.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 62
  1. #1

    Осъзнатите сънища - имате ли ги?

    Случвало ли ви се е да сънувате и изведнъж да осъзнаете че сънувате (и да се събудите). Някой от вас може ли да сподели техники за осъзнато сънуване, аз преди време бях много добър и почти всяка вечер когато исках осъзнавах сънищата си и контролирах какво става вътре. Примерно решавам да летя, да сменя цветовете на сградите и какво ли още не. Интересно е че всичко това го помня странно добре ама заради умората напоследък и недоспиването не мога да имам осъзнати сънища Някой да сподели практика?

    Всъщност тук не бяха ли писали статия за това?

  2. #2
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    po4ti vinagi znam 4e synuvam osven kogato synq mi e mnogo realen togava se sabujdam i vednaga proverqvam dali tva koeto sym go sanuval e istina
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  3. #3
    Случвало се е, когато са ми страшни сънищата обикновено

    If for honesty you want apologies
    -I dont sympathize
    If for kindness you substitute blindness...
    Please open your eyes!

  4. #4
    Аватара на Jesus
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Инкогнито
    Мнения
    4 074
    Единственият сън който помня е как 1 огромна змия ме ухапва и бута в 1 пропаст и аз се събуждам целия изпотен. Ама тва беше преди 5-6 години и още го помня.


  5. #5
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    Осъзнатите сънища всеки ги има.. но понякога не осъзнава, че са осъзнати
    Принципно за да помниш съня си трябва да се събудиш във фазата на БДО /Бързо Движение на Очите/ тоест докато още сънуваш.
    А за Осъзнатите Сънища си трябват доста тренировки. И все пак понякога несъзнателно осъзнаваш съня, така да се каже . Тоест без да искаш или дори да усетиш контролираш съня си.

    Ето и някой други неща за съня -


    Спомняш ли си какво сънува снощи ?
    Ако си казал , че не си сънувал - грешиш ! Всеки сънува , всяка нощ ! Но .. какво всъщност е съня ? Това ще ви разясни тази статия .

    Какво е съня ли ? Би било трудно да се определи с точност . Но едно се знае - съня е "свободна зона" . В съня си можеш да изпиташ чувства , който не е възможно да изпиташ в реалния живот .
    Можеш да прелетиш над Ню Йорк , може би ? Можеш да преплуваш и най-дълбокото море . Можеш да дишаш под вода . Можеш да изпълниш и най-немислимите си мечти . Например , има ситуаций в който просто не можеш да кажеш какво мислиш , ситуаций в който не можеш да бъдеш себе си . Е , в сънищата ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО !
    Искаш да се видиш с Бил Клинтън ? Готово ! Вече стискате ръце . Искаш да прелетиш над Атлантическия океан ? Или може би да го преплуваш ? Готово ! Съня е мястото където граници няма . Всичко зависи от теб !
    Можеш да постигнеш всичко което някога си искал . Можеш да материализираш всяка желана вещ . Можеш да контролираш всичко в безкрайния свят на сънищата . Може би се питаш 'как ?' единственото което трябва да направиш е да се научиш да изказваш мнението си чрез сънищата . Опитвай се да налагаш мислите си в съня си . Там всичко е твое , всичко е под твой контрол .
    В сънищата дори можеш да 'възкръстнеш' починалите . Имаш ли починал роднина който много ти липсва ? Материализирай го в съня си и му кажи всичко което не си успял да му кажеш приживе .
    Представете си какво би направило това с реалния ни живот ? Всичко това ще ни зареди с енергия . Ще ни научи да комуникираме по-добре с околния свят . Да изразяваме по-добре мнението си .


    До тук беше въведението . Ето и фактите обясняващи феномена "СЪН" .

    Как човек заспива?
    Сигурно не сте чували за понятието Циркадиански ритъм, затова пък със сигурност сте чували за биологичен часовник. Екзотичната дума "Циркадиански" идва от латинското circa - "около" и diem/dies - "дневен", което преведено буквално е "околодневен". Циркадианският ритъм е вид биологичен часовник, който функционира в човешкото тяло и може независимо от външни стимули (ден/нощ, часова зона, околна температура и т.н.) да регулира появата на съня. Анатомичното проявление на механизма Циркадиански часовник се намира в хипоталамуса (част от мозъка) и е свързан с подтискане на енергообменните процеси, снижаване на температурата на тялото и изпадане в състояние на сън.

    Роля и функции на съня
    В света на науката някои твърдения са намерили постоянно място, а други трябва да изчакат за него. Сънят е тясно свързан с централната нервна система, а процесите на регулация там все още не са напълно изяснени. Минаваме директно на въпроса: "Какво се знае със сигурност за съня?"

    *Подкрепени с доказателства твърдения*
    Връзката между недоспиване и изследвания върху контролни животни и хора установява редица взаимовръзки между достатъчността на съня за поддържането на нормални жизнени функции. Това значи, че липсата на "достатъчен" сън се отразява негативно върху много от жизнените ни фактори . Ето защо човек не може без да спи . Самото спане не дава на човека нищо . Следователно човек не може без да СЪНУВА .


    Фази и стадии на съня
    Фазите на съня са различни времеви интервали в процеса му, през които нашата нервна система преминава ритмично под формата на цикли. Всеки цикъл трае средно между 90 и 110 минути и всяка фаза от цикъла може да има различни функции за организма. Различаваме две основни фази на съня:

    REM сън - сън с бързи движения на очите (rapid eye movements/REM), продължава около 20-25% от цялото време на съня; Тази фаза се появява до 90-100 минути след заспиване. Кръвното налягане се покачва и ударите на сърцето и дишането се засилват и стават непостоянни. Мускулите се парализират и човек спира да може да мърда. Тази фаза може също така да се нарече "делта спане" и е най-тонизиращата фаза на съня. Тоест ако се събудите по време на нея ще помните съня си , както и ще се чувствате свежи и отпочинали.
    NREM сън - сън без бързи движения на очите (non-rapid eye movements/NREM), продължава около 75-80% от цялото времето на съня.
    REM сънят се характеризира с висока мозъчна активност и отпуснато тяло, а NREM сънят - с активно тяло и слабо активна нервна система. NREM фаза на съня има четири отделни стадии. Първите два се смятат за "лек сън" и постепенно въвеждат тялото в стадии три и четири, явяващи се "бавен и дълбок сън".

    Сън и метаболизъм
    Смята се, че NREM сънят е анаболната (градивната) част от целия период на съня. За тази фаза са характерни обновления на редица системи на организма: нервна, мускулна, имунна, костна. Възможно е обаче, при нарушения в съня, фазата да бъде катаболна. Причините за това могат да бъдат най-различни. REM сънят от своя страна е свързан с интензивна мозъчна активност. Предполага се, че именно в тази фаза временната ни памет се превръща в постоянна.

    Всъщност цялата идея за съня е едно себеобщуване . Ти говориш с вътрешното си Аз . Понякога в реалния живот не можеш да говориш с него т.е. не можеш да разбереш някой СВОЙ мисли . Да , знам , че звучи налудничаво и глупаво , но е така . Или може би имаш въпрос , на който знаеш , че знаеш отговора , но всъщност не го знаеш . Знае го вътрешното ти АЗ . Ама и аз как го обясних ! Дано сте ме разбрали .

    В крайна сметка всички описани в началото на поста неща са възможни в времето на REM или :
    ~Ясните сънища са сънища, в които човек осъзнава, че сънува (напълно наясно е с тази идея) и има способността да ги направлява. Например да летиш, да се биеш с хора, да отидеш където искаш. При особено големи намеси обаче, или изпитване на силни емоции сънят пропада и се събуждаш. Ако го направляваш добре - без прекалено големи и рязки промени, и без емоции - може да си джуркаш из съня много дълго време. Другия вариант е да не се събудиш, но малко по-малко да изгубиш контрола. В тоя случай продължаваш да си сънуваш нормално.

    Идея :
    Следващия път преди да заспиш си повтаряй "Сега ще заспя и ще го помня!" и така докато не заспиш . Лично не съм го пробвала , но доста хора казват , че имало ефект

    И общо взето съня е една безкрайна бездна , в която потъваме за не повече от минута на денонощие , но това ни зарежда с толкова емоций и енергий без който не бихме преживяли идния ден . Сънят е толкова тънка материя , че обяснение което да е достатъчно пълно няма . Сънят е просто Сън . Да , но този сън може да промени много както твоето , така и моето "АЗ" . Имам една идейка .. Пробвай някой ден /аз също ще пробвам , но някой ден/ да си навиеш алармата да звъни през 2 часа или час и половина . Когато се събудиш отвори една тетрадка и пиши .. пиши всичко което до сега си "преживял" в светът на сънищата . И така всеки един път в който се събуждаш . Това не само би могло да ти разясни много за теб , би могло да ти помогне за усъвършенстването на твоя "осъзнат сън" , както и да .. ти помогне на другия ден де се чувстваш къде къде по-свеж !



    Това е Не ми се пише и обяснява още ноо .. като цяло съня е материя, която никога не можеш да разбереш на 100%. И според мен никога няма да се разбере всичко по тая тема.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Преди бях сънувала един пич, дето го харесвах и си сънуам как си говорим и изведнъж си казвам "Аве чакай малко тва е само сън" и го целунах, нещо което не бих направила ин риъл лайф

  7. #7
    уф и аз преди бях мн добра да измислям какво искам да сънувам още същата вечер ама напоследък покрай малко сън, стрес и т.н. вече не мога...

  8. #8
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Не искам повече да сънувам.
    Само се връщам в миналото...
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    много често сънувам, помня сънищата, обаче примерно след 4-5-6 часа ги забравям но определено имам остатъчни чувства след сънищата и знам какво точно трябва да направя.

    Според мен сънищата ни представят житейски ситуации и подсъзнанието ни намеква какво е правилно и какви са скритите ни желание
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  10. #10
    Аватара на AFT
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    40 Miles from the Sun
    Мнения
    2 976
    Не знам дали тук е мястото, но не ми се пуска нова тема. Сигурно на всеки се е случвало както се унася, малко преди да заспи и изведнъж да 'падне' т.е. отскачаш сякаш падаш от високо, а си си в леглото. Не знам дали го обясних както трябва, но се чудя на какво се дължи?

  11. #11
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Цитирай Първоначално написано от AFT
    Не знам дали тук е мястото, но не ми се пуска нова тема. Сигурно на всеки се е случвало както се унася, малко преди да заспи и изведнъж да 'падне' т.е. отскачаш сякаш падаш от високо, а си си в леглото. Не знам дали го обясних както трябва, но се чудя на какво се дължи?
    Дам и при мен мн пъти ми се е случвало. Не съм заспала, но и не съм напълно будна. И изведнъж усещане на падане с обръщането на корема и сичко. И такъв се стряскаш в леглото и се чудиш къде си в първия момент

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Spider4eto
    Цитирай Първоначално написано от AFT
    Не знам дали тук е мястото, но не ми се пуска нова тема. Сигурно на всеки се е случвало както се унася, малко преди да заспи и изведнъж да 'падне' т.е. отскачаш сякаш падаш от високо, а си си в леглото. Не знам дали го обясних както трябва, но се чудя на какво се дължи?
    Дам и при мен мн пъти ми се е случвало. Не съм заспала, но и не съм напълно будна. И изведнъж усещане на падане с обръщането на корема и сичко. И такъв се стряскаш в леглото и се чудиш къде си в първия момент
    и на мен ми се случва мн често...

  13. #13
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    i na men i kato mi se slu4i seki pyt sanuvam edno i su6to 4e sym super mario i varva i stigam do propasta i uj da sko4a i se padam
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  14. #14
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Аз падам от една пързалка в детската градина

  15. #15
    Случва ми се да разбера, че сънувам и да се събуда нарочно. Ако това се брои за осъзнат сън..

  16. #16
    Мега фен Аватара на 5StaR
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    7 hills..
    Мнения
    3 674
    Maни аз все се събуждам като пропадам или като ме килнат
    Иначе като малък имах един период, всяка нощ 1 и същи кошмар.. беше ужас. добре, че спрах да го сънувам
    The Spark

  17. #17
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    aaa az pyk mnogo sa kefa kato sanuvam ko6mari basi qkoto
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Своге
    Мнения
    2 294
    Неам такива сънища,обаче и аз като Бонбон много обичам кошмарите
    И култура не ми липсва да подпаля , трябва ми запалка !

  19. #19
    Супер фен Аватара на Devilsplaymate
    Регистриран на
    Nov 2004
    Град
    Nowhereland
    Мнения
    1 280
    Случвало ми се е, да. Но обикновено, като осъзная, че сънувам и се събуждам, а не правя каквото си искам. Би било доста приятно, ако успявах (:

    П.П: Аз докато заспивам и често сънувам, че се спъвам в камък и падам - толкова много се стряскам, че сърцето ми ще се пръсне. Кофти е
    Simplicity, complexity, oh what a tragedy! Reality, insanity, strange normality. Incredible, untouchable, but just visual...

  20. #20

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Petrich
    Мнения
    159
    На мен ми е интересно да сънувам, но все се събуждам на най-интересната част. :S ^^
    Steel is my body and fire is my blood.

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от m3talmania
    Случва ми се да разбера, че сънувам и да се събуда нарочно. Ако това се брои за осъзнат сън..
    Точно това е.

    Devilsplaymate, аз съм успявала да си контролирам съня. Много е хубаво, но като го направя това нещо, не след много време се събуждам, което е абсолютно нормално - с включено съзнание моето става бодърстване. : )
    Но си е гот за малко време да си заблудиш мозъка чрез съзнанието и да си промениш съня в твоя насока. ^^
    Имала съм и единично включване-изключване на съзнанието - както си сънувам например че шамаросвам една съзнанието се обажда "Не е правилно!" и аз се извинявам, после махам съзнанието за да не се събудя, или еба ли го, какво там правя...

    А, също така съм сънувала с отворени очи, но само веднъж и то за кратко, беше баси гадния ужас (преживяването), бях на 10 и сама се филмирах затова си постигнах съновидението, но се стреснах и повече не съм и опитвала да сънувам с отворени очи.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  22. #22
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    kak stava da synuva6 s otvoreni o4i i az iskam da probvam
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от b0Nb0n
    kak stava da synuva6 s otvoreni o4i i az iskam da probvam
    Не помня как го постигнах, но на 8-9-10 бях за лудницата, само се психирах, веднъж ей така си седнах на стола, отворих очи и си мислих за сили на съзнанието и взех че сънувах.. попремигах няколко пъти от страха и така..

    Тцтц, какви откровения. Баси шантавото лапе бях!

    Сигурно ще се получи ако се втренчиш някъде и се вкараш яко в някъв филм. Сила на съзнанието...
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  24. #24
    и аз веднъж сънувах,че падам от високо и през това време ме беше мн срам и като паднах се събудих и добре,че беше телевизора включен да се успокоя
    haide da vidim kakvo ste pravili snoshti v zalata
    - aa..zna4i pravih grub,ramo,triceps

  25. #25
    аз пък веднъж не бях спала цяла нощ и към 3-4 тръгнах да заспивам и си бях пуснала на БТВ ( даваха повторение на сблъсък ) и съм спала докато го слушам - резултата беше че помнех всяка дума и си бях измислила и сюжет на самото студио и всичко и до ден днешен помня тоя епизод пък беше преди повече от година

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си