.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Защо Иван Вазов написва "Опълченците на Шипка"

    За понеделник ми трябва съчинение разсъждение върху тема Защо Иван Вазов написва "Опълченците на Шипка". Търсих при чичко гугъл, но не намерих нищо по тази тема . Ако ми намерите нещо ще съм ви много благодарен :P

    Редактирано от ProstoAz
    1 точка от правилника!

  2. #2
    Супер фен Аватара на iPurple
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    1 278
    Мога да ти кажа няколко неща:
    1 За да докаже че свободата не ни е дадена даром
    2 За да остане легенда и да не се забравя героизма на опълченците

    нещо такова беше
    Fall down seven times..
    Stand up eight.

  3. #3
    Боже... толкова ли е трудно да прочетеш произведението и писаното за него в учебника? Творческа история?
    iPurple е права.
    виждаш ли изпод тежкия си грим на кукла
    поне- делниците чакащи зад стъклените отпечатъци
    с протегнати стъпала
    и шалове
    обсипани с ориенталски фалшиви монети.

  4. #4
    За да възхвали подвига на Българите.
    За да покаже през каква битка е трябвало да мине България за да се освободи и как никога не се е отказвала и не е приела робското съзнание.

    Love is Rare, Life is Strange, Nothing.....Last and People Change

  5. #5
    Омг.. измисли си го сам/а.

  6. #6
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    Върху що за смислена тема са ти дали да разсъждаваш?
    Все едно учителката не е могла да измисли друго , да е дала това. Тоя въпрос може да се зададе за абсолютно всяко произведение на абсолютно всеки един автор..
    Как да е , сигурна съм че може да се разтягат локуми по въпроса , мен лично не ме вдъхновява много , всичко се изчерпва с 2-3 изречения.

  7. #7
    За да покаже,че не руснаците са главното действащо лице в освободителната война,а и българите имат голяма заслуга.Това най-общо казано и си го доразвиваш.
    Йога и мъдрост

  8. #8
    За да напомни на българите,че са имали славни герои,които са се жертвали за свободата на родината

  9. #9
    За възхвала и припомняне на подвига
    За повдигане на националното самочувствие
    За да ни напомни ,че сме велик народ с не по малко велика история и не трябва да се срамуваме
    Възхваляват се както велики революционери и бойци така и просветители,така и народа и обикновения човек
    Подвига е всеобщ,масов и мащабен

    Бахти толкова ли е трудно да си прочетеш написаното в учебника, все пак си 11 клас (така предполагам) пък и само като погледнеш съдържанието на Епопеята ти става ясно защо е написана...

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от wu-tang4e
    Бахти толкова ли е трудно да си прочетеш написаното в учебника, все пак си 11 клас (така предполагам) пък и само като погледнеш съдържанието на Епопеята ти става ясно защо е написана...

    +1
    11 клас съм и аз..
    По-хубаво произведение надали ще учим тази година..
    Толкова е лесно, отдели 30 мин., не повече...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си