.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 97
  1. #1
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524

    Затвор ли е родителството на млади години?

    Да станеш родител (18-20) не е ли абсолютно ограничение/затвор ?
    не се ли чувствате вързани на каишка ?
    Не може да не чувствате минусите да си млад родител
    въпреки да ги отричате
    все още трупате житейски опит
    и изведнъш ПЛЯС-дете
    но пък за сметка на това
    момичетата вместо да ИЗКУРВЯВАТ на младините си
    и да се чукат с тоя и ония докато не открият "най-добрия"
    отглеждат дете
    и то след години ще се радва на млади родите ли, хммм... Хенкелбах с две остриета.
    И още един въпрос, планирано\непланирано ?

    не целя да обидя никой
    просто задавам въпроси, ясно ? : )

    т.7
    krem4et0
    пиши ОПИСАТЕЛНИ заглавия на темите!
    Моля ?!

  2. #2
    Не влизам в графата дето си я дал, ама да ти кажа не винаги е толкова сиво колкото го виждате отстрани. Наистина има много отговорности и си на първо място родител, но не те спира от нищо. Защо си мислиш, че всяка жена има нужда да бъде с минимум 20 мъже, за да намери истинския. Има много момичета, които и само с един са били, но той е всичко от което имат нужда.

    Да отгледаш дете не е чак толкова трудно, даже млад родител е много по лесно да бъдеш. Ако имаш и подкрепата на мъжа до теб, не възможни неща за теб няма. Имаш ли и цели също това не е спирачка, а само малко временно изместване. За мен не е затвор и няма как да бъде.
    Да пазиш тайна е изкуство, което изисква много лъжи изречени по великолепен начин.

  3. #3
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Цитирай Първоначално написано от traka
    Защо си мислиш, че всяка жена има нужда да бъде с минимум 20 мъже, за да намери истинския. Има много момичета, които и само с един са били, но той е всичко от което имат нужда.
    не го мисля
    това се случва при едно 80% процента от момичетата
    след половото им съзряване
    но това е друга тема
    нека не се отклоняваме
    и не гледам сиво на нещата, задавам съвсем елемнтарни въпроси
    Моля ?!

  4. #4
    Ми не знам ама не са ти много точни наблюденията и процента който даваш е доста прекален. Наистина има и такива, но пък те и не смятат и да се обвързват с връзка, пък какво остава за деца, семейство, отговорности. За мен такъв тип хора няма да си седнат на Д-то и на 35-40, но това си е мое мнение.

    Въпросите може и да са ти елементарни, но отговорите им не са. За това всеки си има глава на раменете и си преценява сам. И да за повечето които само гледат това им се струва ненормално и адкси трудно( това имах предвид със сив поглед) и непосилно, за 18 годишна.
    Да пазиш тайна е изкуство, което изисква много лъжи изречени по великолепен начин.

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    az ne mislq da otgovarqv na temata ti,za6toto sum otgovarqla na su6tite vaprosi mnogokratno-ako te interesuva 6te potursi6

    6te otgovorq samo na posledniq ti vapros-pri men bremennostta ne be6e planirana,no absolutno jelana,doide na vreme,za da ni pomogne s muja mi da se oturvem ot vsi4ki prepqdstviq i da suzdadem zdravo semeistvo.

    traka,v4era snimaha malkiq za reklama na pampersi.be6e mn sladko.kato pusnat reklamata po tv sredata na fevruari 6te ti kaja da q gleda6

  6. #6
    ^СУПЕР Той от малък ще стане известен
    Да пазиш тайна е изкуство, което изисква много лъжи изречени по великолепен начин.

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ^haha,da,ot rano go hvurlqm v boq da izkarva pari.

  8. #8
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Цитирай Първоначално написано от traka
    Ми не знам ама не са ти много точни наблюденията и процента който даваш е доста прекален. Наистина има и такива, но пък те и не смятат и да се обвързват с връзка, пък какво остава за деца, семейство, отговорности. За мен такъв тип хора няма да си седнат на Д-то и на 35-40, но това си е мое мнение.

    Въпросите може и да са ти елементарни, но отговорите им не са. За това всеки си има глава на раменете и си преценява сам. И да за повечето които само гледат това им се струва ненормално и адкси трудно( това имах предвид със сив поглед) и непосилно, за 18 годишна.
    написах го като украса, и го написах като един вид + за тези които имат деца
    ти се отклоняваш много от въпросите ми
    винаги се отклонявате
    отговорите са елемнтарни точно защото всеки си има глава на раменете и може да отговори на тях за СЕБЕ СИ не за ВСЕКИ
    все оратори се намират да правят от една тема друга
    мерси Дарла
    Моля ?!

  9. #9
    Аз съм леко руса и нещо не немирам + във въпроса ти, преди време една девойка се опита пак по подобен начин да ми покаже +, а въпросите й както твоите са предадени повече като упрек и не разбиране едва ли не и че са си сложили край на живота.
    Да пазиш тайна е изкуство, което изисква много лъжи изречени по великолепен начин.

  10. #10
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    ЛОЛ, явно си сляпа или не умееш да четеш
    след като си невзрачна се абстрахирай от темата
    плюса го дадох като плюс за това, че едно младо момиче е решило да стане майка и е оставило забавленията на страна
    ти ми пишеш някакви простотий и ми намесваш някакви девойки за които изобщо не ме интересува
    като нямаш отговор защо пишеш ?
    Моля ?!

  11. #11
    За мен отрицанието ти е в началото на въпроса ти, като виждаш съм ти отговорила и не целя да се заяждам, а просто изказвам мнение, че за всеки избрал да си гледа детето то това в никакъв случай не го обременява или ограничава. Това исках да ти кажа и просто обърнах внимание на това, че ти се струва като си от другата страна, че това е като затвор.
    Да пазиш тайна е изкуство, което изисква много лъжи изречени по великолепен начин.

  12. #12
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    е ти слагаш всички под общ знаменател вместо да отговориш за себе си
    целта е няколко майки да отговорят а не една да даде отговор за всички
    и не съм отрицателен
    едно е изрчечението да завършва с ? и съвсем друго с .
    Моля ?!

  13. #13
    hottie
    Guest
    Аз не мога да отговоря на тези въпроси, но мога да кажа за една приятелка, която роди на 19. Супер щастлива, здраво момченце. ОК.
    Обаче животът й от една страна спря. Нейните приятели излизаха по дискотеки, заведения до късни часове, а тя не. Когато детето боледува също много усилия и време. Не е съжалявала, но пропиля голяма част от младините си, което е тъжно като се замислиш.
    Та това беше разказа ми за НЕЯ

  14. #14
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Аз не мога да отговоря на тези въпроси, но мога да кажа за една приятелка, която роди на 19. Супер щастлива, здраво момченце. ОК.
    Обаче животът й от една страна спря. Нейните приятели излизаха по дискотеки, заведения до късни часове, а тя не. Когато детето боледува също много усилия и време. Не е съжалявала, но пропиля голяма част от младините си, което е тъжно като се замислиш.
    Та това беше разказа ми за НЕЯ
    ето това беше целта
    за едни живора спира
    за други почва
    3ти коментират други глупости
    Моля ?!

  15. #15
    Да де Хоти, ама за нея пък може това да е било в пъти по хубаво от безмисленото шляене по улиците, кафетата и дискотеките. Това казах аз в първия си отговр и точно това визирах като казвах, че отстрани изглежда страшно различно. Мнението ми е плод на представата ми като бъдеща майка и че на 21 съм се отказала от тези неща с ясната цел да бъда майка и да се отдам на детето си и не мисля че съм много по далече от тези на по 19, просто си го искахме и за нас си е нещо по прекрасно от самия живот.

    Планирано беше и не сме толкова големи, че да не ни се излиза. Виждам, че на мъжа ми му се щурее и нямам нищо против да го прави, но знам че като имам нужда от него той ще е до мен. Аз за миг не се чувствам затворник, щом сама съм си избрала пътя, предполагам и при не планирано, но в следствие обмислено, пак няма за какво да съжаляваш. Когато не си готов ти не бива да ставаш родител, за това го има избора. Това исках да кажа на автора.
    Да пазиш тайна е изкуство, което изисква много лъжи изречени по великолепен начин.

  16. #16
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Цитирай Първоначално написано от traka
    Да де Хоти, ама за нея пък може това да е било в пъти по хубаво от безмисленото шляене по улиците, кафетата и дискотеките. Това казах аз в първия си отговр и точно това визирах като казвах, че отстрани изглежда страшно различно. Мнението ми е плод на представата ми като бъдеща майка и че на 21 съм се отказала от тези неща с ясната цел да бъда майка и да се отдам на детето си и не мисля че съм много по далече от тези на по 19, просто си го искахме и за нас си е нещо по прекрасно от самия живот.

    Планирано беше и не сме толкова големи, че да не ни се излиза. Виждам, че на мъжа ми му се щурее и нямам нищо против да го прави, но знам че като имам нужда от него той ще е до мен. Аз за миг не се чувствам затворник, щом сама съм си избрала пътя, предполагам и при не планирано, но в следствие обмислено, пак няма за какво да съжаляваш. Когато не си готов ти не бива да ставаш родител, за това го има избора. Това исках да кажа на автора.
    браво това вече е отговор
    Моля ?!

  17. #17
    Кой те натиска теб, та звъниш...
    Да пазиш тайна е изкуство, което изисква много лъжи изречени по великолепен начин.

  18. #18
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от Riot
    Цитирай Първоначално написано от traka
    Защо си мислиш, че всяка жена има нужда да бъде с минимум 20 мъже, за да намери истинския. Има много момичета, които и само с един са били, но той е всичко от което имат нужда.
    не го мисля
    това се случва при едно 80% процента от момичетата
    след половото им съзряване
    но това е друга тема
    нека не се отклоняваме
    и не гледам сиво на нещата, задавам съвсем елемнтарни въпроси
    С 1 съм била. Мисля, че той е моят мъж, че ще е баща на децата ми и че ще създадем семейство. не мога да пробвам 3 милиарда мъже нали?

  19. #19
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    Riot-a мн ви заби с тия въпроси обаче

    някой ми смени заглавието на темата обаче
    Моля ?!

  20. #20
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Цитирай Първоначално написано от Riot
    Цитирай Първоначално написано от traka
    Защо си мислиш, че всяка жена има нужда да бъде с минимум 20 мъже, за да намери истинския. Има много момичета, които и само с един са били, но той е всичко от което имат нужда.
    не го мисля
    това се случва при едно 80% процента от момичетата
    след половото им съзряване
    но това е друга тема
    нека не се отклоняваме
    и не гледам сиво на нещата, задавам съвсем елемнтарни въпроси
    С 1 съм била. Мисля, че той е моят мъж, че ще е баща на децата ми и че ще създадем семейство. не мога да пробвам 3 милиарда мъже нали?
    и ти се оклоняаваш, дори не си майка
    сляпа ли си ? как по просто човек да ви зададе въпрос
    за да отговорите на него
    не да се оклонявате
    ако искате да обърнем на въпроса за глобалното затопляне ?
    Моля ?!

  21. #21
    Фен Аватара на pLaMmMmM
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    In My Innermost dreams
    Мнения
    182
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Аз не мога да отговоря на тези въпроси, но мога да кажа за една приятелка, която роди на 19. Супер щастлива, здраво момченце. ОК.
    Обаче животът й от една страна спря. Нейните приятели излизаха по дискотеки, заведения до късни часове, а тя не. Когато детето боледува също много усилия и време. Не е съжалявала, но пропиля голяма част от младините си, което е тъжно като се замислиш.
    Та това беше разказа ми за НЕЯ
    Ако на мен ми се случи такова нещо с голямо удоволствие ще си остана в къщи вместо да отида на дискотека , но това е личен избор

    П.С. Хоти много се радвам че стана модератор :P

  22. #22
    hottie
    Guest
    Ами въпросното момиче изпадна в депресия(нейното дете не беше планирано, обаче). Изпадна в депресия, защото осъзна че вече нищо няма да е като преди и изпуска много.
    Но след време прие факта, че вече е отговорна майка и съпруга и успя да се раздели с дивите години.
    Има всякакви майки, както каза Riot - за едно е прекрасно, за други не толкова, а трети ще гледат с носталгия към миналото им едва след няколко години. Това си е индивидуално.

    Аз например си пропуснах част от детството и много съжалявам, но просто така се получи поради други обстоятелства. Сега нещо ми липсва определено, но... такъв е живота.

    pLaMmMmM : мерси много

  23. #23
    Мега фен Аватара на 5StaR
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    7 hills..
    Мнения
    3 674
    Затвор е.
    The Spark

  24. #24
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    samo az li uspqvam da su4etaq mai4instvoto s taka obsujdanite ot vas profesiq,klubove,ludi godini i obrazovanie? E,da ne izlizam na sedmica po 2 puti na bar4e,no v meseca 2 puti uspqvam,rabotq uspe6no,produljavam obrazovanieto si.

    A gornata "profesorka",koqto se izkaza "zatvor e"...ti ne govori6 ot opit,nali?Za6to se izkazva6 togava?

  25. #25
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    от една страна това е вярно. детето ти дава много - дава ти любов, дава ти сигурност, топлота, чувството че някой има нужда от теб толкова топли сърцето... но загърбваш приятелите, загърбваш живота на един млад човек. нима на младите майки не им се излиза ей така някой път на дискотека, нима не искат да се отпуснат и макар и за малко да се почувстват отново като преди?! човек преминава през много етапи от живота си, а за да преминеш от единия към другия ти трябва да си подготвен за това. да се хвърлиш просто ей така към "новото" значи да си вържеш ръцете и краката. не отричам, че има момичета, които съзряват по-рано и естествено по-рано започват да навлизат в истинския живот, но те са малко. повечето когато разберат че са бременни, просто приемат реалноста за даденост и се примиряват със предстоящия си живот. детето носи най-голямото удовлетворение в живота на човек, но когато то е дошло твърде рано се чувсвтва една непълноценност след години - за недовършените стремежи, за неизживяните "луди" години. и колкото и да не си го признават, те знаят някъде навътре в душите си, че в моите думи има истина, колкото и малка да е тя, но все пак я има.
    аз не съм от т.нар. купонджийки. аз съм едва на 21 и вече живея на семейни начала със най-грижовния и прекрасен мъж за мен. и колкото и да ми е хубаво, и колкото и щастлива да съм, че делим всички грижи и всички радости на ежедневието, колкото и щастлива да съм, че заспивам и се будя до него... все пак аз осъзнавам, че този живот малко или много ме е ограничил, че вече семейните задължения са на първо място и предишния ми живот отстъпва пред този, но... въпреки че го знам аз съм най-щастливия човек на света. не искаме все още дете. и двамата не се чувстваме зрели за това, не сме подготвени да го отгледаме и възпитаме. засега още се радваме един на друг и ще го правим възможно най-дълго във бъдеще. а когато детето дойде се надявам, че то ще бъде планирано.
    аз знам какво съм загубила, но знам и какво съм спечелила. има сбогуване с едно нещо, но прекрасен живот с друго

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си