.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685

    Завист, злоба.

    Цитирай Първоначално написано от snowww
    Ако някой има самочувствието,че е най-якият, а всеки има правото да го мисли, просто само от завист, че някой има самочувствие Вие всички колективно си настройвате антенките срещу него. Вие никога няма да му позволите да се чувства добре.
    Според мен това е напълно вярно. И не само. Хората не харесват другите, който ги превъзхождат като съвкупност от качества, красота, интелект. Завиждат, злобеят...Измислят нереални причини, за да не си го признават... и все пак си личи.

    Завистта, злобата...нормани човешки отрицателни качества ли са или са притежание на комплексираните хора?

  2. #2
    Аватара на November
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Почакай есенните листа...
    Мнения
    487
    Да, и аз съм съгласна с това. Но може би превъзхождат не е точната дума...

  3. #3
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Най-човешкото в човека е нарцисизмът и егоцентризмът.
    Завистта и злобата ги подхранват,следователно и те са си в реда на нещата.
    Не е от най-приятните неща на които можеш да станеш свидетел,но не може без тях.
    Завистта може и да се възприема и като градивна критика,което я прави полезна..
    Например,аз завиждам на някого,че има отличен успех,следователно злобея,че е зубър,егото ми иска да бъде задоволено,следователно и аз започвам да уча.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  4. #4
    Супер фен Аватара на stefity
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Варна...
    Мнения
    2 139
    Завистта и злобата са си напълно нормални човешки качества, без които човек няма да съществува иначе. Всеки един от нас ги е изпитвал или ще ги изпита през живота си... Там е работата, че при някои тези качества надделяват над другите, и така един вид се губи равновесието между добро и зло. Всеки ако се замисли и ако се загледа, ще открие в себе си лошите пороци на характера си, но само душевно силният човек може да си ги признае и да се опита да ги поправи. А ако избяга от тях, значи няма достатъчно смелост да стане един по-добър човек.
    To strive, to seek, to find, and not to yield...

  5. #5
    Аватара на November
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Почакай есенните листа...
    Мнения
    487
    Именно, че се губи баланса.
    Може и да са си вродени качества и да е нормално всеки да ги изявява по един или друг начин, но е ненормално да мразиш някого само, защото има по-висока оценка от теб или се облича по-добре...

  6. #6
    Който му е по-хубаво да вижда нещата така,както иска,а не така както са - нека,ама да не очаква да се съглася с него и пердпочитам да нямам много общо с него говоря като обвинява другите за нещо,защото иска да е по-добър от някой. АЗ принципно рядко завиждам,ама и на мен ми се случва.Но при мен не е точно,че точно еди кой си има нещо,което нямам,а това,че го нямам самото нещо - това кой го има не ме интересува,ама ми е гадно,че аз го нямам.Не завиждам за материални блага - някак си над тея неща съм - не че не бих ги искал,но занм,че няма смисъл да искам нещо,което няма да ме направи по умен,а само по готин..Хаха - колко изтъркано
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

  7. #7
    А злобата и тя е нормална,но и тя не за мен Тва е нещо много гадно и го мразя наистина Това да говориш на някой зад гърба е супер глупаво.Както и да унижавап някой само,защото си безсилен и не можеш да му го кажеш в очите и знаеш,че може да те направи смешен по един или друг начин и наистина е по-добър от тебе в нещо и тва те прави и завистлив.Аз не съм перфктен Има и хора,които са по-добри от мен във всяко начинание Браво на тях - да продължават в същия дух,но да говоря за някой зад гърба му и да не смея да му го кажа при положение,че наистина ненавиждам човека и го презирам е тъпо.Ако някой има нещо против мен винаги мога да го смажа с думи,а рядко и с ритници(в сми рядко ми се налага).Останалите нека си живуркат и говорят за мен каквото си искат само да не се правят на велики пред сички,че им се стъжнява живота.Така или иначе моето мнение за мен няма да го променят и ми е все тая,нито пък на истинските ми приятели - нека си говорят.Но злобата не е агресия и ми се случва да бъда агресивен,но не и злобен
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

  8. #8
    Тоя пък цитат е абсолютно неверен.
    Написала го мършата, защото всички й се дразнят, и решава че й завиждаме за самочувствието, което е изиграно, не че го има.
    Баш пък някой й завижда за смешното зле изиграно самочувствие.

    Иначе по темата - много лоши чувства. Мога да кажа че завист съм изпитвала 1-2 пъти в много слабо количество и сама си го потуших с няколко мъдри сентенцийки (радвам се за което, човек трябва да може да погребва негативните чувства в зародиш)
    За злоба обаче... истинска, чиста, от сърцето извираща злоба съм преживявала точно 1 път и направо се самосъсипах, така че отново съм анти - тези чувства разрушават, най-вече теб.
    А също и този на който изливаш яростта си. Кофти чувства, трябва да се преодоляват.

    Колкото и да са нормални според РАВР, да не забравяме теорията на Ницше за болното животно, което бяга от същността си чрез култура, морал и т.н. Не съм против тва бягство, защото аз например се боря с нарцисизма ми, който взе да наскача нормите и не е шега работа...
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  9. #9
    Човек се ражда сам и умира сам. Абсолютно нормални човешки качества. Всички завиждаме, злобеем, но не си признаваме. Всичко е в реда си, докато нещата не опрат до... самия теб. Тогава почваш да плюеш отсрещния човек колко е злобен, завистлив, тъп и прочие. А до този момент не си забелязал нищо.
    Злобата и завистта са хубави качества. (: Лошото става, когато са примесени с лицемерие и страхливост. Тогава самият ти не можеш да изкажеш "злобата" си и "завистта" си, под влияние на страха.

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Честно казано никога не съм мразила някого и никога не съм завиждала. Случвало се е нещо дребно да ме издразни, но никога не съм злобяла.

  11. #11
    е,нормално е,стига да не е в големи количества..
    и е по-присъщо като че ли за жените хах...
    всяка иска да е по..
    Имам чуството,че познавам супер малко хора,които искренно се радват на успехите на другите
    Но това,че някои не го показват,не значи,че не завиждат

  12. #12
    Не знам до колко е нормално, но е ненормално да излиза от граници. Понякога е заради комплекси, друг път от глупост...
    Най-гнусното нещо е да завиждаш на някой, било то заради външен вид, финансово състояние или интелект. По този начин, нито ставаш по-умен, красив и богат, нито вредиш на другия. Единственото, което се получава е , че въпросния, който завижда се "разболява" от злоба...
    Във пяната на муле със самар,което е скопено със ритници,във лигите на котарака стар,без кьорав зъб, със белнали зеници,(затуй лови насън маймуни с трици!)...

  13. #13
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Злоба ли, ненавист ли...съм изпитвала веднъж. Едно момиче (или по-точно същество) ме предаде по най-долен и скапан начин...Не съм й завиждала, но просто нямам желание да я виждам. Не мога да опиша чувтвото...но наистина беше ужасно и съсипващо.

    Злобата и завистта са присъщи на неуверите в себе си хора, според мен. Тези, които искат да постигнат нещо, но силите им не стигат...или може би качествата/талантът. Тези, които искат нещо, което другите имат от самосебе си.

    Двуличието ми е най-противното в цялата тая история. Подмолните действия и прочие шитс... В класа ми има такава ситуация. Ние сме на групички, обичайното разделение. Само, че всички не харесваме едно момиче. Лошото е, че и останалите момичета, които тя мисли за нейни приятелки са против нея...кефят се когато се обаждат на майка, нарочно я натопяват за отсъствия...а като е върне я прегръщат и целуват. Голям театър и фалш.

  14. #14
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Злобата няма много общо със завистта. Тя си е просто злоба и е супер кууул, най-яко е да хейтваш (на някоя полянка с пуканки хах)

    Saatana vittu perkele hate crew!

  15. #15
    на последък само завистливи хора има (mm)

    white sensation

  16. #16
    Аватара на BlackaTBW
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Horrorwood
    Мнения
    944
    Или пък просто обвиняваме другите, че завиждат и злобеят, за да прекрием собствените си грешки и недостатъци?
    Всъщност и от двете страни го има. Просто никой не може да погледне обективно на собствените си действия. Всяка дума срещу някой храни собственото ни его.
    А вие нахранихте ли вашето его за днес? :]
    Your pseudo sunshine I don't need.

  17. #17

    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 070
    не завиждам на хората които са повече от мен..по красиви както викаш и т.н ... винаги съм се радвала на щастието дори и да не ми е толкова близък .. злоба не чак .. много по-слабо от злоба .. познавам хора които си им личи от много ама много далече.. мисля че комплексарите го имат в повечко.. има и много завистливи и злобни хора.. не ги разбирам

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от HardcoreSyndrome

    Най-гнусното нещо е да завиждаш на някой, било то заради външен вид, финансово състояние или интелект.
    Твърдиш, че не завиждаш на никого?

    Няма човек, който да не завижда и да не злобее.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Violenza
    Цитирай Първоначално написано от HardcoreSyndrome

    Най-гнусното нещо е да завиждаш на някой, било то заради външен вид, финансово състояние или интелект.
    Твърдиш, че не завиждаш на никого?

    Няма човек, който да не завижда и да не злобее.
    Да, не завиждам. Познавам се добре, за да го твърдя!
    Във пяната на муле със самар,което е скопено със ритници,във лигите на котарака стар,без кьорав зъб, със белнали зеници,(затуй лови насън маймуни с трици!)...

  20. #20
    Ебаси хейтърите! Аз пък съм злобееен

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от HardcoreSyndrome
    Цитирай Първоначално написано от Violenza
    Цитирай Първоначално написано от HardcoreSyndrome

    Най-гнусното нещо е да завиждаш на някой, било то заради външен вид, финансово състояние или интелект.
    Твърдиш, че не завиждаш на никого?

    Няма човек, който да не завижда и да не злобее.
    Да, не завиждам. Познавам се добре, за да го твърдя!
    Браво, че се познаваш, но не съм съгласна, защото го смятам за невъзможно.

    все тая..
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  22. #22
    Всеки знае за себе си. Не може да се твърди, че всички са завистливи...Хора всякакви!
    Във пяната на муле със самар,което е скопено със ритници,във лигите на котарака стар,без кьорав зъб, със белнали зеници,(затуй лови насън маймуни с трици!)...

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Violenza
    Цитирай Първоначално написано от HardcoreSyndrome

    Най-гнусното нещо е да завиждаш на някой, било то заради външен вид, финансово състояние или интелект.
    Твърдиш, че не завиждаш на никого?

    Няма човек, който да не завижда и да не злобее.
    Твърде категорично. А кой е казал че си прав/а? Че и смеещи се иконки пуснал/а... Твой си проблем ако ти винаги имаш за какво (и на какво) да завиждаш. Това е само хипотеза де, нищо не казвам

    Не бъди ограничен/а. И да твърди кво? Не допускаш че може и да има такива хора? Не мислиш че има и други типове хора, така ли?
    Не те нападам, но ми е писнало от изречения "Няма човек дето да не злобее/Няма женско приятелство/Няма такова/Няма онакова".
    Това са изречения на морално пропаднали индивиди, духовно изгнили. Но само според мен, не се съгласявайте ако не ви изнася.
    Мисля че всеки трябва да е способен да погледне по-далеко от носа си, да умее да вижда и по-извисеното, не ежедневното, и да се стреми да е такъв (мда, разкрих ли ви се като болна идеалистка, а )
    Трябва да разбирате(ме?) извисеното и да го виждате(ме) най-вече.

    Айде стига съм била поетична, че малко прекалих, но според мен има незлобливи и независтливи хора. Има и тва е. Аз самата до 4-5ти клас бях точно такава. Развалих се преди година и половина и то доброволно (не се давайте никога на злобата и огорчението...), сега се чувствам "чиста" отново.
    Но както и да е.


    *И между другото под завиждане разбирам "качествено" завиждане, дълготрайно, а не само стрела през ума ти, единична мисъл която разкарваш от главата си и т.н. Казано по-просто "системно завиждане", което те трови но така и не го махаш, не правиш опит да го разкараш и дори не осъзнаваш че е лошо качество.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  24. #24
    Малко са по-истинските и най-прилягащи ни качества от тези ^^ Съвсем типично негативните емоции си ги изживяваме поне четворно по-силно от позитивните :р

    И да...всички завиждаме за нещо на някого, няма такава серия, в която да не участва това.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    H8 is gr8!

    Злобата, омразата и всички подобни негативни емоции са също толкова естествени, както и любов, радост и т.н., но в повечето случай са по-градивни и мотивиращи.

    Аз съм си злобно човече и обичам да се показвам лошотията, както и да се гавря с по-слабите и бла-бла...

    Омразата е много чисто усещане и емоция, омразата не може да е лицемерна или пък меркантилна, което в определени моменти ми се струва като достатъчно убедителен довод относно нейното превъзходство над любовта (примерно). Всъщност двете са едновременно толкова еднакви и толкова различни като две крайности, но омразата и злобата май са с една идея по-естествени и истински.

    Относно завистта- не знам какво да кажа. Завиждал съм и определено е било за глупости, но това е нещо, което не ми се е случвало често, поради простата причина, че човек със самочувствие като моето е трудно да завижда за нещо. Просто завистта ме сваля на нивото на обикновения човек, който би се впечатлил от дадена величина (т.е. придобивка, качество и т.н.). Някак си не ми се връзва с моите очи да съм най-великия и да завиждам на някой друг- това е абсурдно противоречие.
    Не точно Мразил съм много малко хора - двама,а и себе си съм се мразил преди време,но тва мина отдавна и усетих по-ксъно,че е било глупаво Не ме кефи да мразя и наистина емоцията е твърде силна - може би за това не я обичам.Сега не мразя нищо и слава богу - много е изтощително и гадно
    Несъмнено у него има типичната характеристика на непримирим човек.Но и на неприспособим - на човек,който не успява да приеме правилата на средата си за свои и това предопределя обречеността му...

    Eminem-Mosh

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си