
    Даниела, ама не си Кристияна хахаха Да не си ходила на църква да те прекръстят?
    Мила така като гледам май не знаеш как ми е името, така че не спори с мен и не ми се прави на много остроумна
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  21. #21
    Психологията ми е любимата наука...Чета само книги по психология !!! Адски интересно ми е !!! :P

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от CeLyVka
    Какво според вас е агресията ? Проява на сила или на слабост
    В новата ми книжка по психология пише ето това за агресивността:

    Агресивностаа е винаги интенционална и е свързана с определени очаквания-причиняване на страдание,болка,унижение...

  23. #23
    това не воже да се нарече наука аз едно 99 % от времето споря с госпожата тя пък е една задръстена патица както и да е за тея неща за мене всичко с е индивидуално и тряя се мисли над проблемите а нее да ги характеризираш и обличаш в некфи термини и тн . . . с много нища от тази наука не съм съгласна на нвм кой че пита имах впредвид за учебния предмет психология иначе там като здравна структура няма лошо


  24. #24
    Aгресията не е решение... С какво спомага боя?
    Предпочитам думите, много по-спокойно е (дори по време на скандал) и наистина би могло да нарани повече човек, от удар.


    пък и аз не мога да се бия
    виждаш ли изпод тежкия си грим на кукла
    поне- делниците чакащи зад стъклените отпечатъци
    с протегнати стъпала
    и шалове
    обсипани с ориенталски фалшиви монети.

  25. #25
    Супер фен Аватара на raduna
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    ТУК
    Мнения
    1 198
    Определено не е проява на сила, те не вървят ръка за ръка.
    Но не е и задължително да е на комплекси, израз на някакво вътрешно напрежение е....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си