.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    301

    Мила родино, ти си земен ад!

    Ще си позволя да пусна една такава тема.Надявам се да усетите смисъла в казаното по-долу.

    И аз като повечето сънародници обичам родината си, но ненавиждам държавата на нейна територия. Наистина рядко може да се намери такава вдъхновяваща природа върху 111 000 кв. км., попаднала в ръцете на толкова сбъркани хора – и управляващи, и поданици, и бедни, и богати, и млади, и стари, и „тоталитаристи“ и „демократи“, и „леви“ и „десни“. Последните две полюсни двойки от родния социум слагам в кавички, защото у нас нищо не е истинско, и никой не е на мястото си, така че да се говори за партии и политика е нелепо и излишно. И как иначе, след като „лявата“ БСП безропотно обслужва олигархията за сметка на низините, а пък „десните“ ДСБ, СДС и ГЕРБ неуморно ръсят тодорживковски соцпопулизъм...

    В кривото огледало на националната шизофрения целият ни живот е деформиран, размазан и разфокусиран като лош сън, така че е доста трудно да се превключи на бодра спортна тема. А какво друго освен разпад, разложение и разруха да очакваме от поданиците на хаоса, който дори не е „организиран“ според уроците на Димитър Пенев от САЩ-94? Колективният ад на днешна България естествено изпържи в своя казан и отминаващата 2008-ма...

    Без да претендирам за хронология или подреждане по значимост ще предложа няколко отправни точки за размисъл и обобщение. И след като вече повече от 40 месеца споделям своите коментари и оценки на страниците на Sport1.bg, този път се надявам многоточието след последната буква на текста да бъде запълнено от читателите. В камерен или в по-широк ракурс. Защото независимо от различията, пристрастията и сблъсъците на мнения има позиции, които са задължителни за нормалния човек.

    Та какво преживяхме през изминаващите 12 месеца по стадиони, зали и покрай тях? За мен това беше тежка година, в която спортът се превърна от национална витрина в българско Ватерло. Не толкова заради 42-то място в Пекин, редом до Индонезия, колкото заради унижението да ни няма на картата на леката атлетиката, плуването, гимнастиката и игрите. Дисциплините, които правят същността на съвременната олимпиада и определят мястото на всяка държава под петте кръга.

    Не знам как е за вас, но за мен беше мъчително да слушам патриотарските напъни на инфантилни пера и ефири да компенсират пропадането с насилен възторг от ... дамския тепих. За сетен път подчертавам, че нямам нищо против достойната спортистка Станка Златева, напротив, но не мога да се примиря, че на мястото на Стефка Костадинова, Таня Богомилова, Йорданска Донкова, Христо Марков, Валентин Йорданов, Стоян Делчев, Йордан Йовчев и т.н., и т.н. страната ни е принудена да обира трохите от идиотски раздутата олимпийска програма с уродливи мутации като женската борба и с откровени измишльотини като женски футбол, плажния волей или планинското колоездене.

    Олимпийската ни трагедия се дължи на първо място на многоцветните политически олигофрени след 10 ноември 1989 г. насам от типа на агент Николай, които незнайно защо решиха да „декомунизират“ спорта като го изтръгнат от естествения му корен в специализираните училища, армията, университетите, окръжните центрове. Ако тези дебили от Съюза на Доносническите Сили са искали да се докарат на Запада, жестоко са се излъгали, тъй като единствената социална практика, която новите ни съюзници прекопираха от нас беше свръхефективната система за ранен подбор и интензивна подготовка, изстреляла България в челната десетка на спортните нации. За съжаление както често се случва цената за престъплението се плаща не от неговите извършители...

    По-нататък – за какво й трябваше на футболната мафия да подменя легитимния ни представител в Шампионската лига и по този начин да отваря обществена рана, която няма да заздравее с десетилетия? Отгоре на всичко се стигна и до изкуплението „БАТЕ-КАКА“, генериращо гняв и омраза в ограбените и генетичен родов позор за грабителите. Кой печели от тези озъбено деструктивни нагласи и реакции? Абсолютно никой, но евентуалните милиони от ШЛ са били предварително калкулирани и преразпределени зад кулисите на криминалния „Лицензгейт“. От същите тези, които сега се правят, че разкритията на продажните рефери стигат само до „черната каса“ на Леков за нощни наслади в хотелите на Колина и Пайрето...

    Адският списък може да бъде продължен и с „отличния резултат“ 1:6 срещу остатъчните два „окръга“ от бивша Югославия, която допреди по-малко от десет години беше във война срещу косовските терористи и НАТО. И с изхвърлянето на Берое от „А“ група за сметка на Коце Маца, и с всичко това, което се случва с пловдивските Ботев и Локомотив, със Спартак (Вн), с Марек...

    А най-страшното е, че у нас няма гражданско общество, след като хората приемат като нещо нормално заобикалящия ни повсеместен ад. Ако не беше така онези пет хиляди „червени“ фенове, които на 9 август т.г. осъществиха десант за мача Беласица – ЦСКА на неутралния терен в Благоевград, щяха да излязат на жълтите павета на „Дондуков“ или на площадчето пред „Иван Асен II“ 26, за да поискат отговорност за ограбената си надежда. И тогава нямаше да бъде лесно нито на Станишев, нито на Първанов, а още по-малко на Боби Михайлов и неговите съдружници...

    Но какво значи някакъв си футбол, след като убиват и пребиват хора от София до Варна и обратно и това кръвопролитие не е в състояние да мобилизира обществения протест на повече от 500-600 студенти?! Що за национално морално бездушие и затъпяване?! Какви сме ние и колко сме жалки и малки още по-жестоко ни показват гърците, които се вдигнаха на граждански бунт за своите демократични и исторически ценности.

    При южните съседи последното село ще извади на улицата повече хора за някаква обществена кауза, отколкото Студентският град на Азис излъчи онзи ден за рехавото академично шествие до Народното събрание след убийството на момчето пред бардака „Амнезия“. И защо не се чува гласно и гръмогласно „Смърт за убийците!“? Нормалните хора са длъжни да инициират масово движение за възстановяване на най-тежкото наказание за подобни умишлени престъпления, които не се побират в рамките на рутинното правосъдие. И тук никаква Европа няма думата!

    И гърците гледат „Биг Брадър“, но за разлика от нас те са се изтръгнали от силиконовата паяжина на зомбиращото „риалити“ и живеят собствения си живот. А ние без умора имитираме чуждата воля. Представяте ли си българско правителство да прояви твърдост като Атина например по казус като този с името на Македония? Или да се противопостави на признаването на терористите от косовската УЧК, които се сдобиха с цяла държава напук на история, разум и дипломация? Въобще по какъвто и да е сложен проблем, изискващ воля и твърдост...

    Много стана! Хайде да се върнем на по-спокойната територия на спорта, където все още мърдаме благодарение на отделни личности и групи от качествени хора. Отровната радиация на „демократичния“ разпад не бива да ни ослепява за остатъчната българска гордост. Румяна Нейкова е всичко най-добро, завещано от предишните силни години. Въпреки всичко изпратихме футболист в Манчестър Юнайтед – Митко Бербатов, и треньор в елита на Русия – Димитър Димитров (Херо). Някак между другото боксьорът Кубрат Пулев стъпи на европейския връх, а невръстният тенисист Григор Димитров си пробива път към звездите на корта. Благодарение на огромен труд, амбиция и професионализъм от страна на Федерацията по ски страната ни ще приеме Световната купа в алпийските дисциплини в Банско дори без да имаме нов Петър Попангелов...

    Проблясъците под адските облаци не свършват с този импровизиран списък, но България заслужава много повече. Ако не като кошмарна държава, то поне като прекрасна страна, защото не толкова отдавна слънцето не залязваше над стадиони и зали върху малката територия на голямата спортна нация...
    www.hiphopBG.eu - Най-новият портал за хип-хоп музика!Там,можете да видите и своите песни.Как?Провери в КОНТАКТИ на сайта.
    Има и 24/7 хипхоп радио !!! Enjoy & support !

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    422
    Не можах да се зарибя да я прочета цялата, но предполагам за какво говориш.
    В крайна сметка всеки обвинява политиците, Вальо топлото и там всякакви ти подобни...но никой не се замисля как, ако той беше на тяхното място и имаше възможност да краде пари ЛЕГАЛНО и той щеше да краде...
    За спорта - добре бе всеки казва няма ни там и там, разочарован съм, че сме на еди кое си място, кофти ми е, че не стигнахме до финал...е добре от тези думи кой трябва да се засегне?
    Не е толкова лесно, колкото изглежда..

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    301
    Чакай малко е ,за ко им плащаме на политиците?Те ако не умеят да се справят с това,за кво изобщо са се захванали с политика?Що не бачкат на строеж(там е лесно),но не е тва темата.Прочети я за да я разбереш
    www.hiphopBG.eu - Най-новият портал за хип-хоп музика!Там,можете да видите и своите песни.Как?Провери в КОНТАКТИ на сайта.
    Има и 24/7 хипхоп радио !!! Enjoy & support !

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    422
    Писала съм ти и за спорта...
    А относно политиците...кой е казал, че умеят да се справят с това..захванали са се щото са тарикати и си живеят царски и изобщо не им пука дали аз и ти ги храним..
    Ето ти въпрос:
    Ако си един политик и взимаш заплата 1 000лв., но можеш да направиш така нещата, че заплатата ти на месец да е 50 000лв. няма ли да се възползваш?
    А и отделно кво ги вълнува политиците как живеем ние..нали те си живеят добре...Сега политик се става, ако искаш да живееш добре, а държавата да е зле

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    301
    Точно това е проблема.Не трябва да е така,аз нищо не разбирам от политика и за туй неискам да ставам политик.Все пак какви са тези българи ,които вкарват в гроба цялата България?Това не са българи значи.Нека се заемат,отностно футбола също доста трябва да се погледне.Отборите в Конференцийте на Англия имат такива стадиони като нашите средняци в "А" група
    www.hiphopBG.eu - Най-новият портал за хип-хоп музика!Там,можете да видите и своите песни.Как?Провери в КОНТАКТИ на сайта.
    Има и 24/7 хипхоп радио !!! Enjoy & support !

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    765
    какъв спорт? та ние нямаме държава, за какъв спорт говорим?! От колко време храним тея търтеи и те ни крадът, крадът и крадът? Защо ние сме най-корумпираната държава в света? Защо като се каже българия или българин в европа, всички и в техните съзнания веднага излиза един крадлив мършав циганин? Не виждам как би се въздигнала нашата държава от това жестоко падение, след като гражданското общество е толкова зле , а и продължава да се влушава. Държавната политика е ясна "Прост народ, управляващ се лесно" . Немам думи. За мен тези трябва да бъдат избити до крак. заслужават го.

    наричайте ме както искате (нацист, дете, глупак)
    Лошо е да си пиян и да няма кой да те подпре, но по-лошо е да си влюбен и да няма кой да те разбере!

  7. #7
    Държавата определено трябва да има известна намеса в спорта, не говоря за намеса по тоталитарен модел, но така, както е в Русия например, където определено държавата не си е зарязала спортните клубове на произвола на съдбата като нас... нашето е някакъв уникум, но нали трябва да се правим на "демократични", та затова нека зарежем всичко да се срине

  8. #8
    хаха, може ли да кажеш, че не искаш тоталитарен модел, а даваш за един от най-мощните такива (с Русия) ?

  9. #9
    Че Русия в момента не е тоталитарна държава поне на книга. То и ние сме демокрация, обаче важаща за едни и неважаща за други. Мога да ти дам още примери разбира се- Гърция, Турция например, дори на Запад такова изоставяне на спорта от страна на държавата определено го няма и има някакъв контрол и помощ, когато се наложи. Само ние сме на самотек във всяко едно отношение...

  10. #10
    Така е, щото е пълна свободия и на никой не му се набиват пари за спорт.

    В Русия реалността за спорта - държавата управлява всичко и олигарсите набиват яко пари, толкоз.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от ULTRA_LEVSKI
    Така е, щото е пълна свободия и на никой не му се набиват пари за спорт.

    В Русия реалността за спорта - държавата управлява всичко и олигарсите набиват яко пари, толкоз.
    Толкоз, само дето в последните 3 години 2 пъти руски клубове спечелиха Купата на УЕФА, отделно руския футбол като цяло е на светлинни години пред нашия...
    А това, че олигарсите го управлявали- ми то така е в цял свят- щом в Англия допуснаха човек като Абрамович (точно олигарх със съмнителен бизнес) да купи Челси, значи нещата са сравнително същите навсякъде...

  12. #12
    Казах същото кратко и ясно в предишното ми мнение, но ти явно трябваше да го напишеш в десет изречения, за да го осмислиш?

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от ULTRA_LEVSKI
    Казах същото кратко и ясно в предишното ми мнение, но ти явно трябваше да го напишеш в десет изречения, за да го осмислиш?
    Да ти си безкрайно умен, не може да ти се отрече, първо отричаше това, което казах, после дойде на мойто, а сега ми казваш, че аз не съм разбирал за какво говориш. Е как, след като в предишния си пост ти просто повтори моите тези с по-различни думи

  14. #14
    Сам си противоречиш.
    След, като ти видях глупостта с примера с Русия и ти казах, че това си е баш държавата с тоталитарен контрол над спорта, ти каза, че е така, но на книга не е и се съгласи с мен ?

    После написах, че в наща държава е пълна свободия и ти трябваше да напишеш абсолютно същото

    И в следващия абзац написах каква е реалността в руския спорт, колко добре действа и ти го повтори

    Така че - не аз бъркам, а ти. Пробвай да се изразяваш по-кратко и директно, ще ти е по-лесно

  15. #15
    Айде ще пробвам за последно, дано схванеш поне сега:
    1. Кажи ми една държава в света в момента, в която да има истинска демокрация, а не "демокрация" по еврейски (тоест уж има демокрация, ама има за тези, които я упражняват, за обикновения народ има, ама на думи само).
    2. Не става въпрос затова каква е Русия, а че държавата не е оставила спорта на страната на самотек (това, което и ти отбеляза) и това носи успехи, е? Къде и какво не разбра?
    Във всеки случай България в днешно време не е особено по-демократична от Русия с тези недъгави управници, а Русия си е държава със самостоятелен манталитет и при управляващите, и при народа, така че не може да бъде сложена нито в графа демокрация, нито в глава диктатура, може би нещо средно колкото и неудачно да е такова и нереално...

  16. #16
    Казвам ти пак - спри се.Нарочно ли се повтаряш не знам, но тва вече го констатирах - ние сме един кур, ония си действат в правилната посока, а ти повтаряш същото, с което и двамата сме се съгласили вече

  17. #17
    Айде туш на тоя спор, добре, най-накрая се разбрахме

  18. #18
    http://www.youtube.com/watch?v=BydYgfCmekQ Хич не ми пука кво си писал щом си нарекъл България ад.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си