.
Отговор в тема
Страница 1 от 18 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 435
  1. #1
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391

    Чуждестранни имена?

    Как ги приемате? Имате ли любими? Бихте ли кръстили детенцето си с такова име?

    Аз съм твърдо против българските имена, колкото и грубо да ви звучи.

    Не бих кръстил детето си с българско име.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  2. #2
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Много харесвам чуждите имена. Децата ми определено няма да носят български такива по простата причина, че аз съм полу-българин, нищо, че заради баща ми нося български имена.

    Любими имена:
    момче: Андреа, Мартин, Александър, Томас, Джон, Даниел, Майкъл, Джонатън, Дейвид, Джейкъб, Браян

    момиче: Елизабет, Анна, Дженифър, Анджелина, Хана, Браяна, Андреа, Керълайн, Джъстина,

    Особено много ми харесват Андреа, Джонатън и Джъстина.

  3. #3
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    На същото мнение съм.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  4. #4
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Забравих още нещо.

    Една от причините заради която децата ми няма да носят български имена е, че 99% няма да живея в България и не искам заради някакъв тъп егоизъм от моя страна това да им е някаква пречка в живота. Освен това искам да ги откъсна от България максимално, защото като гледам каква деградация цари, нямам особеното желание да ги оставя тук и да ги гледам как тънат.

  5. #5
    аз харесвам несил и лия-за момиче
    а за момче си нямам любили

  6. #6
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Зависи от самото име.
    И аз като цяло не ги харесвам българските имена, но има няколко, които наистина са хубави.
    Имаме съседи, които си кръстиха второто дете Ричард. Не знам, но на мен това не ми харесва..
    И спря да се върти за миг земята..




  7. #7
    amk933, при теб е обяснимо.
    Но име от сорта на Ричард би звучало смехотворно в допълнение с фамилията Груев.
    Това ми е най-фрапантният пример просто. Джон Иванов, Томас Кръстев... някак си...
    Не съм против чуждите имена. Моето също не е българско. Дори имена като Александър са навлязли от чужбина. Въпросът е да си пасват с фамилията.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  8. #8
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    ^
    Ако звучат добре заедно с фамилията може.Иначе е малко смешно..

  9. #9
    Дăниел ми харесва.
    Но все пак съм си набелязала фаворити - Ники и Вики

  10. #10

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    99

    Re: Чуждестранни имена?

    Цитирай Първоначално написано от SWASTIKA
    Как ги приемате? Имате ли любими? Бихте ли кръстили детенцето си с такова име?

    Аз съм твърдо против българските имена, колкото и грубо да ви звучи.

    Не бих кръстил детето си с българско име.

    И АЗ СЪЩОО............българските имена са SHIT от всякъдееее.....ужас.....

  11. #11

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    99
    Любимите ми имена са:
    За момче:Виктор,Мартин
    За момиче:Виктория,Тифани,Але са,Паола

  12. #12
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Има хубави имена, но никога не бих обрекла детето ми да носи някое от тях

  13. #13
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    То типично българските имена и на мен не ми харесват - Боян/а, Боил, Борил, Аспарух, Кубрат...Огромната част от имената, които ползваме са гръцки, латински, еврейски или наложени от християнската традиция. Моето име е с славянско, но и с малко гръцки корени. Аз съм си избрала изобщо не българско име за момиче - Марина (латинско от Maris), Борислав, което е славянско, но с турски корен или Николай (гръцко). Изобщо български имена в пълния смисъл на думата, днес почти не се употребяват. Специално женското име е доста интернационално и не виждам проблеми с него. Бих кръстила децата си и с други имена, ако се налага да угаждам на дядовци и баби, но не искам да звучат смешно, децата ми да се чувстват неудобно и да не се срамуват. А Кремена ще ми казват където и да отида. Какво като не е интернационално? На мен ми харесва, че е по-особено и не много често срещано.

    Сега всяко второ момиче е я Никол, я Виктория. За момчета пък повечето новородени са Мартин и със смяна на 1 ударение става международно. Няма да ви казвам по мое време колко Поли, Полини, Десислави и Яници имаше. В класа на мъжо са били 3-ма Ивайловци от 10 момчета (включитолно и моя). Сега модерно е да се поамериканчваме и то не само по отношение на имената. Да, предпочитам християнско, славянско и дори гръцко име, пред Ейнджъл, Никол, Наоми, Джесика и разни такива...

  14. #14
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Аз съм за чужденстранните имена,името ми е чужденстрано и почти не срещано..

    А,отностно децата ми.. С приятеля ми се реши ли,че 1 ще е на баща му.. (Габриел най вероятно..),и едно ще има задължително с гръцко име или поне корените ще са му такива .

  15. #15
    Мъжа се казва Боян, конкретно това име ми харесва адски много (не защото е негово).
    В началното ми училище пък имах трима Адриановци за съученици.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  16. #16
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Харесвах Боян, ама покрай някои индивиди, които носят това име, го свързвам с нечистоплътност. Не, че половинката ти е такава...просто асоциация. Както с Гергана - няма Гергана, която да познавам и с която да не съм спорила, крала или да сме си били антипатични...

  17. #17
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Цитирай Първоначално написано от Rofl4e
    Аз съм за чужденстранните имена,името ми е чужденстрано и почти не срещано..

    А,отностно децата ми.. С приятеля ми се реши ли,че 1 ще е на баща му.. (Габриел най вероятно..),и едно ще има задължително с гръцко име или поне корените ще са му такива .
    Как се казваш?

  18. #18

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    [На Метри От Земята]
    Мнения
    2 772
    Харесват ми, но да не са прекалено префарцунени от сорта на Франческо,Алегзандер и подобия
    Просто аз

  19. #19
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Цитирай Първоначално написано от Neopitom3na
    Харесват ми, но да не са прекалено префарцунени от сорта на Франческо,Алегзандер и подобия
    Алекзандер е супер сладко име пъкккк ...

  20. #20
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Франческо ми звучи като прическа ;д;д;д
    Аз харесвам Джесика...звучи някакво...властно

  21. #21

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    [На Метри От Земята]
    Мнения
    2 772
    Цитирай Първоначално написано от Rofl4e
    Цитирай Първоначално написано от Neopitom3na
    Харесват ми, но да не са прекалено префарцунени от сорта на Франческо,Алегзандер и подобия
    Алекзандер е супер сладко име пъкккк ...
    ее въпрос на вкус
    Просто аз

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Харесвах Боян, ама покрай някои индивиди, които носят това име, го свързвам с нечистоплътност. Не, че половинката ти е такава...просто асоциация. Както с Гергана - няма Гергана, която да познавам и с която да не съм спорила, крала или да сме си били антипатични...
    Далеч съм от мнението, че половинката ми е такава (т.е., далеч съм от мнението, че си искала да кажеш това). В интерес на истината, той самият е по-голям чистофайник и от мен.
    Но принципно, ако изключим него, аз хубаво от Бояновци не съм виждала.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  23. #23
    Харесвам българските имена. Ако имам някой ден момиче ще се казва Ермина (от прабългарски - принцеса). Други женски имена, които ми харесват, независимо от произхода са - Моргана, Мар, Ирина, Татяна, Варвара/Варя. За момче - Аспарус, Симеон, Борис, Александър, Васил, Даниел, Антони, Петър. С малки изключения предпочитам имена със славянски корен.
    Нямам нищо против чуждите имена. В днешно време е модерно да си кръщаваш детето на футболни отбори, бира, американски породи биволи и т.н. На мен обаче ми звучи смешно съчетанието от подобно име и българска фамилия
    Страхът от промяна се дължи на вече постигната сигурност.

  24. #24
    Не ми харесват българските..т.е има някои хубави.. но!
    за момиче-Сара,Никол(много ме кефи) , Християна,Антония,Силвия,А джела,Моника,Персиана,Веро ника,Анелия,Патрисия,Изабе а,Елизабет,Паула,Габриела, Анастасия,Йоанна,Роксана.. < ме кефят супер много!

    за момчета : Борис,Крис,Томас,Даниел,Але ксандър,Валери,Георг,Кевин и Божидар,Йоан..

  25. #25

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    99
    за момчета : Борис.......
    [/i][/quote]

    Да бе и после ше му викат Боре..............тва в мноого тъпо имеееее

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си