.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 33
  1. #1
    Голям фен Аватара на akinom
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    889

    Майки на недоносени бебета

    Пишете всичко каквото знаете за недоносените деца. Споделете преживяното.

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    dqdo mi e roden sedmak(t.e.rodil se e v 7miq mesec),tejal e 1kg.Do kolkoto znam nedonosenite deca posle imat problemi s kilogramite.Drugo neznam mai

  3. #3
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Ами да и аз знам,че имат проблем с килограмите!Едни стват много дебели,а други много слаби!

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Somewhere In The Middle Of Nowhere
    Мнения
    642
    Брат ми се роди недоносен.Точно в началото на седмия месец.Имаше огромен късмет,защото тъкмо бяха донесли нов кувьоз.Т.е. не от старите,които не стават.Роди се 1,400кг.След това падна на 1,200.Един месец беше в кувьоза.След това живи и здрави си го прибрахме.
    ПС-Не съм заблязала за сега проблем килограмите.Дано наистина да няма.


  5. #5
    Ох мене ме страх да пиша в тая тема, ма ше допълня нещо, мъжо е роден в 8месец(най-рисковия), но се е разминал с всичко и сега е един голям и хубав мъж

    Явно си има деца с късмет!

    А по повод недоносените бебета наскоро по новините даваха за бебе коеото се е родило в 6мес незнам колко точно седмици, но благодарение на лекарите е живо и здраво и даже си го бяха прибрали след 3 мес в кувиоз. Не беше от София и беше момиченце сигурно сте чули.

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Somewhere In The Middle Of Nowhere
    Мнения
    642
    Аз дочух че било в началото на шестия месец


  7. #7
    нещо такова беше... рекордьорче беше за най-рано родилото се бебе... не помня от кои град беше но доста се говори за това, радвам се че е живо и здраво и без увреждания... Много кофти ситуация спомням си интервюто с майката още като беше в кувиоза едно такова мъниче не по голямо от 25 см. беше и около 600 грама ... но браво, оцеля и сега си е вкъщи

  8. #8
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Да не е от Луковит? Моя колежка има приятелка/от унито/, която роди в 6-ти месец 600 грама, но то беше преди година и половина някъде. детето още не може да говори и да се движи, главата му е все килната на 1 страна. Абе трагедия. Майката не ядяла нищо през бременноста-по 1 ябълка и пакетче солети на ден и ето резултатът. сега се сетих, мче детето беше момчене.....абе трагедия. Стоя в кувиоз 3-4 месеца.

  9. #9
    ми не мисля, че е от там, в началото на тази година се тръбеше за това недоносено бебе, ма май беше някъде около В.Търново или поне аз съм останала с такова впечатление, може и да греша, но съм убедена, че е момиченце и че всичко си му е наред

  10. #10
    а пропуснах... Голяма глупост е това да си пазиш един вид фигурата и да не си похапваш по време на бременност. Не е казано да се тъпчеш, даже е вредно, но пълноценното хранене е голям фактор да родиш здраво и хубаво бебе. Не знам дали е от значение и дали води това до преждевременно разждане, но за мен си е основен фактор...

  11. #11
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Тя ядяла....прибавила солети и чаша сок към дневната си дажба. когато родила била 43-4 кг.....

  12. #12
    Интересно аз да се скрия с мойте 60кг в 5, опа днеска влизам в 6-ти

    Абе кво да ти кажа, тва са странни за мен хора, не включвам в тва число тези които не могат да ядат и само повръщат че и тва си е гадно, но има спасение... Просто за мен това е гавра с едно мъниче което изцяло зависи от нас...

  13. #13
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Майка ми със сестра ми е качила над 30 кг. била е 85 преди да роди. 3 месеца след раждането-50...То и това не е добре, ама.....
    С мен е качила 15-тина кг. Но кака ми е била първо внуче на 2 рода и с тъпкали майка ми до пръсване...

  14. #14
    ма нормално. Преди разбиранията са били Бременност = ядене за двама, добре че вече това е мит, че иначе както мойто ще е пра-пра внуче не ща да знам на какво трябваше да изглеждам...

  15. #15
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Да ти кажа под скрет.искам и мен да ме тъпчат. Цял живота се ограничавам и лишавам......искам като съм бременна поне да мога да ям ВСИЧО без ограничение под предтекст, че нося бебе.....

  16. #16
    Ми аз никога не съм се ограничавала, може би защото и да сега не си падам по сладкото, което на повечето им е порок

    А иначе не прекалявай много, че после трябва да си върнеш килцата и то не щото преличаш на "буренце"(така ми казва мъжа ми), а защото сама няма да се чувстваш добре. За мен до 12 кг, си е класическо наддаване за този период и не трябва да го надвишавам, при мен проблема дойде с 4 бързи кг. в началото до 3 мес. иначе от тогава съм качила само три ма си трупкам на дупето и краката като свинче пред коледа

  17. #17
    На мен едната от племеничките ми се роди в началото на 8 месец и почти два месеца беше на системи.. Беше супер слабо бебе и някакси бледо. Просто потресаваща гледка. За щастие обаче сега е съвсем нормално човече..и няма никакви проблеми с килограмите.. От онова малко, бледо и слабичко човече излезе голямо, здраво и игриво дете

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    az kato bqh v rodilno,izpizvaha edna jena,rodila blizna4ki.Ednoto beb4e si be6e ok,no drugoto be6e izostanalo v razvitieto si i go zadurjaha v kuvioz.Pribraha si ednoto beb4e,a drugoto go pstaviha za mesec o6te v bolnicata.Muka golqma,na men mi s ekusa6e surceto

  19. #19
    Почти е рядкост да се изпишат едновременно близначета, понеже винаги едното е по дребничко, обаче пък става в повечето случаи по силното

    Аз много исках близначета, ма няма да е на тоя опит, на някой следващ пак ще се надявам 6 седмици

  20. #20

    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Бургас
    Мнения
    197
    братовчед ми се роди в края на 7мия месец и беше 2кг , в кувиьоз седя 2седмици и го изписаха (2 и 500) . В началото имаше проблем с храненето, защото беше хранено само през сонда, но после даже надмина бебчетата, които си се родиха в 9тия месец

  21. #21
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    959
    Първата ми братовчедка се роди през 8-мия месец.Беше много страшно защото се беше родила с нормално тегло,изглеждала е нормално и те си помислили че е добре.Да ама не.След по-малко от час се е влошила,не са и били развити добре дробовете.Има само едно лекарство,което може да помогне и то е ужасно скъпо и по тази причина го слагат само на бебета за които смятат че имат шанс.Това лекарство го има мисля че само в една болница(не ви говоря с имена,защото не съм достатъчно запозната,ако някой се интересува може утре да питам мама) и докато закарат бебето там,тя беше изпаднала в клинична смърт.Съответно те отказали да и сложат лекарството,с изключение на една докторка,която на своя глава и го дала.Спаси я.
    Братовчедка ми стоя около месец в кувиоз,цялата беше надупчена със системи и до сега си има белези(вече е на 4).
    Много се радвам,защото в момента е едно много красиво и умно момиче,няма никакви проблеми,да чукам на дърво въобще не е боледувала.Абе с две думи страхотно дете.

    А и относно това нещо интересно: когато стана това с братовчека ми,лекарите бяха казали на леля че е имала късмет само че е момиче,защото момчетата почти никога в такава ситуация не оцелявали,за разлика от момичетата който имали малко по-голям шанс.

  22. #22
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    За сърфактант ли става въпрос? 2 000 лв. ампулката, нали?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  23. #23
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    959
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    За сърфактант ли става въпрос? 2 000 лв. ампулката, нали?
    Да точно за него. Не знам точно колко струва,може би е толкова.

  24. #24
    Една моя съученичка е родена в осмия месец. Когато майка й е била бременна тя не е знаела до като не са започнали родилните болки понеже е мислела че има тумор в корема Докторите така и казали и също и казали да пие някви хапчета но тя ги е пиела от дъжд на вятър и като ходила н лекар казвала че тумора шавал и сестрата и казвала че главата и шава и най накрая в осмия месец лекаря казал че ще я прегледа за последно и видял че си е живо бебе, а дотогава си е мислила че е тумор и така се е родила една съученичка

    Иначе мисля че осмаците не оживяват защото в осмия месец бебето е с краката надолу тоест когато майката ражда трябва първо да се появят крака а не глава затова пред седмия и деветия месе бебетата оживяват защото са обърнати тогава с главата надолу
    Simple Plan FOREVER

    Nestea

  25. #25
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    hahaha.ti predstavq6 li si za kakvi doktori stava vapros?!Na takiva trqbva da im otnemat razre6itelnoto
    Drug e vaprosa,4e naz dali e vuzmojno jenata da ne useti,4e tova,koeto rita e bebe....abe,luda rabota!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си