.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    трета сливица

    то това е и тинейджърска тема
    - ако се:
    потите често нощем
    хъркате
    често боледувате
    имате постоянни сенки под очите
    имате проблем с апетита

    май имате проблем с третата сливица
    на моята дъщеричка на 2,6 г. й я извадиха и сега е къде по-добре с настинките и апетита

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    Oh,slava Bogu malkiq ne si e patil za sega s 3ta slivica,no sinut na moqta nai-dobra priqtelka(na 1god i 3 meseca-kolkoto moq)ima6e strahotni problemi zaradi vazpalena 3ta slivica.nqkolko puti u6na infekciq,pukaha mu tapan4etata nqkolko puti na deteto i sega mu e zabraneno da stupi na qsla do april mesec.Ne mu q izvadiha,za6toto bil prekaleno maluk,no opredeleno tova 6te e purvoto ne6to,koeto 6te napravqt kato porasne o6te malko,za6toto mnogo se iztormoziha vsi4ki.A i doktorite gi "uspokoqvat",4e vsqka nastinka 6te mu se otrazqva na u6ite,dokato ne q izvadqt!

  3. #3
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472
    Забравила си да добавиш вечно запушеният нос

    По темата - на мен на 3 годинки ми я извадиха, но на 14 (или 15 бяха...) ми извадиха всичките и имаше зачатъци на носна - т.е. ако не се отчисти хубаво тя пак расте. От тогава нямам проблеми с боледуваня, но не бързайте да ги вадите - както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"

  4. #4
    Супер фен Аватара на gangstata
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Мелкаса Пойнт
    Мнения
    1 533
    И аз съм имала..
    Мам каза,че нощем често съм се задушавала и постоянно е била на тръни..
    Та на 4г, са ми я извадили..

    So if you callin my phone - leave a message..
    So if you knock on my door - keep on knockin...

  5. #5
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от VeSna
    както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"
    Тц, не е така. Никога не се вадят всичките 6 сливици от гърлото, а максимум 3! Това, че Валдайеровият пръстен е станал полупръстен, не значи, че трябва да омаловажавате функцията му.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  6. #6
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Цитирай Първоначално написано от VeSna
    както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"
    Тц, не е така. Никога не се вадят всичките 6 сливици от гърлото, а максимум 3! Това, че Валдайеровият пръстен е станал полупръстен, не значи, че трябва да омаловажавате функцията му.
    Съгласна съм. Преди боледувах много често (всеки месец минимум ангина), защото сливиците ми бяха болни (+ това увеличени по рождение) и след као ги извадихме много рядко боледувах. Въпроса е там, че една хрема на следващия ден става директно пневмония или бронхит... Това лошото - няма ангина, ларингит, фарингит... Директнио на инжекции после...

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    az ot malka sum s problemni slivici(tezi na gurloto),vse boledubah i ot nai-lekata nastinka minavah na antibiotik.4ak na 15god mi gi izvadiha i ot togava ne sum boleduvala seriozno(da 4ukna na durvo),no dori malko studen vazduh da vdi6am i vednaga ostavam bez glas!no opredeleno taka e po-dobre

  8. #8
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от VeSna
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Цитирай Първоначално написано от VeSna
    както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"
    Тц, не е така. Никога не се вадят всичките 6 сливици от гърлото, а максимум 3! Това, че Валдайеровият пръстен е станал полупръстен, не значи, че трябва да омаловажавате функцията му.
    Съгласна съм. Преди боледувах много често (всеки месец минимум ангина), защото сливиците ми бяха болни (+ това увеличени по рождение) и след као ги извадихме много рядко боледувах. Въпроса е там, че една хрема на следващия ден става директно пневмония или бронхит... Това лошото - няма ангина, ларингит, фарингит... Директнио на инжекции после...
    Тц, с хроничен синузит съм, махнаха ми сливиците в трети клас и въпреки че синузитът ми се обостря два пъти годишно, до инжекции не стигам. Явно трябва да се замислиш да смениш Джипито си /декември е!/ или да вземеш направление за специалист; да започнеш да взимаш имуностимулатори /кеф ти на растителна основа, кеф ти разните изсушени микроорганизми, кеф ти витамини- Мултисаностол, Суправит и какво ли още не/. Без да се заяждам, не бива да си толкова немарлива към здравето си! Вземи мерки!

    П. С. Като се има предвид че си и бъдеща мама, не е много хубаво да се стига до антибиотици /не че няма АБ, подходящи за бременни, но не е зле да не се стига до тях/.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  9. #9
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Цитирай Първоначално написано от VeSna
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Цитирай Първоначално написано от VeSna
    както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"
    Тц, не е така. Никога не се вадят всичките 6 сливици от гърлото, а максимум 3! Това, че Валдайеровият пръстен е станал полупръстен, не значи, че трябва да омаловажавате функцията му.
    Съгласна съм. Преди боледувах много често (всеки месец минимум ангина), защото сливиците ми бяха болни (+ това увеличени по рождение) и след као ги извадихме много рядко боледувах. Въпроса е там, че една хрема на следващия ден става директно пневмония или бронхит... Това лошото - няма ангина, ларингит, фарингит... Директнио на инжекции после...
    Тц, с хроничен синузит съм, махнаха ми сливиците в трети клас и въпреки че синузитът ми се обостря два пъти годишно, до инжекции не стигам. Явно трябва да се замислиш да смениш Джипито си /декември е!/ или да вземеш направление за специалист; да започнеш да взимаш имуностимулатори /кеф ти на растителна основа, кеф ти разните изсушени микроорганизми, кеф ти витамини- Мултисаностол, Суправит и какво ли още не/. Без да се заяждам, не бива да си толкова немарлива към здравето си! Вземи мерки!

    П. С. Като се има предвид че си и бъдеща мама, не е много хубаво да се стига до антибиотици /не че няма АБ, подходящи за бременни, но не е зле да не се стига до тях/.

    И аз се надявам да не се стигне до тях, затова не излизам почти никаде и се обличам яко... Относно доктора - на какъв спецялист да ходя? Белодробен? Знам много добре какво ще ми каже - "Момиче, имаш срастваня и вече всичко е хронично,спирай цигарите, инхалаций със сода (най-вероятно) + блъскане с какви ли не хапчета... Абе сега нямам време да се занимавам със себе си - ще се пазя да не се разболея сега пък след като родя ще му мисля

  10. #10
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    За 'кво ти е белодробен?! Директно имунолог! Няма да е зле и титър на антителата да пуснеш.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #11
    Аватара на TheBestFriends
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Страната на Невъзможното
    Мнения
    199
    Мен ми вадиха третата сливица, когато бях на 5 в София. Общо взето помня, че след това дълго време не можех да ям и беше отвратително усещането. Иначе моите симптоми са били нощтно хъркане.

  12. #12
    Аз бях на 4 като ми я извадиха.
    Ама аз от малка все си имам проблеми със сливиците и за това боледувам по-често.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  13. #13
    Аз вече съм без сливици.
    От тогава не боледувам. Или ми минава бързо
    Апетита ми се вдигна и от хърбав станав набит :Р

    Само проблеми тези сливици. луда работа ;д
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  14. #14
    Голям фен Аватара на mokka
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    964
    Аз имам синузит, който също пролет и есен ми прави проблеми. Хорничен е и освен това трябва да ми се махнат сливиците, особено третата защото ми пречи да дишам. Но това което каза Дарла ме кара сериозно да се замислям - аз сега от най-малкото нямам глас та си представам какво ще е без сливици..

  15. #15
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^Все пак си е до човека- проблеми с гласа нямам, а се сбогувах с 3 сливици в трети клас.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  16. #16
    Лекарите препоръчват задължително премахване на 3-тата сливица, но не и на останалите.

  17. #17
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    А ако другите две са пълни с гной /както беше при мен и се стигна до там, че при всяко следващо боледуване трябваше да пия все по-силни АБ/ какво правиш? Просиш си ревматоиден артрит ли?!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  18. #18
    Супер фен Аватара на Sigrina
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 572
    Аз също имах куп проблеми, когато имах трета сливица и ходих по много лекари и специалисти. Половината ми казваха, че трябва да се махне, другата половина, че не трябва.
    Наистина, когато човек няма сливици, ако в организма навлезе опасен вирус, или бактерия, няма бариера и слиза на долу (към трахеята и белите дробове).
    Аз бях нон стоп болна, когато имах сливици. Махнаха ми ги и направо се родих. Единствения сезон, през който боледувам и зимата и то предимно, защото не се пазя. Боледувам много по-рядко и ми е по-добре. Но наистина трябва все с шалче навън

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си