.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 46 от общо 46
  1. #26
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    За жалост религиите са били превърнати в политически оръжия.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  2. #27

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Те са създадени да бъдат такива
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  3. #28
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Те са създадени да бъдат такива
    Такива висши думи в религиозните книги не могат да бъдат написани от обикновен човек.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  4. #29
    ami knqz boris nikoga nebi izbral islqma .toi daje goe nqma kato variant .pove4eto ot slavqnite po onova vreme sa bili ve4e prieli hristiqnstvoto porati tova 4e na tqh im dopadnalo y4enieto na hrista. ako boris e iskal da obedini naro da e nqma dr izbor osven pravoslavieto.a negovite diplomati4eski otno6eniq s rimo-katoli4eskata carkva sa bili 4ista politi4eska igra. toi e znael 4e vizantiq nikoga nqma da dopysne katolicizma napraktika pred portite na konstantinopol i po tozi na4in q e provokiral da pravi otstapki po otno6enie na pokrastvaneto .kato naprimer samostoqtelna carkva i izpolzvane ba balgarski ezik pri bogoslyjeniqta ne 4e ne6to ama ako be6e izbral islqma ne samo nqma6e da ybedini naroda si ami i 6te6e da obre4e balgariq na sigorna gibel

  5. #30

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Kman написа:
    Те са създадени да бъдат такива
    Такива висши думи в религиозните книги не могат да бъдат написани от обикновен човек.
    Ти осъзнаваш ли какво казваш....
    Това което съм казал аз не разбирам от какъв зор го приемаш като висша дума...висшата дума е дума казано от някакъв висш човек,а сред хората има малко които се открояват(Александър Велики,Цезар и Ванга можем да сложим сред тези открияващи се),но пак са си хора с обикновенни желания,нужди и т.н.
    В религиозните книги...в религиозните книги има митове и легенди и нищо повече!
    Нима библияат не е писана от обикновенни хора...тя е била преписвана и поправяна много пъти от много обикновенни хора.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  6. #31
    Едно нещо съм запомнил от даскалката по история-В ИСТОРИЯТА НЯМА АКО

  7. #32
    Нямало е начин.

  8. #33
    Според мен никой не му го е предлагал, за да го избира.

    Кой му го е предложил?
    "Ако има нещо, което презирам най-много, това е човек, чието мнение не съвпада точно с моето по всички въпроси."
    Дж. Джеръм

  9. #34
    Идвали си разни пратеници на арабите ,та даже и юдейството да приеме му е предлагано от хазарите.

  10. #35
    Аватара на loyal_88
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    По гетата...
    Мнения
    386
    По времето когато приемаме християнството официално светът се е делял на 2: цивилизовани страни (изцяло отъждествявани с Християнски страни) и варвари (нехристияните). Нямало е начин да приемем друга религия.
    Да не забравяме и това, че сме били съседи на Византия, която е била един от най-силните разпространители на християнството.
    Единственото колебание на Борис I е било дали да се покръстим от Рим или Константинопол.

  11. #36
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от Sturma
    Не е прилично да отговарям на въпрос с въпрос ,но в същата стилистика аз мога да попитам какво щеше да стане ако българия беше приела римо-католическата вяра?
    По-строг е "режима" там. Борис не е искал инквизиции и горене на вещици. Искал е обединение.
    не само това... повече привилегии на владетеля се дават при цезаропапизъм, а при папоцезаризъм по-малко.... Папата е над владетеля Борис и искал по големи правомощия и да си стабилизира положението и короната ..просто е лавирал между двете, но си е имал 1 на ум ...
    МетЪл и Хардкор ТехНо му е майката !

    http://vbox7.com/play:4af5af29 - поздравче

  12. #37
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от turmionkatilot
    ... повече привилегии на владетеля се дават при цезаропапизъм, а при папоцезаризъм по-малко.... Папата е над владетеля Борис и искал по големи правомощия и да си стабилизира положението и короната ...
    Точно така става ясно, че подбудите му за покръстването всъщност изцяло се намират в личните му амбиции за власт и покоряване на населението в България. Това се доказва и от кланетата, които е извършил над българското население за да наложи тази религия. Обръщам внимание, защото вярата на славяните и на траките, а и на прабългарите по нашите земи съдържа изключително разнообразие от красиви и фактически уникални елементи, които заради Борис-Михаил Кървавия вече са напълно забравени. В тази връзка ето и цялата статия, за която стана въпрос по-горе в темата - segabg.com/online...01301.

  13. #38

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Това се доказва и от кланетата, които е извършил над българското население за да наложи тази религия.
    +1
    Това изречение само по себе си казва много повече от колкото на пръв поглед изглежда.
    Тази история доказва думите "историята се пише от победителите"...
    "Християнството е любимата религия на властващите."
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  14. #39
    Имам само един въпрос.
    Защо наричате българския владетел Борис княз?
    Той през живота си никога не е бил княз. До покръстването е бил с една титла след покръстването с друга но никога ама никога не е бил с титлата княз.

  15. #40
    Супер фен Аватара на ohluv
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Maina Town
    Мнения
    2 636
    Светът щеше да е много по различен.
    Creative Technologie

  16. #41
    незнам дали въобще нещо е било "предлагано" на Борис, но знам ,че той въвежда новата религия с една цел - обединение ... обща идея , обща вяра.
    И също така той и семейството му тайно се покръстват , защото се е боял от това как ще бъде приета.
    Според мен ако беше приел Примерно исляма ... Византия доста би се развълнувала и не би оставила една голяма и силина държава при това , деляща 1 граница с тях да изповядва друга вяра.
    Why can't I realize i'm fighting for my life ?

  17. #42
    Аватара на kalashnik
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    934
    Борис избира православието защото според Константинопол не е задължително да се проповядва само на латински, а може и на родния език. А ако бяхме избрали исляма, то тогава литургиите щяха да се водят на арабски, като след време и езикът ни щеше да бъде изместен от арабския.

    Освен това не разбирам какво толкова му пречи на автора Киевска Русия, та задължително иска да бъде премахната. Русия приема православието от Константинопол, но освовна роля за приемането на вярата изиграва българия, защото при войната с България руският княз е впечатлен от красотата на българските храмове и след покръстването на Русия в продължение на дълги години свещенниците са били българи.

  18. #43
    Християнството е било прието под натиск на Византия и по насилствен път.....

  19. #44
    Повече от фен Аватара на smeshnik
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Столицата
    Мнения
    458
    Цитирай Първоначално написано от kalashnik
    Борис избира православието защото според Константинопол не е задължително да се проповядва само на латински, а може и на родния език.
    Латински, гръцки, иврит На други езици не може да се проповядва

    Чак през 893 с възкачването на Симеон в българските църкви започва да се проповядва на български

  20. #45
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от smeshnik
    Цитирай Първоначално написано от kalashnik
    Борис избира православието защото според Константинопол не е задължително да се проповядва само на латински, а може и на родния език.
    Латински, гръцки, иврит На други езици не може да се проповядва

    Чак през 893 с възкачването на Симеон в българските църкви започва да се проповядва на български
    В "Българсик хроники т.1" на Стефан Цанев пише че според Константинопол е нямало ограничения за езика на който се проповядва вярата, същото го казва и Петър Константинов.

  21. #46
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Ако Борис беше избрал исляма,щяхме да я закъсаме много яко.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си