.

Виж резултатите на анкетата: Кое е първо?

Гласували
158. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • кокошката

    45 28,48%
  • яйцето

    94 59,49%
  • не знам

    19 12,03%
Отговор в тема
Страница 4 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 110
  1. #76
    Супер фен Аватара на SolusChristus
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 038
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Вървял си един динозавър, сменил му се пейзажа и се превърнал в кокошка ?
    Доста логично, наистина..
    lolwat

  2. #77
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Цитирай Първоначално написано от FootballManager
    Яйцето! Нали и динозаврите са се люпели от яйца!?
    +1

  3. #78
    Цитирай Първоначално написано от kalokairi
    както казва Тодор Колев в "Господин за един ден"
    - кокошка отвсякъде може да долети, яйцето не може
    Аха...Ама кокошките не летят !

  4. #79

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 424
    Повечето отговарят по интуиция, без да мислят или да прочетат нещо. Преди 1-2 години учените доказаха теория, подобна на тази, която едно момиче преди мен беше развила. Кокошето яйце е било преди кокошката, защото видовете евоюлират и мутират, докато са в утробата на майка си или в случая в яйцето. Следователно първото животно, което е било кокошка е станало кокошка в яйцето, въпреки че е било снесено от друг вид животно (което очевидно е имало почти същият генен строеж). Да, яйцето е първо, а от него се е излюпила първата кокошка.
    Вие на хероин ли сте бе?

  5. #80

  6. #81
    Супер фен Аватара на maybelline
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    1 537
    Яйцето е първо. В следствие на получени еволюционни изменения се е развила кокошката, но прародителят може да е всяка птица или дори дребен динозавър.

  7. #82

    ф

    това само Господ може да го каже
    ОБИЧАМ ТЕ

  8. #83
    Супер фен Аватара на maybelline
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    1 537

    Re: ф

    Цитирай Първоначално написано от pe4enkata
    това само Господ може да го каже
    Значи да не чакаме отговор.

    Всеки интелигентен човек с основни познания по еволюция може да го каже. Идеята е, че повечето приемат яйцето за кокоше, а не е задължително да е кокоше яйце, за да излезе (след няколко поколения) кокошка оттам.

  9. #84
    Супер фен Аватара на bilqnavod
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 262

  10. #85
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    незнам..
    зависи от гледната точка

  11. #86
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Вървял си един динозавър, сменил му се пейзажа и се превърнал в кокошка ?
    Доста логично, наистина..
    +5

    ами кокошката мн ясно
    Ако живееш така, сякаш бог го няма-моли се да си прав!

    ''Защото Бог толкова възлюби света, че даде своя Единороден син, за да не погине нито един, които вярва в Него, но да има вечен живот.'' Йоан 3:16

  12. #87
    Супер фен Аватара на YouDontKnowMe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 992
    Мутирал плод на някаква птица - кокошка -яйце
    Мутирал плод на някаква птица - мутирало животно - мутирал плод - друго мутирало животно - мутирало яйце - кокошка - яйце

  13. #88
    Мега фен Аватара на iiordanova
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    3 409
    Според мен - яйцето!

  14. #89
    Аватара на HRaBr0TyYKeBaPcHe
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Улицата
    Мнения
    589
    Тва е се 1 да питаш дървото или плода на дървото.Ест, че яйцето.Всяко дърво дръгва от костилката и в последствие дървото започва да се възпроизвежда.Все 1 да питаш майката или бебето.Еми всяка майка е била бебе.Така, че отново яйцето.Даже имаше научни доказателства, че е яйцето но не помня кфи точно.

  15. #90
    Цитирай Първоначално написано от maybelline
    Яйцето е първо. В следствие на получени еволюционни изменения се е развила кокошката, но прародителят може да е всяка птица или дори дребен динозавър.
    +1
    hc sex,hc drugs,hc noiz
    that'z my fuckin choice!
    hardcore is my way of life,
    hardcore till the day I die!

  16. #91
    Тъй като вярвам в сътворението,а не в нещо-нищо казало КАБУУУМММ!! Ще кажа кокошката,тъй като не вярвам Бог да е пръснал из света хиляди яйца,които изведнъж са се пукнали и от тях за защъкали някакви пилета!
    I have a dream

  17. #92
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    нека да ти помогна сархуй:

    нищо не е казало "бум". според теорията на големия взрив вселената е възникнала в резултат на вакуумни флуктуации-наблюдавани индиректно виртуални частици, които спонтанно се самозараждат и изчезват от и във космическият вакуум и притежават огромна сила (една трилионна ерг). те са създали вселената за което имаме много свидетелства от типа на увеличаването ѝ, остатъчната космична радиация, наличието на страшно много хелийи + водород и тн

    след това пък под влияние на четирите физични закона голяма част от масата е образувала различни неща, които в последствие са станали планети. на нашата е възникнал живот чрез абиогенезис (спонтанно самозараждане) който е репликиран в лабораторни условия и доказан като факт(както и странните виртуални частици за които писах по-горе) и то доста възможен такъв за ранните условия на земята.

    в директен резултат от него са възникнали разни низши организми със страхотно разнообразие. след време тези които са били приспособени към кислорода и са имали три пласта са дали начало на живота, такъв какъвто го познаваме сега. това се потвърждава от анатомични прилики, фисили и генетични прилики както и много други. това също е доказано достатъчни пъти и използвно на практика,процеса е и наблюдаван в интерес на истината.

    любопитното е че въпреки леката ти грешка ти си права-наистина е била кокошката преди яйцето

  18. #93
    wow, gandalfepi4 достигна до консенсос с християнин.. I CAN'T BELIEVE IT
    Ако живееш така, сякаш бог го няма-моли се да си прав!

    ''Защото Бог толкова възлюби света, че даде своя Единороден син, за да не погине нито един, които вярва в Него, но да има вечен живот.'' Йоан 3:16

  19. #94
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    консенсУс се пише. и не споря срещу чието и да било право на духовност. споря когато някой чете книжка и заради нея оправдава омразата си към педали, но не спира да яде раци, миди и главоноги (което е извращение в очите на бог по някаква причина)

    вярвай каквото си искаш стига да не нараняваш някого или да не отричаш факти.

    другото не ме боли грам, вярвай си в невидимата небесна фея, вярвай във вампири, вярвай във волдемор се ми е тая

  20. #95
    Супер фен Аватара на radeberger
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    1 334
    Яйцето е първо .

  21. #96
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от radeberger
    Яйцето е първо .
    не, не е. от чисто фактологична гледна точка рибите са снасяли "яйца" много години преди динозаврите и произлизащите от тях птици НО в конкретния случай се говори (ако не бъркам де) за кокошка и яйце, тоест кокоше яйце.

    в процеса на доместикиране на вида все някъде трябва да има някакъв конкретен индивид който да може по някакъв лабав консенсус да бъде определен като приличащ по-скоро на модерна, стереотипна кокошка отколкото на кредния прародител и така да бъде определена първата прото-кокошка, която да снесе яйце (нейното собствено не би следвало да се брои понеже тогава още не е определено като кокошка въпросното пиле, требе да порасте първо)

    Q.E.D.

  22. #97
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Ако в древността не е можело да се отговори на този въпрос, сега той е просто метафора. Въобще кое наистина е било най-първото от първите неща например?

  23. #98
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    нека да ти помогна сархуй:

    нищо не е казало "бум". според теорията на големия взрив вселената е възникнала в резултат на вакуумни флуктуации-наблюдавани индиректно виртуални частици, които спонтанно се самозараждат и изчезват от и във космическият вакуум и притежават огромна сила (една трилионна ерг). те са създали вселената за което имаме много свидетелства от типа на увеличаването ѝ, остатъчната космична радиация, наличието на страшно много хелийи + водород и тн

    след това пък под влияние на четирите физични закона голяма част от масата е образувала различни неща, които в последствие са станали планети. на нашата е възникнал живот чрез абиогенезис (спонтанно самозараждане) който е репликиран в лабораторни условия и доказан като факт(както и странните виртуални частици за които писах по-горе) и то доста възможен такъв за ранните условия на земята.

    в директен резултат от него са възникнали разни низши организми със страхотно разнообразие. след време тези които са били приспособени към кислорода и са имали три пласта са дали начало на живота, такъв какъвто го познаваме сега. това се потвърждава от анатомични прилики, фисили и генетични прилики както и много други. това също е доказано достатъчни пъти и използвно на практика,процеса е и наблюдаван в интерес на истината.

    любопитното е че въпреки леката ти грешка ти си права-наистина е била кокошката преди яйцето
    Според модела на големия взрив света почва да се развива непосредствено след взрива. Момента 0 обаче е недефиниран по начина по който е 5 делено на нула. Като изходим естествено, че това е математически модел. Вакуумни флуктуации, струни и всякакви глупости, измерения и т.н. се намесват, като плод на фантазиите на различни люде, но нито едно от тях не прието. От български учен с който съм разговарял, който работи в ЦЕРН. Последният не спомена нищо за вакуумни флуктуации м-у другото.
    А колко жалко е да четеш Уикипедия

  24. #99
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    OH NOES!! толкова е жалко наистина да разчиташ на свободна и общодостъпна информация вместо да се довериш на книга която се доказва от абсолютно нищо и се оборва от 50 000 000 0000 0000000 00000 достоверни източника включително и самата себе си!

    и кой е тоя "учен" бе? аз пък съм говорил с албърт айнщайн и той ми каза че съм прав! моят учен по-голям от твоя учен!

    кажи ми какво ти каза той тогава, моля те. каза ли ти как всичко което знаем противоречи на тази теория, каза ли ти как тя НЕ Е следствие от някакви факти а просто плод на нечия фантазия (както пишеш)?

    ама разбира се че това което го чета е просто някаква глупост, колко съм прост наистина какво като го мислят космолозите дето се занимават с това

    ЯВНО е че БОГ е решил да "изпърди" вселената! толкова е просто, ако аз трябваше да създам вселена нямаше да я създам наготово-чиста, ясна и съвършена и някъде из нея да сложа живот за който да се грижа а ЩЯХ да направя гигантска експлозивна реакция, която след 10 билиона години да направи една планетка на която след още пет билиона да възникне живот, който да еволюира не знам си кокло време и на който да пратя една книга която е метфорична вместо да ги мъча да мислят ТОЛКОВА Е ПРОСТО!
    освен това е напълно логично да направя този въпросен живот невероятно малък в сравнение със почти всичко във космоса






    и освен това ще проявявам жив интерес към това дали си махат кожичките на пишките (особено в древноста когато е нямало обезболяващи и това често е резултирало в инфекции, смърт, обезобразяване и тн итн)

    сега по-истински ли се почувства а ? аз съм бил тъп че съм направил някакъв опит да се пообуча за 30 минути общ труд а ти си много готин щото "успя" да разбиеш на пух и прах знанията на експерите брао бе пичага само така те искам, а сега си прояви тази скептичност към библията ако обичаш, говори с единия теолог който ще ти каже че не вярва в това сборниче и ще имаш всичко което ти требе за да разбиеш църквата... и вероятно ще можеш да използваш това си невероятно знние да обясниш на тъпите учени грандиозния план на това да напълниш космоса с гигантски, експлодиращи огнени топки дето са квадрилиони пъти по-големи от единствената ни планета на която след хилядолетия на техническа революция ѝ стигнахме до спътника щото няма кой знае каквиенергийни източници но космоса е пъъълен с колосални разстояния които никога няма да можем да пребродим, наистина е страхотен планът на твоя бог

    пишлеме, поне моите авторитети не правят така

    http://www.youtube.com/watch?v=YDbcW...eature=related

  25. #100
    Мега фен Аватара на SonataArctica
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    9 997
    Яйцето

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си