- Форум
- По малко от всичко
- Политика
- 19 януари
Днес АТАКА имаше протест поради обесването на Левски пред турското посолство. Уместен ли беше той? Според мен от хуманитарна гледна точка не, защото и без това хората мръзнеха по спирките, а те причиниха огромни задръствания. Но от историческа и политическа гледна точка еше учестен, защото трябва да покажем, че не сме забравили.
Поклон пред паметта на Апостола! Нека пазим спомена за делото му дълбоко в сърцата си като истински българи.
Що се отнася за Атака, това си ми изглежда на евтин политически трик. Интересно ми е кога ще отидат пред гръцкото посолство да искат извинение за византийското робство, кога ще отидат пред сръбското посолство да протестират и пак да искат извинение за хилядите избити българи в Македония и Западните покрайнини?
Не съм против Атака и определено за едно 80% от нещата, които декларират са много прави, но за някои други неща действат безочливо популистки и гледат да си правят единствено и само политическата реклама. В случая са наясно, че пак ще предизвикат скандал и нищо няма да постигнат, но после ще се бият в гърдите как са "единствените", който се борят за българщината...
аре еб преживейте го това турсо робство. Мина и замина, кво само се връщат всички назад, а не гледат напред не мога да разбера !!
Историята е важна част от един народ, така че трябва да помним.Първоначално написано от hottie
Няма как да се забрави нещо такова, след като днес пак има опасност от възможно турско робство(колкото и пресилено да звучи дори за мен), което естествено няма да изглежда както това 1396-1878, но само по себе си би било още по-пагуно и от тогава. Самия факт, че ДПС е в управлението на България вече 8-ма година е достатъчно притеснително и дава повод да се връщаме към спомена от турското робство.
А и историята се помни, за да не се повтарят грешките от нея, а както виждаме до момента не сме се поучили особено много, уви.
Много си проста бе! Историята не процес ,който можеш да спреш и да кажеш отначало. Историята е процес ,който продължава тече постоянно и днес! Плюс това политиката на всяка една страна ,която иска да е просперира е неразривно свързана с историята. Защото историята дава права върху население и територия!аре еб преживейте го това турсо робство. Мина и замина, кво само се връщат всички назад, а не гледат напред не мога да разбера !!
"Който на убийците прощава сам в убийство ги насърчава" - Шекспир
Българите никога няма да простят на Османската империя и нейния наследник Турция за извършения геноцид!
Светла му памет на Левски!
Не казвамд а се забрави и да не се помни, а да се престане да се спекулира с това.
Турско робтство, пренаселване на ромите не знам си кво си... аре бе. Не идва от там целия "проблем" за който всички толкова мрънкат. Не може винаги да се търси вината в другите.
Отклоних се от Левски малко, сори.
Поклон !
а Атака са ретарди..
And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
I've lived for these few seconds
For I am Winter born
http://vbox7.com/play:d61898cb
За справка: Преди падането под турско робство Бългрия е била окол 1 000 000 -1 500 000 души население, Англия - 1 300 000 души..след Освобождението България е 7 милиона, Англия - 32 милиона..Първоначално написано от Diam0nD
And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
I've lived for these few seconds
For I am Winter born
http://vbox7.com/play:d61898cb
Дажи и 8 може да са били ,ако се брои цялото българско землище. Иначе новоосвободена България до съединението е 2-3 милиона някъде.
Поклон пред Апостола.
А те Атака имат навика да ползват 3-ти март и какво ли не. То за тия хора нищо свято няма. Абе това българи да подкрепят Сърбия относно Косово не е нормално - пак за Атака си говорим. Това може да са ескимоси ама българи нямат право да се наричат.
Да ги ползват...Защо да не ги ползват като друг няма да се дигне на митинг защо не теееЗа този митинг нещата се развиха странно,защото в последните месеци Волен Сидеров си мълчеше и се беше изпокрил.А сега изведнъж шествие,но имаме нужда точно от такива шествия нека са повече.Поклод пред апостола.Нека неговата личност отново да бъде обединяващ фактор за нашия разидинен в момента народ.Първоначално написано от Firstwave