.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    моля ви спешно !!!!

    хора много спешно ми тряат картинки (най-вече картинки) и инфо на тема "елктричество и безопастност" (тфа е по физика-7ми клас) и моля инофото да не е от уникпедия (или както там се пишеше) щото даскала не дава моля ви идея си нямам кфо да правя
    извинявам се че пускам два пъти темата ама ми е много важно !!!!!!!

  2. #2
    Ето ти една снимка на силов електропроводник с електрическа изолация(изолацията на отделните жили медни нишки) и механична изолация(черната изолация около жилите). Електроческата изолация изолира електричеството между различните жили и предотвратява къси съединения в проводника. Механичната изолация служи за топлинна и механична(примерно триене и др.) изолация на жилите.

    Факторите , от които зависи степента на поражение от тока са: големина на тока, напрежение, време на протичане, честота на тока, индивидуалните особености на човека, състояние на околната среда и пътя през който е преминал тока(през човешкото тяло).

    Безопасното електричество за човек е :
    За големина на тока 0,05mA;
    Време на протичане на тока през човешкото тяло 1s;
    Безопасно напрежение до 42V;
    Най-опасна за човека е честота на тока от 40 до 60 Hz;

    Гледай да не забравиш да пишеш, че електричеството се пуска по кабела винаги след като е свързан и е проверено как е свързан

    Информацията съм я вземал от учебник по Здравословни и Безопасни Условия на Труд (достоверен изотчник)
    Между другото тука ти трябва повече информация, отколкото снимки
    It's better to die in hope than live in despair !

  3. #3
    Ми не знам за какво ти трябва, на ето тук има картинки за електричеството http://images.google.bg/images?hl=bg...B2%D0%BE&gbv=2

    http://search.pomagalo.com/?keywords...=0&page=6&sk=0 а тук има информация, ноиска парола, аз нямам за да ти го дръпна.
    [23:35:32] Big toN каза: просто ти си си няква такава леко побъркана

  4. #4
    Unikpediq xDDDDD

  5. #5
    мерси на всички а някои да може да даде картинки свързани повече с безопасноста плс

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си