.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 46
  1. #1
    Супер фен Аватара на raduna
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    ТУК
    Мнения
    1 198

    Бюст и кърмене

    Притеснява ли ви фактът, че ще ви увисне бюстът от кърменето и би ли ви спряло това да кърмите?

  2. #2
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    'А на бас, че половината не кърмят!

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    az iskah da kurmq,no prosto nqmah kurma...
    P.S.-ne,ne me pritesnqva,za tova ima silikon

  4. #4
    hottie
    Guest
    Ако имам кърма ще кърмя !

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Ако имам кърма ще кърмя !
    \/

  6. #6
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    И аз ако имам кърма ще кърмя. Кърмените бебета били по-умни. Това не знам дали е така, но определено връзката между майка и дете става по-силна. Да не говорим, че е без пари

  7. #7
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Доколкото съм се интересувала младите майки кърмят първия месец, след което оставят детето на изкуствено хранене. Сигурно и аз бих направила така, но не заради бюста

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    krem4eto,ne sum sigurna,4e sa po-umni,tova e mit,spored men ne-kurmenite deca izostavat v razvitieto si v purvite 2-3 godini>to si e i dokazano nau4no,posle nqmat problem.Primer ot sobstven opit:
    -Bebeto na moqta best fr(kurmeno 3 meseca,rodeni sa s moq s 2 dni razlika)-prohodi na 9 meseca,1voto zub4e na 6 meseca,povtarq dumi4ki ot 8 meseca
    -moeto bebe-ne e kurmeno,nqmah kurma-prohodi na 1god 2mes,1vo zub4e na 10meseca,povtarq dumi4ki ot 1god.
    Neznam dali ima ob6to,no az taka si go obqsnqvam.Za smetka na tova moq e po-zdrav i po4ti ne boleduva,dokato neiniq e postoqnno hremav ili nastinal.

    P.S.-Predi da rodq s muja mi si govorihme dali 6te kurmq i toi be6e mnogo u4uden ot fakta,4e bqh 100% sigurna,4e 6te go kurmq i 4e sum na 18 i ne me interesuva kakvo 6te se slu4i s gurdite mi(nali ima silikon),be6e dovolen,no za lo6 kusmet puk nqmah kurma(moje bi i sekcio-to povliq za tova,nz),no beb4o si e kato drugite deca,sega sled 2sedmici trugva na qsla i si e zlatoto na mama!Ne mislq,4e ako go bqh kurmila vruzkata ni 6te6e da e po-silna.Ako sledvame tiq mitove,to togava az nqmam NIKAKVA emocionalna vruzka s deteto si,za6toto sum rodila sekcio(ne sum izpitala mukata na istinskoto rajdane) i ne sum go kurmila....

  9. #9
    Ама аз не мога да разбера защо някои и да имат кърма не кърмят

    Та нали трябва по някакъв начин да се "изцежда" тази карма..не съм много запозната с това,но са ми казвали как става точно,но не помня..и то става същото.

    Аз не съм кърмена,защото майка ми не е имала кърма,но съм проходила на 9 месеца и съм се развила нормално,не мисля,че това влияе толкова много.

    И да,бих искала да кърмя естествено.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  10. #10
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Дарла, с кака ми сме били кърмени малко-около месец, а пък хич не сме глупави.....и за мен това е мит. А пък вече сме големи жени(сестрата е на 32), а връзката ни с майка ни е по-силна. Просто така съм чувала.

    LovelyGirl, ако не кърмиш, а имаш кърма, тя секва. за да се образува кърма трябва и сукане от страна на бебето(или на помпи за кърма). Ако просто спреш да кърмиш, до броени дни ще си суха.

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ^ne sekva sama,osven lipsata na bebeto,koeto da durpa kurmata sa nujni i hap4eta,spira6ti kurmata.Ot samo-sebe si ne stava

  12. #12
    hottie
    Guest
    Това за интелигентността е мит, разбира се. Но е факт и е доказано, че бебе, което е кърмено е по-здраво и ще бъде по здраво за напред. По този начин се имунизира към някои баицили.

  13. #13
    Аха мерси за разясненито

    Аз не съм била кърмена и от шестмесечна съм тръгнала по болниците.Като малка съм боледувала страшно много.Но сестра ми също не е кърмена,а тя винаги си е била адски здрава(да чукна на дърво).
    Така че зависи от много неща.Според мен кърмата наистина влияе,но не при всички.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  14. #14
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от darla
    ^ne sekva sama,osven lipsata na bebeto,koeto da durpa kurmata sa nujni i hap4eta,spira6ti kurmata.Ot samo-sebe si ne stava
    Може, не споря. Така съм чувала. Просто знам, че е валидно обратното(детето да суче, за да има кърма) и мислех, че то е достатъчен дразнител.

  15. #15
    hottie
    Guest
    През последните години доста се изговори и се изписа по въпроса „За и Против Кърменето”.Все повече жени отказват да кърмят децата си по естествен начин,за да запазят бюста си красив, и използват адаптирани млека на прах.Хубаво е от естетична точка-жените са суетни,но предимствата на кърменето за развитието на новороденото са прекалено много и може би жените трябва да са запознати с тях. Имунитът,който се създава от майчината кърма,пази детето от редица инфекции и заразни заболявания (Морбили,Рубеола,Скарлатин ,Паротит и много други).Точно този пасивен имунитет пази детето до 6-12 месеца да не се зарази с тези заболявания,НО освен след раждането,този имунитет го пази и за в бъдеще,за да бъде то здраво и нормално развиващо се.
    През 1989г. В Женева е публикуван бюлетин,разработен съвместно със сътрудници на СЗО ( Световна Здравна Организация) и УНИЦЕФ,посветен на кърменето.Някои от съветите,които дават в него, се различават значително от тези,които са давани и продължават да се дават в България:
    Първото мляко,което се отделя от майчината гръд непосредствено след раждането и до края на първата седмица е Коластрата.Тя е изключително полезна за здравето и развитието на новороденото дете и за това трябва да се оползотвори напълно.Коластрата съдържа пълноценни белтъци,витамини и минерални соли.Освен хранителни,тя има и антиинфекциозни свойства.Чрез коластрата детето получава първата пасивна имунизация.
    За да се подпомогне нормалното млекоотделяне трябва:
    Новороденото трябва да се закърми още през първите 30 минути след раждането
    Непосредствено след раждането детето и майката трябва да бъдат оставени заедно.Тесният контакт между майката и детето е най-добрия стимулатор за майчината кърма.
    На детето трябва да се позволява да суче свободно от гърдата,когато пожелае,без да се определя времето.Това спомага отделянето на коластра и дава възможност да се оползотвори от детето напълно
    На новороденото и кърмачето до 6-ия месец не е необходимо да се дава друга храна или течност,освен майчиното мляко.Даването на биберон с вода,захарен разтвор,билков чай или мляко на прах,не само че не е полезно, но е и вредно,тъй като намалява способността на детето за приемане на майчиното мляко и увеличава риска от инфекции.
    Не бива да се смесва кърмене и хранене с биберон.Това съдейства за намаляване на кърмата и ранното отбиване на детето.Ако е необходима допълнителна храна (след преценка от лекар),най-добре е тя да се дава с чаена лъжичка.
    Всички майки могат да лактират ( да произвеждат мляко)!!!Страхът,че млякото няма да дойде или че няма да е достатъчно, е необоснован и вреден.Необоснован е защото вродената неспособност за лактиране се среща много рядко,а е вреден,защото затормозява лактацията.Ако майката е здрава- непълноценно или вредно мляко няма.
    Все повече лекари и специалисти съветват младите майки да кърмят бебетата си поне до шестмесечна възраст. Това е оптималният срок, както за бебето, така и за майката.
    Кърменето предпазва бебето от инфекции и намалява риска от по-нататъшни евентуални заболявания като диабет, астма, затлъстяване.

    За майките кърменето е полезно, тъй като по време на него матката контрахира и възвръща по-бързо състоянието си отпреди раждането, освен това вагиналното кървене спира по-бързо. При кърмилите жени рискът от заболяване от рак на гърдата или яйчниците е по-малък. И не на последно място кърменето сближава по неповторим начин майката и бебето.
    Какво съдържа майчината кърма :
    Протеини
    Балансът от протеини позволява на кърмата да се усвоява бързо и лесно от храносмилателната система на бебето. Адаптираните млека са по-трудно смилаеми за бебето въпреки голямо съдържание на някои протеини. Протеините в майчиното мляко предпазват бебето от инфекции.
    -Лактоферин – възпрепятства развитието на някои видове бактерии в стомашно-чревния тракт като колите, които се нуждаят от желязо за съществуването си.
    - Имуноглобулин А (IgA) – предпазва новороденото от Е.coli и възможни алергии. В кърмата се съдържат и имуноглоболин G и имуноглобулин M, които също предпазват от бактериални и вирусни инфукции. Ако майката приема повече риба при хранене по време на кърмене,повишава количеството на тези протеини в кърмата.
    -Лизозим - ензим, който предпазва бебето от Е-коли и Салмонела. Спомага също така за развитието на здрава чревна флора и изпълнява анти-възпалителна функция.
    - Бифидус фактор - подпомага развитието на лактобацили. Това са полезни бактерии, които предпазват бебето от вредните бактерии. Лактобацилите създават кисела среда, където вредните бактерии не могат да оцелеят.
    Мазнини
    Те са необходими за развитието на мозъка, абсорбиране на мастноразтворимите витамини и освен това са основен калориен източник. Дълго верижните мастни киселини са необходими за развитието на мозъка, ретината и нервната система. Те се разполагат в мозъка през последния триместър от бременността и също така могат да бъдат открити в майчината кърма.


    Витамини
    Количеството и вида на витамините в майчината кърма е пряко свързано с приеманите от майката витамини. Ето защо е много важно майката да приема храна, богата на витамини. Мастноразтворимите витамини - A, D, E, и K, са жизнено важни за здравето на новороденото. Водноразтоворимите витамини – С, рибофлавин (В2), ниацин (В3), пантотенична киселина (В5) са също важни. Тъй като значението на тези витамини е голямо, лекарите препоръчват на кърмещите майки да продължат да вземат тези витамини и след раждането.
    Карбохидрати
    Лактозата е основният карбохидрат, открит в майчината кърма. Тя осигурява около 40% от калориите, които дава млякото. Лактозата спомага за намаляване на количеството на „лошите” бактерии в стомаха, което пък от своя страна води до подобряване на абсорбацията на калций, фосфор и магнезий. С помощта на лактозата се стимулира развитието на „добрите” бактерии в стомаха. Не на последно място лактозата повишава устойчивостта на организма срещу заболявания.
    За това,мили жени, кърмете!Дайте на децата си най-важното,за което се молим всеки ден - ЗДРАВЕ!!!

  16. #16
    hottie
    Guest
    Иначе за кърмата е необходимо да се ядат определени неща, цитирам :

    Практически препоръки за хранене по време на кърмене

    * След бременността Вие вероятно сте натрупали 3-4 кг повече към Вашето тегло преди забременяването. Чрез кърменето и при положение, че се храните правилно, Вие ще намалите натрупаните мазнини по време на бременността бързо и сигурно - по 0.6-1 кг месечно. Не се опитвайте да ускорите този естествен процес на отслабване чрез специални диети. По-бързото спадане на тегло, над 2 кг месечно, може да доведе не само до намаляване на количеството на кърмата, но и до Вашето изтощение и по-голяма уморяемост, намаляване на имунитета или обобщено няма да се отрази добре върху здравето Ви.
    * Храната трябва да е по-богата на енергия, в сравнение с периода преди забременяването с около 600 ккал средно дневно и с около 400 ккал в сравнение с последните месеци на бременността.
    Принципите на здравословното хранене са валидни и важни за кърмещата жена: разнообразие на храните, което се постига чрез ежедневна консумация на поне един представител от основните групи храни ( зърнени, зеленчуци, плодове, мляко и млечни продукти, риба, яйца, месо, бобови храни и ядки); ограничаване на мазнините, особено на животинските; достатъчна консумация на плодове и зеленчуци; достатъчна консумация на храни, източници на калций - мляко и млечни продукти, за предпочитане по-ниско маслени; достатъчен прием на продукти, източници на белтъци – риба, яйца, месо (постно), бобови храни и ядки.
    * Необходимо е да се пият много течности – от 6 до 8 чаши дневно. Кърмещата жена трябва да приема достатъчно течности за утоляване на жаждата, която се появява поради големия разход на вода при образуването на кърмата. Вода, айрян и неподсладени плодови сокове са най-добрият избор. Избягвайте напитките със захар, особено ако сте наддали много на тегло.
    * Алкохолът може да премине в кърмата. Затова не пийте или силно ограничавайте консумацията на алкохолни напитки в периода на кърмене.
    * Не пушете в периода на кърмене! Тютюнопушенето намалява способността да образувате кърма, както и съдържанието на витамин С в кърмата.
    * Кофеинът може да премине в кърмата и да предизвика хиперактивност и проблеми със заспиването на бебето ви. Избягвайте да пиете големи количества кафе, чай и кола съдържащи напитки.
    * Бъдете много внимателни по отношение безопасността на хранителните продукти: използвайте винаги пресни храни от проверени и сигурни източници, мийте ги добре, съхранявайте ги в хладилник, при приготвяне на ястията използвайте достатъчно високи температури за достатъчно дълго време.

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    az ot nabludeniq varhu moi priqtelki ostanah s vpe4atlenie,4e dokato kurmqtnemogat da svalqt osobeno mn kila i da si vurnat formata iMENNO za6toto trqbva da qdat opredeleni ne6ta

  18. #18

  19. #19
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Бих кърмила, но не вярвам да имам кърма...

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ako sudi6 po razmera na gurdite(primerno,4e sa ti malki)-toi(razmera) nqma ni6to ob6to s koli4estvoto kruma,koeto 6te ima6 ili 6te nqma6

  21. #21

    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    в мечтите ти
    Мнения
    1 210
    Аз не бих кърмила не защото се притеснявам за бюста си, а защото за мен е голямо мъчение някой да ми пипа гърдите, дори ми е неприятно и аз самата да си ги пипам, съвсем леко докосване.Не мисля, че бих издържала да кърмя по не знам си колко пъти на ден.Поне за момента ми се струва неосъществимо.
    ...That we are sharing the same bed, we're not sharing the same dreams anymore...

  22. #22
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от darla
    ako sudi6 po razmera na gurdite(primerno,4e sa ti malki)-toi(razmera) nqma ni6to ob6to s koli4estvoto kruma,koeto 6te ima6 ili 6te nqma6
    Не, darla, не съдя по размера, а по наблюденията ми. Кърмещите са на изчезване вече. Все повече мами се редят в аптеката за изкуствени млека.
    А относно липсата на кърам при теб, защото си родила с цезарово- няма връзка между двете. Майка ми не е имала кърма нито за мен, нито за брат ми, а сме родени по естествен път.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  23. #23
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    naprotiv,ima ogromna vruzka mejdu cezarovoto i lipsata na kurma(ne govorq za est rajdane).Fakt e,4e pri po4ti vsi4ki jeni,rodili s operaciq kurmata trugva sled nqkolko dni,a pri dosta dori ne trugva.

  24. #24
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Интересно, все пак инхибиращият ефект на прогестерона си заминава заедно с махането на плацентата....
    Такааааааам, на теория жлезата е готова да произвежда кърма още в шестия месец от бременността, но прогестеронът възпрепятства това. С раждането на детето и отпадането на плацентата, вече отпада и прогестеронът, следователно кърма трябва да има. /в този ред на мисли ти имаше ли контракции след цезаровото, докато матката възвръща размерите си отпреди бременността?/

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  25. #25
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    m ne!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си