.
Отговор в тема
Страница 4 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 105
  1. #76
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Няма бебе за добро или за лошо. Днес ми дойде, а и си направих тест - негативен.
    За тези, които не знаеха. Миналия месец с приятеля ми не се предпазвахме(може би леко умишлено ) и тъй като тези дни ми закъсня( а по принцип не ми се случва) и си помислих, че може би нещо се е получило. Бяхме на принципа - ако ни е писано значи ще си имаме бебе. Но явно не ни е писано за сега. А и още не съм на 100% сигурна дали сме готови, но както каза Дарла - никога не може да си сигурен, докато не ти се случи.

    Плюс това преди няколко месеца спрях противозачатъчните и доколкото знам на много жени им трябва около година преди да могат да имат деца
    Нищо де животът е пред теб

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  2. #77
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Плюс това преди няколко месеца спрях противозачатъчните и доколкото знам на много жени им трябва около година преди да могат да имат деца
    Много е относително тва с противозачатъчните, при някои им помага дори за да забременеят, но пък при други има нужда от почивка. Една година според мен е много, но пък ползата от противозачатъчните е, че овулацията ти е точно на 14-тия ден(брой 14 назад от към датата на която трябва да ти дойде). Така че, ако искаш да забременееш винаги мога да ти подам едно рамо с малко трикчета... като си готова можеш да ме питаш . Аз съм си го правила с искане и поне от към тази страна съм прочела доста и доста съм се консултирала, че знае ли човек, като не ти се е случвало(а никога не сме се пазили), почваш да си задаваш въпроса да не би пък да ми има нещо... тъпо ама, както Кремчето писа някъде из форума "Няма по страшно за една жена от това да не може да стане майка", така че като си готова, т.е. готови казвай да си казвам хитринките

  3. #78
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    До колкото аз знам след ОК се забременява лесно. Възможни са няколко овулации месечно, възможно е огромно количество хормони и прочие...Лично аз в паузите избягвам до минимум половите контакти......въпреки, че ми се ще бебе. но това не е решение, което мога да взема сама, нали?

  4. #79
    Кремче доста случаи има в които мъжете сами си решават и общо взето не питат жената... Добре, че и ние не можем така, че иначе кво ли щеше да стане...

  5. #80
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Е, в това отношение винаги е бил лоялен с мен. Не мога да бъда нелоялна за нещо толкова важно. След време сам ще иска....

  6. #81
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472
    Цитирай Първоначално написано от darla
    Дарла, сладко бебче! Я ми кажи случайно май си разпознах Белоградчишкото кале на снимките от този край ли си?

  7. #82
    hottie
    Guest
    Еее не съм се отчаяла разбира се. Плюс това от всичките пъти без презерватив много малко е свършвал в мен. Така, че не бяхме хвърлили особено усилия. Пък и знам, че в деня в който реша да забременея ще отида при гинеколожката ми, която ще ми каже някои неща и ако намери за необходимо ще ми изпише дуфастони и глупости. Просто исках да видя дали ще стане без усилия.
    Стана ми тъжно като видях резултата, но от друга страна леко ми олекна...може би.Относно забременяването след противозачатъчни това, което мога да каже е че е резлично при всяка. Наистина не знам от какво зависи. Знам, че това е било проблем при много жени, но други са успявали. Абе сложно е женското тяло ма'а му !

  8. #83
    Да ми на мен не ми навредиха, аз бях на Линдинет 20 исвестно време, но ги спрях, даже гинеколога ми каза, че ще ми регулират цикъла и ще ми направят овулацията след спирането им по часовник, оказа се много прав. А аз говорих за фолиевата киселина която спомага за зачеване и за правилно развитие на плода

  9. #84
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    И все пак не е много добре веднага да забременяваш. Изчакай цикъл-2, за да се поизчисти организмът ти от изкуствените хормони.

  10. #85
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472

    Re: Въпроси за мамите и татковците

    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Как разбрахте, че ще имате дете?
    След колко време?
    Предвидено ли е било?
    Когато разбрахте на колко седмици е бил плода?
    Как събрахте смелост да си направите тест(за момичетата)
    Сами ли го отглеждате?

    Искам да знам всичко в подробности.
    Дойде ми и ми тече 1-2 дни и то много скромно - имаше 2 варянта - хормонален дисбаланс или бебе
    Бях във 4 седмица и 4 дни
    Абсолютно не - даже вземах мерки (противозачатъчни и не е свършвал в мен и пак стана...)
    Теста беше лесна работа (с толкова мерки невярвах,че има шанс да съм бременна...)
    Сама никога няма да го отгледам - най-важното е, че бащата пое отговорността и много се радва, родителите му също, моите родители, приятелите ми, роднините - всички ми помагат. Още от сега ме подготвят за майчинството (като чувство, отговорност, съвети ми дават и т.н.) Отделно сестрата ма найка ми има бебе на 11 месеца и дрешки има (повечето чисто нови - в този период бебето расте бързо и всичко му омалява), проходилка, зимна и летна количка абе всичко остават по-дребните работи, а и на сватбата поечето подараци ще са за бебето Абе ще се оправим

  11. #86
    Та ти си си готова почти

    Аз те първа трябва да мисля за тези неща, но ще поизчакаме с повечето, нека бебо се роди

  12. #87
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Как се зароди идеята за дете?
    В какви ценности смятате да възпитате отрочето си?
    Създали ли сте необходимата за отглеждането на едно дете среда?
    Сами ли?
    Вие ли (ще) се грижите за децата си или трети човек? Ще има ли последствия от това? Положителни или отрицателни?
    бля-бля... и още мога да питам, но засега толкова

    Винаги съм искала един малчуган да ме радва и рамо на което мога да се облегна, това че стана без да е планувано, неозначава, че не е желано.
    Ценностите, които не се купуват с пари - човечност, чест, "тежка дума", когато е сгрешил да си признава и да поема вината си, уважение към хората, които са го залужили (родители, приятели, роднини), да го науча, че парите са средство не начин на живот, че е хубаво да се помага на хората и да е добър човек, когато се отнасят добре към него, просто да го науча да мисли и преценява дадената ситуация като човек от страни, "безпристрастно"... Абе на всичко, на което съм учена аз
    Горе-долу със средата съм намислила, остава само да се направят разместванята (но е още рано според мен, все пак поне да се нанеса в тях и после да се разпореждам
    Човек никога неможе да е сам - винаги има някой - приятел, съпруг, родител, роднина и т.н.
    Предпочитам аз да отговарям за него и аз да го възпитавам (незнам дали е удачно за сравнение, но кучето ми само аз см човекът. който се занимава с него и съм много доволна от това което стана ) , но ще го оставят от време на време (за по 30-40 мин с някой друг, за да се научи, че има и други хора около него и трябва да се съобразява и с тях. Да разбере, че трябва да уважава и да свиква да живее и да се съобразява с различни хора Ще има последствия и ако всичко е умерено и както трябва ще са положителни, ако не...

  13. #88
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    Vesna,da,tova naistina sa Belograd4i6kite skali,jiveq v Montana ot 3godini i bqhme na keskurziq s muja mi i o6te priqteli tam.No ina4e sum ot Plovdiv

  14. #89
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472
    Цитирай Първоначално написано от darla
    Vesna,da,tova naistina sa Belograd4i6kite skali,jiveq v Montana ot 3godini i bqhme na keskurziq s muja mi i o6te priqteli tam.No ina4e sum ot Plovdiv
    На мен една стара любов ми е от Монтана и Клеопатра най-много взе да ми липсва Иначе ги познах, че 4 години съм живяла там и не е имало ден да не съм била на калето или по скалите Там ми е минало детството... Много си им се радвам

  15. #90
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    oh,az ne6to nemoga da go priema toq krai kato svoi dom.Prosto mantaliteta na horata tuk i v PLd i tolkova razli4en,4e nqkak si...ne se 4uvstvam na mqstoto si tuk,imam priqteli i blizki,izlizam i t.n,no ...nqkak si ne sum az.A otnosno Kleopatra-tam polojenieto suvsem e izprostqlo,slu4va mi se 2 puti v meseca nqkude da ida tam i prosto...4algiqta e na max,DJ-q ne struva,motat se deca 13+,a Anakondadjiite ne propuskat ve4er,v koqto da ne se izpotrepqt ili s nqkoi vun6en,ili mejdu tqh samite,izob6to....ujasT

  16. #91
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472
    Цитирай Първоначално написано от darla
    oh,az ne6to nemoga da go priema toq krai kato svoi dom.Prosto mantaliteta na horata tuk i v PLd i tolkova razli4en,4e nqkak si...ne se 4uvstvam na mqstoto si tuk,imam priqteli i blizki,izlizam i t.n,no ...nqkak si ne sum az.A otnosno Kleopatra-tam polojenieto suvsem e izprostqlo,slu4va mi se 2 puti v meseca nqkude da ida tam i prosto...4algiqta e na max,DJ-q ne struva,motat se deca 13+,a Anakondadjiite ne propuskat ve4er,v koqto da ne se izpotrepqt ili s nqkoi vun6en,ili mejdu tqh samite,izob6to....ujasT
    винаги така е било - простотия да има, но се свиква с нея... Аз определено необичам простащината... В нашата компания си бяхме все точни хора и винаги ни е било весело и приятно, а какво се случва около нас - не е от значение... Боя ми липсва определно обичам да гледам бой (стига да не ги познавам иначе все гледам да ги разтърва...) абе селска история малко... А иначе защо си в Монтана, а не в Пловдив? Чула съм че града е страхотен?

  17. #92
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    muja mi e ot Montana i za sega sme tuk...edin den dano se mahnem,no tpi e mnogo privurzan kum grada si i edva li....vupreki,4e az si jervath prekrasnoto grad4e zaradi nego,ama...jivot i zdrave,6te vidim

  18. #93
    Повече от фен Аватара на VeSna
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    472
    Цитирай Първоначално написано от darla
    muja mi e ot Montana i za sega sme tuk...edin den dano se mahnem,no tpi e mnogo privurzan kum grada si i edva li....vupreki,4e az si jervath prekrasnoto grad4e zaradi nego,ama...jivot i zdrave,6te vidim

    Няма смисъл да те уча аз нали? Леко тънко само подхвърлях едни фразички от рода на "във пловдив не е така" и т.н. че "сам да се сети", че ще ви е по-добре там + това ще те зарадва

  19. #94
    Повече от фен Аватара на TheLittleAngel
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    470
    Мили майки, наистина се радвам, че го има този подфорум, защото освен положителните емоции, ми дава и много полезна информация за в бъдеще. Надявам се, да се разрасне. Аз обичам децата и когато съм покрай едно малко и сладко същество, усещам някакво приятно чувство. Не мога да определя кокво е. Сигурно знаете за какво говоря. Аз съм все още малка за деца - на 16, но нямам търпение след няколко години и аз да стана мама. Пожелавам на вас, татковците и малките бебета всичко най-хубаво. Нека малчуганите ви носят само щастливи мигове.
    Като бебче да ме гушнеш,
    с ръце силни да ме обгърнеш,
    с погледа си нежен да ме стоплиш
    и след това, бавно да си тръгнеш...

  20. #95
    Просто като чета какви прекрасни моменти сте преживели не мога и аз да не споделя..е не с мен,но с най-добрата ми приятелка с която в последните дни не се бяхме чували..защото ходех на уроци и курсове и нямах никакво време.....няма да забравя как изкочи в 4 часа посред ноща в квартирата ми в Бургас по ношница...и ми каза,че е бремена от 3 месеца...И аз бяз в шах...как може да не е разбрала цели 3 месеца...и тя ми разказа,че е в цветна и е изкарала два нормални цикала и на 3-тия и закасняло и след това и е текло..съвсем малко..и направо без тестове без нищо отишла на генеколог..като си е мислила че е болна...тогава бяхме на 16 години...казала на техните и я изгонили...така просто по ношница..Преспа при мен и на сутринта каза на приятеля си,които тогава беше студент 1-ва година..и тои и каза да не го занимава повече..Представяте ли си какво изживя милата..беше късно за аборт и реши да го роди и да остави...защото наистина нямаше как до отгледа това дете(трудно е дете да отглежда дете)..до 9-тия месец живя ту при баба си ту при мен..в 9-тия месец и баба и я изгони..изгониха я и от училище..защото не ходеше..и точно преди зимната вакация през 2007 ми звънна докато бях на училище и ми каза,че са и изтекли водите и с такси е отишла до болницата и я приели вече да ражда..направо горката..просто се разреревах в час...взех си чантата хванах си такси и отидох в болницата..нямарих я в родилното отделение..още чакаха разширение и аз нз какво..но мн я болеше..и тогава попитах акушерката дали мога да остана с нея докато ражда..не можах да повярвам,че ми позволиха,дадоха ми стерилни дрехи и останах при нея..след 2 часа започна раждането...и то се получава един последен напън преди бебчо да излезе и в този момент тя така изрева,че направо започнах да треперя...и когато бебето ревна и тя се разрева супер силно..направо не можех да взема рещение..след няколко минути и го дадоха и тя започна да се смее и да плаче и ми каза,че на никои няма да го дава това хубаво момченце..и тогава и аз се разревах и стана направо мазало..реших да се обадя на баба..тя реигира някво супер странно ,започна да я нарежда,че била уличница,но след 30 мин..доидоха маика и и баща и с цветя..просто всичко се разви по..толкова неочакван начин..таткото сам я потърси след като я изписаха...и в момента вече година и 2 месеца се радват на момченцето си....просто..това беще сигурно наи-силния ми момент в живота..съгурно моето раждане няма да е толкова вълнуващо..не мога да повярвам,че се случи на мен цялата тази работа....и така всичко си доиде на мястото..и много се радвам..Та стават и такива чудеса..за това радваите се и обичаите вашите деца...дори и след време да допускат такива грешки..Успех

  21. #96
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    za maika i i ba6ta i-dobre,no ako na men se be6e slu4ilo su6toto i tozi podlezurko be6e posmql da se vurne-6tqh da go izgonq i nqma6e da go dopusna v jivota mi i tozi na deteto!Ne6tastnik!

  22. #97
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Цитирай Първоначално написано от darla
    za maika i i ba6ta i-dobre,no ako na men se be6e slu4ilo su6toto i tozi podlezurko be6e posmql da se vurne-6tqh da go izgonq i nqma6e da go dopusna v jivota mi i tozi na deteto!Ne6tastnik!
    е дарла тук не съм съгласна с теб защото той сам е разбрал грешката си и я е потърсил каквото и преди това да е направил говори много добре аз него.Пък и е много по добре за майката и най вече за детето да расте с двамата си родители,от колкото с майка .. която ще трябва да живее при тяхните и да разчита постояно на тях!

  23. #98
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    az ne bih prostila tova,4e v nai-vajniq moment se e otkazal ot men i deteto si-toi ne go e iskal,a edinstvenata pri4ina sega da e s neq ne e lubov nito kum neq,nito kum novorodenoto.Bih predpo4etal da otglejdam deteto si sama,ot kolkoso s takuv licemer.Toi ne moje da suzdade zdravo semeistvo,za6toto ne go e iskal ot samoto na4alo.Molq avtorkata da ne se obijda,prosto takova bi bilo mnenieto mi ako bqh na mqstoto na priqtelkata i

  24. #99
    Здравейте и от мен. От доста време нямах достъп до компа, ама вече съм тук.

    И аз подкрепям мнението, че на такъв "осъзнал се" татко нямам нужда. Как може да я заплюе и зареже пък после да свие уши и семейство да изгради. Не знам много тъжна история и бая ме подтисна, въобще цялото и семейство не са хора, макар и да са се събудили и да са се сетили, че имат дете което се нуждае от тях. Лошо и браво, че е имала сила да успее да роди и е взела такова решение, но не мога да оправдая нито един неин близък, за мен не са хора.
    Да пазиш тайна е изкуство, което изисква много лъжи изречени по великолепен начин.

  25. #100
    Цитирай Първоначално написано от darla
    az ne bih prostila tova,4e v nai-vajniq moment se e otkazal ot men i deteto si-toi ne go e iskal,a edinstvenata pri4ina sega da e s neq ne e lubov nito kum neq,nito kum novorodenoto.Bih predpo4etal da otglejdam deteto si sama,ot kolkoso s takuv licemer.Toi ne moje da suzdade zdravo semeistvo,za6toto ne go e iskal ot samoto na4alo.Molq avtorkata da ne se obijda,prosto takova bi bilo mnenieto mi ako bqh na mqstoto na priqtelkata i
    Аз пък мисля, че той не може да поема отговорност в сложни ситуации. Чак когато всичко е било наред той поема отговорност. Имам чувството, че го е страх в напрегнати моменти, което води до същите изводи - Не е човек, на който можеш да разчиташ камоли да създадеш здраво семейство - защото "живота е сурав и курав" - както казват по-старите хора. Трябва да има на кого да се опреш в такива моменти, а кой друг освен на човека до теб.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си