.
Отговор в тема
Страница 5 от 10 ПървиПърви 123456789 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 248
  1. #101
    Е как няма да му кажеш !А относно трябва ли или не,трябва да има всичко ,в бг мама има подфорум-Тийнейджъри..хахахах

  2. #102
    Много хубав форум!

  3. #103
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Veliko Tyrnovo
    Мнения
    504
    Аз мисля, че е хубаво да го има...Тъй като много от подрастващите не са наясно какво ги чака ако забременеят и родят!

  4. #104
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Аз също мисля,че е хубаво да има такъв раздел,но не се пише май много много в него.


  5. #105
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    карамел, в кой месец си ?

  6. #106
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    А кога е твоят термин, papugai

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #107
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    На него интелекта му е терминален...

  8. #108
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Aeternal Виж мнението
    На него интелекта му е терминален...
    Ако през устата се забременяваше, щеше вече да си многодетна майка.

    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    А кога е твоят термин, papugai
    Малко след твоя.

  9. #109
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Не съм бременна и този месец, 2015та започва добре.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  10. #110
    res5ect111
    Guest
    алелелееее lol

  11. #111
    Голям фен Аватара на TheDeath
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Дълбоко в мрачния свят на Нищото
    Мнения
    535
    Чакам факс до няколко дни, ако не получа ще стана редовна в тоя форум
    Няма по-красиво от алената кръв, обливаща черния камък на фона на златистия залез....

  12. #112
    Аз знам, че не е лесно на младите майки в наши дни. Ето един онлайн магазин за бебешки и детски дрешки http://www.idividishop.com/bg/ които ще им е от полза. Имат евтини детски дрехи, обувки и ръчно изработени аксесоари с безплатна доставка. Редовен клиент съм и са невероятни дано и на Вас ви харесат

  13. #113
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    карамел, в кой месец си ?
    Ще ти пиша на лично.


  14. #114
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Чакам

  15. #115
    Здравейте ...На 22 съм.С приятеля ми правим опити за бебе..Последна редовна М е на 18.02. цикъла е през 29-30 дни...Имахме полови контакти на 8,12,14,15 ден от мензиса..от 4 дена имам леко ръждиво зацаване,като днес почти го няма,болки и тежест ниско в корема...Нямам проблеми,пускала съм хормони,вс е ок...Утрогестан поставям 2 т.вагинално вечер,но съм го пхоставяла и дрпуг път и съм нямала никога зацапване..Цикъла си ми идва спонтанно на датата..Според вас на какво може да се дължи,цвета е ръждиво кафеникъв,няма аромат,корема ниско имам тъпи болки,вчера направих 3 теста-2 Престо и 1 Шуър чек писалка,единия Престо показа много много бледа чертичка,но с моя я видяхме,а другия ПРесто и писалката на Шуър чек не отчетоха нищо...Според вас на какво се дължи всичко това...

  16. #116
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Как така си пускала хормони и всичко е ок, пък поставяш утрогестан вагинално?
    Претърпяла си конизация ли? Или ранен спонтанен аборт?

    Да разбирам ли, че още нямаш закъснение, а си правила 3 теста?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  17. #117
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    За пръв път влизам в раздела, естествено не защото съм бременна . Гледам последно сте обсъждали физическата страна на нещата, но пък аз от друго се интересувам - на какво искате задължително да си научите децата? Като какви хора си ги представяте и как смятате да постигнете нещо подобно (не става въпрос за проектиране на неадекватни амбиции върху тях)? Банална съм маКЛо, обаче се преживява.

  18. #118
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Деца няма, тук обсъждаме как да ги убием, ще учим само тези, които успеят да оцелеят.

  19. #119
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    http://medicalvideos.org/play.php?vid=6217
    ебахти. защо си го причиняват? калпазанке, не е ли по-лесно и безболезнено секцио? има ли случаи, в които това е единственото решение?

  20. #120
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ивка, спонтанното раждане боли, докато хлапето дойде на бял свят. При спонтанното раждане след шева и кройката си на крака, абсолютно и напълно самостоятелна и мобилна. При секциото мъките почват, като те пусне упойката. Обикновено ти трябват два вида обезболяващи. С катетър си 24 часа. Обезателно въпреки болките до 12тия час трябва да си станала, дори и само да е на ръба на леглото/до мивката в стаята/WC. На 24тия час /без значение колко те боли оперативната рана/ трябва да си напълно мобилна, щото така или иначе ти махат катетъра и нямаш друг избор, освен да се дотътриш до тоалетната.
    Ако се наложи второ секцио, вече за оператора е шибания, щото си има сраствания и не е всичко в корема тип-топ. Секциото ти създава проблеми и в дългосрочен план, щото, ако се наложи кюретаж, операторът трябва да е екстремно внимателен с мястото на разреза. Същото важи и за термоаблатирането на ендометриума /тва се прави при кръвотечения около менопаузата- вкарва се в матката глюкозен разтвор, нагрява се до 75 градуса и остава вътре 10 минути/. При термоаблатирането от топлината може да се *отвори* шева и просто... да ти се изправят косите. Напред във времето, ако се наложи хистеректомия, вече не можеш да разчиташ на факта, че ще стане през влагалището, щото най-малкото имаш сраствания в корема.
    При последваща бременност има опасност от разкъсване точно в мястото на шева. Може да е съпроводено с болки, може и да не е. Ако решиш да раждаш спонтанно след секцио, това се прави с едно на ум- винаги имаме готовност за секцио и винаги двама лекари присъстват на раждането /с идеята ако се премине към секцио, да има оператор и асистент/.

    Секцио е единствено решение напоследък при седалищно предлежание, при косо предлежание и напречно.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  21. #121
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    благодаря ти за изчерпателния отговор

  22. #122
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ивка, заповядай и статийка по въпроса- http://www.capital.bg/politika_i_iko...p=0#storystart

    с една малка поправка, когато се говори за предлежание на плацентата- да се чете животозастрашаващо
    Последно редактирано от kalpazanka : 05-17-2015 на 09:07

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  23. #123
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    благодаря ^^
    все пак, след всички клипчета, които съм гледала и като чуя за естествено раждане и ми настръхват косите.

  24. #124
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Обсъдих темата с майка ми ^ изчетох и калпазанката, и статията.
    Секциото звучи ужасТно.

    Същевременно се чудя - бият ли ти опойка като те шият, майка ми каза, че й е било толкова изтръпнало, че й е било все тая ( 4 шева )
    Висока е 156, тесен таз, първа бременност, 25г., бебе 2800 , родила ме е за 20 минути, по нейни думи.
    Сега ми обяснява, че се чуди, дали плуването й е помогнало да роди по-лесно, защото до късни месеци е плувала, докато накрая не започнала да усеща нещо като контракции и спряла :д

    едит: като цяло има ли нещо, от което зависи колко лесно ще родиш?
    Наследствено ли е?
    Последно редактирано от NomNomNom : 05-17-2015 на 18:48
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  25. #125
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^В България в държавните болници няма упойка за шев и кройка.

    Номи, връзка може да има синдрома на свръхмобилните стави. Жените с такова отклонение например имат безпроблемни раждания.
    Иначе спортистките са с добре тренирано мускулно тазово дъно, което е голяма пречка при спонтанно раждане. Там разкъсванията са си таковали таковато.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си