.
Отговор в тема
Страница 7 от 12 ПървиПърви ... 34567891011 ... ПоследнаПърви
Резултати от 151 до 175 от общо 296
  1. #151

    Re: Помощ!

    Цитирай Първоначално написано от mimimimi
    Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло.
    Спокойно и аз бях като теб!Но забравих за това и ме изненада не мисли за това и ще подейства!

  2. #152
    Повече от фен Аватара на blueberryyy
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    356
    Темата е много полезна .
    Ама едно не мога да разбера - какво значи "Имам бяло течение от 5 години , цапа ми гащите , обаче няма да отида на гинеколог , защото умирам от срам . Помгнете ми !" ??? Първо - колко трябва да си прост , че да си носиш болест не-знам-си-колко-години , само защото те е срам да отидеш на ЛЕКАР , за Бога . Второ - как можем ние да помогнем? Да дойдем да ви излекуваме ли , какво ли... Просто не ми го побира ума ...

  3. #153
    Скъпа mimimimi аз съм на 21 години, а когато ми дойде бях май на 12. Ходя редовно на профилактични прегледи при гинеколог и от там зная, че е нормално цикълът да идва между 12 и 17 годишна възраст. Така че все още ти е ранно да се притесняваш толкова. Колкото до бялото течение трябва да се консултираш с професионалист, защото за неговата проява има много причини.

  4. #154
    Като за начало хубава тема прегледах и другите "отговори" и мога като цяло да кажа че няма нищо срамно да се посещава гинеколог ... А по отношение на бялото течение аз си го имам постоянно вече от около година и половина посетих гинеколог направиха ми пълни изследвания и всичко беше нормално нищо ми нямаше! Изписаха ми анти бактериален сапун (течен) но в крайна сметка от него само се засили и не посмях да го използвам отново Скоро възнамерявам отново да отида на преглед просто профилактично и да ми направят отново изследвания за да съм сигурна че бялото ми течение не е причинено от каквото и да било заболяване или замърсяване Та определено моят съвет е да се ходи профилактично при гинеколог

  5. #155
    Като ви гледам коментарите започвам да се плаша,на повечето от вас,секретът им идва 1-2 дена след цикъла на мен ми е 30 дни в месеца т.е никога не ми спира ??

  6. #156
    Мега фен Аватара на FuckingFreak
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    3 869
    ^ same shit here.

    Имам това бяло течение или секрет от 2 години.Ходих при 2 гинеколози. 1вият [близо преди 6 месеца] ми изписа да пия Геритамин - Нео. Нищо не стана от това. През лятото последните 2 дни ми дойде цикъла на морето и бях с тампони. Беше ми се получило нещо на бъбреците от което ми беше завишена утайката в урината и бях на антибиотици. 3 пълни иследвания на кръвта ми правиха и ми нямаше нищо. Преди около месец се консултирах с 2рия и ми каза, че по малко секрет е нормално, защото така се предпазвали половите органи от външни инфекции и тн. и тн. и ми каза ако стане пенливо, промени си цвета, стане с неприятна мирзима, появи се сърбеж или парене да посетя кабинета му отново. Въпроса ми е да чета и да вярвам на това което разбрах от написаното тук или да вярвам на гинеколога???
    ...но във тебе като рана
    ще пари мисълта, че две неща
    не можеш никога да си възвърнеш:
    Живота да избавиш от смъртта
    и времето назад да върнеш!

    "Защо те нямаше толкова дълго време?"- попитал Питър Пан.
    "Ти никога не ми даде причина да се върна. Винаги бях там, когато имаше нужда от мен, но никога не показа колко важна съм за теб. Сега е различно. Ние сме различни. Но аз все още се усмихвам."- отвърнала Тинкърбел.
    "Защо?"
    "Просто защото.. сега е твой ред да ти липсвам."

  7. #157
    Повече от фен Аватара на SwEeTMuFFiN
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    373
    според мен бялото течение е много нормално. аз съм на 13 и имам от 2 години... така че
    NoT VeRy SmArT bUt ReAdY fOr PaRtY

  8. #158
    Здравейте на всички, аз имах проблеми с засилен секрет и много съм изчела на тази тема по всички възможни формуми където се споменава изобщо секрет. Това което разбрах от форумите е че изтичане на секрет (бяло течение) е нормално явление при момичетата, но ако секрета е засилен с друг цвят, зеленикав или жълт с неприятна миризма, сърбеж тогава става въпрос за някаква инфекция която може да бъде не само предадена чрез полов контакт а се получава и от носене на прашки, носене синтетично бельо, от антибиотици, от напрежение и силен стрес също може да се появи. Ако секрета при вас не е уобичаен, а е засилен секрет съпроводен с неприятна миризма или сърбеж се посъветвайте с гинеколог. На мен ми се размина ходенето при гинеколог защото ми препоръчаха проповаг гел за мазане който е с невен и прополис който много ми помогна, защото секрета се върна в нормалните количества и нямах сърбеж само след няколко дена слагане и мазане.

  9. #159
    Супер фен Аватара на polssa
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    съмуеър ин йор фъкин хед :)
    Мнения
    1 162
    Майка ми казва, че било много опасно...можело да останеш без деца, но не знам дали да й вярвам. Караше ме да пия някакъв чай от бял равнец ... Май отново ще трябва да почна да ги пия, защото ми писна!
    I'm great in bed.
    I CAN SLEEP FOR DAYS.

    -I love you.
    -Cool. I love food.

  10. #160
    И аз имам цикъл вече 3-та година.Бялото течение си го имам постоянно-кога е по-малко,кога повече...
    Бях останала с впечатление,че е нормално да го имаш (освен ако не е съпроводено със сърбеж,например)
    За миризмата обаче не разбирам какво значи "неприятна"!Каква ще е ПРИЯТНАТА? xD (сериозно гОвОря)

  11. #161
    @polssa
    Нелекуваните инфекции водят до запушване на маточните тръби.
    Белият равнец пък се води за някаква универсална билка, изключително подходяща за жени, която изчиства организма и спомага излекуването на разни гинекологични заболявания. И все пак - това не е пъпка, не е цицина, не е порязан пръст, а деликатна част от тялото ти, която не може да лекуваш само и единствено по хомеопатичен начин. Иначе майка ти казва колко опасно било и те кара да се лигавиш над разни чайове, но заведе ли те поне на гинеколог?

    @korpin
    Върни се в предните страници, за да откриеш разликата между бялото течение и нормалния влагалищен секрет.

  12. #162
    Здравейте. Прочетох написаното от вас и все пак реших да пиша и аз. Момиче съм и съм на 14 години. От април месец 2009 година имам менструация, но от лятото на 2008г. имам бяло течение. В началото, като вас, смятах, че то предвещава началото на цикълът ми, но явно съм грешала. Не бих казала, че е обилно и че има неприятна миризма. Под формата на малки, бели парцалчета е. Спазвам добра хигиена и се старая да избягвам сладко и газирано, защото четох, че те помагат на гъбичките (от които най-вероятно съм развила бялото течение) да се увеличават. Този месец ми дойде за втори път (на 01.01 и на 24.01). По принцип ми идва на 25-28 дни, но този път разликата е по-голяма...Утре ще направя 3- та седмица откакто се лекувам с Монилиа Албиканс 15CH. Срамът ми е голям и нямам смелост да отида на гинеколог. Знам, че няма проблемът да се реши по интернет, но все пак ще съм ви благодарна ако ми кажете вие как сте се лекували и какви изследвания трябва да ми се направят, ако отида на гинеколог.
    Благодаря. Лек ден!

  13. #163
    Супер фен Аватара на polssa
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    съмуеър ин йор фъкин хед :)
    Мнения
    1 162
    Цитирай Първоначално написано от mArMaLaDkA
    @polssa
    Нелекуваните инфекции водят до запушване на маточните тръби.
    Белият равнец пък се води за някаква универсална билка, изключително подходяща за жени, която изчиства организма и спомага излекуването на разни гинекологични заболявания. И все пак - това не е пъпка, не е цицина, не е порязан пръст, а деликатна част от тялото ти, която не може да лекуваш само и единствено по хомеопатичен начин. Иначе майка ти казва колко опасно било и те кара да се лигавиш над разни чайове, но заведе ли те поне на гинеколог?
    Разбира се, че не е "порязан пръст", но защото тя се е излекувала с бял равнец, затова ми го дава. Ако се наложи да ходя на гинеколог, естествено, че ще отида...
    I'm great in bed.
    I CAN SLEEP FOR DAYS.

    -I love you.
    -Cool. I love food.

  14. #164

    Re: Помощ!

    Цитирай Първоначално написано от mimimimi
    Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло.
    Веж сега когато оргонизма ти е готов ще ти дойде какъв е тоя зор от тебе на мен ми дойде когато бях на 14г. и повярвай ми ще дойде ден когато ще искаш да нямаш месечен цикъл защото с времето става досадно

  15. #165
    Цитирай Първоначално написано от geritt0baby
    Здравейте. Прочетох написаното от вас и все пак реших да пиша и аз. Момиче съм и съм на 14 години. От април месец 2009 година имам менструация, но от лятото на 2008г. имам бяло течение. В началото, като вас, смятах, че то предвещава началото на цикълът ми, но явно съм грешала. Не бих казала, че е обилно и че има неприятна миризма. Под формата на малки, бели парцалчета е. Спазвам добра хигиена и се старая да избягвам сладко и газирано, защото четох, че те помагат на гъбичките (от които най-вероятно съм развила бялото течение) да се увеличават. Този месец ми дойде за втори път (на 01.01 и на 24.01). По принцип ми идва на 25-28 дни, но този път разликата е по-голяма...Утре ще направя 3- та седмица откакто се лекувам с Монилиа Албиканс 15CH. Срамът ми е голям и нямам смелост да отида на гинеколог. Знам, че няма проблемът да се реши по интернет, но все пак ще съм ви благодарна ако ми кажете вие как сте се лекували и какви изследвания трябва да ми се направят, ако отида на гинеколог.
    Благодаря. Лек ден!
    Ем ще ти вземат цитонамазка http://www.zachatie.org/index.php?It...tent&task=view малко е неприятна тази четчица но не боли. И МОМИЧЕТА СЪВЕТВАМ ВИ ВСИЧКИ ХОДЕТЕ НА ГИНЕКОЛОГ НЯМА НИЩО СРАМНО РАЗБЕРЕТЕ. Аз лично предпочитам мъже гинеколози защото са много внимателни. Ходила съм и при мъже и жени. Когато ми откриха нещо.... бях при жена и колкото аз бях спокойна тя толкова повече ме паникьосваше идеше ми да ги тупна с нещо божеее. Тези хора не веждат за пръв път полови органи те толкова са виждали, че вече им е омръзнало вие не сте първите, но не сте и последните.

  16. #166
    Каква цитонамазка, бе, ти нормална ли си? Първо, цитонамазка не се взема, когато имаш някаква инфекция, второ, прави се микробиологично изследване, за да се установи вида на гъбичките и дали са гъбички въобще, трето - момичето е на 14 и вероятно е девствено. За каква цитонамзка изобщо говорим?

    Изумително е как сами си предписвате препарати за нещо, което не е сигурно, че изобщо го имате.
    Колкото до менструацията - нормално е до третата година да ти е нередовна. И на мен ми се е случвало да ми идва по два пъти на месец или пък да не ми идва изобщо. Да не говорим, че за три години и половина все още не се е нормализирала като хората и никога не идва на точна дата, ами с няколко дни закъснение.

  17. #167
    Здравейте. В толкова много сайтове бях писала и продължавам да пиша за проблема си, че бях пропуснала да проверя коментарите ви в този сайт. Благодаря ви много за това, че прочетохте написаното от мен. За цитонамазка чувам за първи път, че се прави при съмнения за гъбична инфекция или нещо подобно. Поисках съвет от една лаборатория и те ми казаха, че трябва да ми се направи микробиологично изследване.

    Да, на 14 съм и е напълно нормално да съм девствена и си е така.

    Сега имаме екскурзия в Европа и след нея съм решила да отида на гинеколог. Ако някой може да ми каже дали предварително трябва да се обезкосмя и каква е горе- долу цената на споменатото от мен по-горе изследване, ще му бъда много благодарна.

    А колкото до Монилия-та.. Д-р Михайлов и много други лекари казват, че е подходяща за лечение на бяло течение, но при мен нямаше никакъв ефект. Не знам какво да правя..? Личният ми лекар е мъж, а съпругата му е в майчинство и няма как да я помоля за направление. От него ще ме е малко срам, но какво да се прави. Не искам след години партньорът ми да има проблеми или пък да не мога да забременея...

  18. #168
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитонамазка се прави не при съмнение за гъбички, а като профилактика на рака на маточната шийка.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  19. #169
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    486
    ох някой ден щи се иска да не ти е било идвало никога :ДД не бързай едни хора се развиват по - бързо други по бавно . до 9 - ти клас не е притеснително
    mimimimi написа:



    Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло.

  20. #170
    така... от малък град съм... баща ми е гинеколог... майка ми-главна медицинска сестра в болницата... на 16г. съм... правя секс от около година (само с един човек)...
    преди 4 месеца ми се появи бяло течение... плътно, понякога снежно бяло, без миризма... понякога жълтеникаво със силна и неприятна миризма...имам много добри хигиенни навици... дайе използвам ежедневни превръзки, когато е много лошо положението... дайте ми съвети...
    моля ви, ако ще ми казвате да се посъветвам с лекар, знайте, че не ми помагате... не мога да го направя...
    бабини лекове, лекарства, тестове... всичко... но поне още 1 годиня няма да мога да ида на лекар...
    помогнете ми, притеснявам се, че мога с бездействие да влоша нещата...
    не знам към кого да обърна... ако има някоя от вас която може да ми даде информация по темата, ще съм много благодарна...

  21. #171
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Микробиологично изследване си направи.
    Иди на частно на преглед.
    Всякакви бабини методи и дивотии могат да усложнят нещата.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  22. #172
    Здравейте! Страхотна тема! Дори до преди малко не знаех какво ми има и ме беше страх да не е нещо, което се получава много рядко, всяка секунда мислех за това. Аз съм на 12 години и мисля, че имам бяло течени от около 3 месеца и секрет от 4 месеца, но нямам цикъл(не знам дали това е нормално). Искам да отида на гинеколог, но леко се притеснявам ако може бихте ли ми обяснили какво ви правят и боли ли?

  23. #173
    Аз имах бяло течение още от 10 годишна ... Тази година ми дойде ( на 12 съм ) още имам! Пазя добра лична хигиена! Къпя се по 2 пъти на ден, сменям си бельото, но то тече като за световно! Казах на майка ми, че имам някаква инфекция сигурно, защото в даскало ни водеха урок за бялото течение и казаха, че ако е жълтеникаво, има характерна лоша миризма, причинява парене или сърбеж значи се е инфекцирало! Мойто е точно такова и не го понасям! Тя каза, че ще ме заведе на гинеколог, но съм едва на 12 ... Не искам да ми бъркат в ..... Не знам какво да правя

  24. #174
    Така...като си на 12 години и като отидеш на гинеколог няма да ти бъркат,спокойно ами ще ти вземат урина или просто отгоре схте ти вземат някакъв секрет.

  25. #175
    Благодаря ти!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си