.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 87
  1. #1
    Аватара на n3_m3_k3f16
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    отвъд тилилейските гори....
    Мнения
    75

    Задгробен живот и прераждане.

    Вярвате ли в тях?Аз просто не мога да реша вярвам или не, Вие..?
    Днеска се спасиш от грип, утре те блъсне джип....


    Във всеки от нас спи геният и с всеки изминал ден заспива по-дълбоко. : )

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Първо на първо, за човек е удобно да вярва, тъй има надежда, че след смъртта си няма да престане да съществува, а душата и съзнанието му ще се запазят в мистичен свят на духове, или ще се прероди, ще създаде карма и така, докато не стане достатъчно извисен и добър за земния свят.
    Според някой религи го има, други остават неутрални по тоя въпрос. Тия теми са в основата на някой източни вярвания. Християнството от друга страна не говори за тях, дори може да се каже че ги отрича. Причината е, че за един християнин да вярва в това ще пречи на същността му на християнин. Прочети библията и ще разбереш, че ако тя потвърждаваше прераждането, щеше да изгуби много то смисъла си. По тая логика хората биха предпочели източни религий, но това е и като тест за вярата, тъй просто лицемерно сменят религията според тази, която им е по-приятна и удобна. Който вярва в Бог, значи вярва и в задгробното съществуване на душата му, но се спори за прераждането между различните религий. Може би не случайно християнството го отрича, защото както казах, то би нарушило смисълът му.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  3. #3
    Играеш , печелиш , не играеш , не печелиш. Баси има ли няма ли , като умреш ще видиш.

  4. #4
    Аватара на n3_m3_k3f16
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    отвъд тилилейските гори....
    Мнения
    75

    Re: Задгробен живот и прераждане.

    [quote="BallFace"]
    Цитирай Първоначално написано от n3_m3_k3f16
    Вие..?
    [b]"Вие" се пише с главна буква, само когато е в уважителна форма бе, научете го най-после, мамка му!




    Щом ти не уважаваш другите участници от форума ок, ама аз ги уважавам и затова пиша "Вие" с главна буква.
    Днеска се спасиш от грип, утре те блъсне джип....


    Във всеки от нас спи геният и с всеки изминал ден заспива по-дълбоко. : )

  5. #5
    Прераждане в никакъв случай.

  6. #6
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Аз не вярвам , въпреки ,че ми се ще да същетвуват.
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  7. #7
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.

  8. #8

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.
    +1 дори и мрак няма,съзнанието което се сформира от психиката на човек съществува докато мозакът се захранва с кръв,обогатена с кислород.След прекратяване на функциите на тялото,всичко процеси спират и съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира,защото реално погледнато съзнанието не е нищо повече от ел. импулси и процеси протичащи в мозъка.
    Ама то е тка,когато човек не се интересува и не знае кое как всъщност става,започва да си го обяснява според това което знае около него ,за съжаление това не е достатъчно и си въобразява едвали не че има душа и тази душа била безсмърта и се преражда или че пък имала еди колко си прераждания,или че била отивала някъде в разни други светове....
    В други светове....
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  9. #9
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.
    +1 дори и мрак няма,съзнанието което се сформира от психиката на човек съществува докато мозакът се захранва с кръв,обогатена с кислород.След прекратяване на функциите на тялото,всичко процеси спират и съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира,защото реално погледнато съзнанието не е нищо повече от ел. импулси и процеси протичащи в мозъка.
    Ама то е тка,когато човек не се интересува и не знае кое как всъщност става,започва да си го обяснява според това което знае около него ,за съжаление това не е достатъчно и си въобразява едвали не че има душа и тази душа била безсмърта и се преражда или че пък имала еди колко си прераждания,или че била отивала някъде в разни други светове....
    В други светове....
    Много правилно!!! Но истина е, че на хората просто така им е по лесно и по-приятно --- да вярват, че има нещо повече от просто някаква си смърт...

  10. #10
    Супер фен Аватара на raduna
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    ТУК
    Мнения
    1 198
    Аз вярвам, но мисля, че там е по-зле от тука... Така че, жалко....по-добре да нямаше

  11. #11
    znam 4e sled smurtta ima po hubav jivot i samo v tva vqrvam

  12. #12
    Няма задгробен живот.И прераждане няма

  13. #13

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Както винаги съм казвал,истината винаги е грозна и винаги се крие зад красиви паравани и в този случай е така.....красивия параван е че има прераждане/рай,ад,че има смисъл да се живее,че си се родил с мисия,а грозната истина е че няма абсолютно нищо и животът е просто едно съществуване,което ние хората можем да усмислим чрез развитата ни психика.Не сте ли се замисляли над факта че никой не се върнал от онзи свят за да разкаже,това е защото въобще няма "там" и "онзи свят",а относно онези които са били уж си единия крак мъртви и са били видели разни работи,това си е абсолютна психическа заблуда.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  14. #14
    Както беше казал един приятел:
    "Просто не си представям всичко да изчезне..за мен е невъзможно"

  15. #15
    Просто Смъртта не е края на живота.

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Jumbie483
    Както беше казал един приятел:
    "Просто не си представям всичко да изчезне..за мен е невъзможно"
    абсолютно съм съгласна с твоя приятел
    никой не знае какво става, никой не се е върнал, за това не ни пречи да сме оптимисти и да мислим за нещо хубаво, не да мислим за некви мракове и т.н ..
    But I am never beaten
    Broken not defeated,
    I know next to you is not where I belong

  17. #17
    има такова нещо.. но не за всеки

  18. #18
    Супер фен Аватара на raduna
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    ТУК
    Мнения
    1 198
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Както винаги съм казвал,истината винаги е грозна и винаги се крие зад красиви паравани и в този случай е така.....красивия параван е че има прераждане/рай,ад,че има смисъл да се живее,че си се родил с мисия,а грозната истина е че няма абсолютно нищо и животът е просто едно съществуване,което ние хората можем да усмислим чрез развитата ни психика.Не сте ли се замисляли над факта че никой не се върнал от онзи свят за да разкаже,това е защото въобще няма "там" и "онзи свят",а относно онези които са били уж си единия крак мъртви и са били видели разни работи,това си е абсолютна психическа заблуда.
    ти пък откъде знаеш коя е истината, както другите няма как да знаят, така и ти => те са толкова прави колкото и ти

  19. #19
    Добре щом ''съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира''как ще обясниш чувствата.Страхът,радостта ,еуфорията ......

    По Темата:Нашият живот е кръговрат.Ти умираш зада се прероди друг и така чакаш своя ред.
    Life is not measured by the number of breaths we take,but by the number of moments that take our breath away!

  20. #20

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    ти пък откъде знаеш коя е истината, както другите няма как да знаят, така и ти => те са толкова прави колкото и ти
    Еда то триъгълника погледнат от различни страни изглежда различно,но въпреки това си остава само и единственно един ТРИЪГЪЛНИК!!!!!!
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  21. #21
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalForever
    Просто Смъртта не е края на живота.
    А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  22. #22
    Супер фен Аватара на raduna
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    ТУК
    Мнения
    1 198
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    ти пък откъде знаеш коя е истината, както другите няма как да знаят, така и ти => те са толкова прави колкото и ти
    Еда то триъгълника погледнат от различни страни изглежда различно,но въпреки това си остава само и единственно един ТРИЪГЪЛНИК!!!!!!
    трябва да призная, че ме заби с тая геометрия

  23. #23
    Супер фен Аватара на raduna
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    ТУК
    Мнения
    1 198
    Цитирай Първоначално написано от mistake
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalForever
    Просто Смъртта не е края на живота.
    А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
    смърт за тялото, не за духа

  24. #24
    Аватара на Beau
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Марс
    Мнения
    4 518

    Re: Задгробен живот и прераждане.

    [quote="n3_m3_k3f16"]
    Цитирай Първоначално написано от BallFace
    Цитирай Първоначално написано от n3_m3_k3f16
    Вие..?
    [b]"Вие" се пише с главна буква, само когато е в уважителна форма бе, научете го най-после, мамка му!




    Щом ти не уважаваш другите участници от форума ок, ама аз ги уважавам и затова пиша "Вие" с главна буква.


    смешка.....
    Голяма деградация ...
    "Alienis delectari malis - voluptas inhumana" ...

  25. #25
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Цитирай Първоначално написано от raduna
    Цитирай Първоначално написано от mistake
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalForever
    Просто Смъртта не е края на живота.
    А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
    смърт за тялото, не за духа
    OK , тогава кога духа се ражда и умира? ...
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си