.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    Заточение или купон?

    Какво е чужбина? Заточение или купон? Преди са наказвали затворниците като са ги изпращали сами в далечни страни. От друга страна има толкова много хора, които го чувстват като купон и толкова много им харесва там. Та каква е разликата? Защо едни го чувстват като заточение, а други като купон? Коя е тази индивидуална черта в характера, която ще определи това нещо? И може ли всеки да се постарае и да придобие това чувство за наслада?

  2. #2

    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Перник
    Мнения
    648
    В началото заточение,после прераства в купон!За тези които е заточение,значи не им харесва или страната,или града в който са,или не са доволни от работата и все мрънкат.Купона можеш и сам да си го направиш.Намираш непознати сънародници и в някоя дискотека..
    Never let the fear of striking out keep you from playing the game

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    както не веднъж съм казвала всичко е въпрос на приоритети и сила на характера.... Има хора които идват с нагласата, че понеже в тяхото село всички ги познават значи и в чужбина не може да е по различно.... всички ще са им длъжни и даже ще ги молят да им дават пари.. За тези хора си е чисто заточение ,когато разберат ,че са просто никой и са заменими . Докато хората които заминават в чужбина с ясни цели и знаят какво искат да постигнат и са готови да направят всичко за да постигнат целите си , се приспособяват и макар и трудно си подреждат живота. Въпреки това не бих казала, че и за тях винаги е купон, защото в чужбина човек се среща с различни проблеми с които трябва сам да се справя, а за това трябва силен характер и здрав дух..т.е не трябва да се предаваш. От моя гледна точка тук си е "купон" защото имам много повече възможности да правя и откривам нови интересни за мен неща...за хората чиито приоритети са само да ходят по дискотеки и да се напиват - рано или късно се прибират в бг....
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  4. #4
    Супер фен Аватара на raduna
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    ТУК
    Мнения
    1 198
    Зависи кой как си го направи и къде попадне

  5. #5

    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    madrid
    Мнения
    50
    mnogo zavisi no poprinicp e hubao ako uspee6 da sa4etae6 i dvete ako otiva6 s cel ne e kupon no ako otiva6 na vakanciq i va6te ti saob6qt 4e ostva6 neznam tva dli tuk mogat d go opredelqt kato cel!!za6toto v moq slu4ai stana taka,a kuponite ne mislq 4e moje bez tqh jivota e edin trqbva da se aslajdava6 estesveno ravnomerno sas zadaljeniqta!!az predpo4itam kuponite i jivoa v bg no sam se primerila 4e za momenta nqmam drug izbor!!!kavi vazmojnost ti dava pove4e??ni6to koito e umen dali v bg ili v 4u6bina 6te se opravi,estestveno 4e v balgariq pove4eto hora s umni imat viziq i 4ovek ima po golqma kokurenciq tova e edinstvenoto!!za6toto v ispaniq specialno polovinata naselenie nqma osnovono ne govorqt dr 4ujdi ezici,kultura minilmalna estesvno 4e edin balgarin ima po golemi vazmojnosti no pak ne se znae za6toto toi e samo edin imigrant...po4ti vingi biha predpo4eli ispanec

  6. #6
    Аватара на TheBestFriends
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Страната на Невъзможното
    Мнения
    199
    За всеки е различно. За тези, които умеят да се присбособяват и да 'оцеляват' е купон, за мишките по дупките е като в затвор xD

  7. #7
    Супер фен Аватара на iPurple
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    1 278
    Kakvo zato4enie be hora?!?! Izvinete no s va6eto ograni4eno mislene napravo 6te me ubiete.. i kakvo zato4enie 6te e? Sviknali ste v bulgariq da hodite po kuponi da se napivate kato kirki i posle da ne si spomnqte kwo ste pravili... xax emi v 4yjbina ne e taka. Nito momi4eta se obli4at kato prostitutki nito vsi4ki piqt i si imat nqkvi zakoni. Taka 4e radvaite se nqkoi den 6te go ocenite.
    Fall down seven times..
    Stand up eight.

  8. #8
    Супер фен Аватара на Barbie
    Регистриран на
    Jun 2003
    Мнения
    1 828
    Зависи. Както и обективни и външни фактори като какво и къде учиш/работиш, каква е средата, познаваш ли достатъчно хора, какъв начин на живот водиш...така и от личностни качества - дали си екстровертен и комуникативен, приобщаваш ли се и приспособяваш ли се бързо и лесно, как понасяш промените...
    За мен се превърна в нещо смесено. От една страна ми харесва къде живея, обожавам това, което уча, около мен има интересни хора...но от друга страна още като заминавах се бях влюбила в момче в България. Така че целият ми живот в чужбина представляваше и старанието да поддържам и да градя връзка от разстояние. Което си има и положителни, и отрицателни страни. Вече три години пътувам през 3 седмици. Постоянни емоционални приливи и отливи. Поне не ми е скучно... Дива работа...

  9. #9
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от Barbie
    Вече три години пътувам през 3 седмици..
    Не изпускаш ли много лекции и семинари така?

  10. #10
    Супер фен Аватара на Barbie
    Регистриран на
    Jun 2003
    Мнения
    1 828
    Цитирай Първоначално написано от slun4ice
    Цитирай Първоначално написано от Barbie
    Вече три години пътувам през 3 седмици..
    Не изпускаш ли много лекции и семинари така?
    Малко... Но наваксвам. Ходя предварително на някои лекции ако мога, върша работата преди всички останали, за да си позволя да пропусна малко. (Тая година всичко се обърна с главата надолу, така че в момента нямам нужната мотивация, но до скоро по цели нощи будувах, докато бях в Милано, за да напредна с проектите си, да ги покажа на лекторите и да ги предупредя, че ще отсъствам. Но в момента се чувствам толкова емоционално смазана, че нямам сили за такива подвизи...та трябва да се стегна... )

    И все пак, в повечето случаи...има ли желание, има и начин.

  11. #11
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от Barbie
    Цитирай Първоначално написано от slun4ice
    Цитирай Първоначално написано от Barbie
    Вече три години пътувам през 3 седмици..
    Не изпускаш ли много лекции и семинари така?
    Малко... Но наваксвам. Ходя предварително на някои лекции ако мога, върша работата преди всички останали, за да си позволя да пропусна малко. (Тая година всичко се обърна с главата надолу, така че в момента нямам нужната мотивация, но до скоро по цели нощи будувах, докато бях в Милано, за да напредна с проектите си, да ги покажа на лекторите и да ги предупредя, че ще отсъствам. Но в момента се чувствам толкова емоционално смазана, че нямам сили за такива подвизи...та трябва да се стегна... )

    И все пак, в повечето случаи...има ли желание, има и начин.
    Мхм аз питам понеже примерно аз от семинари мога да отсъствам само 2 пъти за целия семестър иначе горя... Освен това имам реферати които са на групи съответно трябва да съм там с групата за да го представя...
    Ама е чудесно щом си намерила начин и имаш и финансовата възможност толкова често да си ходиш

  12. #12
    Супер фен Аватара на Barbie
    Регистриран на
    Jun 2003
    Мнения
    1 828
    Цитирай Първоначално написано от slun4ice
    Мхм аз питам понеже примерно аз от семинари мога да отсъствам само 2 пъти за целия семестър иначе горя... Освен това имам реферати които са на групи съответно трябва да съм там с групата за да го представя...
    Ама е чудесно щом си намерила начин и имаш и финансовата възможност толкова често да си ходиш
    Ами принципно и аз ако пропусна повече от еди какъв си брой лекции не мога да се ява на изпит и ме късат...но аз ходя, говоря с преподаватели, говоря с администрацията, правя нещата предварително, представям лекарски бележки...

  13. #13
    Супер фен Аватара на iPurple
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    1 278
    slun4ice разкажи нещо повече за Германия.. честно казано много искам да живея там. Трудно ли ти беше като се премести? Знам, че е било отдавна и може би не си спомняш, но.. ^^
    Fall down seven times..
    Stand up eight.

  14. #14
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Цитирай Първоначално написано от raduna
    Зависи кой как си го направи и къде попадне
    + точно

  15. #15
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от iPurple
    slun4ice разкажи нещо повече за Германия.. честно казано много искам да живея там. Трудно ли ти беше като се премести? Знам, че е било отдавна и може би не си спомняш, но.. ^^
    Ами какво да ти разкажа...
    Като се преместих за първи път в Германия бях на 13, не знаех дума на немски и бях в малко градче а в училището ми нямаше нито един чужденец освен мене. Беше си точно като заточение защото на всичкото отгоре бях супер притеснителна....
    След 3 години ад заминахме за Кипър и там се очовечих.
    Сега пак се върнах в Германия да следвам само че в голям град и съм много доволна Всичко зависи според мен от вътрешната ти нагласа
    Ако имаш по-конкретни въпроси ми пиши лично.

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    Цитирай Първоначално написано от iPurple
    slun4ice разкажи нещо повече за Германия.. честно казано много искам да живея там. Трудно ли ти беше като се премести? Знам, че е било отдавна и може би не си спомняш, но.. ^^
    много ми е интересно след като не знаеш почти нищо за Германия ,защо точно искаш да живееш тук?

    slun4ice наистина ли не можеш да отсъстваш от лекции? в уни или в hochschule следваш? Аз съм в уни и никой не го интересува кой идва на лекции и кой не...
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  17. #17
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от Water_lili
    slun4ice наистина ли не можеш да отсъстваш от лекции? в уни или в hochschule следваш? Аз съм в уни и никой не го интересува кой идва на лекции и кой не...
    В техническия университет в Дрезден съм аз
    Понеже съм Diplom никой не гледа дали ходя на лекции ама имам 4 семинара от които мога да отсъствам само 2 пъти през семестъра
    Ама якото е че тоя семестър нямам изпити и сега ми предстоят 2 месеца ваканция докато другите са в сесия

  18. #18
    Ми купон силно казано...не е мъчение,но е натоварващо.Да си чужденец е много трудно.Гледам...много хора разправят как искам да замина от тук.Е ... заминете и пак ще си говорим.Хубаво за 1 месец...на ваканция,но България ще ви липсва,повярвайте и хората...и културата и манталитета и езика.

  19. #19
    kupon
    When you left I lost a part of me It's still so hard to believe Come back baby please, cause wE belong together !!

  20. #20

    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Е там...
    Мнения
    1 896

    Re: Заточение или купон?

    Цитирай Първоначално написано от Geocool
    Какво е чужбина? Заточение или купон? Преди са наказвали затворниците като са ги изпращали сами в далечни страни. От друга страна има толкова много хора, които го чувстват като купон и толкова много им харесва там. Та каква е разликата? Защо едни го чувстват като заточение, а други като купон? Коя е тази индивидуална черта в характера, която ще определи това нещо? И може ли всеки да се постарае и да придобие това чувство за наслада?
    Европа-> Купон
    Северна америка-> края на света с най-простите хора...

  21. #21

    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Е там...
    Мнения
    1 896

    Re: Заточение или купон?

    Цитирай Първоначално написано от Geocool
    Какво е чужбина? Заточение или купон? Преди са наказвали затворниците като са ги изпращали сами в далечни страни. От друга страна има толкова много хора, които го чувстват като купон и толкова много им харесва там. Та каква е разликата? Защо едни го чувстват като заточение, а други като купон? Коя е тази индивидуална черта в характера, която ще определи това нещо? И може ли всеки да се постарае и да придобие това чувство за наслада?
    Европа-> Купон
    Северна америка-> края на света с най-простите хора...

  22. #22
    Супер фен Аватара на mickelangelo
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Варна морето сините вълни ....
    Мнения
    1 096
    зависи къде си и с кого си .. познавам хора с който и на луната да съм пак ще е купон
    НиКОи НЕ ЗаСлуЖаВа дА лееШ СълЗи за НЕго, а тОзИ коИто ЗаСлуЖаВа нЕ Би тЕ рАзПлаКал >>!<<


    Skype : Mickelangelo_

  23. #23
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    На мен ми харесва!

  24. #24
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Лично на мен французите не ми харесват. Дори когато не ги разбирах ми беше по-интересно... Имат супер ограничено чувство за хумор, даже не схващам кога трябва да се смея.
    В класа ми има едно момче с португалски произход. Майка ми днес ми каза, че български и португалския манталитет са сходни... И явно е права, защото с него станахме много добри приятели и е единственият човек в училището, който ме кара да се смея с глас.

    За мен и заточение, и купон са леко пресилено думи.. И от двете по-малко

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си