.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 26
  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922

    За нас самите

    Zdraveite,bude6ti i nastoq6ti маm4eta i tatkovci.Vuv vsi4ki temi dotuk si govorim osnovno za malkite suzdaniq,koito ve4e sa ili im predstoi da se poqvqt na bql svqt.V tazi tema bih iskala da si pogovorim za tova kak nie samite se vazpriemame kato roditeli,kak priemamе ideqta da otdelim tolkova vreme i energiq na nqkoi drug(bebetata),kak 6te prevuzmognem tipi4noto za vseki 4ovek da ugodi purvo na sebe si,posle na okolnite...izob6to da spodelim tezi nai-tunki pritesneniq okolo NAS SAMITE svurzani s malkite 4ove4eta.Pritesneniq otnosno li4nostno uvajenie,li4no vreme,vun6en vid,kariera,obrazovanie,otno6enie s na6ite partniori i t.n i t.n

  2. #2
    Аз съм готова за всякакви "жертви", ако могат така да се нарекат, защото съм много всеотдайна като човек, а като майка сигурно ще съм даже прекалено отдадена на детето си , с риск да го раглезя, което не трябва да допускам. Много го искам и с голямо желание сме го правили и може би това е голям фактор за предразположение за това какъв родител ще бъдеш. Готова съм да бодувам и да се отдам изцяло на грижата за детенцето ми и да загърбя за малко и изцяло себе си като нужди, но да не допусна да не бъда жената за мъжа ми. Много е важно да можем да разграничим нуждите и на двамата защото с грижите за бебето е много вероятно повечето да загърбим и половинките си, а това може да е пагубно. За това трябва съм подготвена и не трябва да се занемарявам във всякакъв смисъл
    Дано да смогна на тези си желания и да бъда тази която се виждам, защото противното би ме съсипало.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Аз имам въпрос към дарла (не се заяждам или нещо такова, просто ми е интересно) - ти мислиш ли за висше обраование? Т.е. преди бебето мислела ли си и ако да - смяташ ли, че ще намериш време? Или пък може би вече си го започнала?

    А и друг въпрос имам - ти си модел, нали така. Бързо ли влезе във форма след раждането? Как точно го постигна и т.н

    Saatana vittu perkele hate crew!

  4. #4
    Boot аз не съм Дарла, ама да споделя нещичко

    Аз също не съм записал више и в момента не уча... Избрах си пътя на работата, защото нямах ясна представа с какво искам да се занимавам, а повечето ми връстници решиха да запишат да учат нещо ей така заради тъпията... Имам желание да уча и все още никой не е сложил граница на това кога да бъдеш студент, та според мен за всичко си има време и място, така че един ден и това ще осъществя и аз Не мисля, че едно дете би ме спряло от осъществяването на мечтите ми, все пак и задочно мога да се запиша.

  5. #5
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Граница има-за 1-во висше образование е 45 години. Задочното до 1-2 години трябва окончателно да го премахнат. Но ще има дистанционно, което е още по-голямо облекчение, което ест. се заплща много по-скъпо.

  6. #6
    да де мисълта ми беше, че и на 25 пак мога да се запиша

    А при мен поне има кой да ми гледа детето, ако реша да уча, така че не виждам проблем в това отношение. Проблема при мен е, че съм си малко чешит... в началото всичко ми е интерено, но след година две и почвам да се побърквам и да се чудя за какво го правя... Така беше и с избора ми за средно, много ми се учеше това което завърших, но в 3 курс си задавах въпроса "защо за бога записах точно това". Може би за това още не смея да запиша и више, да не ми щукне идеята, че това не е нещото което искам като професия и така. Лично на мен ми допада идеята за вид собствен бизнес, от колкото да бачкам за някой, ма дай боже някой ден да имам финансовата възможност да си бъда шеф

  7. #7
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    8 години уча едно и също. Вече 9-та почнах. Работя и по тази и по другата си специалност. Харесва ми и ми се ще да се занимавам с това поне известно време.
    А иначе и аз бях така, но наистина си намерих нишата-съчетавам работата с удоволствието, с общуването и говоренето пред хора.
    Просто трябва да откриеш какво ти е на сърце и така 1 ден няма да работиш.
    Ей сега малчуганите щракат по компютрите, а аз пиша с вяас......но вече си предадх урока да уточня. ходя на работа с удоволствие и желание.....По-сладко от това няма.
    Но за бебе ще жертвам работата и кариерата, която мисля да градя.
    агистратурата може и бременна да я мина...даже лесно ще защитя дипломна работа с тумбак

  8. #8
    хахах Успех

    Ще стискам палци твоя човек по-бързо да се окопитва и да се види готов за дете

    Ами аз съм всестранно надарен човек, и при мен това ми играе лоша шега. Имам интереси всякакви, заложби още толкова, но какво искам да бъда... Ей това не зная.

    По принцип страстта ми Технологията като цяло... без компютри не мога, мислих си да запиша програмиране, ама след това се сетих, че и без печатната рекламата не мога да живея (предпечатист съм) поне това работих дълго време не съм го учила, но си ме влече, после се хванах и web-дизайн... и кво да ти кажа... идеи в главата ми много, но едва ли ще успея да ги съчетая.... другите си страсти от естеството на медицината ще ви ги спестя, защото ще объркам и вас без да искам ...

  9. #9
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Е, аз не съм всестранно надарена, а и велик програмист от мен няма да излезе...но поне вървя в крак с новите тенденции покрай децата.

  10. #10
    мен софтуера по-точно ме привлича, винаги съм искала да направя някоя програмка ... и абе мечти знае ли човек какво може да направи от себе си без да се е пробвал в някаква област


    А от идеи бликам, ма дай боже един ден да съм решила с какво да се занимавам иначе ше стана като "библиотекарят" с много дипломи и само да уча :P

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    Boot,spokoino,ne priemam vuprosa ti kato zaqjdane.Da,predi da rodq mislih za vis6e-arabistika,sega sum mnogo ambiciranada me priemat,no poradi nqkoi drugi obstoqtelstva nqma da uspeq da kandidatstvam tazi godina,a do godina.no opedeleno nqma da si pozvolq da ostana bez vis6e.Za drugiq ti vupros-za cqlata bremennost ka4ih 7kg,ne 4e ne qdoh-naprotiv,prosto qqvno vupros na gen!ta sled rajdaneto s mnogo aerobika se stegnah za okolo mesec

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Граница има-за 1-во висше образование е 45 години. Задочното до 1-2 години трябва окончателно да го премахнат. Но ще има дистанционно, което е още по-голямо облекчение, което ест. се заплща много по-скъпо.
    това за 1 път го чувам защто ще махат задочното

  13. #13
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    В ЕС е незаконно и нелегитимно. Идеята е до 1-2 години да се реализира последния прием задочно обучение, да се изкарат випуските и да се махне.

    При нас (в Свищов) това трябваше да стане от тази година. Задочните минават дистанционно, но щеше да е в ущърб на приетите, защото задочното е 62 лв на семестър, а дистанционното 570.....

    Сега аз карам дистанционна магистратура. Дават ми учебниците, ако имам въпроси пиша през уеб модул, решавам там тестове, решавам и тестове в книжки с казуси и февруари съм на изпити......Бошлаф работа ако питаш мен

  14. #14
    hottie
    Guest
    И аз ще карам дистанционна магистратура Кремче доволна ли си от дистанционното обучение като цяло?Като идея? Не се ли изпускат някои важни моменти? Защото все пак си е друго да ти ги говори преподавател с определени термини, раздъждения и пр.

    Аз имам въпрос за мамите : преборихте ли се и как се преборихе със стриите по време на бременността? аз знам че трябва да си мажете тумбаците с много масла и кремове, но не винаги помага.

  15. #15
    То да беше само корема... Като цяло трябва да си мажеш от самото начало цялото тяло, като се набляга на гърдите, корема, кръста и бедрата. Аз за сега нямам нищо мажа се с козметиката за бременни на Мамма Дона и съм доволна ...Само в началото си изтървах гърдите малко, но мисля че се оправят, след няколко месеца ще разбера със сигурност.

  16. #16
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    darla, колко време след раждането с мъжа ти отново бяхте интимни? Какво е усещането? /болки, дърпане на конци, прокървяване/ Ако искаш, отговори ми и на лично.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ^sled okolo meec i polovina.bolki,dupraniq ot konci nqma6e,za6toto rodih sekcio i otdolu sum si kato ne-rajdala jena!

  18. #18
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Да, знам, че си родила секцио, затова питам и аз. /Понеже ми се въртят идеи за такова раждане + медицински основания, затова реших да питам теб/

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  19. #19
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    aaa,qsno.ami ne,podrupvaniq ot koneca ne sum imala(toi e samo edin,za6toto si platih za kozmeti4en 6ev).nqmah nikakvi problemi ot tova estestvo.no imam priqtelki,rodili po normalen na4in.na nqkoi decata im sa na po godinka-dve i vse o6te gi podrupvat 6evovete tam dolu,a i mujete im use6tat edno nepriqtno ubivane

  20. #20
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    И аз ще карам дистанционна магистратура Кремче доволна ли си от дистанционното обучение като цяло?Като идея? Не се ли изпускат някои важни моменти? Защото все пак си е друго да ти ги говори преподавател с определени термини, раздъждения и пр.

    Аз имам въпрос за мамите : преборихте ли се и как се преборихе със стриите по време на бременността? аз знам че трябва да си мажете тумбаците с много масла и кремове, но не винаги помага.
    Не, не съм доволна. да не говорим, че почти нищо ново няма в учебниците. Новите моменти са програмиране и е много глупаво да го учиш само от учебник без личен контакт с преподавателя. Всичко е за пари...ясно ми е, че нищо няма да науча, но ми трябва степента, за да продължа нагоре.

  21. #21
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    darla, имаше ли храни, които ти бяха забранени след раждането и за колко време? Трябваше ли да спазваш определен хранителен режим, да пиеш слабителни? С пълна упойка ли беше, или спинална? Какво беше усещането, докато ти я поставяха /болка, изтръпване/? Боля ли те след това гръбнакът?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  22. #22
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    Bqh s pulna upoika.use6taneto,dokato mi q postavqha be6e normalno....govorih si s doktorite i po nqkoe vreme sum se otnesla.Bolkata kato izlqzah ot upikata be6e ujasdna,no za 1den,sled 3dni ne me bole6e ve4e i si pravih vsi4ko,samo deto ne mokreh 6eva 8dni.ne mi bqha zabraneni nikakvi hrani.neposredstveno sled operaciqta ne ti davat da qde6 ni6to-samo da pie6 te4nosti,dokato ne izpusne6 gazove-t.e.do sledva6tiq den,za6toto ako qde6,6te ti se prihodi do WC a ne trqbva da se napuva6 o6te purviq den.tova be6e edinstvenoto ograni4enie,vazstanovih se za 3 dni,a na 8miq mi svaliha kon4eto

  23. #23
    А дистанционното с какво по-точно ще се различава от задочното?
    Според мен поне един от 2та варианта (до колкото съдя по името) трябва да го има, все пак - масово хората започват да учат и да работят. А ако е само редовно - то няма как да стане.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  24. #24
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    При задочното ходиш на очни, а при дистанционното-не. но при него имаш тестове и казуси, които са уеб базирани или на хартиен носител. те формират 50% от оценката. Идеята е дистанционното да остане......но там нямаш абсолютно никакъв контакт с преподавател (освен виртуално, но никой не отговаря на писмата си).

  25. #25
    До известна степен наистина си има минуси, да... защото ако нещо не ти е ясно, няма и да ти се изясни, освен ако нямаш познати, разбиращи това, което учиш...
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си