.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1

    Расовият облик на българите

    Расовият облик на българите

    За съжаление от много време насам у нас е разпространена лъжата,че българите сме народ от мелези,някаква неестествена сбирщина от различни народи и едва ли не всеки ,който е минал от тук си е оставил семето. Всъщност нещата въобще не стоят така. В расово отношение българите сме по-еднородни от повечето европейски народи
    При българите днес преобладава понтийският расов тип. 60% от българите принадлежат към тази раса. Понтийската раса е била преобладаваща при Салтово-Маяцката археологическа култура свързвана с “прабългарите”. Тази раса днес се среща с най-голям процент и сред така наречените “татари” в Русия в ,чийто етногенезис голямо значение имат волжките българи.На мястото на днешната автономна република Татарстан се е намирала сърцевината на Волжка България. Така,че по-голямата част от днешните българи носят кръвта на Аспаруховите българи,а не както се смяташе до скоро,че днешните българи са наследници главно на славяните.

    Друг народ,който е изиграл съществена роля в етногенезиса на българите са траките ,които се формират като етнос към средата на 2-то хилядолетия пр.Хр.
    Около 30% от българите принадлежат към расовите типове характерни за траките.
    Това са:
    1.Средиземноморски расови типове различни от понтийския срещащи се главно в Южна България.
    2.Алпийският расов тип,който се среща в Северозападна България хората от тази раса са се появили тук през Горният палеолит( 40 – 13 хил.г.пр.Хр.)(съвсем минимална част от хората от този расов тип е възможно да са наследници на келтите,но не е сигурно).
    3.Динарският расов тип,който също се среща в Северозападна България.Хората от тази раса са дошли по нашите през 4 хил.пр.Хр.

    При останалите 10% от българите се срещат различни расови типове Ето някой от тях:
    1.Нордически расов тип – българите принадлежащи към този тип са основно наследници на славяните. Но същото така този расов тип е характерен и за готи,келти, кумани и част от траките.
    2.Туранид – среща се в Добруджа,хората от този расов тип явно са смес между монголци и българи,малка част от тях може да са наследници на печенеги или на някой друг турчин,но в по-голямата си част хората от тази раса са наследници на монголците.
    3.Памиро-ферганска раса(памирид по Ярко) – също се среща в Добруджа. Според фон Ейкщад се явяват по-европеиден туранид. Следователно тази раса е смес между българи и монголци като преобладава българския(европеидния) елемент. Тази раса се е срещала в малки количества вероятно и при “прабългарите”.

    От написаното до тук може да си направим следните изводи:
    1. Няма “прабългари”! Расовата основа на днешните българи е същата,като на древните българи(“прабългари”). Тоест днешните българи, сме идентични с българите на Аспарух .
    2. Българите сме наследници най-вече на древните българи ,по-малко на траките и най-малко на славяните.
    3. Над 95% от българите сме чисти европеиди.
    4. В древноста българите сме били голям народ,който е асимилирал други народи,а не обратното.
    5. И НАЙ - ВАЖНОТО БЪЛГАРИТЕ СМЕ ЕДИН НАРОД С ЕДНА КРЪВ И ОБЩ ПРОИЗХОД ,А НЕ СБИРЩИНА ОТ ПЛЕМЕНА И НАРОДИ!!!

    Ето и накратко изложени расовите типове срещащи се при българите и от кой народ идват:
    60% понтийски расов тип характерен за древните българи
    30% динарски,алпийски и средиземноморски расови типове различни от понтийския – траки
    10% други


    Източници:
    1. Петър Славейков и Румен Янков – География на населението и селищата в света
    2. Димитър Попов - Тракология
    3. Angus Konstam – Historical Atlas of Celtic World
    4.Людмил Лазаров – Славянофилството вестник Про и Анти Година 17, брой 13 (796)
    30 март - 6 април http://www.pro-anti.net/show.php?issue=796&article=3
    5 .Карлтон Кун – Славяне http://www.velesova-sloboda.org/antrop/ ... slavs.html
    6. Racial Composition in European countries and Outline of Human Racial Classification http://www.geocities.com/zakus_1999/Races.html
    7. “Из Неизменният антропологичен облик на българите” http://209.85.135.104/search?q=cache:5i ... bg&strip=1
    8. Антропологический облик татар http://xacitarxan.narod.ru/antropos.htm





    БЪЛГАРСКО РОДОЛЮБСКО ДВИЖЕНИЕ
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  2. #2
    Хубава тема, поздравявам те за нея, наистина е хубаво да се знае, че българите сме расово еднороден народ, че сме 95% представители на европеидната раса и неините подразделения, като обаче 60% сме понтийски расов тип, което още повече доказва еднородността ни. Други народи имат най-много 30-40% водещ расов тип, после имат още 5-6 подвида, но за тях не се говори като за разнородни расово-етнически народи, а за нас сульо и пульо "твърди" колко сме мешани за да отродява българи и да ги прави други по народност. Но хубавото е, че истината започна да излиза наяве, че българите сме наследници на древните българи, макари траките и по-малко славяните също да участват в българската етногенеза. Хубаво е и да се знае, че древните българи са асимилирали останалите народи, а не ние да сме асимилирани от тях, защото наистина са били многоброен народ, със сигурност доста над един милион щом сме имали не три, а можеби четери български държави в Европа, ако може да се потвърди със сигурност, че Кубер е създал държава в Македония. И да се знае, че българите сме се сродявали само с народи, които са били сходни на нас по езиково-етнически произход и дори със сходен до голяма степен расов тип, както са траките например, от които има доста средиземноморски расови типове, наравно с динарския. При славяните пък е имало още по-голямо разнообразие на расови типове, смешно е да се твърди, че били само нордити, че нямало средиземноморски расови типове и при тях. Те самите славяни са сбор от народи от индоевропейската група, получени най-вече след сливане на северни по расов тип европеиди(най-вероятно балти, но защо не и част от германските племена, угро-фини също, тохарите също са били нордити в голямата си част), както и средиземноморци по расов тип (най-вече сармати, скити, а също и алани).

  3. #3
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    тези твърдения не почиват на никаква здрава доказателствена научна основа.

    за радост.

    понеже двигател на еволюционният процес е точно многообразието на генетичният материал при рекомбинацията на който и се съдават новите качества гарантиращи оцеляването на рода, респективно вида.

    дори в и-нет има множество публикации касаещи въпроса точно от генетична гледна точка. може би най-достъпни за неспециалисти са тези изследващи етногенезиса на базата на mtDNA/Y

  4. #4
    Това като съм го писал не съм си го смукал от пръстите .Дал съм литература чети. Кое няма научна основа ти за антропология и археология чувал ли си?А знаеш ли кои са Методи Попов и Карлтън Куун?
    Те хората са ги правили тези изследвания още преди да се родиш но си се намерил ти тука "специалистта" да ги отричаш.
    понеже двигател на еволюционният процес е точно многообразието на генетичният материал при рекомбинацията на който и се съдават новите качества гарантиращи оцеляването на рода, респективно вида.
    Тласък в еволюцията на човека е това ,че още при човекоподобните маймуни се предполага ,че не е имало чифтосване между роднини. Това ,че няма смешение на различни раси в никакъв случай не става въпрос за смешение между роднини. При расово смешение качествата и на двата родители намаляват. Ако това ,което беше вярно нима нямаше мулатите и тюрките да са най-умните и с най-добрите качества. Нямаше ли сега да владеят света Етиопия ,тюрксите държави Унгария,Естония, Финландия и Латинска Америка?

    Знаеш ли въобще мнението на Дарвин за различните раси при хората
    А на Д-р Джеймс Уотсън?

    дори в и-нет има множество публикации касаещи въпроса точно от генетична гледна точка. може би най-достъпни за неспециалисти са тези изследващи етногенезиса на базата на mtDNA/Y
    Освен mtDNA/Y има и mtDNA/X ,а и тези изследвания още се правят в доста малки мащаби .Но дори и според едно такова изследване българите сме най-близки до иранците и грузинците. А древните българи какви са ,ирански народ!
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от batkodoki
    тези твърдения не почиват на никаква здрава доказателствена научна основа.

    за радост.

    понеже двигател на еволюционният процес е точно многообразието на генетичният материал при рекомбинацията на който и се съдават новите качества гарантиращи оцеляването на рода, респективно вида.

    дори в и-нет има множество публикации касаещи въпроса точно от генетична гледна точка. може би най-достъпни за неспециалисти са тези изследващи етногенезиса на базата на mtDNA/Y
    Никакъв доказателствен материал, а? Личи си какъв носорог си, тоест колко късоглед си и не обръщаш вниманието на цитираните от Националист литературни източници.

    Освен това човека е историк, тоест специалист в тази област, чел е хиляда хиляди пъти повече от теб по темата, а ти си правиш изводи на какво от горе? Дай някакъв източник ти за някое твое твърдение?

    Нима си толкова кьорав, та не виждаш, че българите сме расово еднороден народ, на 95% принадлежащ към европеидната раса? Или смяташ, че сме смесица оттук-оттам и всеки, който е минал от тука си е пускал семето... А доказателства? Нямаш... Чел-недочел си някое комунистическо книжле с научна и доказателствена стойност 5% и си правиш извода на основа на нищо, на празнословие и празнодумие...

  6. #6
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Цитирай Първоначално написано от batkodoki
    тези твърдения не почиват на никаква здрава доказателствена научна основа.

    за радост.

    понеже двигател на еволюционният процес е точно многообразието на генетичният материал при рекомбинацията на който и се съдават новите качества гарантиращи оцеляването на рода, респективно вида.

    дори в и-нет има множество публикации касаещи въпроса точно от генетична гледна точка. може би най-достъпни за неспециалисти са тези изследващи етногенезиса на базата на mtDNA/Y
    Никакъв доказателствен материал, а? Личи си какъв носорог си, тоест колко късоглед си и не обръщаш вниманието на цитираните от Националист литературни източници.

    Освен това човека е историк, тоест специалист в тази област, чел е хиляда хиляди пъти повече от теб по темата, а ти си правиш изводи на какво от горе? Дай някакъв източник ти за някое твое твърдение?

    Нима си толкова кьорав, та не виждаш, че българите сме расово еднороден народ, на 95% принадлежащ към европеидната раса? Или смяташ, че сме смесица оттук-оттам и всеки, който е минал от тука си е пускал семето... А доказателства? Нямаш... Чел-недочел си някое комунистическо книжле с научна и доказателствена стойност 5% и си правиш извода на основа на нищо, на празнословие и празнодумие...
    привет,

    млади момко, нямам наивитета да ви чета, но за вас във този форум съм чувал само добри думи от деца чийто интелектуален потенциал съм оценил. не ме разочаровайте моля в надеждите ми!

    по-горе писалият потребител е направил изявления забележително със своето невежество , арогантност и абсолютна безполезност! ergo - не заслужава коментар!

    към днешна дата в Българският "расово еднороден народ, на 95% принадлежащ към европеидната раса" ИМАМЕ 820 000 "хора с увреждания" т.е инвалиди, всеки ден в БГ 92 се разболяват от рак, преди пет години в многоцентрово рандомизирано изследване се доказа, че Българинът има най-ниска продължителност на живот в Европа, първи сме в СВЕТА по сърдечно-съдови инциденти и смърт от тях. 500 000 диабетици имаме....да продължавам ли да изброявам "висшите" качества на псевдочистата раса?..при дали има и седем милиона населеление...

    след като и грам понятие нямате от генетика - да не ползвате псевдонаучните аргументи като довод за идеология – за това настоявам!

    Отношението ви към мен без да ме познавате търпи укор!
    А кой какво чел и писал, кой бил “историк” и кой тълкувател – мен не ме вълнува! Интересно ми е каво показва безпристрастната фактология!
    Що се касае за Медицинта и в частност генетиката то днес живеем (слава Богу!) във времената на т.н "доказателствена медицина" кудето компетентността е резултанта на задълбочени всестранни медицински познания задулжително подкрепени с големи, двойнослепи, правилно радомизирани и плацебо контролирани многоцентрови научни проучвания!

    По въпроса за Авторитетите. В света много отдавна ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПИШЕ КАКАВОТО НАМЕРИ ЗА ДОБРЕ! За да има обаче то тежест са в сила “Citation index” и най вече “Impact factor” рейтингите. А иначе кой какво мислил и писал – графомани мнооооооого, и все “ историци”. Като “гоце” или “сергей”….историци дипломирани, та чак хабилитиран единия….

    И За да приключа огорчен ще отбележа, чв вие млади човече четете но не “чувате” това, което четете. Иначе бихте разбрали, че това, което казвам е :

    НЕ опростачавайте Великата Идея за видова и родова принадлежност, НЕ профанизирайте Идея за Род&Родина като я свеждате до мерене на задници и черепи!!!

    Великата Идея може или не да живее в черепа – но това е въпрос не на костна плътност и обем, а на интелектуален потенциал развит или не!

    Много се надявам Ти, който зоват “kristo” да си ме разбрал!

    на индивида по-горе бих настоятелно препоръчал да ПРОЧЕТЕ г-н Дарвин, и пак да заповяда 

  7. #7
    Генетичните изследвания още не са развити неможе да изследват 100 и да си правят изводи за 6 милиона. Но и по тези изследвания сме най-близко до иранците. Аз ти давам антропологични изследвания правени върху 10 хиляди души през Втората световна война. Отговори ми кой е Методи Попов? Не може човек който хал-хабер си няма от това да критикува! Аз давам доказателства и литература ,ако не ти се вярва провери,прочети я. Недаде нито един аргумент или факт против това което съм написал само празни приказки?

    Никой не говори за висши и нисши раси става въпрос ,че 95% от българите сме към европеидната раса.
    Рак не генетично заболяване и повечето сърдечно-съдови болести не са генетична а са вследствие от нещо. От 820 хиляди едва ли всички са с наследствени заболявания да не говорим ,че повечето са с лека форма ,този факт се дължи по скоро на застаряването на населението.
    Най-важният фактор за продължителността на живота само расата ли е ?
    Да не говорим ,че даваш лъжливи факти българинът не е с най-ниска продължителност на живота в Европа. Давам ти пример веднага в Русия живеят до 65 ,в Румъния до 71 ,а тук до 73 години. Ще ти кажа и източника откъдето ползвам тези факти за продължителността на живота- World-Population-Datasheet-2007 тези данни са от ООН или Демографския световен институт Едно от двете беше но не помня точно кое. Май ти пишеш глупости неподплътени с научни факти.
    Докажи обратното че не е така както съм писал в статията Дай факти обори АКАДЕМИК Методи Попов или Карлтън Куун. Всеки можел да пише каквото си иска това са Куун и Методи Попов са истински учени от 30-40 години на миналия век. Отричаш Куун най-големия антрополог на 20 век ти дори и не си го чувал де и Методи Попов също световно признат антрополог Техните титли не са им дадени в кебапчийницата!
    Нямаш си малка представа за въпроса само празнословиш еми докажи обратното де! Пък и литература съм дал провери я!
    Какво е писал Дарвин за расите я кажи като си тарикат?

    НЕ опростачавайте Великата Идея за видова и родова принадлежност, НЕ профанизирайте Идея за Род&Родина като я свеждате до мерене на задници и черепи!!!
    Чакай това наука! Защо да не се използва при търсенето на етногенезиса на един народ? А и какво лошо има щом изследванията показват, че сме народ със собствен облик и имаме обща кръв?
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  8. #8
    sladky2009
    Guest

  9. #9

    привет,

    млади момко, нямам наивитета да ви чета, но за вас във този форум съм чувал само добри думи от деца чийто интелектуален потенциал съм оценил. не ме разочаровайте моля в надеждите ми!

    по-горе писалият потребител е направил изявления забележително със своето невежество , арогантност и абсолютна безполезност! ergo - не заслужава коментар!

    към днешна дата в Българският "расово еднороден народ, на 95% принадлежащ към европеидната раса" ИМАМЕ 820 000 "хора с увреждания" т.е инвалиди, всеки ден в БГ 92 се разболяват от рак, преди пет години в многоцентрово рандомизирано изследване се доказа, че Българинът има най-ниска продължителност на живот в Европа, първи сме в СВЕТА по сърдечно-съдови инциденти и смърт от тях. 500 000 диабетици имаме....да продължавам ли да изброявам "висшите" качества на псевдочистата раса?..при дали има и седем милиона населеление...

    след като и грам понятие нямате от генетика - да не ползвате псевдонаучните аргументи като довод за идеология – за това настоявам!

    Отношението ви към мен без да ме познавате търпи укор!
    А кой какво чел и писал, кой бил “историк” и кой тълкувател – мен не ме вълнува! Интересно ми е каво показва безпристрастната фактология!
    Що се касае за Медицинта и в частност генетиката то днес живеем (слава Богу!) във времената на т.н "доказателствена медицина" кудето компетентността е резултанта на задълбочени всестранни медицински познания задулжително подкрепени с големи, двойнослепи, правилно радомизирани и плацебо контролирани многоцентрови научни проучвания!

    По въпроса за Авторитетите. В света много отдавна ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПИШЕ КАКАВОТО НАМЕРИ ЗА ДОБРЕ! За да има обаче то тежест са в сила “Citation index” и най вече “Impact factor” рейтингите. А иначе кой какво мислил и писал – графомани мнооооооого, и все “ историци”. Като “гоце” или “сергей”….историци дипломирани, та чак хабилитиран единия….

    И За да приключа огорчен ще отбележа, чв вие млади човече четете но не “чувате” това, което четете. Иначе бихте разбрали, че това, което казвам е :

    НЕ опростачавайте Великата Идея за видова и родова принадлежност, НЕ профанизирайте Идея за Род&Родина като я свеждате до мерене на задници и черепи!!!

    Великата Идея може или не да живее в черепа – но това е въпрос не на костна плътност и обем, а на интелектуален потенциал развит или не!

    Много се надявам Ти, който зоват “kristo” да си ме разбрал!

    на индивида по-горе бих настоятелно препоръчал да ПРОЧЕТЕ г-н Дарвин, и пак да заповяда 
    Господине, първо на първо не ме наричат Кристо, аз сам съм се нарекъл така.

    После нямам никакви претенции да съм някакъв голям авторитет в този форум или нещо подобно, нито имам претенции да съм особено интелигентен или голям многознайко. Нито искам да сформирам определена гледна точка у пишещите по-млади от мен потребители в този форум.

    Тук съм само за да изкажа своята гледна точка за нещата от политическия живот в България и своята гледна точка за историческите събития, свързани с българската история въз основа на това, което ми звучи най-логично и най-доказано. Не смятам, че съм най-правия, просто се опитвам да бъда искрен, имам свое гледище и силно държа на него.

    Иначе изследвания (исторически, генетични) и от рода всякакви има, въпроса е кои са правилни и кои не. И ти говориш за такива, но не цитираш никакъв източник за твърденията си, само философско-етични и високопарни разсъждения без реална база. Ето, аз ще ти цитирам източник за едно скоро направено генетично изследване, което определя нас българите като генетично най-близко до иранците, руснаците и естествено до западните българи (т. нар. македонци).
    http://www.protobulgarians.com/Stati...-%20origin.htm
    Ето това е източник, а не празни расъждения, като твойте. Направи си оттам и сам сметка дали българите сме "псевдочиста" раса както искаш да сме.

    После никаква пропаганда не се опитвам да правя, просто се базирам на историята, наука, която смея да твърдя най-добре разбирам и въз основа на безпристрастни за щастие от последните години данни и факти си вадя заключение за една или друга историческа епоха, събитие и т. н. в това число и най-вече за произхода на българите.

    Не виждам освен това какво толкова те плаши темата за етническия произход на българите, защо толкова много държиш да ни изкараш едва ли не някакъв супер смесен и генетично деградирал едва ли не народ? Вадиш някакви "данни" затова колко склонни към заболявания сме българите, а пак не цитираш източник за твърденията си. Така нали се сещаш, че всеки може да надува бройката до колкото иска? А това, че сме една от най-болните и застаряващи нации, определено не е изцало истина, но има нещо вярно за съжаление и то се дължи на нездравословния живот, който сме принудени да понасяме всекидневно в България в следствие на некадърното и бездарно управление на нашите политици, което управляние удачно може да се нарече геноцид. Защото болести като диабет и хипертония не са наследствени, а се получават в следствие на стреса, който всекидневно изживяваме и най-вече на ниското качество храна, която приемаме. Защото месото и зеленчуците, които ядем са пълни с нитрати и консерванти, съставки, които са изключително вредни за здравето и водят до редица заболявания. Също така подчертах стреса, който можеби е най-големият проблем и изключително води до редица заболявания, в това число най-вече до инсулт и инфаркт, а този живот, който живеем в България определено докара до инфаркт и инсулт хиляди българи. Но това не са болести, които са генетично предразположени, може съвсем здрав човек, в следствие на продължителен стрес да кажем в период на 3-4 години да доведе до тях. Също така алкохолизъм, наркомания, това са все пороци до които се достига пак в следствие на стреса.

    Не разбирам и защо отбелязваш въпросните болести само за нас българите, целият свят страда от тях днес, нима в една Америка всекидневно не страдат от стрес и в следствие на това се докарват до редица тежки заболявания, а особено числото на болните от затлъстяване се увеличава стремглаво в целия свят. Така че това са неща, които стават по цял свят, не само у нас. Не виждам защо се опитваш да ни изкараш най-болната и деградирала едва ли не нация.

    После и за край ще завърша с това, че от високо академичните ти изрази и съждения, не разбрах за каква идея точно се бориш и говориш. Бъди по ясен ако обичаш. А за това, че българите сме като цяло чистокръвен народ, мога да ти дам още един източник, който ако желаеш можеш да прочетеш. Изследването е правено от българския професор по експериментална морфология и анропология Йордан Йорданов, базира се именно и на генетични изследвания, ако искаш, чети, ако не, карай го на философии.
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...ber=1948707635

    И наистина за край ще завърша, че нямам намарение да се харесвам или да дразня с мнението си хората от този форум, те са достатъчно умни и начетени, за да преценяват сами кое е истина и кое не. Аз просто съм искрен, изказвам собствената си позиция, понякога умерено, понякога съм по-краен и емоционален, но съм искрен. Стоя твърдо и зад думите си и съм готов да защитавам докрай твърденията си. Така че дали ще те разочаровам или не, не е мой проблем. И не разбирам какво целиш с това, че изтъкваш Дарвин, човек с крайно объркани и до голяма степен несъстоятелни твърдения, като дори сам се е отказал от смехотворната си теория за произхода на човека от маймуната в края на живота си, защото сам е разбрал, че маймуната не може да стане човек. Може и да има постижения за генетиката и т.н., но както казах, доста спорни и неясни, доста материалистични и едностранчиви, направени с явни пропагандни цели, да не ти обяснявам какви точно пропагандни цели, ти знаеш добре. Това е, мисля че бях максимално ясен и точен, прекалено многословен, но ще се постарая по-нататък да не бъда такъв.

  10. #10
    Аватара на Sturma
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    село София
    Мнения
    105
    Цитирай Първоначално написано от batkodoki
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Цитирай Първоначално написано от batkodoki
    тези твърдения не почиват на никаква здрава доказателствена научна основа.

    за радост.

    понеже двигател на еволюционният процес е точно многообразието на генетичният материал при рекомбинацията на който и се съдават новите качества гарантиращи оцеляването на рода, респективно вида.

    дори в и-нет има множество публикации касаещи въпроса точно от генетична гледна точка. може би най-достъпни за неспециалисти са тези изследващи етногенезиса на базата на mtDNA/Y
    Никакъв доказателствен материал, а? Личи си какъв носорог си, тоест колко късоглед си и не обръщаш вниманието на цитираните от Националист литературни източници.

    Освен това човека е историк, тоест специалист в тази област, чел е хиляда хиляди пъти повече от теб по темата, а ти си правиш изводи на какво от горе? Дай някакъв източник ти за някое твое твърдение?

    Нима си толкова кьорав, та не виждаш, че българите сме расово еднороден народ, на 95% принадлежащ към европеидната раса? Или смяташ, че сме смесица оттук-оттам и всеки, който е минал от тука си е пускал семето... А доказателства? Нямаш... Чел-недочел си някое комунистическо книжле с научна и доказателствена стойност 5% и си правиш извода на основа на нищо, на празнословие и празнодумие...
    привет,

    млади момко, нямам наивитета да ви чета, но за вас във този форум съм чувал само добри думи от деца чийто интелектуален потенциал съм оценил. не ме разочаровайте моля в надеждите ми!

    по-горе писалият потребител е направил изявления забележително със своето невежество , арогантност и абсолютна безполезност! ergo - не заслужава коментар!

    към днешна дата в Българският "расово еднороден народ, на 95% принадлежащ към европеидната раса" ИМАМЕ 820 000 "хора с увреждания" т.е инвалиди, всеки ден в БГ 92 се разболяват от рак, преди пет години в многоцентрово рандомизирано изследване се доказа, че Българинът има най-ниска продължителност на живот в Европа, първи сме в СВЕТА по сърдечно-съдови инциденти и смърт от тях. 500 000 диабетици имаме....да продължавам ли да изброявам "висшите" качества на псевдочистата раса?..при дали има и седем милиона населеление...

    след като и грам понятие нямате от генетика - да не ползвате псевдонаучните аргументи като довод за идеология – за това настоявам!

    Отношението ви към мен без да ме познавате търпи укор!
    А кой какво чел и писал, кой бил “историк” и кой тълкувател – мен не ме вълнува! Интересно ми е каво показва безпристрастната фактология!
    Що се касае за Медицинта и в частност генетиката то днес живеем (слава Богу!) във времената на т.н "доказателствена медицина" кудето компетентността е резултанта на задълбочени всестранни медицински познания задулжително подкрепени с големи, двойнослепи, правилно радомизирани и плацебо контролирани многоцентрови научни проучвания!

    По въпроса за Авторитетите. В света много отдавна ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПИШЕ КАКАВОТО НАМЕРИ ЗА ДОБРЕ! За да има обаче то тежест са в сила “Citation index” и най вече “Impact factor” рейтингите. А иначе кой какво мислил и писал – графомани мнооооооого, и все “ историци”. Като “гоце” или “сергей”….историци дипломирани, та чак хабилитиран единия….

    И За да приключа огорчен ще отбележа, чв вие млади човече четете но не “чувате” това, което четете. Иначе бихте разбрали, че това, което казвам е :

    НЕ опростачавайте Великата Идея за видова и родова принадлежност, НЕ профанизирайте Идея за Род&Родина като я свеждате до мерене на задници и черепи!!!

    Великата Идея може или не да живее в черепа – но това е въпрос не на костна плътност и обем, а на интелектуален потенциал развит или не!

    Много се надявам Ти, който зоват “kristo” да си ме разбрал!

    на индивида по-горе бих настоятелно препоръчал да ПРОЧЕТЕ г-н Дарвин, и пак да заповяда 
    Браво, много добър отговор, поздравявам Ви batkodoki и съм съгласен с мнението Ви. Радвам се ,че има хора с такова мислене.

  11. #11
    Така е, като нямаш мнение и информация по въпроса за етническия произход на българите и расовия им облик приемаш на сляпо това мнение, което повече ти харесва без реално да се запознаеш с фактите и аргументите "за" или "против". Ако искаш да си създадеш някаква реална представа по въпроса, прочети първия пост на Националист, прочети и линковете, които сме ти пратили (щото и аз съм дал няколко в предпоследния си пост), пък тогава си реши лично за теб кой крив и кой прав. То си твоя работа, просто гледам, че игнорираш всичко написано от нас по темата и приемаш за чиста монета само това, което ти харесва.

  12. #12
    Аватара на Sturma
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    село София
    Мнения
    105
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Така е, като нямаш мнение и информация по въпроса за етническия произход на българите и расовия им облик приемаш на сляпо това мнение, което повече ти харесва без реално да се запознаеш с фактите и аргументите "за" или "против". Ако искаш да си създадеш някаква реална представа по въпроса, прочети първия пост на Националист, прочети и линковете, които сме ти пратили (щото и аз съм дал няколко в предпоследния си пост), пък тогава си реши лично за теб кой крив и кой прав. То си твоя работа, просто гледам, че игнорираш всичко написано от нас по темата и приемаш за чиста монета само това, което ти харесва.
    Свикни, че има и хора които не са съгласни с вас

  13. #13
    Е като не сте съгласни, дайте да поспорим, изкажете си аргументите (ама по темата, не еквилибристики и избягване от темата), пък да видим. Аз не мога да сметна за нормално да имаш определено мнение по даден въпрос без да си чел по него и само заради това, че идеята за етническата хомогенност и чистота на българския народ не ти харесва и ти изглежда може би "расистка". Просто ти си създаваш мнение по въпроса само на базата на отрицанието на мен и Националиста, без реално да имаш позиция по въпроса, ето в това е проблема. Кажи защо не сматаш че българите сме еднороден народ, иначе просто говориш празни приказки или повтаряш думите на други хора.

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    а къде мога да си направя антропологично изследване и да видя към коя група принадлежа?

    толкова много се радвам, че нямаме нищо общо със славяните. от друга страна какво против траките? по мое мнение те са едно най-хубавите неща, които са се случвали на Балаканите.

    и още един въпрос: Има ли връзка италианска марка Булгари с нас българите?
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  15. #15
    а къде мога да си направя антропологично изследване и да видя към коя група принадлежа?
    Незнам дали има място тук ,където да правят такива изследвания постоянно.Влез тук има снимки и описание на разните европеидни подтипове http://bgrod.org/antropologia/index.php?id=16

    толкова много се радвам, че нямаме нищо общо със славяните. от друга страна какво против траките? по мое мнение те са едно най-хубавите неща, които са се случвали на Балаканите.
    Никъде не съм писал нищо против траките ,нито против славяните. Просто славяните играят по-малка роля в нашия етногенезис, отколкото се смята.

    и още един въпрос: Има ли връзка италианска марка Булгари с нас българите?
    Да има фамилята Булгари (щом носят това име) са наследници на Алцековите българи ,които се заселват в Италия ,в областта Беневенте.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  16. #16

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    On top Drugs of choice: Nicotine Caffeine and Gaming
    Мнения
    916
    И диабетът, и ракът са частично наследствени болести. Що се отнася до инфаркта, стресът повишава риска, но сам по себе си не е причина за инфаркт. И къде го набутахте Дарвин в този спор?

    Ако правилно съм разбрала идеята на batkodoki, мога да я обясня по прост начин. "Противоположностите се привличат" има доста разумно обяснение от генетична гледна точка. Ако родителите изглеждат "еднакво", те вероятно имат по-близък генетичен код от хора, които се различават коренно. Следователно детето ще има повече еднакви алели, което повишава рискът от наследствени заболявания. Хората от една раса имат повече общи гени от хората от различни раси, защото са изолирани в даден район, което предопределя характерни изменения на генетичния код с цел приспособяване към определена среда. Вземете за пример негрите и помислете защо има толкова малко гении, принадлежащи на тази раса.

    Не мога да кажа кой е прав и кой е крив, защото това не е моята "научна" област. Но какво лошо би имало в това, че евентуално е възможно да сме "мешани"? Лично аз съм си мелезче отвсякъде и смятам, че именно това е допринесло за много положителни неща в мен.

    ПП: Briseis, защо се радваш, че славяните са малко?!

  17. #17
    Различните раси хора са като различни породи на човешкия род. Всяка със свои качества. Не може 40 хилядолетия да живеем отделно и да сме еднакви (става въпрос за големите раси европеидна монголоидна и негроидна). Неможе природните закони да важат за всеки вид на нашата планета ,а за хората не! Ето да вземем за пример кучетата от различните техни породи (раси) има по-умни ,по-бързи,по-силни по-малки ,по-големи и тн.
    Нещата общо взето стоят така с трите раси:
    Монголоидите са най-умни ,но най-слаби физически;
    Европеидите са по средата ,като по акъл са по близко до монголоидите;
    Негроидната раса е най-глупавата, но най-силната физически;
    Да не говорим ,че расите се различават и на молекулярно ниво,в големината на мозъка ,вустройството на скелета. Всяка раса е защитена към едни болести друга към други и така. Генетичните болести я ги имат дадените индивид я не ,то не казано да се чифтосват роднини(роднините имат близка кръвна връзка до 4 коляно след това се размива).
    Когато хора от една раса създадат потомство те запазват своите качества ,а ако примерно един бял създаде потомство с човек от негроидната раса тяхното потомство ,нито ще има умствения потенциал на белия ,нито физическия на черния .Да не говорим ,че защитата им към разните болести се размива.
    Дарвин е смятал ,че между расите има толкова разлики колкото между човека и всеки друг бозайник.
    Който се интересува повече за разликите между расите да прочете "Race evolution and behavior" на професор Филип Рюстън.

    Не мога да кажа кой е прав и кой е крив, защото това не е моята "научна" област. Но какво лошо би имало в това, че евентуално е възможно да сме "мешани"? Лично аз съм си мелезче отвсякъде и смятам, че именно това е допринесло за много положителни неща в мен.
    За разлика от batkodoki ,Аз това не съм си го изсмукал от пръстите дал съм и източниците ,които съм ползвал. Незнам откъде разбра ,че си мелез ,но не е повод да се гордееш с това ,въпреки че силно ме съмнява да си мелез. Обясних по-горе за мелезите.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    Хич не ги харесвам тези славяни. Защо не са имали държава преди българите? Защо няма археологически находки от тях? Какво са създали?

    Ядосвам се, че Борис е убил 50 болярски рода до девето коляно и с това българският фактор в средновековна България е намалял.

    Славяните не са донесли нищо хубаво на България. Напротив, днес ние говорим техния език повече, отколкото автентично българския...
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  19. #19
    Хич не ги харесвам тези славяни. Защо не са имали държава преди българите? Защо няма археологически находки от тях? Какво са създали?

    Ядосвам се, че Борис е убил 50 болярски рода до девето коляно и с това българският фактор в средновековна България е намалял.

    Славяните не са донесли нищо хубаво на България. Напротив, днес ние говорим техния език повече, отколкото автентично българския...
    Има археологически находки от славяните дори и в Плика има землянки. Нека да не забравяме ,че те идват от гористи земи в ,които едвали може да се сътвори кой знае какво .Културата им е по изостанала от българската да. Славяните имат малко влияние върху фолклора ни (ладуване Коледа) като и цяло ,и много голямо влияние върху фолклора в Родопите, където са били много (вижте Ведасловена).
    Славяните нямат държавност като българите ,но са нормален бял народ. Все пак в гористите и блатисти местности в ,които са живели едва ли биха могли да създадат нещо по-хубаво.С нищо не се различават от другите бели народи живели на север да не би по това време скандинавците да са били по-развити или готите преди досега си с Римската империя.

    Българите са многоброен народ ,който е претопява други народи ,а не обратното 52 боили вероятно и родовете им ,нищо не са както виждаш и от антропологичните изследвания.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    Точно така, землянки. Докато траките много преди славяните са имали градове и държавност ! Високо развита култура, както съдим от оставеното наследство.

    А и като българите са били толкова многобройни, защо използваме славянска азбука и език?
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  21. #21
    Кое точно е славянска на азбуката
    Глаголицата на Св. Св. Кирил и Методий е създадена по подобие на българските руни. А кирилицата е създадена от Св. Климент чист българин.

    Баща,майка,чичо,леля,кака,б те,къщастреха,кръчма,куче, ушкато,люляк,чимшир,гайда, вирня,антерия,потури,сукма ни,обици,буре,гъмза
    и още много други думи са все с древнобългарски произход. Да не говорим ,че това което наричаме славянски думи може да идват от траките особено като се има предвид около 30%-те процента расови типове насрледство от траките срещащи се при нашия народ. Езика на траките е много близък до славянския. Прочети "Езикът на траките" от Дуриданов.
    brd.blog.bg

    brd.bulboard.com

  22. #22
    Че славянския език се състои от езиците на древните българи и траките, а самата славянска писменост се състои от прабългарски руни (Глаголица) и гръцки букви (Кирилица). Съжалявам ако съм повторил някое от съобщенията на Националист...

    Всъщност, славянски е нерачен езика, защото е "словесен", словен, тоест словото се произнася лесно на него, в противовес на представата за немския език (ням език), които се произнасял трудно. А иначе т. нар. славянски език до края на 16 век, когато се създава и мита за наличието на славянски етнос изобщо не се е свързвал с такъв вероятен славянски етнос, понеже самият този етнос както отбелязах е създаден като представа и понятие именно през 16 век, а дотогава не го е имало на практика.

    Славяните, които са индоевропейци (иранци и балти в основата си) и прабългарите, които също са индоевропейци (чисти иранци), са говорели логично на много близък език и компилацията от двата езика ражда тъй наречения славянски език.

    Иначе е ясно, че българите не сме славяни, то се вижда по външния ни вид както е отбелязано много удачно в началния пост на статията на Националист, затова няма да се задълбочавам отново в обяснения по въпроса и да превеждам голямо количество данни по въпроса.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си