.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1

    Концентрационни лагери по време на Втората световна война

    Ако някой има информация за концентрационните лагери по време на Втората световна война (няма значение в коя държава, за която и да е) също и за експериментите и отношението към жените и децата в концентрационните лагери моля да я сподели с мен. Може както текстова така и снимкова информация. Аз намерих това-онова, но не ми е напълно достатъчно.
    Благодаря Ви предварително за отделеното време

  2. #2
    Повече от фен Аватара на WooDy
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    оmг о.О sмqтаi ;D
    Мнения
    471
    онцентрационен лагер (концлагер) — специално оборудвано място за масово задържане на хора с цел лишаването им от свобода и човешко достойнство, а понякога - и от живот (т.нар. лагери на смъртта). Концлагерите често се представят като трудово-изправителни институции (ГУЛАГ и повечето нацистки лагери), като сборен пункт за военнопленници или места за превантивно задържане на терористи (американската база в Гуантанамо).

    Причините за попадане в концлагер по правило са политически, рядко и по изключение криминални. Концлагерът не е затвор, в него вкарват хора без присъда или с формални присъди, в които причините не отговарят на последствията. Другото съществено отличие между затвор (или „обикновен“ военнопленнически лагер) и концлагер от друга е, че в концлагера вътрешния ред и продължителноста на престоя се определят по независещи от затворника причини, не се съобразяват с никакви закони и международни конвенции, не подлежат на регулация извън създалата ги система. Нов момент е въведен от американците през 21 век - дори списъкът на задържаните в концлагери не се обявява и не подлежи на контрол.



  3. #3
    ако искаш по подробна информация гледай утре събота и в неделя по бтв от 13:00 ще дават исторически филм за концлагерите по време на 2-та световна война
    Quiero tus manos tocando mi cuerpo
    Y mi secreto sera una traicion
    Tomame otra voz,
    quiero sentirte muy pegadito
    Yo te abrazare,
    que sea mi piel la que te confiese quien soy
    Besame otra vez,
    quiero sentirte muy pegadito al cuerpo ..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си