.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 34
  1. #1

    Как се изгражда отделната личност??

    Може ли да съществува личност, която сама, без чужда помощ и убеждения е изградила себе си!?

    Споделете мнението си

  2. #2

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    НЕ....дори на маугли му е било нужно да си изважда убеждения от поведението на маймуните и е имал нужда от тяхната помощ да го отгледат и да всеме техен пример на подражение.
    Всичко е копие на копието на копието на копието....всяка една личност е смесица от много други личности от които е копирала техни навици,поведение,начин на мислене и прочие...
    Дори да не е от животни и хора,поведение и много други неща могат да се копират дори и от растения и от всичко в природата.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  3. #3
    ми според мен не.
    Всеки се изгражда под влиянието на нещо.
    Войни на Тангра

  4. #4
    Не може...

    Без да те научат не става.

  5. #5
    Принципно можеш и сам да се учиш от живота, но това не е самостоятелно изграждане на личността...

    м/у другото благодаря за подкрепата

  6. #6
    Аватара на TheBestFriends
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Страната на Невъзможното
    Мнения
    199
    Не е възможно..

  7. #7
    Аватара на EeeBobii
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    В сърцата на хората.
    Мнения
    565
    Цитирай Първоначално написано от Pagan_man
    ми според мен не.
    Всеки се изгражда под влиянието на нещо.

  8. #8
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Естествено ,че неможе. Нали на първо място родителите те учат на възпитание, отделно хората с които дружиш, училището....
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  9. #9
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    Тук се съгласявам с tqnko.Според психологията, освен сам, друго яче не може да си изградиш личността.Когато се отделиш от хората и от света в който живееш, тогава започваш да изграждаш личността си.

  10. #10
    Ако не говориш на бебето, то няма да се научи да говори.

    Ако не се научи да говори... мхм

  11. #11
    Съзнанието, от което е част личността, не е част от инстинктите, заложени в човешкия организъм.

    Без съзнание (Аз) няма личност.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    И какво щеше да стане с Исус Христос, ако не го беше отгледал? Детето на бог щеше да е.. животно. Нали така?
    Бог не би го позволил.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    И какво щеше да стане с Исус Христос, ако не го беше отгледал? Детето на бог щеше да е.. животно. Нали така?
    Бог не би го позволил.


    Ако Исус е наистина Божи син и Бог има план Той да е Който е, то Бог не би позволил Исус да не бъде отгледан подобаващо.

  14. #14
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    Изграждането започва да става, когато успеем да се откъснем(!) от живота и хората около нас.Т.е. има първоначален стадий, в който се учим до момента, в който успеем да се откъснем и да започнем да градим личността си, сами.

    Умерих ли му цаката тоя път?

  15. #15
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    И какво щеше да стане с Исус Христос, ако не го беше отгледал? Детето на бог щеше да е.. животно. Нали така?
    Бог не би го позволил.


    Ако Исус е наистина Божи син и Бог има план Той да е Който е, то Бог не би позволил Исус да не бъде отгледан подобаващо.
    Да де, но всичкото това не ти ли се струва малко глупавичко, бог да крой план как да мине животът на сина му? Да не го убият преди 33 и всякакви такива, да умре в името на изкуплението на народа му и т.н.
    Ако си чел, в което се съмнявам, Исус е бил изпратен за да спаси хората, да ги научи.Както знаеш, в което се съмнявам, първо е приет като цар от юдеите ли (Christ да каже, не съм сигурен), но в последствие човешката глупост надделява, както винаги, и почват да го линчуват и преследват без никакви видими причини.
    Даже преди да го хванат, той се моли на Бог да го спаси и Бог му казва там нещо (пак Christ да каже, не съм запознат много много)...
    Та въпросът ми е, би ли имало диалог м/у Исус и Бог, ако всичко беше предначертано и Бог просто дърпа конците от горе?

  16. #16

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    "-Ти като се молиш,един вид водиш разговор с него нали?
    -Да
    -Ти говориш ли с бог?
    -Да
    -Значи си шизофреник!"
    Съвсем реален разговор,който ми беше разказан от един френд.

    Ако молитвата е диалог,то вярващите са шизофреници,понеже разговарят с на практика несъществуващ образ.Образ който същесвува само на теория и на приказки...
    То и египетските предводители са ги провъзгласявали за богове/равни на боговете,но знаем че не са били такива нали....в миналото всеки е можел да бъде провъзгласен за бог и му стига да бъде написана някаква достатъчно убеждаваща книга за "божественото" в него и да направи 3-4 фокуса...Аз ако бях с тези знания в миналото по времето на Исус сигурно съм щял да бъда провъзгласен за върховен бог,който има способността да разговаря със Зевс и Амон Ра.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  17. #17
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Не ,защото човек се учи от това,което го заобикаля,ако няма нещо ,което е край него и от което той да взима пример,тогава той ще се научи на нищо.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  18. #18
    Мега фен Аватара на DimovB
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    3 413
    щеше да му отнеме адски много време и то за неща които сигурно научаваме на 5-6 години

  19. #19

    haha

    ima i takiva li4nosti kato men naprimer :P

  20. #20
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    Цитирай Първоначално написано от lsd43
    ако няма нещо ,което е край него и от което той да взима пример,тогава той ще се научи на нищо.
    МНОГО МНОГО ГРЕШНО!
    Представи си едно бебе в среда на абсолютно нищо,наистина нищо,откъде то ще суче ,откъде то ще взима примери как да оцелява?
    Няма откъде,всъщност в обстановка на нищо то практически няма да може да оцелее,но да речем,че то може да живее,което води до въпроса, а от какво ще се учи,като няма да има на какво да греши?

    Ще цитирам : "Човек се учи от грешките си." ,като няма как да правиш грешки ,ти няма какво да учиш,следователно...няма какво да обяснявам повече.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  21. #21
    Който мисли, че може, има огромни проблеми с философията...

  22. #22
    "Личност - това е субект, който е в състояние сам да избира своите цели и сам да насочва своето поведение, като по този начн управлява своя живот и влияе върху света около него." В Психологията личността се дефинира като сложно/комплексно образование, което възниква по - късно в индивидуалният развитие на човека. От тук следва едно принципно положение – това, че появата на личност у човека е процес, които се детерминира само от социални, обществено - исторически детерминанти. Личността се създава от обективните обстоятелства чрез цялостната и дейност. Първата изходна основа на личността е богатството на връзките на индивида със света...

    И така, правете си сметка .
    A wise man remembers his friends at all times; a fool, only when he has need of them.

    ----> http://prize.bg/mimilia


  23. #23
    Който си учи по Психология и Логика в 9ти клас, ще намери сам отговора ...
    „Граници? Никога не съм виждал такива, но съм чувал, че съществували в умовете на повечето хора” - Тур Хейердал

  24. #24
    ми то и аз уча, но не съм си променила мнението, което си имах отпреди.
    A wise man remembers his friends at all times; a fool, only when he has need of them.

    ----> http://prize.bg/mimilia


  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от mimilia
    ми то и аз уча, но не съм си променила мнението, което си имах отпреди.
    Ами значи си много умна, браво .
    „Граници? Никога не съм виждал такива, но съм чувал, че съществували в умовете на повечето хора” - Тур Хейердал

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си