.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15

Тема: БТК АДСЛ

  1. #1

    БТК АДСЛ

    Който знае или ползва адсл да сподели доволен ли е от скоростта и стабилността на интернета заслужава ли си човек да се върже
    в момента плащам 16 лв към друг доставчик и тегля с 70 - 80 Кб/с
    а гледам бтк дават 6 Мбпс за 20 лв но незнам как се държи?
    Прави го така че да е добре!!!

  2. #2

    Re: БТК АДСЛ

    Цитирай Първоначално написано от squid
    Който знае или ползва адсл да сподели доволен ли е от скоростта и стабилността на интернета заслужава ли си човек да се върже
    в момента плащам 16 лв към друг доставчик и тегля с 70 - 80 Кб/с
    а гледам бтк дават 6 Мбпс за 20 лв но незнам как се държи?
    Град???

  3. #3
    Повече от фен Аватара на lubo111
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    razgrad, bulgaria
    Мнения
    413
    mi zna4i zavisi koi grad si ako si ot razgrad se vklu4i na cabeltel az sum na nego i sum dovolen ako go imate pri vas se pusni mnoo e qk neta zaslujava si

  4. #4
    Голям фен Аватара на moncho
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Истината е някъде там.
    Мнения
    844
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    Аз съм от Шумен и съм на БТК ADSL тегля с 1мегабайт в секунда имам интернет 24/7. Доволен съм и мисля, че по-добър доставчик в Шумен няма ^^
    И аз нещо такова ,но тегля с мегабайт и половина
    Доволен съм като сметнем че в моя град има само още един доставчик



  5. #5
    Не е добър!
    Много е лагав. За скоростта уж бива..

    Но, ако нямаш по-добра алтернатива..
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  6. #6
    Аз съм от софия люлин и съм на LULIN-NET на 3 дена прекъсва ама тегля с 3-4 мб/с

  7. #7
    Голям фен Аватара на scyLLa
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    795
    Аз съм от 4 години на бтк от два месеца ползвам wi fi на бтк интернета няма равен перфектна скорост на 6 мегабита съм тегля със средно 650-700 няма да съжеляваш, но не си взимаи 12 мегабита че прави много проблеми повечето хора имат проблеми с 12 мегабитовия интернет аз плащам 22 лева за 6 мегабита и съм много доволен
    ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΓΑΜΗΣΩ ΠΟΤΕ !!!!

  8. #8
    Фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    257
    Тегля с до 1,5МБ и съм на БТК ADSL 12Mbits+Wi-Fi модемче,че да има нетче и на настолния и на лаптопа Лично аз съм доволен...от както съм на техния нет да чукам на дърво не е падал
    Дъжд кола не мие и срам путка не ебе!

  9. #9
    #1 Независимо на кой доставчик си хубаво е да добавите към сметките си и компютъра ви!Ако ще да има оферта 1Tb/s ако PC-то е бавничко няма да стане!!!

    А и за БТК не съм чувал мн добри отзиви,но както се каза по-горе,ако нямаш мн алтернативи...

    #2 Така и така темата е за това...да питам реална ли е тая оферта :

    20mbita за по 5лв :O
    Вярно,че това са 2MB...ама 5 лв

    ПРИСЪЕДИНИ СЕ!!!ВЛЕЗ В ИСТОРИЯТА!!!

  10. #10
    Въпроса не е с колко теглиш бе хора.
    А колко ти е лага/пинга!
    Тоест колко е голвмо бързодействието на и-нета.

    Може да ма 9999999 мбайта/сек. интернет ама пак да чакаш по 5 минути да ти отвори сайт.

    Другото важно нещо е колко е гарантираността. Най-добрия случай е 1:1.
    Т.е. колкото са ти обещали, че ше вдигнеш акто скорост токкова вдигаш.

    А не да кажат 10 мегабайта, и гарантираността да е 1 към 5 - демек 5 човека ще разчитате на 10-тте мегабайта. Демек реално се пада по 2 на човек.
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  11. #11
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Цитирай Първоначално написано от Maskata
    #1 Независимо на кой доставчик си хубаво е да добавите към сметките си и компютъра ви!Ако ще да има оферта 1Tb/s ако PC-то е бавничко няма да стане!!!
    Реално трябва да си с античен компютър за да имаш проблеми при скорости от порядъка на 6mbps. Подобен трафик се обслужва лесно дори и с 500MHz/512MB RAM/10mbps LAN(по настоящи цени подобна конфигурация се намира за около 30-40 лева втора ръка).

    БТК нямат локали(торенти, etc) от които да можеш да сваляш например с 12mb/s(96mbps), което евентуално да претовари система с ATA100/133 дискове. Тук си говорим за 6/12mbps което е по силите дори и на тези морално остарели системи.

    Цитирай Първоначално написано от Maskata
    А и за БТК не съм чувал мн добри отзиви,но както се каза по-горе,ако нямаш мн алтернативи...
    Аз сега ще ти дам един добър отзив: 2004-та година, от сетември месец(помня ли дати...) до към юни 2005-та година - 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, без прекъсване - 48mbits(което за онова време си беше ехееее - голяма работа). Предполагам и след юни 2005 е продължил без прекъсване, просто вече не бях там за да ти кажа...

    В сравнение с квартални доставчици е на светлинни години. За да не става комерс - няма да споменавам градове и имена на фирми... ама - плащаш си 25 лева на месец за 2mbps, при което получаваш какво? Приблизително 1mbps към български трафик... и около 128k към Лондон или друга европейска държава. Узбекистан? Request timeout... Обаждаш им се да питаш какво става и почват да ти се карат. От личен опит:

    Аз: Добър ден, има проблем с предоставяната от вас услуга...
    НякакъвЖенски глас: Момент да ви прехвърля на съпорта...
    (чакам 4-5 минути, слушайки Пинко Розвата пантера и кроейки планове за ритуални убийства)
    НякакъвМъж: Да?
    Аз: Добър ден, интересува ме защо имам 1mbps свързаност със сървър с който трябва да имам 2mbps, както е записано в договора...
    Той: Че 1mbps не ти ли стига?
    Аз: Ако ми стигаше, щях ли да плащам за 2mbps?
    Той: Ми то в целият град е така, има авария.
    Аз: Като онази авария миналата седмица, или онази по-миналата? Или пък по-по-миналата седмица?(смее се) Ама мен не ми е смешно. И какво да направя че целият град е така - едно пише в договора, друго получавам. Нали се сещаш че е подсъдно?
    Той: Е, недей така де. Ще видим какво можем да направим.

    След което ми пускат нет-а нормално до следващата авария. Вече се запознах с всички от съпорта.

    Този понеделник имах изживяване със съпорта на добре известен доставчик в Бургас. Имена - пак няма да споменавам. Наложи ми се да си сменя MAC-a на лаптопа, забравих къде съм си записал старият. Карам си с новият. Отивам в Бургас, вързвам се и нямам нет. Идеално. Понеже ме мързи да излизам от вкъщи(а офиса им е на 2-3 пресечки от по 100 метра) рестартирам лаптопа под linux, набивам си ip-та и имам интернет. Обаждам се по телефона да намеря някой от поддръжката и получавам skype contact чрез който да се свържа с тях. Малоумен skype. Намирам я. Да, пак жена. Явно такива слагат. Вдигаш рамене и се примиряваш.

    Аз: Здрасти, нет-а се е омазал, регистрирай ми новият MAC адрес, че да си го ползвам.
    Тя: Трябва да отидеш и да вържеш компютъра за кабелчето(с някакъв мнооого сладникав глас, все едно си се обадил на телефон от онези с импулсите) и тогава да ми се обадиш по телефона.
    Аз: Точно към това кабелче съм го вързал и точно лаптопа на който искам да ми пуснете интернетчето(с лека ирония, наподобявайки нейният сладникав глас)
    Тя: Не може, ти ако го включиш там няма да имаш интернет.
    Аз: Там съм го включил и имам. Само че под linux имам, под Vista нямам. Искам да си имам и под Vist-ичката(пак подигравателно).
    Тя: Щом имаш под linux трябва и под Vista да имаш, най-вероятно не занеш как да си настроиш Vista-тата. Рестартирай под Виста и ми се обади на еди-кой си номер.
    (смяяяяяяяяятай... рестаритам под Vista и се обаждам, мислейки си "Брей, сигурно има нещо което си забравил по настройките... или Vista са й пуснали hot-fix за който не знаеш")
    Аз: Здрасти, преди малко си говорихме по скайп...
    Тя: А, да, да(разсеяно)... кабела за интернета включен ли е?
    Аз: Аха(не, аз съм идиот, изключих го. Апропо, идем от село, ток видехме сефте сега, добре че са лаптопите - тех ток не им требва).
    Тя: Долу да виждаш едни компютърчета? Долу вдясно?
    Аз: Ъхъ.(всъщност бяха горе вдясно, местил съм си таскбара, но ги върнах долу вдясно за да не я объркам съвсем).
    Тя: Да са зачертани с един голяяяям червен хикс?
    Аз: Не.(отчаян съм от живота вече...ще почнат да ми се привиждат големи червени хиксове)
    Тя: Да има един жълт триъгълник с удивителна в него?
    Аз: Пак не. Айде трети последен опит.(опитвам се да гледам положително на нещата. С червени кръстове не стана, с жълти триъгълници - също... може да е с розови калинки на вилетови точици).
    Тя: Ама мигат, или не мигат?
    Аз: На Vista не мигат... никога. Или поне не по default.
    Тя: Аха... какво ти беше ip-то?
    Аз: (казвам го наизуст)
    Тя: Сигурен ли си... Боби?
    Аз: Не, Боби вече не живее тук и да, сигурен съм...
    Тя: Ами да те помоля да донесеш лаптопа си в офиса, за да го настроим? Ще отнеме само 4-5 минутки.

    Окей, носим лаптоп. Пренасяне на лаптоп с препятствия, 400 мерта. Не мога да кажа че не беше озадачена как съм стигнал толкова бързо до там. Отначало зае поза поза "мирно", после премина бавно в поза "слуш, с изплезен език и очакващ влажен поглед". Изпих 2 кафета и изслушах два пъти повече(отколкото за 2 кафета време) глупости от нея, докато "компетентните специалисти" обявят че на лаптопа нищо му няма. Дори "успели" да подкарат 1gbps връзка от него. Не знам какво значеше "успели", то няма нищо сложно, при положение че картата си поддържа 1gpbs... щом за тях е постижение - окей... пратиха ме вкъщи, заедно с "техник". Аз по пътя му казах: "Слушай каква е офертата - просто лаптопа е с нов MAC адрес, кажи им да го регистрират и после заминавай на кафе, бави се 3 часа ако искаш - кажи им че си дооправял мрежата, ала бала". Човека излезе разбран. Обади се още преди да съм отключил вратата, регистрирахме за няма и 2 минути новият MAC и той си замина. След няколко часа ми звъни непознат номер. Вдигам. Момиченцето от съпорта: "Аз само да те чуя дали всичко е наред... тръгна ли интернета? Че оттук като гледам и не ми се вижда много хубав... май ти бави нещо?" П-о-м-о-щ. Отсичам: "Мне, всичко си е наред" и след още няколко реплики ми "пада" батерията на телефона(малко насилствено...). В крайна сметка: работа за 2 минути(нов MAC) ми отне близо 3 часа. Всъщност - от 9 до 12 сутринта. А аз си имах други планове. Отпаднаха.(по-скоро ПРОпаднаха). Легнах си да спя като заклан, при което се успах и ми пропаднаха още планове. Идеално.

    Слчуки като тия - колкото искаш. Само дертове.

    Цитирай Първоначално написано от Maskata
    #2 Така и така темата е за това...да питам реална ли е тая оферта :

    20mbita за по 5лв :O
    Вярно,че това са 2MB...ама 5 лв
    На първо място - 20mbits би следвало да са 2,5мб/с. Реална? За българският пазар - не. Ако някой те урежда - по-става... (Говорим си за реални 20mbps, а не "20mbps към българия и някой от съседите")
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  12. #12
    Ве аз съм на 12мбита на БТК пък тегля със 800кб/с най-много.БТК могат да ми лигавят подметката.. , тъй че по-добре проучи за други доставчици в града ти.. в краен случай БТК

  13. #13
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Цитирай Първоначално написано от buffalo88
    Ве аз съм на 12мбита на БТК пък тегля със 800кб/с най-много.
    Това как го установи?(че ми възникват въпроси из кухата глава)

    Причините може да са много(и се съмнявам проблема да е в БТК, иначе досега да съм ги хванал че правят мизерийки). 800kb/s на торенти(недостатъчен сийд?). 800kb/s на ftp връзка(ограничения по ftp?). Скапана програмата по която гледаш че е 800kb/s, а всъщност е повече? Нещо ти товари връзката - skype, torrent announce, IMs? Кофти настройки на компютъра ти(half-duplex например)? Spyware може би? Давай да се спирам, че почнах да звуча като онази с "големите чееееервени хиксчета"...

    И все пак - обади им се на хората, питай ги "К`во прайм бе Гена?" и като ти кажат че няма Гена там им кажи: "А, той още не се е download-нал значи... то от връзката(и си изложи проблема)". При сестра ми се беше случио така да плащат за 6mbps, а да получават реално около 2, при което след едно обаждане и 15 минути чакане си имаха 6, извинение за проблема и някакво си обезщетение(май без такса един месец...).
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от CucAgMuH
    Цитирай Първоначално написано от buffalo88
    Ве аз съм на 12мбита на БТК пък тегля със 800кб/с най-много.
    Това как го установи?(че ми възникват въпроси из кухата глава)

    Причините може да са много(и се съмнявам проблема да е в БТК, иначе досега да съм ги хванал че правят мизерийки). 800kb/s на торенти(недостатъчен сийд?). 800kb/s на ftp връзка(ограничения по ftp?). Скапана програмата по която гледаш че е 800kb/s, а всъщност е повече? Нещо ти товари връзката - skype, torrent announce, IMs? Кофти настройки на компютъра ти(half-duplex например)? Spyware може би? Давай да се спирам, че почнах да звуча като онази с "големите чееееервени хиксчета"...

    И все пак - обади им се на хората, питай ги "К`во прайм бе Гена?" и като ти кажат че няма Гена там им кажи: "А, той още не се е download-нал значи... то от връзката(и си изложи проблема)". При сестра ми се беше случио така да плащат за 6mbps, а да получават реално около 2, при което след едно обаждане и 15 минути чакане си имаха 6, извинение за проблема и някакво си обезщетение(май без такса един месец...).
    Ве баце тука го меря във 2-3 сайта,включително в Speedtest-a и просто са ми лепнали ограничение.Преди стигаше 1300 като го мерех в същите сайтове! И при това тука в махлата,всичките който ги познавам се оплакват от същото ограничение,така че проблема не е нито в PC-то ми ,нито в софтуера ,ами в тия малумници дето им давам 25 кинта за нищо!

  15. #15
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Somewhere In The Middle Of Nowhere
    Мнения
    642
    Цитирай Първоначално написано от scyLLa
    Аз съм от 4 години на бтк от два месеца ползвам wi fi на бтк интернета няма равен перфектна скорост на 6 мегабита съм тегля със средно 650-700 няма да съжеляваш, но не си взимаи 12 мегабита че прави много проблеми повечето хора имат проблеми с 12 мегабитовия интернет аз плащам 22 лева за 6 мегабита и съм много доволен
    +1


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си