.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 53
  1. #1
    Аватара на TheCookie
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    гр. Варна
    Мнения
    240

    Колко от вас биха го направили?

    Здравейте! Днес бях с родителите си в мола, а после ходихме до един магазин за да си напазаруваме за вечеря.На път за вкъщи баща ми се отби да плати интернета и докато стоях с майка ми и сестра ми в колата се оказа, че gsm-а й го няма.Казахме на татко ми, и аз започнах да звъня на телефона, но даваше свободно.Върнахме се в мола,не открихме нищо.Майка ми не спря да повтаря, че някой го е намерил и дори да го е взел няма да го върне, ще го задържи и така.Аз не вярвах на това, защото знам че когато крадат телефон веднага изкарват картата-както и да е.Стигнахме до паркинга на хранителния магазин, с баща ми излязохме-татко попита къде бяхме спряли,казах му и само го видях как се навежда и го взима.Как никой не го е видял..не знам..защото телефона е хубав имам предвид-всички екстри, нов модел и така.та въпроса ми е ако сте намерили телефон с екстри бихте ли го задържали за себе си или щяхте да го предадете на охрана ако е в някоя сграда, или полицията?
    All you need is a smile...

    Предишният ник: buBblE..gUm

  2. #2
    Аз моя не си използвам, пък ше взема чужд Лошото е, че като се замисля май няма да ида да го дам на охраната

  3. #3
    Guest
    Сигурно бих го взел, не, че ще ми трябва но просто не бих го дал на друг освен на собственика му, но едва ли това ще е охраната ... нямам вяра на никого!

  4. #4
    голям късмет, че си го намерила

    в случея, ако видя, че няма никой на около и го видя просто е така да си стои, ще се почудя...но все пак съвестта мисля, че ще надделее

    иначе ако видя да изпада нещо от някой му го връщам...
    we give it all.

  5. #5
    Аватара на Gasser
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Gasoline alley
    Мнения
    94
    Вземете телефона и после в 3то РПУ.Мислите ли, че наще ченгета не могат 1 IMEI на телефон да намерят?

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    каквото си намеря - мое си е.
    А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?

  7. #7
    Супер фен Аватара на TheGirlNextDoor
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    `Soмэewhэrэ...
    Мнения
    2 619
    аз съм намирала и казах на баща ми...разпитахме и намерихме собственика и го дадохме
    това което ме боли най-много е,че бях толкова близо...
    имах толкова много да ти кажа...и гледах как си отиваш..

  8. #8
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    В момента бих го взела, ако е хубав. Моментния м телефон е такъв, че еднствената му функция е възможност за замеряне.


    Иначе предишния ми съм го губила 3 пъти. 2 пъти ми го върнаха, а 3тия седя 3 часа на една пейка на центъра под дъжда...и си го намерих там. Проработи, но сега има проблем със зарядното и се нямам време или пари да го поправя.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Bianca
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    каквото си намеря - мое си е.
    А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?
    Логично е, да му е криво! Но какво съм виновен, че има овци на тоя свят, които не се грижат за личните си вещи!?!?!?

  10. #10
    Ако няма никой около мен ще си го взема

  11. #11
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Първо-харесвам си телефона...
    Второ-да взема намерен телефон си е чиста кражба.

    Тази година на морето бях с майка ми и още едни наши приятели.Един следобед си лежим ние на плажа.На мен ми беше лошо.Гледаме някакви шведки,слушат музика на мп3 си...На възраст 20-30 години.Бяха три.Когато вече си тръгваха от плажа,майка ми забеляза,че едната си е забравила мп3-то на шезлонга.Тогава идваха и други хора насам и тя побърза да ми каже,че онази си е забравила...Беше ми много гадно и ме мързеще страхотно,но взех мп3 точно преди другите да се настанят на местата.Майка ми каза да ги настигна да им я дам...Тичах като луда.След което сега се сещам,че английският ми беше лош,когато реших да кажа на едната,че си е забравила мп3...Но както и да е.Догоних ги и им я дадох.
    Можеше да си я взема за мен,защото така или иначе няма да ги видя повече...беше хубав модел и т.н.НО както казах,това за мен си е чиста кражба,пък и...едвам си дигнах задника да стана...

  12. #12
    Аватара на AFT
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    40 Miles from the Sun
    Мнения
    2 976
    Два пъти съм намирала и два пъти съм връщала, а телефоните си бяха новички. Просто съвестта ми надделя. (:

  13. #13
    Щом собственикът му го е изгубил,значи така е трябвало да бъде.
    Щом аз съм го намерила,значи така е трябвало да бъде.

  14. #14
    специално ако е джиесем ще го върна без никакво замисляне.

    иначе..може и да си помисля ако е друго
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  15. #15
    Аватара на TheCookie
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    гр. Варна
    Мнения
    240
    Цитирай Първоначално написано от TERRORMACHINE
    Цитирай Първоначално написано от Bianca
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    каквото си намеря - мое си е.
    А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?
    Логично е, да му е криво! Но какво съм виновен, че има овци на тоя свят, които не се грижат за личните си вещи!?!?!?
    Не винаги е така...майка ми например не от невнимание го е изпуснала, а просто е изпаднал от джоба.Не ми се е случвало да намирам телефон и не знам това което казвам дали бих го направила, но не бих запазила нещо, което не е мое.Щях да съобщя в полицията, макар че там изобщо не ги интересува.

    Преди около година една циганка ми открадна телефона...беше пред очите ми, но погледа ми не беше насочен натам.Отидох в полицията за да разследват уж слуая.Накараха ме да кажа на колко години е била циганката(аз почти не й помнех физиономията..пък годините й да кажа)...предоставиха ми около 300 снимки и да кажа коя била тя... как да стане по дяволите...може би друг начин няма, ама колко човека са отговаряли вярно
    All you need is a smile...

    Предишният ник: buBblE..gUm

  16. #16
    Аватара на TheCookie
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    гр. Варна
    Мнения
    240
    Цитирай Първоначално написано от Assassino
    Ако намеря телефон,ще се замисля сериозно дали да го върна.То всъщност ще зависи от това в какво настроение съм и дали имам нужда от пари.

    Доста голям късмет сте изкарали,че сте го намерили.
    наистина голям не можех да повярвам..
    All you need is a smile...

    Предишният ник: buBblE..gUm

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от TheCookie
    наистина голям не можех да повярвам..
    Само представи си го .. на открито място - никой не го е набарал. Звъни и пак никой не го е набарал.

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    Цитирай Първоначално написано от Bianca
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    каквото си намеря - мое си е.
    А на теб ще ти бъде ли приятно, ако изгубиш нещо свое, и намерилият го не ти го върне?
    ебати детския отговор...

    а не помня някой да ми е връщал некога нещо
    Факт.

    Е, ако някъв смотан телефон - ще го върна най-вероятно, ама ако е хубав... няма начин.
    Ще ти подаря ядрена глава,
    влажен динамит, тротил, цветя!
    Ако бях това, което си сега,
    мой приятелю, бих се взривил...



  19. #19
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Кви кражби, кви глупости ви гонят?!
    Като си намерите 5 лева на улицата и ги вземете тва кражба ли е ?!

    Преди време и аз мислех като SofiaRegularCunt, но чесно казано вече не знам какво бих направила.
    1вия път ми върнаха телефона, втория - не.
    За това ще му мисля като се случи и ако се случи.

    Иначе баща ми винаги когато е намирал телефони не ги е връщал, а просто си е правел далаверата човека.
    И не ми е криво от факта.
    Просто някой без да иска ми е дал една топла вечеря и обувки.

  20. #20
    Ако намеря телефон сигурно ще го взема и когато собственика позвъни за да го търси,ще му го върна

  21. #21
    Аватара на MartyParty
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    somewhere over the rainbow
    Мнения
    2 295
    Пари ако си намеря,ще се огледам и ако не видя някой наблизо да се взира в земята,ще си ги прибера.Телефон бих върнала-няма за какво да го взимам.

  22. #22
    Миналото лято с баща ми пътувахме от един черноморски град до друг.По тътя качихме две момчета на авто-стоп.След като слязоха и ние си тръгнахме (бяхме просто на море) и бяхме пред хотела вече - аз се обръщам и виждам, че единия си е забравил телефона.Не беше много хубав, не беше и много калпаф - не съм го разглеждала.Нямаше начин да им съобщим, че gsm-a му е в нас и за това просто изчакахме да се обадят като се усетят.Вечерта се обадиха и помолиха баща ми да го върне (очакваха, че това няма да стане) и той се съгласи, разбира се, и каза че ще бъдем на центъра към еди колко си часа в еди кое си заведение.И те дойдоха и си го взеха и даже останаха при нас вечерта и си изкарахме мн яко.
    Така че аз бих върнала изгубена вещ като мп3/4, gsm и т.н.. Но ако си намеря пари на улицата, поогледам се и няма никой, на когото да ги дам или от когото потенциално са паднали...си ги взимам.Няма смисъл да обикалям и да питам "парите ваши ли са ?" като знам, че така и така още първия човек ще ги вземе Намирала съм си и 170 лв на куп така...Просто бяха паднали в снега, а около мен нямаше жива душа.

  23. #23
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    М телефон специално не съм намирала .. намирала съм дамска чанта с телефони , пари , документи и тн .. и се обадих на полицията Все пак .. да беше нещо друго .. да си бях помислила да го взема .. ама тва е чанта .. най малкото което е има документи ..

    ПП. полицаят като я отвори пред очите ми .. о.О в тва протмоне имаше сигурно 923509358 стотачки .. О.о

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Най-вероятно ще го запазя за мене си,особено в това време...

  25. #25
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Ами не знам, може и да го върна, може и да не го... Аз обикновено се спъвам в разни такива неща и пак не ги виждам, та к'во остава да си намеря.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си