.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Някой да помогне ;(моята изповед

    Здравейте на всички честно казано не знам откъде да почна,може би с това,че в момента докато пиша това плача,защото душата ми крещи и не намирам решение и имам нужда от помощ,наистина имам.Тази година съм 10ти клас и откакто е почнала годината все по на зле отивам,чувствам се като някаква некадърница.За себе си мога да разкажа,че преди бях добър и отговорен човек,пукаше ми за всичко и всички,имах желание да преследвам цели,радвах се когато имах успех в нещо ,защото съм добра в него и някой го е оценил,но това беше преди.Никога не съм била зубър или най-умната в класа,най-големият гений или нещо от сорта..бях човек,който си гледаше образованието и се интересуваше от бъдещето си,по някой предмети в училище бях най-добрата от всички..сега съм изпълнена с болезнено безразличие.От много дълго време искам да напиша тази тема,обаче все ме е страх,да си призния,че пропадам и така ми се реве.Преди наще се гордееха с мен и ме даваха за пример пред сестра ми,а мама преди малко ми каза: как може сестра ти да искаш да учи,като тя всеки ден ме пита-мамо,защо само мен ме караш да уча,а Х.(тоест аз) спи до късно и не поглежда по нищо.
    Тази учебна година почнах зле,с 3ки после нещо прищрака в мен и реших да се стягам и оправих всичко,но сега старата песен се пее..не знам защо съм станала такава.Ходя на кафе с хора,които не харесвам,не уча почти по нищо,преди 1 месец се напих толкова зверски на един купон,добре че нищо не стана,почнах да лъжа често,крия оценки от наще,най-вече себе си лъгах досега,мислех си-щом всички го правят,едва ли е грешно),усещам как бавно пропадам.Преди бях по-усмихната,по-умна,по-амбициозна,бях целенасочена и упорита бях себе си.А сега само и само да не съм задръстена пия без мярка(вече спрях),пуша от вр на време,събирам се с хора,които не ми допадат като цяло,правя коментари,които всъщност не мисля,сякаш съм повърхностна.
    Не знам как се стигна до тук,всяка вечер се питам,Боже какво става с мен,това просто не съм аз..искам да съм като преди,искам да съм щастлива,да съм весела,да съм удовлетворена от себе си.Сега чувствам една голяма празнота и разочарование и го виждам в очите на майка ми и баща ми.Толкова искат да съм стойностен човек,искат от мен да съм отлична и да уча,но аз май затънах,сега толкова мноого съжалявам искам да се поправя,обаче вече не знам откъде да започна.
    Имам си 2 фр. истиснки,които ме подкрепят и им пука много за мен,но и те почнаха да пропадат като мен,а нз колко го осъзнават.Искам да се измъкна от тоя шибан фалш и лицемерие и материалност и простототия,напоследък мисля,че съм адски затъпяла,незаинтересована и апатична и ме боли чак в сърцето.Всичко,което правя ми е на сила.Може би от части съм така заради една нещастна любов,заради едно момче,което много гадно постъпи с мен,а знае,че го обичам или поне го обичах преди..но никога любовта не ми е пречела на разсъдъка на мисленето и на училището.Какво да правя сега,как да се амбицирам ,с какво,имам ли шанс още да поправя всичко,което не ми харесва,да се променя,да отстоявам себе си и принципите ми,имам ли шанс да си оправя успеха с едно щракване..ах ако искате да ме питате още нещо ,питайте..ако някой е бил ,в мойто положение какво е направил.Имам нужда да започна на чисто със всичко,което ще правя още от утре,ама нз как и нз дали мога,не вярвам в себе си,мисля,че като се издъних и вече край..как да се стегна ,как да си стана отново аз и как да спре да ми пука за простотията дето ме е налегнала и да почне да ми пука за важните неща..има ли нужда от разтърсване и ако има как да стресна себе си и да се променя?!Как?!
    Всяка песен свършва,но това не е причина да не се наслаждаваш на музиката,нали?

  2. #2
    Мисля че имаш нужда от почивка !!!

    Трябва ти малко време за себе си !!!

    Трябва да се опомниш и да бъдеш такава каквато ти искаш да си, а не такава каквато винаги си била !!!

  3. #3
    Ама нищо ти няма, успокой се! Това, че си се напила веднъж тази година въобще не означава, че пропадаш! За други гафове не спомена, а това, че не учиш също не значи нищо, всичко е преодолимо. Просто си в някаква депресия, сигурно ти липсва гаджето просто. Ама бързо бързо можеш да си го върнеш или намериш друго, ти си знаеш. Трябва да намериш начин да си уплътняваш времето с нещо по-различно от учене и без това. 10 клас може да си позволиш да се поотпуснеш малко. Разочарование в очите на родителите ти и празнота няма как да видиш, родителите в повечето случаи си придават един строг и хладен поглед с цел просто да те сдухат. Ако искаш да се себеизразяваш по типично тийнейджърски начин стани имо или фешън или нещо съвсем различно. И някак си е глупаво да кажеш, че искаш да се промениш при условие, че за годините ти няма какво толкова да променяш в себе си, защото не си завършен човек. Дано не се обидиш, за което. Ако решиш можеш да направиш каквато си пожелаеш промяна сега, а не го когато е късно. И най-добре гледай позитивно на живота и се радвай, че си на 15-16 и до главата не са ти стигнали проблеми от сорта на работа, кандидатсване и тям подобни простотии. Сега не му е времето да преживяваш депресии, няма за какво просто! Няма да има нищо по-чудесно от това да се отпуснеш по течението за кратко, да усетиш какво е да си несериозена поне за кратко време. Не вярвам да си заслужават услията, за да си изкараш един измъчен вид и да се чувстваш в депресия, така нищо не се оправя, дори да мислиш, че има какво изобщо да се оправя или да бъде по-добре. Перфектна си, просто не го осъзнаваш. Както те посъветвах, гледай по-несериозно на нещата поне за кратко. Пък после живота кой знае по какви пътеки ще те отнесе и без това.

  4. #4
    Голям фен Аватара на RhytmiX
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Sofia
    Мнения
    631
    prevrushtash se v kuchka. vsichki jeni sa kuchki ;(
    I never eat a pig cuz a pig is a cop

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от RhytmiX
    prevrushtash se v kuchka. vsichki jeni sa kuchki ;(
    И от позицията на какъв и го казваш?

  6. #6
    Аватара на draki4ka
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    ~ПреД~ТебБб~
    Мнения
    402
    не го прочетох цялото баси романа ама за по-по предното мнение да питам RhytmiX откаде зн като можеби общува само с такива я не говори в мн. число
    ВинаГи ПиТаЙ "Чичко Google"

  7. #7
    Голям фен Аватара на RhytmiX
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Sofia
    Мнения
    631
    Цитирай Първоначално написано от comingoutofthefire
    Цитирай Първоначално написано от RhytmiX
    prevrushtash se v kuchka. vsichki jeni sa kuchki ;(
    И от позицията на какъв и го казваш?
    na kompetenten
    I never eat a pig cuz a pig is a cop

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от RhytmiX
    prevrushtash se v kuchka. vsichki jeni sa kuchki ;(
    ми аз мога да ти кажа същото за мъжете,вс мъже са курвари същатата работа
    А като написях тоя -роман- ми олекна малко..е некой ако иска нещо да каже,да сподели с удоволствие бих прочела
    Всяка песен свършва,но това не е причина да не се наслаждаваш на музиката,нали?

  9. #9
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Здравей.(=
    От темата струи една изключително силна неприрязъм и самоотричане.
    Хубаво е, че осъзнаваш грешките си, че не обвиняваш родителите за коренната промяна/повечето тийнове правят точно това, защото така им е по-лесно, когато с лека ръка прехвърлят отговорността на друг/...

    Вече си направила първата крачка, важно е да направиш още няколко стъпки по пътя обратно, към това твое -Аз-, което ти харесва, което те кара да се чувстваш добре.

    Колкото до това дали имаш шанс-да, имаш, но ако не направиш нещо за себе си във възможно най-кратък срок, ще го пропилееш възможността да си върнеш старата същност.

    Стимул може да ти даде почти всяко едно нещо, колкото и незначително да е то.Зависи си изцяло от теб.

    Успех.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от comingoutofthefire
    Ако искаш да се себеизразяваш по типично тийнейджърски начин стани имо или фешън или нещо съвсем различно. И някак си е глупаво да кажеш, че искаш да се промениш при условие, че за годините ти няма какво толкова да променяш в себе си, защото не си завършен човек. Дано не се обидиш, за което. Ако решиш можеш да направиш каквато си пожелаеш промяна сега, а не го когато е късно. И най-добре гледай позитивно на живота и се радвай, че си на 15-16 и до главата не са ти стигнали проблеми от сорта на работа, кандидатсване и тям подобни простотии. Сега не му е времето да преживяваш депресии, няма за какво просто! Няма да има нищо по-чудесно от това да се отпуснеш по течението за кратко, да усетиш какво е да си несериозена поне за кратко време. Не вярвам да си заслужават услията, за да си изкараш един измъчен вид и да се чувстваш в депресия, така нищо не се оправя, дори да мислиш, че има какво изобщо да се оправя или да бъде по-добре. Перфектна си, просто не го осъзнаваш. Както те посъветвах, гледай по-несериозно на нещата поне за кратко. Пък после живота кой знае по какви пътеки ще те отнесе и без това.
    Не се обиждам за което..а от емо и фешън съм далечее ама многоо,аз такива не ги разбирам,не ги харесвам точка.Може би съм в кофти период и имам нужда някой да ми каже,че ще стане нещо от мен знам,че съм на 16 ама всички ми натякват,че ако не сега,то няма после кога и съм голям човек и тн..

    Истината е ,че ужасно ме е страх да не затъпея,да не изпростявам като личност страх ме е,че ще пропадна и нищо няма да излезе от мене и ми е адски тъпо,че все се правя на весела пред другите,а само аз си знам колко ми е криво.Просто не искам да съм повърхностна като хората около мен,какво да направя ,да спра ли да се виждам с тях?
    Всяка песен свършва,но това не е причина да не се наслаждаваш на музиката,нали?

  11. #11

  12. #12
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Просто следвай градацията.
    Чуждото мнение, не винаги е правилно
    Радвай се, че все още имаш някакво самосъзнание, което от своя страна ти помага да си дадеш реална сметка за настоящата ти същност.

    Като не ти харесва-промени се.Намери начин да заживееш отново в хармония със себе си, както е било преди.


    Никой тук не може да ти даде правилната рецепта, повтарям се-не може да те стимулира.

    Ненужно е да оплакваш това, в което си се превърнала, ценно ще е, ако си върнеш изгубеното.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  13. #13
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Ма, боже..
    аз как се кефех когато бях на твое място и на предстаааа си нямаш!
    Не се тревожи.
    След време всичко ще се оправи.
    Някак си от самосебе си.

    Не знам колко е вярно, но мисля, че ти трябва някакъв стимул, за да продължиш напред и на горе, нещо, което да ти дава сили и енергия.. нещо, което да те крепи..
    разбираш, нали?!
    Ето това ако го намериш - от там на сетне е лесно.

    (ако не си ме разбрала пак ще ти обесна, нема се притесняваш да питаш
    )

  14. #14
    Супер фен Аватара на Devilsplaymate
    Регистриран на
    Nov 2004
    Град
    Nowhereland
    Мнения
    1 280
    Всички сме минали по този път (поне повечето). Първоначално е доста кофти, но ако се замислиш нещата седят по доста по-различен начин. Било то подсъзнателно, изпитваш нужда да се промениш, мислейки че ще промениш и станалото с въпросното момче. По мое мнение, точно от там идва и проблемът с безразличността - просто притъпяваш всички сетива, а от там и чувства, за да не боли. Не знам дали ще промените нещо с момчето (и дали го искате), но ти трябва разнообразие, почивка и най-вече нещо което да не те довежда до мрачни мисли.
    Щом казваш, че не харесваш хората с които излизаш, защо не започнеш да излизаш с такива, които харесваш? Защо не се захванеш с някакъв спорт? Това ще те разтоварва и успокоява.
    Що се отнася до учението - не е проблем. Щом си била отличничка, ще успееш да наваксваш, плюс това сме още в началото на първият срок. Не се притеснявай, прави нещо, което те интересува и ти е забавно успоредно с учението и ще мине този период. Почти неусетно.
    Успех!
    Simplicity, complexity, oh what a tragedy! Reality, insanity, strange normality. Incredible, untouchable, but just visual...

  15. #15
    Според мен от това, което си написала до сега си се опитвала да оправдаваш очакванията на вашите, и явно ти е дошло в повече и си "издишала". Свикнала си да си отличничка, да оправдаваш очакванията на останалите и сега като не е така, се чувстваш неудовлетворена. И нищо лично, ама ако си мислиш, че като имаш само 6ци, мислиш за бъдещето и трепериш да не би да получиш гадна оценка, че вашите после ще ти се карат и ще те гледат на кръв и ще са недоволни, ще стигнеш до някъде, освен до нервен срив, мечтай си. Твърде си се вглъбила в това да "успееш в живота".. Избий си го от главата.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си