.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1

    Притчата за сеяча

    Трябва ми сюжета на Притчата за сеяча, някой може ли да ми помогне ?!? Да ми кажете за какво се разказва, че нещо не можах на открия ...
    A.D.I.D.A.S.

  2. #2
    Притча за Сеяча

    И пак започна да учи край морето: и събра се при него народ много, така щото той влезе в ладията и седеше на морето; а всичкият народ беше на земята по край морето.

    И учеше ги много със притчи, и говореше им в поучението си:

    Слушайте. Ето, излезе сеятелът да сее.

    И когато сееше, едно падна край пътя, и дойдоха птиците небесни и озобаха го.

    Друго падна на каменито место дето нямаше много пръст, и заскоро изникна, защото нямаше дълбина от земя;

    но когато изгрея слънцето припърли се, и понеже нямаше корен, изсъхна.

    И друго падна в трънете, и обрастоха трънете и заглушиха го, и не даде плод.

    И друго падна на добрата земя, и даваше плод, който възлезваше и възрастваше, и принесе едно тридесет, и друго шестдесет, а друго сто.

    И казваше им: Който има уши да слуша, нека слуша


    * * * * *

    Сеятелът, словото сее.

    А посеяното край пътят са тези в които се сее словото; но при които, като чуят, тутакси идва Сатана, и отнема словото всеяното в сърдцата им.

    Подобно и на каменитите места посеяното са тези които, като чуят словото, тутакси с радост го приимат;

    нямат обаче корен в себе си, но привременни са; после като настане скръб или гонение за словото, тутакси се съблазняват.

    И в трънете посеяното са тези, които слушат словото;

    и грижите на този век, и прелестта на богатството, и пожеланията за други работи, като навлезват, заглушават словото, и безплодно бива.

    А на добрата земя посеяното са тези, които слушат словото, и приимат, и дават плод, едно тридесет, и едно шестдесет, и едно сто.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си