.
Отговор в тема
Страница 3 от 12 ПървиПърви 1234567 ... ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 278
  1. #51
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    В БГ мама го четох. Имаше извадка от закон мисля че за гражданската регистрация. Ще се поровя и ще ви дам препратка.
    Колкото до фамилията-изборът е между бащината фамилия или фамилия, производна от името на дядото на детето по бащина линия.

    Ще пиша после като намеря текста от закона.

    Ето:
    Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Бащиното име на всяко лице се образува от собственото име на бащата и се вписва с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен когато собственото име на бащата не позволява поставянето на тези окончания или те противоречат на семейните, етническите или религиозните традиции на родителите.

    Чл. 14. (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Фамилното име на всяко лице е фамилното или бащиното име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен ако семейните, етническите или религиозните традиции на родителите налагат друго.

  2. #52
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    krem4eto,edna moq mn dobra priqtelka se kazva Violeta Valeri Martinova....muja mi se kazva Valeri i mn se 4udihme malkiq dali da e s prez ime Valeri ili Valeriev...nqma6e da imame problem,no re6ihme da si e Valeriev prosto,za6toto purvoto mu ime ne zvu4i dobre s Valeri sled nego!

    P.S.-SWASTICA,ti nali plue6e tozi pod-forum.kak taka po4na da go pose6tava6,4e i da se izkazva6 daje!

  3. #53
    Кремче излиза, че закона не задължава никого как точно да бъде името... Значи сме прави в мението си. Може да се постави презиме дори и самото да е Името на бащата.

  4. #54
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Имаш предвид изключението ли? Но след като по народност сме българи и сме християни, значи трябва да е на -ов/-ев.Имам колежка, което е Ивановска, защото баща й е Иванов....по малко име. В този случай окончанието е ска, въпреки, че е можело и без окончание да мине. Въпреки, че лично аз не искам децата ми да са Ивайлов/а.....Много гадно звучи даже...

    Темата ме подсеща за 1 в бг-мамата, а и тук май я мернах - за най-странно име. Имаше какви ли не изцепки.
    Каквото и име да дадем на децата си, дано не е такова, което да попадне в подобна тема



  5. #55
    То има наистина странни имена, но има и такива които са си красиви и се предпочитат, а пък и щом има изключения, не винаги след това името може да звучи грозно. Аз както писах някъде по нагоре се стряска на името Трайчо и Койчо, а не на Някое чуждестранно

  6. #56
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Лично аз не си харесвам особено името. Малко грубо ми е за момиче, обаче с времето все повече отива на характера ми. Преди предпочитах Камелия(между Кремена и Камелия са били колебанията, но е натежало мнението на кака ми), но сега е прекалено лигаво за моята същност.
    А ако съм честна любимото ми женско име е Елена. но няма да кръстя така детето си по 2 причини-майка ми се казва така, бившата на гаджето ми-също. Поради тази причина отпадат и Емилия/н(мой бивш) и Стефан. Имена, които аз безкрайно харесвам за разлика от притежателите им

    А иначе свързвам името с даден човек. Просто никога не съм се разбирала с Гергани например. Като чуя Гергана и вече знам, че с тази личност няма как да си допаднем. Уж името не прави човека, но мисля че в крайна сметка е важно и носи някакъв отпечатък. А и вярвам във вибрациите на името. колкото повече сонорни съгласни, толкова по-силна личност.

  7. #57
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    При мен си отпада автоматично Даниел /ако се стигне до деца със сегашния/, щот познава първата ми голяма любов /с това име!/. Отпада и Ивайла, за да не си мисли, че правя четки на свекъра /за това се усетих едва снощи /.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  8. #58
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Сега ми щукна едно име, с което ще зарадвам и мама, и тати..ама само моите-Маринела......Просто мислех в кое женски име има най-много сонорни и ми хрумна това.

    Но кака да съчетая Виолета и Огнян с цялата работа направо се чудя...ОлиВия, ВиОлина.....ужас......

    П.С.Чао ви за сега. Отивам на шопинг с мамчето. После ще пиша пак.
    П.С.2 Пазарувам подаръци вече 8-ми ден и още не мога да смогна......как става тя номер. Подаръци за 5 човека-2 седмици пазар...И за свекърите трябва да взема нещичко...уф!

  9. #59
    Интересна темичка

    Божидар/а , Силвия , Цветелин , Никол , Цвета , Цветина
    A qui

  10. #60
    Криси е хубаво име..

    Иначе моите фаворити са Николай, Никол, Николета(по-малко)
    Аз лично,ако съм била момче съм щяла да се казвам Николай и много ме е яд,че не са ме кръстили Николета или Никол Нищо...туко виж съм кръстила бебето си на мен.
    Иначе ми харесват Вики (Виктория) Даниел, Алекс(или Александър), Емил...Алиса,Боби,Вили...бая са...
    Даже забелязвам,че съдя имената по хората които ги носят,но тези мисля,че ми звучат сладко и за детенце и за голям човек.

  11. #61
    Момче-Борислав,Николай,Мартин
    Момиче-Ивайла,Ивелина,Ива,Радости а,Наталия,Габриела,Симона и т.н.

  12. #62
    Аватара на SexYLipS
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    варна
    Мнения
    441
    Аз съм решила кто Свастика да направя нещо различно. Не харесвам типичните български имена Иван, Георги, Димитър.. прекалено много такива има. Аз харесвам чуждестранни имена. Пример мога да дам с Кайл и Джаки. Но много харесвам и българските Алекс (не Александър защото Само ми звучи селски), Виктор и Дани. За момичета български почти никое не ми харесва.

  13. #63
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Александра или Александрина :P

  14. #64
    Мега фен Аватара на mynichka
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    4 442
    момченце- Стелиан (или Стилиан), Даниел, Павел
    момиченце- Адрианна, Тея, Виктория, Бетина ..и още много
    http://www.youtube.com/user/Michelle...15/rOCzQ3pKGvk
    Шофирай разумно- стигни жив!!!

  15. #65
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Момченце- Юлиян
    Момиченце- Йоана, Елвира

  16. #66
    Мартин и Йоана
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  17. #67
    Супер фен Аватара на mim4ety_sara
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 160
    Za momche : Dani,Aleks,
    Za momiche: Magi,Nikol,Meri,Emma,Emili
    Po skoro 6te e 4ujdo ime
    Look, if you had one chance,
    one opportunity to seize everything
    you've ever wanted, in one moment,
    would you capture it... or just let it slip?


  18. #68
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Ами аз като имам бебиии някой ден... ако е момиче бих искала да се казва Виктория,Деница или никол,а ако е момче-Николай или Георги....но до тогава има много време......


    а да питам мамите тук....вашите свекъри и свекърви не са ли искали на тях да си кръстите децата....
    Шофирай разумно - стигни жив!

  19. #69
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^И на мен ми е интересно как са се справили с тая "напаст". Имаше ли сърдити, като разбраха как сте кръстили внучето? Или как изтръгнахте още в зародиш опитите да ви се налагат в избора на име за отрочето?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  20. #70
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Аз питам,защото четох тема в мама и бебе,и баби и дядовци се отказвали от бебетата,защото не се казват като тях За мен тва е глупост.Бебето трябва да си има негово си име Пък и детето си има родители,които да решат как да се казва.Бабите и дядовците нямат право да имат претенции (според мен)
    Шофирай разумно - стигни жив!

  21. #71
    За момичета харесввам Вяра,Цветелина,Христиана,В роника и Моника
    За момче ми допада Андрей,Христо и Павел
    Както и едно име за момиче което обожавам,но всички намират за странно Реа-Силвия
    Diamonds,Mexico,Tequila

    Момиче съм,по кое не ми личи?

    http://www.facebook.com/pages/Rainy-...205109?sk=wall

  22. #72
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Калояна и Боян- токова величествени
    ПП: Велика

  23. #73
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Аз държа,ако е момиче,да се казва на майка ми,ако е момче,на баща си.

    Харесвам имена като Свилен,Лъчезар,Красимир,Ра ица,Яна
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  24. #74
    Абе баби и дядовци... Мисля че те вече са направили своя избор като са кръстили нас, не смятам че трябва да ни се месят нито при избора, нито пък да държат да е на тяхно име. За мен името е много важно и ако тръгнем да ги кръщаваме само на баби и дядовци то в БГ ше стане лудница... Кво значи да се откажат от внучето си ... ше го лишат от какво... нали за това ние сме родители и ние трябва да се грижим за него и за това какво ще има един ден.

  25. #75
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    аз ще го направя от уважение,не от задължение
    пък и майка ми има интересно име
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си