.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Превод на Немски

    Здравейте,много ще съм благодарна ако някой може да ми преведе това съчинение на немски в Perfekt . Съчинението ми трябва за понеделник. Предварително много благодаря на всички .

    А ето го и съчинението...


    В събота пристигна моята приятелнка ( по писмо ) с нейното семейство от Германия. Те пристигнаха рано сутринта с автобус в Стара Загора . Тук бяха една седмица . Посрещнах ги на спирката . След това ги заведох в моята къща . Там мама беше приготвила за ядене. Приказвахме си за пътуването . Те донесоха от Германия подаръци за всички .После си починаха от дългото пътуване . След обяд излезнахме на разходка . Заведох ги в няколко наши църкви , показах им забележителностите на града. Отидохме да вечеряме в един ресторант . Там ядохме традиционни ястия . На всички много им харесаха . На следващия ден отидохме с колата на планина . Минахме през Велико Търново . Обиколихме града , снимахме се . Накупихме подаръци . Градът много им хареса както и хората всички бяха много весели . След това продължихме нашето пътуване до едно село в Балкана където ние имаме къща . Там останахме един ден . Ходихме в гората на разходка . Вечерта беше топла и приятна . На сутринта потеглихме към Стара Загора . На следващия ден продължихме обиколката си в града . Отидохме и до Пловдив и София . Българската столица много им хареса . Купихме им подаръци от всеки град които посетихме . Те много харесаха всичко и останаха със хубави спомени за страната ни . Аз много се раздвам че ги видях отново .


    *Липсва описателно заглавие на Кирилица!
    Точка 7 от Правила на форума.

    Редакция на MakeMeLaugh

  2. #2
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Ми нещо такова,може да има някоя друга грешка:
    Mein Freund und ihre Familie von Deutschland waren am Samstag angekommen. Sie waren fr

  3. #3
    Аватара на Mementomori
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Terra incognita!
    Мнения
    1 104
    Но това е Плусквамперфект.
    "A stunning journey to hell and back."
    How long could you last?

  4. #4
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Опа,да аз в това време съм го превела ,рбваше да е в минало,ама ги бъркам от английския език М не ми се превежда пак,ем то само да махне 'hat' и глаголът да е в минало време и е готово.

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    Цитирай Първоначално написано от SoFarSoG00d
    Опа,да аз в това време съм го превела ,рбваше да е в минало,ама ги бъркам от английския език М не ми се превежда пак,ем то само да махне 'hat' и глаголът да е в минало време и е готово.
    мне и това не е перфектно време тва е най обикновено минало време, перфектно е като haben и sein са си в сегашно време + третата форма на глагола. Но определено времето е най малкия проблем на превода ти
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  6. #6
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Еми тва са ми спомените от немския,все пак съм го учла съсвем малко ,да беше английски ама...пък да не мислиш,че върпосната учителка,която ще го проверява е голям специалист,като знам какви са повечето,все 4-5 ще и пише,нали няма да е 2-ка просто се опитах да помогна,пък ако е толкова зле нека някой друг да направи превода и така.
    А все пак както виждам живееш в Германия и е нормално да откриеш хиляди грешки.

  7. #7

    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Berlin/Germania
    Мнения
    49
    Meine Brieffreundin und ihre Familie sind am Samstag aus Deutschland angekommen. Sie sind fr
    Ангелите го наричат „Небесна радост”, дяволите- „адски мъки”, а простосмъртните „любов” Love is everything I need!!!

  8. #8
    Много много ви благодаря на всички,спасявате ми живота . :*:* Благодаря ти SoFarSoG00d .

  9. #9
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Цитирай Първоначално написано от M1ssS1xty
    Много много ви благодаря на всички,спасявате ми живота . :*:* Благодаря ти SoFarSoG00d .
    По добре не ползвай моят превод,защото времето ми е сгрешено,момичето след мен има перфектен превод

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от SoFarSoG00d
    Цитирай Първоначално написано от M1ssS1xty
    Много много ви благодаря на всички,спасявате ми живота . :*:* Благодаря ти SoFarSoG00d .
    По добре не ползвай моят превод,защото времето ми е сгрешено,момичето след мен има перфектен превод
    Да добре Благодаря и на теб за отделеното време

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си