.
Отговор в тема
Страница 10 от 12 ПървиПърви ... 6789101112 ПоследнаПърви
Резултати от 226 до 250 от общо 296
  1. #226
    Аватара на Escapism
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    where butterflies never die *
    Мнения
    59
    Момичета, и аз искам да споделя моя опит с теченията, страха от гинеколога и т.н., защото мисля, че ще е полезно за всички притеснени и колебаещи се.
    Първо за цикъла - моят дойде, когато бях почти на 15. Това е строго индивидуално и зависи от това с какви темпове се развива вашето тяло. Има повод за притеснение, когато минете 16-17 години и още нямате, макар че съм чувала и за момиче, на което ѝ е дошло в 11. клас.
    А сега за течението и проблема, който всъщност се оказа, че имам. От доста време забелязвам това течение, което при мен е бяло, без миризма и без да предизвиква сърбеж, но цапа бельото. Обърквах се от информацията, която чета в интернет, защото според някои е съвсем нормално, според други е знак за наличие на инфекция. Не предприех действия, най-вече защото изпитвах неудобство от мисълта да отида на гинеколог (за протокола - на 18 съм и съм девствена). Но след като се появи и дискомфорт, реших, че здравето е преди всичко и се престраших. Дискомфортът не се изразяваше в парене или сърбеж, просто чувство, че нещо не е както трябва там долу, ако ме разбирате . Та докторката, при която отидох, беше много внимателна. Хора, повярвайте, няма от какво да се страхувате. Гинеколозите не се впечатляват от нищо, няма да ви се подиграват за нищо, няма да ви съдят и укоряват, дискретни са. Пусна ми изследвания и се оказа, че имам два вида бактерии. Така и не разбрах от къде може да съм ги прихванала - секс не правя, не пия антибиотици, хигиената долу я поддържам на шест, защото знам колко е важна и не правя компромиси с неспециализирани сапуни и гелове. Единственото обяснение за мен си остават басейните и морето, откъдето е доста вероятно да си докараш нещо такова. Още съм в процес на лечение с предписани лекарства. Радвам се, че преборих срама и неудобството си, защото виждате, проблемът се оказа доста неприятен.
    Та, целта ми беше да кажа на всички, които имат някакви притеснения да не се скатават, а да посетят гинеколог. Няма значение на колко години сте и дали сте сексуално активни. Ако трябва дори само да зададете въпросите, които ви интересуват - гинекологът е вашият човек. Във форумите никога няма да получите достатъчно компетентна информация. Успех!

  2. #227
    Здравейте, на 17 години съм и си боря с бялото течение от 4-5 години, винаги съм го имала. Мислех то за нормално, но уви. От Русе съм и тук добрите лекари се броят на пръсти. Ходила съм на много гинеколози относно, бялото течение, но все ми казваха, че нищо ми няма, а майка ми никога през живота си не е имало такова течение. Вчера отидох отново, защото се появи сърбеж и парене, адски много се уплаших. И хоп, гъбички!! Изтръпнах! Надявам се да се оправя бързо, макар че съм чувала, че са много упорити. Адски много ме е страх. Не знам от какво съм ги пипнала, защото хигиената ми е много добра, имам един партньор, който ми е първия, не сядам на обществени места, просто не съм си лекувала бялото течение навремето. Как им дават дипломи на тези лекари?!
    Така, че вървете колкото е възможно по бързо, за да ви предпишат нещо и да се премахне това течение...

  3. #228
    И аз имам същия проблем, бях ходила на гинеколог и ми откриха инфекция ( стрептококус от група Ц ) лекувах се и всичко беше добре,но тогава бях девствена .. Сега вече не съм и отново имам същия проблем, не знам какво да направя, страх ме е да отида на гинеколог заради нашите, да не разберат, че не съм девствена, защото съм на 16г! .. Сърбежи, обилно бяло течение, нередовен цикъл, отвратителна миризма .. ужас, не знам какво да правя? А уж всяка вечер се къпя и се подмивам с Лактацид ..

  4. #229
    Хора, при мен няма сърбеж,паране,не е обилно,няма миризма ,но от преди известно време имах нещо като гнойна пъпка (малка де ,но все пак)това повод за притеснение ли е ?? и ако отговорът е "да" как да кажа на майка мии ?

  5. #230
    Аз си имам бялото течение някъде от 3 години а преди 1 година ми дойде....на 13 съм и вече ми писнаааа ;хххх

  6. #231
    Не отлагайте посещението при гинеколог, защото това може да предизвика поява на усложнения и тогава неминуемо родителите ви ще узнаят това, което се опитвате да скриете. Няма нужда да се подлагате на такива мъчения и да търпите това ужасно състояние, след като можете да се отървете от гъбичките с помощта на лекарства. Промивките с Лактацид помагат, но трябва да бъдат в комбинация с предписано лечение. Освен това не бива да се прекалява и с тях, защото се нарушава естествената среда на влагалището.

  7. #232
    Цитирай Първоначално написано от missyponichkowa Виж мнението
    а аз съм чула че бялото течение е 1-2 години преди менструацията
    това вярно ли е ?
    И аз така съм чувала така на 13 съм и също имам, но нямам представа точно от колко време... Но предполагам, ако е така е възможно да ми дойде скоро :/

  8. #233
    Нормално е преди първата менструация да се появи бледожълтеникаво течение. Това е признак за хормоналното пренастройване на организма при навлизане в пубертета. Понякога то се появява от 6 до 12 месеца преди първия цикъл и продължава няколко дни. В случаите, когато то е по-слабо, може да бъде с по-дълга продължителност.

  9. #234
    Цитирай Първоначално написано от mariaa23 Виж мнението
    Здравейте, на 17 години съм и си боря с бялото течение от 4-5 години, винаги съм го имала. Мислех то за нормално, но уви. От Русе съм и тук добрите лекари се броят на пръсти. Ходила съм на много гинеколози относно, бялото течение, но все ми казваха, че нищо ми няма, а майка ми никога през живота си не е имало такова течение. Вчера отидох отново, защото се появи сърбеж и парене, адски много се уплаших. И хоп, гъбички!! Изтръпнах! Надявам се да се оправя бързо, макар че съм чувала, че са много упорити. Адски много ме е страх. Не знам от какво съм ги пипнала, защото хигиената ми е много добра, имам един партньор, който ми е първия, не сядам на обществени места, просто не съм си лекувала бялото течение навремето. Как им дават дипломи на тези лекари?!
    Така, че вървете колкото е възможно по бързо, за да ви предпишат нещо и да се премахне това течение...
    Ще ти отговоря от личен опит, това, което знам, което ми е казал моя гинеколог(води се най-добрия в града), но НЕ претендирам, че съм специалист.
    Та - гъбичките, които казваш, че имаш(най-вероятно Кандида, ако не е ме поправи) са наистина много упорити.И не задължително се хващат по полов път или при неизрядна хигиена.Хващат се и от приемане на антибиотици, дори от стрес, така че това, че не си правила секс не означава, че не можеш да имаш гъбички.

    Иначе е най-добре да отидеш на свестен гинеколог, да те прегледа и да ти изпише лечение.Не мисля, че е напълно удачно да се водиш по това кой от какво е доволен или не по простата причина, че всеки организъм е различен и реагира различно на лечението.За едни има ефект - за други не.А и едни гъбички се лекуват с едно, други с друго.

    Ако държиш на имена последно лекаря ми изписа Лактажин и Цитерал.
    Същия лекар на една приятелка изписа Клотримазол глобули и крем.
    It’s funny how the people who know
    me the least have the most to say..

  10. #235
    Цитирай Първоначално написано от Ann Isabella Виж мнението
    Хора, при мен няма сърбеж,паране,не е обилно,няма миризма ,но от преди известно време имах нещо като гнойна пъпка (малка де ,но все пак)това повод за притеснение ли е ?? и ако отговорът е "да" как да кажа на майка мии ?
    Понякога пъпчиците там се образуват от бръсненето, не знам дали е от това.
    Иначе просто кажи на майка си, няма от какво да се притесняваш.
    It’s funny how the people who know
    me the least have the most to say..

  11. #236
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    331
    Най-често в болницата идват момичета с бяло течение от гъбична инфекция, дори и такива кото не са имали интимен контакт с някой, това се нарича кандидоза, получва се след като едно девойче е преполедувало тежък гръп, вирусно заболяване, инфекция или нещо друго изискващо лечение със антибиотици, както занете антибиотиците са нож с 2 остриета и трепят и добро и лошо наред и след като убият бактериите във влагалището което подържат едно ниво на киселинност вътре за да не се въдят чужди тела, на тяхно място идва Candida Albicans гъбата която се намества на мястото на убитите от антибиотиците бактерии които подържат киселиността и така девойката се разболява от кандидоза, другия начин е при полов акт и ниска хигиена

  12. #237
    Цитирай Първоначално написано от rubby179 Виж мнението
    Нормално е преди първата менструация да се появи бледожълтеникаво течение. Това е признак за хормоналното пренастройване на организма при навлизане в пубертета. Понякога то се появява от 6 до 12 месеца преди първия цикъл и продължава няколко дни. В случаите, когато то е по-слабо, може да бъде с по-дълга продължителност.
    uff ujas zna4i trqbva da se podgotwa

  13. #238
    Цитирай Първоначално написано от Yen_is_bacK Виж мнението
    Най-често в болницата идват момичета с бяло течение от гъбична инфекция, дори и такива кото не са имали интимен контакт с някой, това се нарича кандидоза, получва се след като едно девойче е преполедувало тежък гръп, вирусно заболяване, инфекция или нещо друго изискващо лечение със антибиотици, както занете антибиотиците са нож с 2 остриета и трепят и добро и лошо наред и след като убият бактериите във влагалището което подържат едно ниво на киселинност вътре за да не се въдят чужди тела, на тяхно място идва Candida Albicans гъбата която се намества на мястото на убитите от антибиотиците бактерии които подържат киселиността и така девойката се разболява от кандидоза, другия начин е при полов акт и ниска хигиена
    Възможно ли е от прием на Бисептол да се появят гъбички? Има ли определена група антибиотици, които предразполагат организма към този проблем или гъбичната инфекция може да бъде причинена от всякакви вид такива лекарства?

  14. #239
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от rubby179 Виж мнението
    Възможно ли е от прием на Бисептол да се появят гъбички? Има ли определена група антибиотици, които предразполагат организма към този проблем или гъбичната инфекция може да бъде причинена от всякакви вид такива лекарства?
    Biseptol е един от най-слабите антибиотици, но все пак е АНТИ биотик, така че според мене може да се появи защото както обясних вече антибиотиците убиват всичко наред, за това при лечение с антибиотици лекарите предписват и пробиотик и пребиотик и синбиотик .. Ако си полова активна с еидн партьор и си пила бисептол, няма как да ти кажа от момчето ли е от антибиотика ли е, но съм склонен да кажа момчето защото бисептола както споменах е слаб, но по добре да не давам сметка тук от кое от двете неща е защото да не ви скарам ..

  15. #240
    calvin_klein
    Guest

    противозачатъчни

    zdraveite imam pritesneniq i iskah da popitam i vas da razbera i vashite mneniq predi sedmica pravihme sex s priqtelq mi i toi svurshi v men na sutrinta sled 12 chasa hodihme i kupihme eskapel i go izpih po princip trqbva da mi doide na 18 may a na men sega vze da mi precapva dali e normalno tova ?

  16. #241
    Здравейте.На 16 години съм и от три години (откакто ми дойде за първи път) имам зацапване на бельото.Мислех го за нормално,защото не беше обилно, не ме болеше, сърбеше или каквито и да е други симптоми (някои месеци за няколко дни само беше по-обилно) до преди няколко дни, когато щом майка ми разбра каза че ще ме води на гинеколог.Нямам идея дали това е бяло течение или цервикална слуз (ако не се лъжа така се казваше).Едва ли има начин да я разубедя от това да ме накара да отида на гинеколог, но мен ме е страх и срам.Да, това е проблем на почти всяко момиче и да, и аз го имам.Ако някой може да ми обясни какво точно ще ми прави гинеколога, ще съм му много благодарна.Знам, че трябва да вземе секрет от влагалището, но съм девствена, така че...

    Нека съм безсрамна, но си в мен отдавна
    в устните, в думите дори.
    Ти си там като клетва и не,не съм ти поредна,
    лъжеш знам, и знам че боли те.

    Целувай за да забравя, какво безумие правя.
    Целувай нека отричам, до глупост че те обичам.
    Целувай с мен полудявай, целувай всичко ми давай,
    дори и дявола знае - обичаш ме и това е.


  17. #242
    а някакви хапчета от аптечката няма ли???

  18. #243
    ЗДРАВЕЙТЕ!
    Имам един въпрос
    тази сутрин станах и видях,че около влагалището ми има розова,кремава течност,а снощи имах полово сношение и това ме притесни.
    преди една седмица ходих на гинеколог и той ми каза,че всичко ми е наред и ми преписа Тросикан за болките по време на цикъл ,та от какво мислите,че се е появила тази розова течност ?
    о и да добавя,че преди 3,4 дни пих ескапеле !

  19. #244
    megitopetrova
    Guest

    Exclamation цикъл

    а как да реагирам при първия цикал
    знам че не отдавнна след първото течение идва цикълат аз съм на 12 и ме е страх


    ПОМОЩ!!!!!!!1

  20. #245
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    От какво те е страх о.О

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  21. #246
    kakataa
    Guest
    искам да в питам, имам бяло течение от 1 седмица на сам, от време на време е силно и мирише много гадно, моля ви помогнете ми

  22. #247
    Нова съм във форума, но тази тема наистина е важна! Важно е и при кой гинеколог ще се отиде на преглед!Бихме могли да обвържем тези две теми!

  23. #248
    Въобще не чакай, ами тичай на гинеколог-от всичко може да е, в момента най-добрата ми дружка пие Микомакс щото завъди гъбички от басейн.

  24. #249
    F1naLka
    Guest
    Колко време след последната свещичка полижинакс може да се отиде на гинеколог?
    Целта е преглед с колпоскоп.

  25. #250
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Поне 3 дни. Искай и контролно микробиологично изследване, щом си се лекувала с полижинакс.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си