.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 48
  1. #1
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557

    За бъдни вечер..

    Вече дословно се разбра, че голяма част от потребителите са "Kyр за Коледа", но така и не обелихте 2-3 думи за бъдни вечер...
    Какво ви е отношението към този празник?
    И за него ли смятате, че е комерс?!


    Лично аз смятам на този ден въобще никой от никъде да не ми напомня, че е бъдни вечер, ей така всяка година си втълпявам, че не е нищо особено, тъй като от доста години насам винаги съм самичка на масата.. и се започва с гадното самотно настроение и т.н..

    Вие какво правите?
    С мама, тати, баба, дядо? Вечеряте си, говорите си, гледате телевизия?
    С някой приятел на разходка?
    ..
    ?!

  2. #2
    ^^ подкрепям горния пост напълно ..
    само че ние подаръците ги даваме на коледа
    бтв аз не се причислявам към напразно мразещите празника .. но все пак накратко К У Р .. да .
    10 изтрити профила
    http://www.teenproblem.net/f/profile...file&u=1011271 !!!

  3. #3
    К*р и за Бъдни вечер ! Изобщо въобще не обичам края наа годината..
    Smile... Tomorrow will be worse...

  4. #4
    От години не го празнувам! Аз си знам ... защо.
    Цялото преиграване по тези празници ми е смешно. За някой са традиция, а за други... нищо!
    Във пяната на муле със самар,което е скопено със ритници,във лигите на котарака стар,без кьорав зъб, със белнали зеници,(затуй лови насън маймуни с трици!)...

  5. #5
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    леле, колко омраза има у вас

  6. #6
    Аватара на Jesus
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Инкогнито
    Мнения
    4 074
    Е добре де майка му стара това са християнски празници, не уважаваш тях = не уважаваш религията. Според изледвания на населението и т.н в България преобладава Християнството, но като ви гледам всички как се отнасяте към Христов ден (Рождество Христово известен още като Коледа) трябва да се напише писмо до властите официалната религия да не е християнството, ами чрез референдум да се избере нова религия или да се обявим за атеисти.


  7. #7
    Бъде вечер и Коледата като цяло е смеен празник.Не мога да одобря на тези празници да се събера аз със група малоумници и да се напия като за световно.
    Аз лично на Бъдни вечер и Коледа поне до 4 следобяд съм с наще!

    RestInPeace Smacy! Ti vinagi shte si v men ... Obicham te!

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Jesus
    Е добре де майка му стара това са християнски празници, не уважаваш тях = не уважаваш религията. Според изледвания на населението и т.н в България преобладава Християнството, но като ви гледам всички как се отнасяте към Христов ден (Рождество Христово известен още като Коледа) трябва да се напише писмо до властите официалната религия да не е християнството, ами чрез референдум да се избере нова религия или да се обявим за атеисти.
    о я стига .
    10 изтрити профила
    http://www.teenproblem.net/f/profile...file&u=1011271 !!!

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от cherinka
    леле, колко омраза има у вас
    Вече и на мен ми идва в повече.


    Ще съм у баба и дядо в Плевен, ще ядем постно. И на другия ден - подаръции : )
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  10. #10
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!
    Нещото, което ми харесва в Християнството, е, че призовава хората да бъдат добри, приема Доброто за изначално.
    С настъпването на празниците наистина се забелязва промяна у човеците. Не зная дали просто подсилват фалша, но ми се ще да вярвам, че се замислят колко мъчно престорен свят са си сътворили, как поне в тази последна седмица от годината ще си позволят да бъдат себе си.

    едит:
    С мама и брат ми, понякога и тати, но последните години се пада на работа.
    Какво правим? Готвим заедно(защото мама не я бива особено:Д), слушаме приятна музика, пеем песнички и посвирваме, когато тати си е у дома. Пием какао, сгушени на дивана, отвличайки се с някой филм... Вечерта си правим трапеза, майка ми изпълнява всичките ритуали и разните му там ненужни глупости, хапваме и това е.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Jesus
    Е добре де майка му стара това са християнски празници, не уважаваш тях = не уважаваш религията. Според изледвания на населението и т.н в България преобладава Християнството, но като ви гледам всички как се отнасяте към Христов ден (Рождество Христово известен още като Коледа) трябва да се напише писмо до властите официалната религия да не е християнството, ами чрез референдум да се избере нова религия или да се обявим за атеисти.
    Чакай сега, не можеш да кажеш на абсолютно никой в какво и как, да вярва! Въпрос на личен избор е! Както аз уважавам правото на избор, да празнуваш и да се радваш, така и ти не трябва да оспорваш решението ми/ни. Всеки е различен, не може да искаш всички, да мислят по един начин и да действат еднакво.
    Във пяната на муле със самар,което е скопено със ритници,във лигите на котарака стар,без кьорав зъб, със белнали зеници,(затуй лови насън маймуни с трици!)...

  12. #12
    След като баща ми, баба ми и дядо ми починаха го празнуваме у леля, която живее много близо до нас. Ядем, пием и търсим късметчета в питката.

  13. #13
    Аватара на Jesus
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Инкогнито
    Мнения
    4 074
    Цитирай Първоначално написано от HardcoreSyndrome
    Чакай сега, не можеш да кажеш на абсолютно никой в какво и как, да вярва! Въпрос на личен избор е! Както аз уважавам правото на избор, да празнуваш и да се радваш, така и ти не трябва да оспорваш решението ми/ни. Всеки е различен, не може да искаш всички, да мислят по един начин и да действат еднакво.
    Добре де признавам че по-прекалих ама много се ядосах че има много хора казващи
    Kyр за Коледа
    Това е просто УЖАСНО да се отнасят така към един от най-големите Християнски празници.

    Не е редно да се говори против празниците на нито една религия !!!!


  14. #14
    Бъдни вечер пък е най-истинският семеен празник!Обожавам го
    Коледа вече е по-друго нещо по отношение на самият начин на празнуване,но иначе и двата са страхотни!Вечерта на Коледа- на парти-традиция си ми е пък и да се отърся от семейната предходна вечер
    Не мога да разбера как може по това време на годината,когато всички са по-човешки настроени ПААК да има недоволни и мразещи хора...Малко ли са гадните дни че и по празниците да искате всичко да е скапано и да си подбивате настроението ... so strange ...

  15. #15
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Ми к у р и за бъдни вечер.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!
    Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
    Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път

    RestInPeace Smacy! Ti vinagi shte si v men ... Obicham te!

  17. #17
    hottie
    Guest
    И нека добавя няколко въпроса към горното мнение. Колко от от вярващите/религиосните са чели библията поне веднъж?

    Иначе аз на бъдни вечер ще съм с приятеля ми и техните родители защото трябва. А на 25ти нищо не правя.

  18. #18
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от Buhtaaa
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!
    Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
    Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път
    Пхах, за млади хора ли си говорим?
    Аз познавам вярващи, пеещи в църковни хорове, ако щеш...
    Иначе, у бездушните подрастващи се усеща липсата на добродетели.

    Хоти, библията и аз съм я чела(най-малкото се изучава в училище), книга като книга, и? Това, че си прочел библията, че редовно ходиш на църква, че отправяш молитви и прочие, не те прави християнин, каквото и да си говорим. Всичко е вътре в теб, другото е излишно според мен.

  19. #19
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Цитирай Първоначално написано от Buhtaaa
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!
    Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
    Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път
    Пхах, за млади хора ли си говорим?
    Аз познавам вярващи, пеещи в църковни хорове, ако щеш...
    Иначе, у бездушните подрастващи се усеща липсата на добродетели.

    Хоти, библията и аз съм я чела(най-малкото се изучава в училище), книга като книга, и? Това, че си прочел библията, че редовно ходиш на църква, че отправяш молитви и прочие, не те прави християнин, каквото и да си говорим. Всичко е вътре в теб, другото е излишно според мен.
    Погрешно се разбрахме. Не твърдя нищо подобно. Единственото, което намеквам е, че има много хора които твърдят, че са религиозни, а всъщото време дори не са прочели и библията.
    Но по принцип съм си на мнение, че какъвто и да си(религиозен или не) е хубаво да я прочетеш от обща култура, ако не за друго. Но това вече си е друга тема, де

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Buhtaaa
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!
    Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
    Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път
    Виждала ли си, как от църква гонят инвалид?Е, аз съм виждала. Какво е църквата? Не трябва ли там да намират "утеха" болни, страдащи и вярващи хора?Около църквите съм виждала какво ли не!!!
    И не може никой да ме убеди, че ако ходиш на църква значи си повече вярващ. Защо трябва да парадираш, че ходиш там? Положението е противно.
    Във пяната на муле със самар,което е скопено със ритници,във лигите на котарака стар,без кьорав зъб, със белнали зеници,(затуй лови насън маймуни с трици!)...

  21. #21
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Цитирай Първоначално написано от HardcoreSyndrome
    Цитирай Първоначално написано от Buhtaaa
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!
    Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
    Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път
    Виждала ли си, как от църква гонят инвалид?Е, аз съм виждала. Какво е църквата? Не трябва ли там да намират "утеха" болни, страдащи и вярващи хора?Около църквите съм виждала какво ли не!!!
    И не може никой да ме убеди, че ако ходиш на църква значи си повече вярващ. Защо трябва да парадираш, че ходиш там? Положението е противно.
    Именно, това че ходиш в църква, не значи, че си вярваш, първо трябва да създадеш бога в себе си Иначе не съм против Бъдна вечер и Коледа, от малка наще са ме научили да ценя тези празници и да ги чакам с нетърпение. Любовта я има през цялата година, но просто настроението тогава е по-приповдигнато.

  22. #22
    Е*ал съм я у вечерта, яко мръвки и вино!!!

  23. #23
    Аватара на AFT
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    40 Miles from the Sun
    Мнения
    2 976
    За да си добър християнин, не е нужно всеки ден да ходиш на църква, да се молиш през 15 минути и т.н. Както каза Блаб, всичко е вътре в теб и ти си го усещаш. И все пак, нека не забравяме, че църквата е институция, а религията е идеология.

    Аз не съм кой знае колко набожна, но обичам Коледа. На Бъдни вечер съм със семейството,а на Коледа не знам.. ние си разменяме подаръци на Бъдни вечер и на Коледа по-скоро изяждаме това, което е останало.

  24. #24
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Това са едни от най хубавите празници!Аз лично ги посрещам с родителите си!И никога не сих се прежалила да излезна на вън и дас е напия!Тъпо е ! Коледа ми е любимия празник и поне тохава да бъдем малко добри а НЕ лицемерни и злобни!

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от cherinka
    леле, колко омраза има у вас
    да бе баси какви изказвания имат някои от вас, как можете да мислите така бе хора ужас ...

    Hold, hold me for a while ... I know this won't last forever ... So hold, hold me tonight
    before the morning takes you away ...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си