.
Отговор в тема
Страница 1 от 8 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 180
  1. #1
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255

    Кофти страната на това да си (непълнолетна) мама

    Смятам, че е време да запознаете "бъдещите мами" и с не дотам красивата и приятна част на самото маминство. Ето ги и моите въпроси към мамите:
    Колко пари струва едно бебе на месец?
    Колко често може да бъде оставяно само (за да идеш на кафе, примерно) в първите му три месеца?
    Колко често сере? (да, за съжаление, памперсите се сменят на всяко насиране)
    А колко често се храниии?
    И колко часа от денонощието реве?
    Колко пъти нощно ставате за да го нахраните/преоблечете?
    Някоя от вас има ли по - порастнало бебе за да обясни колко е приятно когато сърмола почне да се кефи като прави напук?

    Предварително благодаря за отделеното време и отговорите. Ако се сетя за нещо друго ще питам пак!

  2. #2
    То по тая твойта логика с въпросите ти никога няма да станеш майка. Нищо ненормално няма в това което трябва да направиш. Да пари трябва да имаш за да го отгледаш, а от удоволствието да излизаш без бебето с теб ще трябва да го забравиш. Не мисля, че това ще е нещото което ще мислиш когато си имаш едно парче месо в ръцете, което изцяло разчита на теб. Кафе мога да си пия и вкъщи приятелките ми винаги могат да дойдат, но детето няма да си оставя на никой заради кефа да седя на опушвно и да пия кафе за 2 лв.(образно казано)

  3. #3
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Е, то и маминството е много хубаво, ама като си достатъчно порастнал. Все пак е редно да се кажат и минусите на т'ва да имаш бебе, защото в противен случай всички ваши 13-годишни фенки ще се изшибат за да си направят бебе в момента, в който започне да им идва. Грубо казано, нека всяка от вас да каже от какво точно се е лишила заради бебето си. Само толкова, само в тази тема. А в другите можете преспокойно да обяснявате колко е хубаво да си майка на 15, примерно и да говорите за моралното удовлетворение.

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    malka drisli4ke,az ne mislq da otgovorq na vuprostite,za6toto te ne sa zadadeni s celnaistina da razbere6 tezi ne6ta,a p-rosto da se zaqde6 i da ni ubedi6 kolko e lo6o da si maika.no togava temata ti ne trqbva da vklu4va dumata (nepulnoletna) v zaglavieto,za6toto i na maikite na 45 im se nalaga da smenqt pampersi,stavat prez no6tta v na4aloto,a da ostavi6 bebeto samo,za da ide6 na kafe e absurd-ne samo do 3 meseca,a do nqkolko godini-ostavq6 go pri nqkoi drug,no ne i samo!Sega,ako obi4a6,otidi da udari6 edin 6amar na maika ti,4e ti e bursala "sarmola" i 4e vseki put,kogato si i pravila na puk,ne te e utrepvala ot boi,a se e zabavlqvala s teb!tozi razdel ne e suzdadeni za takiva kato teb.ako iska6 da se pravi6 na visoko inteligentna,svetnata po vuprosite i vseznae6ta,ima mnogo drugi razdeli,v koito da go pravi6.tuk smqtame da sme si polezni s kakvoto mojem,dori i da otgovarqme na takiva vuprosi,no kogato sa zadadeni s cel naistina da razbere6 ne6to,ne da se opitva6 da "zatapva6" nqkoi.ae,4iba!

  5. #5
    Не говорим за 13/15 годишни, а за такива които и на 16/17/18 са решили да изберат пътя на майчинството и са уверени в себе си. Не е форума направен за да се подкрепи идеята да се става тийн майка, а за да се споделя м/у тийн и не тийн майки бъдещи и настоящи в помощ на отглеждането на дете.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    darla, супер гнусен език използваш, не знам на това ли ще си учиш детенцето, надявам се не.
    А темата не е насочена към мамите, а към тези, които все още не са. Защото не всички татковци са supportive като вашите мъже и не всички момичета могат да си издържат бебетата. И ако ще им се представят гледни точки - всеки може да си каже неговата и един вид да ги предупреди. Но гузен негонен бяга, нали знаеш

    Saatana vittu perkele hate crew!

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    mislq,4e tezi koito rajdat na 13 sa ot malcinstvata,a po 15 masovo pravqt aborti,a az ne se 4uvstvam s pravoto si da se izkaja otnosno tova dali nqkoq trabva da rajda ili ne.
    Fakt,e 4e na 13-15 e absurd da se otdade6 na dete-ako tozi otgovor te zadovolqva

  8. #8
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Да, знаех си, че точно на теб ще ти е много неудобно да отговориш на въпросите ми. Остава да си говорим за моралното удовлетворение, за радостта капнала от умора (защото цял ден си му бягала след гъза) да го видиш МЪЛЧАЛИВО заспало за секунда. За това, че майчинството изисква много финанси, безкрайно много време и търпение няма да говорим. Важно е да знаят децата, че има и хубава страна и да набиваме в главите на децата, кото нямат нито пари, нито което и да е от качествата, необходими за да гледат бебе, да си направят такова. Пък, че имало и отговорности и лишения... майната му! А точно ти, дарла, не си никаква да ме наричаш по един или друг начин. Място тук отдавна нямаш (съдейки по постовете ти). Време е да се присъединиш към другите откачалки в бгмама и заедно да измисляте планове за избиване на всичко и всички, които не харесват децата.

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    darla, супер гнусен език използваш, не знам на това ли ще си учиш детенцето, надявам се не.
    А темата не е насочена към мамите, а към тези, които все още не са. Защото не всички татковци са supportive като вашите мъже и не всички момичета могат да си издържат бебетата. И ако ще им се представят гледни точки - всеки може да си каже неговата и един вид да ги предупреди. Но гузен негонен бяга, нали знаеш
    ne mmislq,4e "drisla" e gnusen ezik,nali i ti si si srala v pampersite. I kak temata ti 6te e naso4ena kum tezi,koito vse o6te ne sa maiki,kato te nemogat da ti otgovorqt na goreposo4enite vuprosi!a za tatkovcite-temata e tolkova duvkana i preduvkvana v drug razdel,4e nqma na kude.no ok-6te ti kaja.Spored men zaduljitelno trqbva muja da e po-golqm ot jenata,drugoto polojenie ne mi se struva normalno.O6te pove4e,4e ti znae6 dali muja do teb e otgovoren ili ne mnogo predi izob6to da se zagovori za dete...poznava6 go ot predi tova,nali!tova,4e edin muj e adski vseotdaen kum polovinkata si i v momenta,v koito bebe4o se rodi toi stava egoist,tupanar i bezotgovornik go ima samo po filmite.ako e bil otgovoren 4ovek predi tova,6te ostane takuv i posle-dori i da spre da obi4a jenata,VINAGI 6te se griji za detetto.Ako e bil smotanqk ot predi da se rodi bebeto-to estestveno,4e 6te ostane takuv malko ili mnogo i sled tova.

  10. #10
    boot, форума не е предпазване от бременност и рисковете на това да бъдеш майка...

    Все пак е форум "Бъдещи майки", което само по себе си прави, че е за хора които са настоящи и бъдещи майки. Не караме никой да ни чете темата нито да го караме да взима отношение, без да има допирни точки с нас. Избора си го прави всеки и според мен който е избрал да бъде майка вместо "супер гадже" знае какво означава това. Каква отговорност е поел с това си решение и ще се лиши от всичко за да даде най-доброто на детето си. За това реагираме така. За това тази тема за нас не е на мястото си ...

    За това и аз и Дарла не сме съгласни по този начин да бъдем един нападани с подигравки, защото точно така ми изглеждат въпросите на момичето.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Ако една жена реши да бъде майка, по нейно собствено желание, а не заради дадени обстоятелства, интереси и прочие - уважавам решението й.
    Историята на трака особено ми допадна. Тя показва другата страна на монетата(или поне това разказа), споделеното щастие, обичта, желанието за семейство...
    Обаче, съвсем друго е да бъдеш "супер гадже" с бебе.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от babity
    Да, знаех си, че точно на теб ще ти е много неудобно да отговориш на въпросите ми. Остава да си говорим за моралното удовлетворение, за радостта капнала от умора (защото цял ден си му бягала след гъза) да го видиш МЪЛЧАЛИВО заспало за секунда. За това, че майчинството изисква много финанси, безкрайно много време и търпение няма да говорим. Важно е да знаят децата, че има и хубава страна и да набиваме в главите на децата, кото нямат нито пари, нито което и да е от качествата, необходими за да гледат бебе, да си направят такова. Пък, че имало и отговорности и лишения... майната му! А точно ти, дарла, не си никаква да ме наричаш по един или друг начин. Място тук отдавна нямаш (съдейки по постовете ти). Време е да се присъединиш към другите откачалки в бгмама и заедно да измисляте планове за избиване на всичко и всички, които не харесват децата.
    С този негативизъм няма да стигнеш далече... да те питам ли как си гледаш малкото кученце което сере навсякъде(съдя по профила ти че сигурно имаш такова) как чистиш след него, как те буди в 6 сутринта да го изкараш, как го биеш като направи беля... Не е много пшо различна грижата за едно малко дете ... И животното и детето имат нужда от грижа, а сега ти си задай въпроса защо въобще си губиш времето с "тъпанарки" като нас, а не отидеш да си разходиш домашния любимец, че и той има нужда от теб!

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    blab,sudeiki po posledniq ti post ti sama si protivore4i6.vse o6te ne sum stanala vmania4ena i psihqsala maika,za da se prisuedinq kum ostanalite v bg-mama.ne te sudq,4e ne haresva6 decata-az ne sum vmania4ena,ne kazvam,4e vsi4ko,koeto moeto dete napravi e nai-prekrasnoto i veliko i 4e po-umno ot nego nqma!podrazni me na4ina,po koito si zadala vuprosite ti,makar,4e ne razbrah za6to da ne mi e udobno da otgovorq na tqh.Ok,6tom durji6 6te ti otgovorq:

    1.v purvite 1-3meseca bebeto struva MINIMUM 250lv na mesec,sled tova-po-malko
    2. bilo to bebe ili ve4e dete,nemoje6 da go ostavi6 samo-dali 6te go vzeme6 sus sebe si ili 6te go ostavi6 pri nqkoi-edno ot dvete
    3.purvite 1-3 meseca nqma nikakvi refleksi i moje samo dokato se napuva da reve i da se osere.okolo 4-5 puti na denono6ti.posle po vednuj-dva puti.i pamersite ne se smenqt samo,kogato se nadriska,a izob6to kogato se e napoil
    4.purvite meseci se hrani sredno 7-8-9 puti na denono6tie.Okolo1god se hrani okolo 4 puti-samo prez denq.molq li4no sprq da qde prez no6tta o6te purviq mesec i mi spesti sredno6tnite stavaniq.
    5.tova e mnogo otnositelno,zavisi ot temperamenta na deteto.nqkoi deca revat postoqnno,dori bez vidima pri4ina,drugi sa po-krotki i mul4alivi.Moq nikoga ne e hlen4il,pla4e samo kogato e gladen,jaden,naakan ili se e udaril,sega ve4e i kogato iska da go gu6na.opredeleno sum kusmetliika v tova otno6eniq,ot suvsem maluk ne sum go glezila da go dundurkam po cql den i no6t i mislq,4e za tova sega e po-samostoqtelen.
    6.purvite 1-2meseca se hrani sredno po 1-2-3 puti na no6t,no trqbva vuzmojno nai-burzo roditelite mu da go otu4at ot tozi navik
    7.da,moq sega e to4no v tazi faza-az mu kazvam "NE",toi mi se usmihva i produljava da pravi kakvoto si znae.edin 6amar po pampersa mu pokazva,4e "NE" naistina ozna4ava NE i vsi4ko e ok.

    sega dobre li e ve4e

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    babity,4e tuk za koq ostana s vpe4atlenie,4e e super-gadje s bebe.specialno az i traka sme omujeni,a drugi za sega ne se vklu4vat v temata....ne6to ne te razbrah

  15. #15
    hottie
    Guest
    Въпросите са интересни, но просто не е трябвало да се зададат по този начин. Трябваше малко по-неутрално да ги зададеш Просто са си грубовати, не отричай.

    Иначе и мен ме вълнуват подобни въпроси - от какво се нуждае едно бебе и едно дете(освен от любов и внимание)?Колко разходи отиват за него?

  16. #16
    Blab, под супер гадже не визирах с бебе, просто ти трябва да избереш да бъдеш момиче или майка. Това исках да кажа. С избора да бъдеш майка ти знаеш всичко, което ще предстои. Подготвена си да бодуваш, да го храниш, да му бършеш дупето и да сменяш памперса на 2 часа. Всичко си идва с решението което си направил. За това няма как да не си подготвен когато чакаш бебе.

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ^oh,razhodite sa ogormni,osobeno v na4aloto kogato te purva mu se kupuva vsi4ko,qde vse o6te samo humana,posle i pureta.ot 5-6- mesec humanata,pampersite i puretata namalqvat,ve4e regulira izhojdaneto si,qde ot bebe6kata kuhnqi tova e nai-golqmoto oblek4enie ot kum parite,ina4e drehi,obuvki,kozmetika i gra4ki si ostavat razhod.ama to i za golemite si gi ima tezi razhodi eto taka zadaden vupros-daje mi e kef da pi6a

  18. #18
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Трака, виж аз може да не обичам (всъщност имам страх) малки деца и в същото време да обожавам кучетата, но това в никакъв случай не значи, че мога да ги сравнявам. Животното си е животно. Още повече, че то се нагажда по моите желания. Сере когато аз искам, пишка тогава, целува, яде, пие, лае само тогава, когато аз искам. Има ли някаква база за сравнение? Иначе в първите месеци слугуването е много, но винаги мога да го оставя сам.

  19. #19
    Така, ако си мислиш, че и детето след като навърши годинка е голям тормоз трябва да ти оборя твърдението. То е огледало на теб самия. На каквото си го научил това ще е от полза на теб. Така е и с животното има хора които и след 5 години не могат да си научат кучето да стиска... Така че не си прави умозаключения, че всички деца са страшни и непредвидими, те са такива каквито ги направим. Спокойни или кисели зависи от теб самия. Има и изключения, но са рядкост. Да когато е болно детето си иска грижи, плаче без да знаеш защо, вдига температура и седиш до легълцето му цяла нощ и се притесняваш, но като искаш да бъдеш майка, Ти си такава.

  20. #20
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от babity
    Трака, виж аз може да не обичам (всъщност имам страх) малки деца и в същото време да обожавам кучетата, но това в никакъв случай не значи, че мога да ги сравнявам. Животното си е животно. Още повече, че то се нагажда по моите желания. Сере когато аз искам, пишка тогава, целува, яде, пие, лае само тогава, когато аз искам. Има ли някаква база за сравнение? Иначе в първите месеци слугуването е много, но винаги мога да го оставя сам.
    Как ще сере, пие и яде когато ти си искаш? Малеее! Горкото животно!Сигурна съм, че ако не ти се извежда 2 дни ще си свърши работата вкъщи.

    Дарличка мерси за отговорите

  21. #21
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от traka
    Blab, под супер гадже не визирах с бебе, просто ти трябва да избереш да бъдеш момиче или майка. Това исках да кажа. С избора да бъдеш майка ти знаеш всичко, което ще предстои. Подготвена си да бодуваш, да го храниш, да му бършеш дупето и да сменяш памперса на 2 часа. Всичко си идва с решението което си направил. За това няма как да не си подготвен когато чакаш бебе.
    Аз разбрах какво имаше предвид, ти май не ме разбра, но здраве да е.) Евала затова, че си решила да създадеш живот и си го направила! Но по мое мнение(със сигурност ще се повторя), болшинството млади(разтегливо понятие, но все пак) майки са нежелателно забременелите или такива с чичковци под ръка.(колкото и романтична душа да съм и да вярвам в споделената, всеотдайна и вечна любов, искреността на хората и т.н.)

  22. #22
    Ами и те са имали избор и са го направили, доста са тези които прибягват до аборт от несигурност и нежелание да стават родители именно когато не му е времето. Аз ги подкрепям, защото да бъдеш майка е отговорност и наистина ако няма на кой да разчиташ е страшно.
    За това не съдя хората избрали аборта, съдя тези които не мога да понесът отговорност за действията си (момченца и мъже) дори и с подкрепата при взимането на решение какво ще се случи.

  23. #23
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Сега, да си говорим честно-майчинството е нож с две остриета. Особено днес. Да имаш бебе е лукс. Лукс, който малко хора могат да си позволят. Не, че преди е нямало разходи, но не и такива. Майка ми е перяла пелени, които се купуват 1 път и се ползват с месеци. Но е перяла по 20 пъти на ден. Напишкано, наакано-всичко. Аз като по-малка съм износвала дрехите на кака, а новите ми дрехи са били износвани от по-малките ми братовчеди. Майка ми е била редовна студентка, когато се е родила кака ми. получавала е 140 лв майчинство, живяла е с родителите си, баща ми е бил на стипендия от 30 лв. Токът им за месец е бил 3-4 лв на цялото домакинство(баба, дядо, леля, прадядо и техния)....

    Но тогава е бил и бейби бумът в България. Сега прогресивно намаляваме и нещата не са същите. Социалното майчинство е 128 лв, детските-22(май на 25 ще ги увеличат). пари, които по думите на Дарла стигат за 2 седмици само за бебето.
    Е, как да имаш дете, освен ако мъжът ти не е паралия. моят потенциален мъж не е. На моята възраст е(е, аз по-големи мъже до себе си не искам), има доход но твърде непостоянен и недостатъчен да издържа цяло семейство.
    Пелени никой вече не пере(въпреки, че е по-добре за крачетата на бебето да не е с памперси). Аз лично едва ли ще се наема да пера наакано. Държавата не дава безплатно сухо мляко. Детската количка не е 40 лв, а 400....
    Да, бебето е лукс, който аз не мога да си позволя и сигурно няма да мога още дълго време. Какво остава за едно момиче на 16-17-18 години!

  24. #24
    hottie
    Guest
    Мен ми беше интересно точно някаква средна сума разходи. Например 4000лв месечно достатъчни ли са за мъж+жена+1 дете(бебе).

  25. #25
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Кой извън София има такъв доход? Кое семейство? Аз лично семейства с такива доходи не познавам. Щом за Свищов 600 лв месечно са абсолютно достатъчни за 2-ма(с квартирата), то бебето да е максимум 400. но със 150 лв няма как да се гледа.

    П.С. Бруто заплатата ми е 468 лв и имам едни от най-високите доходи в града.....То според мястото, но едва ли сухото мляко, памперсите и пюретата са с огромна разлика в цените. Ок, друг стандарт сте, ама чак 4 пъти повече.....За мен 4 бона са си ужасно много пари, които не знам кой човек изкарва. Даже и в София. Аз за тия пари 1 година трябва да работя...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си