.
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 125
  1. #1

    Мами на 15-16 години

    Здравейте на всички мами,
    реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
    Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
    Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
    Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
    Познавате ли момичета в такова положение?

  2. #2

    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    Страната на Чудесата
    Мнения
    183
    Как Вие бихте се държали с едно такова момиче? както и преди да е забременяло
    Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст? като поемане на отговорност
    Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас? нормално
    Познавате ли момичета в такова положение? не
    Fighting for nothing is what you're born for.

  3. #3
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Имам приятелка,която забременя на тази възраст,естествено посъветвах я да направи аборт,тя направи аборт,защото беше едва 9 клас,искаше да учи и затова се отказа от бебето,в последствие се раздели с момчето.Това,което изпитах към нея беше съжаление и ми беше жал за нея,понеже беше наистина свястно момиче.След като направи аборт,започна смяна на партньори,постоянно,сега е станала истинска курва.....колкото и да ми е неприятно да го кажа,тя се промени....

    Дете на тази възраст-в никакъв случай,човек е завзет от луди хормони,а не от трезво мислене,колкото и да е зрял човек,не може и не трябва да поема такава отговорност.

  4. #4
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Авторката, ти не пусна ли същата тема в бг-мама?

  5. #5

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    CrazyLand
    Мнения
    423
    според мен да разбереш че си бременна на тази възраст е нещо ......... а за да задържиш бебето трябва да си много силна да имаш голями нерви да търпиш убидите на другите което не е много лесно ако познавам такъв човек бих го подкрепяла максимално
    november,malty,magicfairy,naskokaulitz,kadifwerewo lf,rammstein123,Axe_vs_sword,thesadgirl,
    crazyteengirl,Xtina,MaLyKoLiU,LambOfGod,smileforyo u12,Bombshell,EndlessNights,Sisito941,psychopath,v olvolin4o, bubblebabe,pedigree,woshata,Linns

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Авторката, ти не пусна ли същата тема в бг-мама?
    Да,надявам се да няма някакъв проблем?

  7. #7
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Найстина е доста крехка възраст за бебе,но познавам момиче на 16 (вече) и скоро роди второ...ем оправя се явно..
    Как бих се държала с такова момиче?-Като с нормален човек (тя си е де :Д) тва,че е поела отговорност от действията си е много хубаво.

  8. #8

    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Е там...
    Мнения
    1 896

    Re: Мами на 15-16 години

    Цитирай Първоначално написано от desi032
    Здравейте на всички мами,
    реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нъйда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
    Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
    Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
    Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
    Познавате ли момичета в такова положение?
    бих ги гръмнал
    защото света не заслужава
    да има толкова прости същества...

  9. #9
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    не разбера се. Просто ми направи впечатление

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    не разбера се. Просто ми направи впечатление
    Там нямаха много добри мнения, а и все пак това е сайт за тинейджъри и сякаш вашето мнение е от по-голямо значение,защото все пак и тези момичета са тийнове.

  11. #11
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Който каквото ще да казва,това е прекалено ранна възраст за бебе,момиче на тази възраст получава джобни от родителите си,спи в детска стая....за какво бебе става въпрос?!!!!

  12. #12

    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Свищов
    Мнения
    208
    ами аз познавам такова момиче то даже май на 14 роди и нищо му няма.ходи си на училище,живее заедно с бащата на детето.малко само дето не им стигат паричките ама се оправят.мисля че трябва да приемаме тези хора нормално.все пак избора си е техен!това бебе няма да е в нашите къщи че да ги съдим нали?

  13. #13
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Еми от моето училище има едно момиче 9 клас бременнно в 6 месец(на 15 е) и ще си задържи бебето.Не ми се е променило отношението към нея(не че сме приятелки,а само на здравей здрасти).
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  14. #14
    Една стара приятелка забременя на 16 и задържа бебето
    Беше и трудно, беше и тежко, но за нейн късмет никой не я обиди. Може би това се дължеше на факта, че като човек беше страшно организирана и много отговорна. Гледала е сестра си, когато е била бебе.. Даже тя я е гледала повече и от майка и.. Майка и отначало беше ядосана, но след раждането се обеди, че малкото и момиче ще е страхотна майка, разбира се с малко помощ. Все пак един тийн не може да е всичко от което се нуждае едно новородено
    Момчето остана с нея.. Наистина голям късмет е, че и двамата са страхотни и отговорни младежи, които сега се грижат за детето си..

    Аз в самото начало малко се стреснах, когато разбрах че е бременна.. После стреса беше още по-голям, когато разбрах че е твърдо решена да остави бебето и да се грижи за него.. Но винаги бях на разположение, ако и трябваше помощ
    Радвам се, че всичко мина по вода...
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  15. #15
    май съм объркал раздела

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от SoFarSoG00d
    Който каквото ще да казва,това е прекалено ранна възраст за бебе,момиче на тази възраст получава джобни от родителите си,спи в детска стая....за какво бебе става въпрос?!!!!
    абе да ти кажа има 15 годишни, на които не им личи и са абсолютни курви, днешното поколение израстана много бързо май
    [imghttp://breathe.blog.bg/photos/26135/red_heart.gif[/img]

  17. #17
    Да гледаш дете на възраст 15-16 години си е меко казано трудно, защото самата ти си дете.
    Не знам как бих се държала ... едва ли ще е зле, но бих се учудила на избора, който е направила.
    Да, познавам едно такова момиче, което роди на 15, което е циганче и не се учудих толкова ... то си е нормално за тях по принцип.
    Чудя се и дори може да се каже, че се възхищавам на майки, родили преди 20 години и отгледали чудесно децата си.
    Но все пак не искам да съм на тяхно място.

  18. #18
    дете да роди дете ... сигурно е страшничко

  19. #19
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Всеки има право на избор. Ако едно 15-годишно момиче е решило да запази детето това си е нейно решение. Друг е въпроса дали изобщо е мислила къде и как ще го отгледа, дали за този нов живот има условия, дали може да го възпита предвид нейната незряла възраст и т.н. Но има момичета, които са надраснали възраста си и ако едно такова момиче реши да отгледа малкото същество, то само тя си знае какво ще й е.

  20. #20
    Каква надраснала възраст бе, хора... Вярно е, че в днешно време се расте по-бързо, но са доста по-неподготвени за дете...
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  21. #21
    Познавам едно момиче,което забременя миналата година и направи аборт.Но въпреки това отношението ми към нея е същото както и преди това.Относно раждането на 15-16 май вече доста често се случва.Даже преди няколко дена приятелят ми ми каза,че някво момиче от неговото даскало било родило,а тя мисля,че е на 17 някъде.
    От друга страна няма лошо да има повече деца,защото в България вече по-голямата част от населението са възрастни хора,но определено раждането на 16-17 години си е доста сложна работа,поради простата причина,че все още на тази възраст живееме с родителите си,те ни издържат,а изведнъж трябва да станеш голям човек с отговорности за друг човек,изцяло зависим от тебе.Но всеки си избира за себе си.

  22. #22
    Определено не бих искала да съм на мястото на такова момиче! Колкото до решението дали да задържи бебето или не - това е личен избор. За някой правенете на аборт може да доведе до дълбоки психични разстройства и тн ... абе неприятна история. Мисля, че всеки трябва да преценява сам за себе си

    П.С С бебе или без бебе в тумбака отношението си ми остава едно и също

  23. #23

    Re: Мами на 15-16 години

    как бих се държала?? - напълно нормално както със всички други хора това че една тинейджърка е бременна не я прави по-малко човек от нас... аз винаги съм се възхищавала на младите майки.. НО!!! възхищавам се само на тези които МОГАТ и ЗНАЯТ как да отгледат децата си.. пф .. как трябва да се държим?? еми както със всеки един.. аз казах по-горе това че момичето е бременна не я прави по-малко човек ...повечето хора като чуят че момиче на 15-16 е бременно и веднага започват тя к**ва сигурно спала с половината град и така нататък ... това че носиш един нов живот в теб не те прави к**ва или нещо от тоя род ;]] .. познавам такива момичета ама на тях не им се възхищавам особено защото те са от този тип "момиче за една вечер" или к**ва

  24. #24
    Тука имаше една шантава дето се беше преебала на 16, ама не се сещам за ник, нищо де.

  25. #25
    На циганките 15-16 им е вече късно
    Мисълта ми е, че за циганките хич не е проблем да си ги родят и изгледат на тази възраст, но при българките въпроса стои по корено различен начин...и пак отиваме на темата,че циганите се чувстват по-добре в България, отколкото самите българи

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си