.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 38
  1. #1

    Цветя на злото

    http://www.vbox7.com/play:f0e06817

    Взех го от подписа на СаnуН и го изгледах. Много ме впечатлиха думите на бащата на загиналия студент при първото му запитване. Като цяло всъщност е доста въздействащо направено, според мен ще е интересно за някаква част от потребителите тук...

    п.п. и айде без коментари бтв шибани евреи, и на мен заедно с бнт не са ми никак симпатични, но в случая гледната точка не е тяхна.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  2. #2
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    'Думи като чест и достойнство са загубили смисъл.'
    Примерно. В клипчето има 99% истина.. Което е много жалко.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Мога да кажа, че такива филмчета вече не ме впечатляват изобщо.

    Какво искат да ми кажат? Че качеството на живот спада? Е то спада от 20 години насам в световен мащаб. Просто преминахме точката, в която качеството на живот и стандарта на живот бяха правопропорционални и вече са в обратна пропорционалност. София, като града с най-висок стандарт на живот пръв усеща така наречените "болести на цивилизацията". Преуомрени хора, нездрави семейства, отчуждение. Аз не познавам съседите си, те не ме познават. Как с нарастването на стандарта, нараства и завистта, а с нея и злобата.

    Нямало вече чест, нямало достойнство. Просто имаме преориентиране на ценностната система. Към независимост, която независимост се постига с ПАРИ. Връщаме се три реда нагоре и ...

    И ще става все по-лошо, защото цял свят се стреми към по-висок стандарт на живот.


    И днешните войни са войни за търговски интереси. Първата война за търговски интереси е водена от българи. Цар Симеон напада Византия, когато българските търговци са изгонени от тържището в Солун.

    Подобни инциденти стават и в западна Европа.

    Далеч не живеем в най-бруталното откъм насилие време.


    На кой му пука?
    Grumpy old madman

  4. #4
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Смърт за част от дрогираните и пияни боклуци.

    В крайна сметка..всичко е напълно вярно, за жалост.

    Но няма как да е иначе. Това са хора от масата - водещи се по тенденции и останалите. Винаги ще си бъдат такива. Нискообразовани, хора мислещи само за това какво ще вечерят.

  5. #5
    На мен, примерно

    Не знам за теб, аз си познавам всичките съседи, включая и тези при баба ми.

    Ще ме извиняваш за сигурно месийо-подобните размисли на добрия самарянин, обаче обществото поне преди на мен не ми се е струвало толкова с насилие. Преди и сега има мутри - да, но сега се наблюдава някакъв супер стремеж към измутряване още на 14-15 години., каквото показва и клипа.

    Отчуждението е нещо неизменно при нашето и като цяло модерното общество, прав си, но тук не говорим за отчуждение, а за нещо по-сериозно. Едно е като паралел на негърските гета из щатите и т.н. да е опасно да минаваш през Захарна фабрика към 12, но когато това става в ЦЕНТЪРА (дори смятан и за културен) на столицата, нещата са малко извън релси.

    Вярно, сигурно всичко е една арка от факти и събития, задвижени с механизъм от случилото се преди 16 дни, но нещата набират сили. От протестите за искане на нещо по-добро като правителство се започва, но прочистването трябва да стане и сред самите нас. А това...това не виждам как ще стане.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  6. #6
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    ^^^ На нас ако не ни пука, то на кого ще му?? Трябва да ни пука. ;]

  7. #7
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Нашите спомени от детството не са много релевантни (който не му харесва думата да си е*е), защото тогава съзнанието на масите още бе моделирано от един полу-утопичен безкласов режим, които няма много общо с днешната ситуация.

    През деведесетте две 10-12 годишни деца от Ливърпул отвличат и убиват 6 годишно момче. Без причина. Мисля бях пуснал тема за това.


    Причината е демокрацията. Хиляди години хората са били неравни. Богати (аристокрация) и бедни и за бедняка е било немислимо да стане богат. Но ето демокрацията прави това възможно. И милиони остават с излъгани мечти. От там злобата, отчуждението. Това е западната цивилизация, която доминира в България. Други цивилизации са устроени по друг начин, но повечето от тях са загинали. Явно това, което наблюдаваме е най-пригодно на човека. Явно това е същността ни. Зли, завистливи и агресивни. Човек за човека е звяр.


    И проблема е, че живеем в "интересно" време. Ритъма на живот е ужасно забързан в сравнение с преди 20 години дори. Нов модел кола всеки 2 години - преди 15-20. И всяко друго нещо е така. Затова и агресията се появява все по-рано.


    Цитирай Първоначално написано от Decu
    ^^^ На нас ако не ни пука, то на кого ще му?? Трябва да ни пука. ;]
    Защо трябва да ми пука? Защото съм човек. Хуманност? Измислени понятия, даващи ни вяра, че можем да победим природата си.

    Е, изненада, не можем да я победим. Ние сме зависими от нея!
    Grumpy old madman

  8. #8
    Канисе, напоследък ме изненадваш със сериозността си

    Адмирации за това

    не знам, аз съм набор '91, но моят 5-6-7 клас беше доста по-мирен от сегашните такива. Не казвам, че нямаше агресия - абсурд, имаше, и то пак нескрита. Но количеството...

    сега като съм 12 клас, а тези, които са били 1-2-3 преди са 5-6-7 сега положението ми се струва доста кофти. И не, не онова за "всяко поколение смята другото за пропаднало".

    Та, така де, ти каза може би една от причините. Главната.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  9. #9
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    не знам, аз съм набор '91, но моят 5-6-7 клас беше доста по-мирен от сегашните такива. Не казвам, че нямаше агресия - абсурд, имаше, и то пак нескрита. Но количеството...

    сега като съм 12 клас, а тези, които са били 1-2-3 преди са 5-6-7 сега положението ми се струва доста кофти. И не, не онова за "всяко поколение смята другото за пропаднало".

    Та, така де, ти каза може би една от причините. Главната.
    Е само сравни, каква скорост е имал живота тогава и каква е сега. Най-вече за скоростта, с която се предава информацията. Гмс, интернет, етц. живеем по-бързо, по-динамично. Информацията пристига по-бързо и съответно се асимилира по-бързо. Както каза Тайлър Дърдън
    "Възпитани сме да вярваме, че някой ден ще станем филмови звезди, милионери и тн., но няма. И бавно осъзнаваме този факт и сме много МНОГО ядосани" (цитата е нескопосано преведен по памет).

    Е днешно време младежите го осъзнават много МНОГО по-бързо. Цената на прогреса.
    Grumpy old madman

  10. #10
    Ценностната система на младежта е преиначена в лоша посока,а затова вина има както семейството,така и обществото.

    Аз забелязвам,че известна част от проблемите ни идват от подражанието към стандарта на живот в другите страни;акцентирам на американизацията.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от LINKNOT
    Ценностната система на младежта е преиначена в лоша посока,а затова вина има както семейството,така и обществото.

    Аз забелязвам,че известна част от проблемите ни идват от подражанието към стандарта на живот в другите страни;акцентирам на американизацията.
    Ценностната система на младежта е част от ценностната система на обществото. Това, че сегашното общество в България се променя рязко и ценностите на различните поколения не съвпадат е друг въпрос.
    Grumpy old madman

  12. #12
    Голям фен Аватара на CanyH
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    София
    Мнения
    642
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    не знам, аз съм набор '91, но моят 5-6-7 клас беше доста по-мирен от сегашните такива. Не казвам, че нямаше агресия - абсурд, имаше, и то пак нескрита. Но количеството...

    сега като съм 12 клас, а тези, които са били 1-2-3 преди са 5-6-7 сега положението ми се струва доста кофти. И не, не онова за "всяко поколение смята другото за пропаднало".

    Та, така де, ти каза може би една от причините. Главната.
    За какво си говорим просто ?!
    Поколенията деградират и издивяват.
    Две хлапета на по 12-13 год. трошат току що монтирана детска пързалка и с един приятел отиваме да им направим забележка. Вместо да се изплашат, единия ми казва: "Разкарай се боклук, не си ми баща.." и тръгва да ми замахва, без да осъзнава, че съм два пъти по- голям от него и мога да го убия с един шамар!
    Аз на тези години не смеех да гледам по- големите в очите, защото ме е било страх от тях, а сега некви 12 годишни ти скачат на бой.

    П.П. Радвам се, че някой се е замислил за случващото се след като е изгледал клипа.

    --------------
    And why every hood nigga feed off evil?
    Answer my question before this bullet leave this Desert Eagle!

  13. #13
    ми да си ебат майката--
    you are all gone down the drain

  14. #14
    Супер фен Аватара на gabi_94
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    2 620
    еми кво да се прави, това е скапания свят, в който живеем. Просто всички тея хулигани са некви комплексари, които си мислят че притежават света в краката си. България си я знаем добре колко цветуща държава е и какво уникално бъдеще има. Шанса на всички стойностни млади хора е да учат и да заминат за чужбина. Другия вариант е да ги тъпчат и мачкат някакви тъпанари. А иначе за всичко за виновни родителите - малко от тях могат да разговарят с децата си и да наблюдават тяхното развитие. А просто не искам да си помисля какви родители ще бъдат тези деца, какво ще възпитават...
    If you do not tell the truth about yourself
    you cannot tell it about other people!

  15. #15
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Никой не изпълнява функцията си така както трябва.
    Родителите нямат време за децата си, полицаите взимат подкупи или си затварят очите, управляващите симулират загриженост, издавайки нови закони и до там...
    Не е достатъчно само да има правила, а да се намери начин те да бъдят изпълнявани.
    Относно инцидента-нямам думи!Да отидеш някъде с идеята да се забавляваш и някакви изроди да те пребият от бой като куче...
    Разбирам да ги е предизвикал с нещо, да си е изпросил боя, да е искал да докаже мъжество... Няма такъв филм, ще им се невиди и безмозъчните същества!
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  16. #16
    стига с този ДОИП пък ти де, поне веднъж не го намесвай в разискваната тема..
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  17. #17
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от global
    Ако не искаш да го намесвам, тогава ще си блъскате главите и занапред без да намерите решение.
    Ако продължиш да го намесваш, ще те намерим и ще блъскаме твоята глава.
    Grumpy old madman

  18. #18
    Годините на преход всъщност се оказват години на западане на морала и разпускане на мисленето на хората във всяка една сфера. Според мен това е породено най-вече от нехайството на властта , защото (или по-точно мутрите, защото те са реално хората които имат власт у нас) ако имаше закони, които ако не спазваш получаваш глоба (защото само когато бръкнеш в джоба на някой, той тогава се усеща) и всичко беше СТЕГНАТО, всичко би се оправилно, макар и бавно и малко по малко. За децата е още по-лошо това време в което живеят, реално погледнато ние трябва да отпишен няколко поколения насам... Личното ми мнение е, че с неолиберализма няма да стигнем до никъде..

  19. #19
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Аз ви казвам. Единствения начин да се предотвратят подобни случай е тоталния контрол тип 1984 на Оруел. Ама нещо няма много навити на този вариант.
    Grumpy old madman

  20. #20
    ^ Аз лично съм съгласна, хъхъ. Не виждам друга алтернатива, защото вече е насадено на българина, че единственият начин да успее е да излъже някой, да направи някаква шмекерия; да мрази павителството; държавата да му е виновна; да не спазва законите; и най-важното да гледа само и единствено себе си. Доста години ще живеем с този тип мислене.

  21. #21
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от excellence
    ^ Аз лично съм съгласна, хъхъ.
    Много лошо. защото последно когато хората се отказваха доброволно от свободите си беше около 1933 - Германия, Италия, Съветския Съюз. Дойдоха режимите - е не е било хубаво никъде.


    Свободата, Санчо, свободата. Свободата си има много висока цена...
    Grumpy old madman

  22. #22
    Е, малко съвременни модификаци, ала-бала. Ако за тотални идиоти, в каквито се превръщат повечето българи, виждаш по-добра алтернатива, кажи я. Нека им е гадно, живота не е лесен.

    Свободата, Санчо, е като салама, който ти така лекомислено режеш..

  23. #23
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от excellence
    Свободата, Санчо, е като салама, който ти така лекомислено режеш..
    Ще перифразирам Радой Ралин:

    Празен търбух
    за свобОда глух.
    Grumpy old madman

  24. #24
    А ти се изживяваш като някакъв всезнаещ ли с това "аз пък няма да ти кажа.."?
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  25. #25
    Canis ftmfw
    u fuckin rule o.O
    Казвам го във връзка с първия ти пост за стандарта на живот - мдааааа, къде отидоха онези които предпочитат да са бедняци (ниския стандарт), но да не са като другите (грозни, пошли). Разбирате ме - хора с някаква ценностна система - каквито хора сега ЛИПСВАТ.

    Клипа съм го гледала отдавна. Отврати ме. Тея са ми почти набори, а аз не съм като тях.. Правила съм се на интересна, шорала съм, но тия минават всякакви граници.

    Майка ми много пъти ми е казвала, че по време на годините 91-2-3 (когато аз и сестра ми сме били родени) много бил западнал моралът.. и всичко останало. И наистина повечето ми набори са си олигофрени, не ми пука как изглежда изказването ми. Те са тъпи деградирали олигофрени. Тук таме се срещат свестни и затова съм оптимистично настрояна, но повечето просто нямат възпитанието, нямат ценностната система, морала. Тъпи са като гъби.
    Наистина на сегашните млади им липсва всичко това. По принцип мразя да говоря колко по-зле е новото поколение, защото "всяко поколение е по-зле", но вече почвам да губя оптимистичния поглед и да се замислям че това е нещо изключително сериозно...

    Имам и прясна случка за разказване от днес. Вярно, не е свързана с агресията, ами по-скоро с адската деградация... който иска да чете по-надолу.
    Стоим с едни.. познати и си говорим. Изведнъж идва някво хлапе, нисичко, малко - разбрахме че е на 14, от Стара Загора, избягало от тях и щяло да спи в някакъв свой авер тук (във Варна) .. А това доколко е така, не знам. Момчето изглеждаше напълно забравено от родителите си, с мизерен външен вид и потресаващ език за момче, дето ми стига до гъза и е по-малко от мен. о.О
    Единия от наш'те неблагоразумно му предложи бира и малкото зальока... Ок де, тва се преживява, доста дечица пият, простено му е. По-тъпо ми стана като се заговорихме за книги и малкото, за да се включи в разговора, каза: "Ийлл, книгиии".
    Казах му да не говори така щото е супер некултурно и то само ме изгледа злобно. Пална си цигара. Пълен аграр тва пишлеме.. Съвсем скоро "наш'те" почнаха да го питат девствено ли е, и лапето каза че се е ебало... о, не, край. С такова отношение говореше за "преживяването" си с момиче, че да му се доповъща на човек.
    Адски некултурното дете - само като погледнеш как говореше за родителите си, с каква насмешка че е избягал, с наква насмешка и НЕПУКИЗЪМ че е сам в града и че ще скитосва като пълната шматка... Или пък как коментираше "изгората си" - "ти луд ли си да я лижа ееее, по сиренясалата п*тка.."
    Тогава съвсем откачих защото не стига че "наш'те" го разпитваха и му одобряваха тъпото поведение ("лелее, че яко лапеее!", "ау, то тва баси гъзарчето ще стане"), ами и тъпото лапе се правеше тука.. без да осъзнава че тва което го приказва е за СРАМ, а не за гордост. Общо взето го насолих и всички ме гледаха странно ама ебала съм ги, след като му се кефят.. (неслучайно "наш'те" го сложих в кавички.. )

    Ама такива са бе, некултурни тъпанарчета. Като пораснат горко за децата им, ако си направят... как ще ги възпитават, не знам.

    Евала на майка ми и баща ми. Евала и на вашите майки и бащи, и баби, и дядовци. На всички, които са дали умни коментари по темата.

    (bow) за вас : )
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си