.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11

Тема: силен шум

  1. #1

    силен шум

    Проблемът е следният - компютърът ми е от 1-2 години. От месец насам,когато го включвам започва да шуми много гадно, все едно излита някакъв самолет. Според вас вентилаторът ли е за сменяне или може проблемът да е друг?

  2. #2
    Отвори кутията и виж (ама внимавай ) Дали ще е вентилатора или не, ще разбереш като видиш.


    Edit: Само един ли ти е вентилатора?

  3. #3
    Голям фен Аватара на Juicy_Lucy
    Регистриран на
    Jan 2006
    Мнения
    687
    нз ама може да трябва само да се смаже вентилаторът, да не се налага да купуваш нов.
    get off.

  4. #4
    И да го смаже, ефекта ще е мааксимум за 3 месеца.

    Занеси го на сервиз и да кажи да ти сменят САМО перките (самото вентилаторче без радиатори и т.н.). Ще ти струва 10-тина лева, ама после ще ти е добре.

    Също си почисти кутията вътре от прах. Той също замърсява вентилаторите.
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  5. #5
    че то мнооого трудно да се смени вентилаторчето,купуваш си вентилаторчето там един преходник ли е кво е и го слагаш за отрицателно време от сервиза ше измислят някаква космическа сума...

  6. #6
    ше се взима вентилатор..днес чистих из компютъра,но след това нямаше рeзултат..шумът си е доста

  7. #7
    Чистенето на прах нямаше да намалее шума.
    Като го чистиш периодично няма да позволяваш да се запрашават вентилаторите и радиаторите, а от там се намаля шума и температурата на компа както трябва да е.

    Вземи си и си го смени сама, ако можеш, ако не ще дадеш още 10-ина лева.
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  8. #8

    >...

    Значи 99,99% сигурен съм че е от вентилаторът, просто като работят мн време и се "разбиват" тряя си го смениш. А и си сложи компютъра на земята защото като е на бюро или нещо подобно и от самите вибраций шума се усилва.

  9. #9
    ^ да, той си е на земята (:

    Мерси на всички, които ми отговориха

  10. #10
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    1 392
    Пробвай просто да смажеш вентилаторчето. Аз имах такъв проблем с един от мойте и като го смазах се оправи
    За да го смажеш : вентилаторчето има една лепенка като е поразлепиш ще видиш малко капаче, махни го (може да ти потрябва игла или шило) и капни няколко капки машинно масло вътре после затваряш, лепиш лепенката и .... дано да не брамчи
    Облякох черни дрехи върху бялата си душа
    за да се слея със сивата безмълвна тълпа.

    Darkness Is My Fate, but I Have an Angel Heart !!!
    Between Darkness and Light I'm ready to Fight !!!

    TheDarkAngelOfHope ... comming soon for your last Hope !

  11. #11
    Моите ги смазах и то с качествено силиконово масло (каквото е препоръчителни да бъде).
    Ефекта беше много малък, и аз кратко.
    Просто те вече са се разцентровали и тракат..
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си