.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 90
  1. #1
    Голям фен Аватара на glamouros
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    597

    Възпитанието на децата

    Аз няма да ставам бъдеща мама и предполагам нямам право да пиша тук, но все пак си мечтая някой ден да имам деца и съм се замисляла относно това как бих желала да ги възпитам. Много ми е интересно да чуя мнението на другите, особено след като прочетох една тема в раздел секс, в която се говореше именно за сексуалната култура на децата. Според мен това как се подхожда към тяхното полова равитие е от голямо значение за тяхното по нататъшно развитие. Иска ми се да знам дали вие смятате за добре да обясните на децата си за нещата по от рано и мислите ли, че е нужно да сте по-строги с тях докато ги въпитавате. Аз лично смятам, че строгата дисциплина не е особено ползотворна - и все пак трябва да има граници. Надявам се да ми отговорите.
    Разбира се тук трябва чуство,
    понякога и лицемерен плач
    Ебнята също е изкуство,
    не всеки е добър ебач.

  2. #2
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    И аз не съм и няма да ставам майка..ама си пиша.
    В темата за сексуалното възпитание съм споменала мнението си. сега ще повторя-нямам намерение на 3 годишната си дъщеря да казвам какво е секс, пенис, влагалище, клитор, матка. За мен сексуалното възпитание трябва да бъде започната малко преди пубертета. Преди това може да се използват ефимизми за някои неща, но да казвам на 5 годишното си дете, че пенисът на баща му е влязъл във влагалището на майка му, еякулирал е и се е оплодил отделеният от мама овоцит...........струва ми се прекалено неподходящо за 1 детенце. До 15 за мен децата са си ..деца и ще ги пребия от бой, ако разбера, че имат гадже....да не говорим за секс. Малко консервативно, ама.....не мога да асимилирам как пенис на момче ще влезе във влагалището на 12-14 годишната ми щерка. Секс-след 18 като мама и тати

  3. #3
    Голям фен Аватара на glamouros
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    597
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    И аз не съм и няма да ставам майка..ама си пиша.
    В темата за сексуалното възпитание съм споменала мнението си. сега ще повторя-нямам намерение на 3 годишната си дъщеря да казвам какво е секс, пенис, влагалище, клитор, матка. За мен сексуалното възпитание трябва да бъде започната малко преди пубертета. Преди това може да се използват ефимизми за някои неща, но да казвам на 5 годишното си дете, че пенисът на баща му е влязъл във влагалището на майка му, еякулирал е и се е оплодил отделеният от мама овоцит...........струва ми се прекалено неподходящо за 1 детенце. До 15 за мен децата са си ..деца и ще ги пребия от бой, ако разбера, че имат гадже....да не говорим за секс. Малко консервативно, ама.....не мога да асимилирам как пенис на момче ще влезе във влагалището на 12-14 годишната ми щерка. Секс-след 18 като мама и тати
    Хехехех... да прочетох мненията и съм напълно съгласна с теб. Аз искам да знам и за нещо повече. Замислих се, че моите родители никога не са се държали строго с мен. Все пак аз пределно ясно знам какви са правилата и не съм си и помисляла да ги наруша. Именно това не мога да си обясня, а искам да знам. За мен това е перфектният начин да бъде възпитано едно дете. Но като се замисля той не е нито авторитарен, нито небрежен. Та исках да знам кое се счита за най-правилно.
    Разбира се тук трябва чуство,
    понякога и лицемерен плач
    Ебнята също е изкуство,
    не всеки е добър ебач.

  4. #4
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Респект, бой и чалга...ей така ще си възпитам децата ......................и после мъжа ще ме изгони от нас.
    Макар и консервативни, родителите ми не са били строги към мен. Имало е правила, които да не прекрачвам, знаела съм ги и съм ги спазвала. лошото е, че правилата им важат и днес, когато съм на 23 години и работя.......но все пак живея при тях и още играя по техните правила....Мисля, че станах стойностен човек.......как са го постигнали-не знам, но е факт, че двете с кака ми сме добри хора, умни, възпитани, с амбиция и доста висок морал......

    ....и скромни.

    Разбира се не одобрявам някои забрани, които и днес трябва да спазвам. Най ми е неприятно, че майка ми иска нон-стоп отчет къде и какво съм правила и не ми дават да нощувам извън дома. голяма гордост ми е, че вече 4 пъти нощувах с гаджето си на вилата. на сестра ми подобно нещо не се беше случвало преди да се омъжи...

    Като цяло бих взела много неща от моето собствено възпитание, но ще се старая да съм по-либерална. Но аз си знам вече-аз ще съм лошата, а приятелят ми-добрият тати.....Просто съм много строга и взискателна

  5. #5
    Хайде пак да започнем тази тема

    Не отдавна си казах мнението и то няма да се промени. За мен родителя трябва на първо място да е приятел, а след това родителско тяло. Аз съм възпитана по начин който не удобрявам, не заради друго ами винаги съм имала страх от майка ми, което ме е карало да крия и да върша много неща без да и кажа. За щастие от 14 годишна останах сама един вид и се превърнах в човек с който се гордея. Радвам се, че не съм попаднала на лоша компания, което е и ключа за развитието ми. Можех да направя много тъпотии при условие, че цял живот са ми поставяли забрани, но аз си избрах правилния път и станах човек. Често в повечето семейства начина на възпитание е желязната ръка и забраната. Когато обаче след такова възпитание като се даде малко свобода и стават големи бели. Не един познавам който е кривнал от пътя и в момента не бих ги нерекла хора. Много е важна връзката между деца и родители, аз искам да съм най-добра приятелка, а не майка. Искам детето ми да споделя проблемите си и нещата които го интересуват, за да съм част от живота му, а не страничен наблюдател. Кремчето винаги казва, че тя няма да говори на децата си за макти и т.н., и аз няма да го казвам директно може би, но пък няма да се крия, да сменям канала по тв-то или пък да си меря приказките все едно е нещо забранено и не се случва в реалността. Именно от това забранено нещо възниква любопитсвото и подтиква към действие, което може да завърши трагично. Много родители подценяват въображението и си мислят, че те като не го правят то няма от къде да види нещо подобно. Секса не би трябвало да е тема табу според мен, трябва да се говори за него, за последствията които могат да станат, трябва темата да не се отбягва, а да се представи по начин който да я обясни и да задоволи любопитното детско съзнание. Живота е "сурав и курав" както се казва и аз искам детето ми да е подготвено за него, малцина са тези които са могли да се удържат и да не направят глупости от интерес да научат или да разберат как стават нещата. Не искам да попада в лоша компания и да има откачени приятели, искам да направя от 12 годишен, човек който да мисли и да може сам да преценява последствията от действията си. Да му кажа за вредата от цигарите преди да ги е почнал като мен от любопитсво(добре че само с тях се задоволих и не съм проявявала интерес към наркотици), да му обясня какво е алкохол и какво може да стане от употребата му в големи количества, а не да получа среднощно обаждане от "Пирогов". Трябва да се разискват тези теми, за да знае какво е това, а не от любопитство да се мята на всичко и да стават страшни трагедии.

    Забраната не е решение на проблема, а просто забавяне.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    ...........Като цяло бих взела много неща от моето собствено възпитание, но ще се старая да съм по-либерална. Но аз си знам вече-аз ще съм лошата, а приятелят ми-добрият тати.....Просто съм много строга и взискателна
    а дано, защото в 90% от случайте майката е добрата е бащата е лошия

    и между другото това с ограниченията действа ама само при някои деца, други правят какви ли не планове, лъжат и мажат и става на тяхното,а родителите им си мислят че става това което те кажат (визирам себе си и още един куп мой познати... )

  7. #7
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Май разковничето не е в строгостта. Ншите са били либерални- не са ми се налагали с кого да излизам и с кого не, знаеха за гаджетата ми, знаеха къде съм и с кого, не се налагаха в избора ми на приятелска среда. Не са ме ограничавали да пуша, пия /съответно нито пуша, нито пия/. Е, за секса разбрах от отракани приятелки и може би това ще поправя един ден във възпитанието на собствените ми деца. Искам да направя от тях разумни и отговорни хора, а не да налагам с точилката, да крещя като ненормална и да издавам забрани, защото в момента, в който отслабя контрола, ще има обаждане я от полиция, я от бърза помощ. Ако децата ми започнат да правят секс преди 18, ако имам щерка с 1 аборт зад гърба преди пълнолетие, пиеща Ескапеле като бонбонки, ще го смятам за провал като родител!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  8. #8
    Е не бива да си толкова самокритична. Някои деца сами си избират пътя, не винаги и родителите са в състояние да ги одържат, но да разковничето и за мен е не на забраната. А дали ще правят секс преди 18, как да ги съдя като и аз съм започнала от много рано, но пък съм била с глава на раменете си, може би и до това опира. Така че ще видим като му дойде времето а за сега съм спокойна, че поне момче чакам та ми е малко спокойно от към секс, но не и от към останали мъжки номера за които изпитвам ужас като се сетя.

  9. #9
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    traka, максималист съм и осъзнавам, че това ми пречи в университета, в личния живот и прочие, но откъм деца компромиси не искам да правя. Искам да изградя от тях стойностни хора с цел в живота и ясна идея какво искат да направят със себе си.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  10. #10
    то и аз не искам и ясно съм си казала, че искам да съм най-добър прител именно за това, за да мога да ги предразположа да споделят и да търсят решението на проблема първо при мен, което пък ще ми е от полза, за да мога от възпитам един достоен човек. Но да не се заричам за нищо, защото никога не мога да бъда сигурна на 100% какво ще бъде. За това казах, че някои деца просто си избират сами пътя и ние няма как да ги спрем.

  11. #11
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    С kаlpazanka сме на едно мнение-ако правят секс преди 18, това ще бъде за мен личен провал.

  12. #12
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    krem4eto,ot tvoeto vuzpitanie "respect,boi i 4alga" nqma da pojune6 nikakvi uspehi,za6toto 4algata 6te nakara 6terka ti da vdiga krakata ot 14-15 godi6na,da se durji kato 4algarkite i da im podrujava!

  13. #13
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Аз слушам чалга от 11 годишна...Въпросните действия съм правила пред един и то след 20 годишна възраст........айде моля ти се.

    Много ме нервят такива изказвания. Все едно фенките на чалгата сме к**ви, правим секс за пари, носим се долнопробно и се наливаме по баровете......

    Ако обичаш спести си подобен род изказвания, защото са нелепи на фона на житието и битието, на една от най-върлите чалга фенки(аз).

    Смятам в тази насока да оставя детето си да реши. Мъжо ми слуша рок и метъл, аз друго освен чалга не чувам....Това никога не е било проблем и не е влияло на отношенията и чувствата ни.

    Не видя ли емотикона и писанията ми след многоточието?

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    abe,da,ama ti e qsno,4e vremeto v koeto ti si bila teen e bilo mnogo po-raliz4no ot tova za dne6nite teen-ove nali?!Haide,kaji mi,4e nqma razlika,molq ti se,ta da ruhna ot smqh naistina!

  15. #15
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    И аз бях тийн през 21-ви век......

    Дори и да е така, много по-важни неща формират личността и морала на 1 подрастващ, отколкото музиката. За мен са семейна среда и ценности и обкръжаваща среда-училище и компания. Все едно да кажеш, че понеже обича криминални филми, даден човек ще стане детектив.......не е така. до колко ще позволи 1 човек музика, медии, списания, телевизия да го моделират, идва пак от семейството и ценностите. Аз слушам, чета и гледам най-големия(според другите) боклук-романтични филми,жълта преса,забавни предавания,лека и романтична литература......чалга. Но аз съм си го отделила от формирането на личността, защото всичко това ми служи за развлечение и забавление.

    По-скоро бих желала детето ми да отделя добре моментите, в които трябва да се изгражда-характер, образование, мислене, от времето, когато трябва да разпуска. Повярвай ми, ако и в свободното си време се товаря с тежки четива, тежки филми и дълбока музика......вече да съм гръмнала. Друг е въпросът, че щом нещо е успяло да ме докосне, развълнува, накарало ме е да се смея или плача.....значи за мен е стойностно. За мен 1 чалга песен има по-голяма стойност от някоя рок балада, защото ми носи по-голяма полезност.......тук малко икономика намесих. След като оценявам полезността й високо, за мен ще е по-ценна и по-стойностна........В този ред на мисли за мен чалгата е стойностна. да не говорим, че от някои текстове направо притръпвам...Така ме разтърсват и така ми импонират.

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ^da,tekstove ot roda na "4akam si dozata" adski dobre vliqqt varhu formiraneto na cennosti i harakter

  17. #17
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Я сравни текста на тази песен( която не знам какво толкова ви извади очите) с текста на "Доза любов" на Ивана. Как аз намирам абсолютно същото послание? Е, казано е много по-добре при Ивана.

    П.С.Работя с тийнове и "Чакам си дозата" гърми от всеки телефон и всяка мп3-ка. Но да се дрогира някой от тях не съм видяла, чула и се съмнявам. За мен музиката, филмите, книгите, списанията, Интернет или всичко друго могат да влияят, ако няма другите 2 стабилни фактора-семейство и добро приятелско обкръжение...А доброто обкръжение е такова, защото родителите са ти дали понятие за категориите добро, зло, морално, вредно, пагубно....

  18. #18
    Аватара на swords1010
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Асеновград, България
    Мнения
    3 028
    И аз доста изписах в темата за сексуална култура, тъй че тук на кратко. Смятам да възпитавам детето си либерално в тази насока, което ще рече, че това ще започне от най-ранното му детство и ще се говори съвсем открито. Така е защото след цялата литература, която съм изчел по въпроса излиза, че всички психолози и сексолози са единодушни общо взето по въпроса - това е правилният начин. А иначе дали ще говоря на 3 годишното си дете за свирки... сигурно няма, но все ще намеря кое и как е подходящо да му се обясни на 3 гдинки.
    И за това, че държа да не се из***а на 13, ще го засегна съвсем ясно във възпитанието му. Не виждам как либералното сексуално възпитание пречи на това.
    Няма път към щастието, щастието е пътят.

  19. #19
    Застъпвам мнението, че със забрани не се постига нищо.На децата трябва да се намери подходящия начин да се обясняват нещата както за алкохола, цигарите,наркотиците така и за любовта и секса.
    Не е необходимо да се използват думи като матка, пенис, еякулация и тем подбни. Всяка една такава може да се обясни и по друг начин. Всяка една информация може да се поднесе по подходящия за съответната възраст. така ще има по малко недуразумения.освен това трябва да се обясневат и последствията от определени действия. като непиване, приемане на алкохол и секс. Както плюсовете така и минусите. работа на родителя е да наблегне на това до къде може да се стигне в една или друга област без да се прекалява - защото въздържанието е също така крайност , както и прекомерната злоупотреба с каквото и да било.

  20. #20
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    И аз съм съгласна,че със забрани не става нищо.На мен като ми забраняваха да пия и пуша....виждам какъв е резултата (е не съм алкохоличка няква де ).Пък и колкото повече забраняваш нещо на детето толкова по-голямо е желанието му да го опита...Когато детето ми стане достатъчно голямо,че да разбира какво му говоря ще му обясня всичко...И за секса...Няма да имам нищо против и на 14 да го направи..стига да се пази и да има сексуална култура...
    Шофирай разумно - стигни жив!

  21. #21
    Възпитанието към детето ми би било подобно на това на кремчето. Само дето може би бих разрешила да имат гаджета когато си решат. И за първото гадже поне трябва да знам. Да му мислят децата ако чуя от съседка, да речем. Все пак трябва да знам кога да започна с разговорите за секса като секс, а не като средство за правене на деца. А за второто, може би бих обяснила като са на 9-10 някъде... да не вземат да ме изненадат на по 11, с току-що започнала менструация и 1ви опит за мокър сън...
    Много са важни разговорите. Много, много разговори по темата. Важно е да се покаже, че сексът не е средство, с което да се направиш на готин. Защото дали и как го правиш не влиза в работата на никой. А децата без да искат попиват тези идеи от родителите си. Ако съм честна - с това днешното поколение, надявам се поне до 15 годишна възраст да се опазят. А ако се опазят и до 16-17, то значи не съм била пълен провал като родител.
    Кремче, аз също имам контакт с доста тийнове, при това в типично пубертетска възраст - много от тях го правят, но не засягат темата пред учителките си.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  22. #22
    Голям фен Аватара на glamouros
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    597
    Не мисля, че е толкова важно стила на музика да е само рок или само поп, или само чалга.... и тн и тн. Важни са ценностите. Аз слушам хеви метал, но мога спокойно да кажа че има песни от поп фолка който съшо слушам и ме карат да се замисля. По мое мнение, разбира се много бих искала детето ми да слуша метал, по простата причина че аз слушам такъв тип музика и ми е дала много. В този тип музика се пее и за радостите в живота, и за по глобални проблеми. Мисля че метала те изгражда като отговорна и значима личност. И все пак не би ми пречило моята дъщеря да се весели на чалга, защото не мога да кажа че и чалгата не те изгражда като значим човек, със идеяли, със отговорности и др... Привърженик съм на крайностите, и все пак за мен е важен баланса във всяко едно отношение - най-вече в човешките отношения. Не ми допадат подобен вид квалификации - например от гледна точка на типа музика който слушаме.
    Разбира се тук трябва чуство,
    понякога и лицемерен плач
    Ебнята също е изкуство,
    не всеки е добър ебач.

  23. #23
    Бих била либерален родите,разбран...
    Предпочитам да мога свободно да водя разговор с детето ми,отколкото да водиме война. Именно за това едва ли ще ме бърка стила на музика,който то само е избрало. Аз си слушам всичко,така че в моята къща ще се слуша всичко...нека само избере какво му харесва.
    И за секса...не мога да определя сега,но и не вярвам да ме послуша ако му кажа,че искам да се пази до пълнолетие...
    повече ще наблягам на сексуалното му ограмотяване

  24. #24
    hottie
    Guest
    Ако чалга културата и простотията не са умряли докато детето ми стане на 5-6 ще се изнесем от България поне до пълнолетието му. Това е моето възпитание. В момента дете трудно може да се опази. От детската градина знаят какво е всирка, чукат се от 10 годишна възраст и се обличат като курви.

  25. #25
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ^SUGLASNA SUM NA 1000%!!!! To4no,kratko i qsno!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си