.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Разлики между Демократична и Социалистическа?

    Може ли да ми кажете какви са приликите и разликите между демократична и социалистическа държава?



    *Липсва описателно заглавие!
    Точка 7 от Правила на форума.

    Редакция на MakeMeLaugh

  2. #2
    За социалистически пазар и за държави от социалистически тип (които членуваха в СИВ) се говореше преди перестройката и разпадането на СССР.Характерно за тези страни беше,че упражняваха еднопартийна тоталитарна диктатура с държавна собственост(в по-голяма степен) върху средствата за производство.

    В демократичните страни всеки пълнолетен гражданин има правото,в определени периоди,да участва в организираните от държавата парламентарни избори.Чрез тях електоратът има право да избира прадставители в парламента,които да решават неговите проблеми,като гласуват съответните закони и решения,възлагайки тяхното изпълнение на излъченото от тях правителство.
    Характерно за демократичните страни е,че те се развиват в условията на пазарна икономика и се защитават частните интереси на капиталистите(тези,които притежават средствата за производство).Да му мислят тези,които нямат собственост

  3. #3
    Мерси много

    А може ли още един въпрос... Какви са политическите отношения между Хитлер, Макдоналд, Ляпчев и Блум ?

  4. #4
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Някакъв реферат ли имаш да пишеш ?
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  5. #5
    Аватара на Diam0nD
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Varna
    Мнения
    1 715
    между социалисти и комунисти има разлика ....mquuu май не знае разликите и подвежда севт ,но както и да е...

  6. #6
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Хъх оО
    Къде пък видя някой да ме подвежда мене за каквото и да е ?
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  7. #7
    Аватара на Diam0nD
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Varna
    Мнения
    1 715
    Цитирай Първоначално написано от Sevt
    Хъх оО
    Къде пък видя някой да ме подвежда мене за каквото и да е ?
    извини ме ... снощи като съм го писал явно ми се е поспало и не съм прочел там дет тряя .. 5e5cuTy го подвеждат малко

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Sevt
    Някакъв реферат ли имаш да пишеш ?
    Не, контролно и това е един от въпросите.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си