.
Отговор в тема
Страница 1 от 12 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 296
  1. #1
    Аватара на gia_sena_mono
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Roma, Italia
    Мнения
    1 846

    Бяло течение (флуор) - симптоми, причини, лечение

    Бяло течение (колпит) - симптоми и прояви



    Нормално влагалището има свое съдържимо, което осигурява както необходимата влажност, така и биологичната защита срещу болестотворни микроорганизми. По консистенция и количество съдържимото е такова, че не изтича от влагалището и нормално жената не чувства външните си полови органи влажни, а бельото й не се цапа.
    Всяко овлажняване на външните полови органи и зацапване на бельото е ненормално и се дължи по правило на бяло течение.

    Бялото течение не е определено заболяване, а само симптом на ненормално състояние, на гинекологично или общо заболяване.

    Среща се толкова често, че някои жени го смятат за нормално явление и го поставят наравно с менструацията.

    По произход бялото течение се демонстрира като течение от влагалището, като може да бъде и от матката; много рядко то произхожда от маточните тръби, маточната шийка и външните полови органи.

    Симптоми и прояви

    Смущенията при бялото течение са твърде характерни: замърсяване на бельото, усещане на мокрота в областта на външните полови органи и ануса, усет за нечистоплътност, топлота и пълнота във влагалището, неприятна сладникавогнилостна миризма или зловоние, сърбеж /понякога много мъчителен и упорит/ в областта на входа на влагалището и външните полови органи, болка при полово сношение, а понякога по-силно или по-слабо изразен оток на срамните устни.

    Видът на бялото течение може да бъде твърде различен, така че най-често бялото течение може да не е бяло, а жълтеникаво, жълтозеленикаво, мръснокафеникаво, кръвенисто, а в отделни случаи наистина бяло, слузесто, гноевидно, пенесто, с вид на извара, без миризма или зловонно.

    В някои случаи при вторично или едновременно инфектиране на пикочния канал и пикочния мехур /много често при трипер/ се появява болка и парене при уриниране.

    При по-продължително влагалищно течение може да се развие възпаление на външните полови органи и областта около ануса с парене, болка, сърбеж, зачервяване на кожата, оток, повърхностно разраняване или поява на брадавицовидни образувания.

    Бялото течение, особено когато е предизвикано от трихомонас вагиналис и кандида албиканс, може да предизвика след полови сношения възпаление на члена, пикочния канал, пикочния мехур и простатната жлеза на мъжа, понякога със сериозни смущения. Първите признаци са зачервяване, оток и повърхностно разязвяване на главичката на члена, бял или гноевиден налеп, парене и болка при уриниране, често уриниране и пр.

    На бялото течение не трябва да се гледа с пренабрежение дори когато не е много обилно и не дава сериозни субективни оплаквания. Зад него може да се крие сериозно гинекологично или общо заболяване. Самото течение, от своя страна, може да предизвика усложнения; най-чести от тях са раничките на маточната шийка и инфекцията на матката и тръбите /особено след раждане или аборт/. Най-често бяло течение от влагалището се наблюдава при специфични и неспецифични възпалителни заболявания, при ракови заболявания на половите органи, при еднокринни разстройства и при някои нарушения в обмяната на веществата, при неправилно положение на матката, при неспазване на добра лична хигиена и др.
    Различават се следните видове бяло течение в зависимост от това, от коя част на женската полова система произхожда то:
    Вестибуларно бяло течение. То произхожда от лигавицата на преддверието на влагалището и се среща най-често при нарушена лична хигиена, при възпаление на вулвата, при захарен диабет, при самозадоволяване и др.

    Влагалищно бяло течение. То произхожда от лигавицата на влагалищната стена и може да се дължи Както на възпалителни, така и на невъзпалителни Процеси. Възпалението може да се дължи на действието на различни микроорганизми: гонококи, ши-гели, стафилококи, ешерихия коли и др. Сред причините от невъзпалителен произход, които могат да до-ВеДат до поява на влагалищно бяло течение спадат:
    навлизане в препубертетен или в пубертетен период повишена секреция на естрогени и др.

    Бяло течение от маточната шийка. То се наблюдава при болестни процеси, ангажиращи шийката на матката, например при гонорейна инфекция.
    Маточното бяло течение е обусловено от болестни процеси, засягащи най-вече маточната лигавица. Най-често се касае за възпаление от гонореен, туберколозен или септичен характер.
    Бяло течение, дължащо се на болестен процес в маточните тръби, се среща много рядко.

    Бяло течение (колпит) - причини

    Причините за бялото течение за изключително многобройни и разнообразни. Ще споменем някои от тях.

    Предразпологащи причини

    * Недостатъчна хормонална активност на яйчниците в предпубертетната възраст, климактериума и менопаузата, патологична яйчникова недостатъчност, бременност, раждане, аборти и др.
    * Нарушен нормален химизъм и биологична среда на влагалището след неоправдани или неподходящи промивки, влагалищни средства за предпазване от забременяване и др. Влагалището нормално има кисела реакция, която създава неблагоприятни условия за развитие на болестотворните микроорганизми и с това го предпазва от възпалителни заболявания.
    * По-продължително използване на някои лекарствени вещества – антибиотици, сулфонамиди и др., които, като унищожават нормалните за влагалището микроорганизми, създават условия за развитие на болестотворни микроорганизми /особено често гъбичката кандида албиканс/.

    Непосредствени причини

    * Бактерийни инфекции от най-различен тип, включително и гонококите /причинители на трипера/. Инфекциите са най-честата причина за бялото течение.
    * Гъбични инфекции – най-честите причинители от много позната на жените група са т. нар. трихомонас вагиналис и кандида албиканс. Влагалищното течение, предизвикано от тези причинители, е често срещано и много упорито. Някои от инфекциите са семейни, защото засягат всички членове на семейството.
    * Механични причинители - чужди тела, попаднали случайно или преднамерено във влагалището: влагалищни песари, тампони и предмети, използвани при онанизъм или пъхнати случайно от малки деца /бобени зърна, малки монети, копчета и др./.
    * Термични дразнения – горещи влагалищни промивки, недобре дозирани кални или парафинови тампони при физиотерапия и др.
    * Химични дразнители – дразнещи разтвори за промивки, противозачатъчни средства, професионални вредности и др.
    * Нарушена трофика на влагалищните стени при напреднала възраст, след лъчелечение, при общи заболявания и др.
    * Психогенни причини – най-често у девойки, които не водят полов живот, и у силно сексуални жени.

    Инфекция на влагалището и поява на бяло течение може да се получи и по полов път. Така че отговорност за бялото течение на жената трябва да се търси и у партньора й в половия живот, който може да инфектира своята партньорка било поради лоша полова хигиена, било поради това, че сам боледува /трипер, възпаление на члена, на пикочния канал и пикочния мехур, на простатната жлеза и др./, било че е носител на инфекциозен причинител, без да има сам оплаквания.

    Инфектирането по извънполов начин е също много често явление. То може да стане при липса на достатъчно полова хигиена, зеещо влагалище у многораждали жени или след разкъсвания при раждането, ползване на чужди тоалетни принадлежности и бельо, легло, вани, басейни, обществени тоалетни и пр.

    Бяло течение (колпит) - лечение

    Всяко бяло течение, преди да се започне каквото и да е било течение, изисква неотложна консултация с гинеколог и лекар природолечител. Нерядко жените по свой почин започват лечение без лекарски преглед и съвет. Това е неправилно и дори опасно, тъй като причините са различни.

    Особено важно е преди гинекологичния преглед да не се правят влагалищни промивки и да не се поставят никакви лекарства във влагалището, тъй като при прегледа по правило се взима влагалищно съдържимо за бактериологично или други изследване, за да се изясни причината на течението.

    За да се осигури бърз и пълен ефект от лечението, предписано от гинеколога или лекаря природолечител, трябва да се спазва някои основни правила, валидни за всички случаи:

    * Със започване на лечението се прекратяват половите сношения.
    * Спазват се строго указанията на лекуващия лекар, като при нужда се лекуват едновременно двамата партньори, и жената, мъжът – при трипер, трихомонас вагиналис и т. н.
    * Точно и съвестно да се провежда леченито /особено от мъжа/. Често поради липса на субективни оплаквания мъжът нарушава лечебния режим, остава неизлекуван и повторно инфектира своята партньорка.
    * Трябва да се изключи възможността от повторно извънполово инфектиране. За тази цел е необходимо изпиране на бельото, изглаждане с гореща ютия, дезинфекциране на тоалетните принадлежности, ваните, тоалетните чинии и пр. Трябва да се изключи повторна инфекция и от други членове на семейството или съжители.
    * След завършване на определения курс лечение трябва да се направи контролно изследване на влагалищното съдържимо /3-4 дни след свършване на менструацията/, за да се установи дали инфекцията е ликвидирана или се налага допълнително лечение.

    За предпазване от бяло течение са необходими определени профилактични мерки.

    * Строга обща и полова хигиена на жената и на мъжа. Измиването на половите органи с топла вода сутрин и вечер преди лягане трябва да бъде редовно.
    * Избягване на случайни, инцидентни полови сношения.
    * Майката и дъщерите трябва да ползват индивидуални принадлежности за интимна хигиена и индивидуално легло. Дори малките момиченца не трябва да ползват леглото на своите родители.
    * Съществено значение за открива на бялото течение и неговите причинители имат периодичност профилактични гинекологични прегледи или прегледите с ирисова диагностика. Ранната диагноза на бялото течение осигурява най-бързо и ефективно лечение.


    Темата е обявена за важна. Всяко мнение, което няма връзка с темата ще бъде изтрито.
    hottie
    Две хубави очи. Душата на дете
    в две хубави очи; - музика - лъчи.
    Не искат и не обещават те...

  2. #2
    hottie
    Guest
    Ами не ти е лоша темичката

  3. #3
    защо не я направите от важните теми където са горе ?
    Iskam da sam po dobra trqbva da se promenq

  4. #4
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    Темата е важна и то мн

  5. #5

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Zakynthos
    Мнения
    1

    zdr

    Tazi tema e naistina mn vajna za nas jenite, i e mn neobxodima da se znae i da se vnimava s bialoto te4enie. .[/b]

  6. #6
    Znaete li kak se vzema sekret pri momi4eta koito sa devstveni? Interesuva me mnogo...
    Dali 6te vzemat ot belioto ili 6te trqbva da "burkat" vuv vlagali6teto?
    Don't try to deny what you feel !

  7. #7
    Аватара на gia_sena_mono
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Roma, Italia
    Мнения
    1 846
    Разбира се,че ще ти вземат секрета от влагалището.
    Две хубави очи. Душата на дете
    в две хубави очи; - музика - лъчи.
    Не искат и не обещават те...

  8. #8
    Голям фен Аватара на daru6a1
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    999

    Бяло течение

    Чувала съм,че това бяло течение се появявало поради нечистота ,но при мен е невъзможно защото се мия 2 пъти на ден Какво трябва да направя за да спре това нещо,вече ми писна Някой да ме посъветва нещо ако знае по въпроса..

  9. #9
    Мега фен Аватара на teenems
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    5 663
    ам аз винаги го имам 1-2 дена след свършване на менструация ,мн е гадно ,чувствам се ужасно .
    JUDGE ME
    & i'll prove you wrong.

  10. #10
    Темата е написана като за малоумни.Обхваща прекалено голям спектър информация Няма термин "бяло течение"...и не "бяло течение" причинява Escherichia Coli.Не "бяло течение" причиняват повечето коки....То според темата всичко,което е течение,е бяло течение.Не съм съгласна. Едно от малкото хубаво обяснени неща в темата са правилата за избягване на повторна инфекция!

  11. #11
    Аватара на gia_sena_mono
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Roma, Italia
    Мнения
    1 846
    Цитирай Първоначално написано от Kanela
    Темата е написана като за малоумни.Обхваща прекалено голям спектър информация Няма термин "бяло течение"...и не "бяло течение" причинява Escherichia Coli.Не "бяло течение" причиняват повечето коки....То според темата всичко,което е течение,е бяло течение.Не съм съгласна. Едно от малкото хубаво обяснени неща в темата са правилата за избягване на повторна инфекция!
    Е,хайде напиши ти по-добра тема като толкова знаеш!
    Ако имаш повече въпроси и информацията не те задоволява, обърни се към гинеколог.Темата е информативна, а не с цел да си поставиш диагноза.И
    Две хубави очи. Душата на дете
    в две хубави очи; - музика - лъчи.
    Не искат и не обещават те...

  12. #12
    Евала !!!
    Страхотна тема. Много е полезна. Прочетох я цялата :P

  13. #13

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от tedytyy
    Аз явно сериозно съм се инфектирала,въпреки че спазвам стриктна лична хигиена.. не се мия със силно ароматизирани сапуни,а със специални интимни,сменям си редовно бельто,мия се,мажа се с кремчета.. но не.. нищо не помага.. а при гинеколог няма да отида каквото и ще да става! Става все по нетърпимо.. и си мисля,че не е точно заради хигиената,а заради друго.. има билки които лекуват,а аз на тях много се доверявам,защото най сигурния начин да се лекуваш е чрез билки,а не чрез някакви химикали.. винаги съм се лекувала с билки.. остава ми само да хвана 4-те книги за билки,които имам в нас и да си намеря точно определената билка.. друго невиждам какво мога да направя..
    Не знам от къде е тази твоя убеденост, че ще е най-добре сама да се лекуваш, но ще ти дам един приятелски съвет- отиди на гинеколог, а ако толкова мн искаш да не се лекуваш със "химикали" самият лекар може да ти каже какви точно билки ще са ти от полза.

  15. #15

    Помощ!

    Хора моля ви помогнете ми.На 13 години съм и още не ми е дошло.Имам приятелки,които са по-малки от мен и вече им е дошло.Моето още го няма,а съм с бяло течение.Преди 2 месеца една приятелка,1 година по-малка то мен,ми каза 4е и тя има бяло течение,а онзи ден ми каза че вече и е дощло.

  16. #16
    Моля виии дайте някакъв коментарр.

  17. #17
    Моля виии,напишете коментаааар.

  18. #18
    Мега фен Аватара на mynichka
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    4 442
    ^ при всеки идва по различно време! На мен например ми дойде на 14 и нещо ..почти 15 ...стига глупосто на 13 си има толкова много време, ще ти дойде!
    http://www.youtube.com/user/Michelle...15/rOCzQ3pKGvk
    Шофирай разумно- стигни жив!!!

  19. #19
    а искам да попитам защото питах и Др. Тийн и той не ми отговори..аз съм на почти 13 години и имам някво бяло,предполагам че е това бяло течение и приятелките ми ми казват че е знак че ще ми дойде цикълът но след няколко месеца..това вярно ли е ??

  20. #20

    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    plovdiv
    Мнения
    33
    mi nz az sled cikal vinagi imam 1-2 dni bqlo te4enie
    Good girls are maid from sugar and spice.I am med efrom vodka and ice!

  21. #21

    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    София
    Мнения
    98
    много добра темичка
    ;; ImpoSSible iS noThing ;]] ,,

  22. #22
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от avril_fan
    а искам да попитам защото питах и Др. Тийн и той не ми отговори..аз съм на почти 13 години и имам някво бяло,предполагам че е това бяло течение и приятелките ми ми казват че е знак че ще ми дойде цикълът но след няколко месеца..това вярно ли е ??
    сигурно
    не се притеснявай

  23. #23
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от kisserche
    mi nz az sled cikal vinagi imam 1-2 dni bqlo te4enie
    това е нормално-секрет е

  24. #24
    Аватара на krasteva
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Някъде Там :]
    Мнения
    48
    ох и аз искам бяло течение близо от 2 години, но ме е страх да ида на генеколок, спазвам добра хигиена и всичко както си му е реда, но незнам какво да правя писна ми вече и при това си имам менструация редовно всеки месец, ако може някой да ме посъветва нещо !

  25. #25
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от krasteva
    ох и аз искам бяло течение близо от 2 години, но ме е страх да ида на генеколок, спазвам добра хигиена и всичко както си му е реда, но незнам какво да правя писна ми вече и при това си имам менструация редовно всеки месец, ако може някой да ме посъветва нещо !
    1 съвет мога да ти дам
    погрижи се за здравето си и отиди на гинеколог
    успех!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си