.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 49
  1. #1
    Аватара на beiho
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    isperih
    Мнения
    356

    Защо БОг ни наказва на младини?

    ИСкам просто да се изповядам пред вас, драги ми съфорумници.Защо господ трябва да ни наказва нас в крехката ни младост с излишни любовни "авантюри"? Не можем ли да си живеем спокойно, без тази "кучка" да влезе в живота ни и защо, когато я няма се чувстваме гадно и без сили за живот?Дали това е новата религия на човечеството, далеч от всички злини на света и готова да ни поведе в "сърценосни походи"?Защо когато кажем "не, няма да се влюбя никога" и сякаш става точно обратното и започва трагедията?Защо НИЩО не свършва, когато кажем " ВСИЧКО свърши"? Защо сме упорити в това наше чувство на обич и тъга? Защо силата й превръща дори железните души в коприна?И защо никакви физически страдания не могат да спрат болката от тази "розова болест"?

    Мерси, че прочетохте творбаа ми!!! :P

  2. #2

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Бай Тоя е зъл,няма местожителство.
    Мнения
    2 369
    Това смешно ли трябваше да бъде?
    Или мъдро?
    http://www.jivotno.com/maskiraniqtotmastitel

    Цитирай Първоначално написано от valdesbg
    Не ми се влиза в словесен двубой, просто защото не си ми на нивото.
    http://prognozite.blog.bg/

  3. #3
    Аватара на beiho
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    isperih
    Мнения
    356
    Малко фън и мъдрост, съчетани некоректно :P :P

  4. #4
    Повече от фен Аватара на marjesa
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    375
    Според мен тфа са нахвърляни мисли от един туко що наранен човек
    "Ако се страхуваш, че ще бъдеш критикуван не казвай нищо, не прави нищо, бъди нищо."

  5. #5

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    1 559
    Такъв е живота.Всеки с късмета си по различен начин опознава или не опознава любовта.
    Руса кукличка

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    na edno mqsto
    Мнения
    1 273
    защо ? защо? всеки ден се питам.. помъдряваме! казват другите...да бе ебаси мъдростта да стоя и да рева като куче....нищо не е способно да заличи болката от любовта,но за жалост не сме имунизирани да не се влюбваме,а на нашата възраст 99% от връзките са кратки или дълги,но с край! тъй че...колкото и да е гадно трябва да го търпим...нз как,нз защо просто е така..болка,болка,болка...пр ятелите я лекуват,ако са до теб! но ако ен са е адски шибано...нз кво да ти кажа нямам точен отговор...гадно е
    Света е любов,а тя е създадена,за да прави щастлив само един човек..А този човек е най-добрия на света...той е ...

  7. #7
    абе то ние си прайм "мръсното" както се казва Тази "розова болест" мене ме държи
    [!][!][!] My heart really hurts..I think you broke it ! Thank you [!][!][!]

    Аз съм тази, с която невъзможното става възможно ..

    My Smile is My Style

  8. #8
    Повече от фен Аватара на marjesa
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    375
    Ако нямаше любов нямаше да има ревност. Няма ли ревност няма болка. Ако нямаше болка щеше ли да ни е интересно .... А пък и секс нямаше да има Ако няма секс и поколения няма да има. А пък ако няма поколение няма да има хора и нас няма да ни има.
    Бах и логиката дет извадих
    "Ако се страхуваш, че ще бъдеш критикуван не казвай нищо, не прави нищо, бъди нищо."

  9. #9
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Според мен това е доста нахално.
    Няма нищо забавно в това. Като се замислите коко много други хора страдат.

    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  10. #10
    Любовта е диагноза, БОРЕТЕ СЕ

  11. #11
    защо ?!
    защото никой не знае отговорите и никой не може да ги намери
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  12. #12
    Аватара на got2Bthe1
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    В думите на хората ;)
    Мнения
    888
    Пи4 напии се щти мине....
    П.П. Давам тоя савет за вси4ко...

  13. #13
    Аватара на Bellatrix
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Paradise
    Мнения
    2 409
    Защото половината връзки на тая възраст не се основават на истинска любов, но за сметка на това хората са склонни да драматизират много.

  14. #14
    Супер фен Аватара на Whyniser
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Благоевград
    Мнения
    1 341
    Бог наказва не само на младини спокойно.И Той не е виновен,че ние сами си търсиме нещо и като го притежаваме не знаеме какво да правим с него и само си патиме.
    Все същия ™G-Baby™

    Лудият се оплаква,
    че хората не го познават,
    а мъдрецът —
    че не познава хората.


    House M.D.
    -Sometimes we can't see why normal isn't normal.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Bellatrix
    Защото половината връзки на тая възраст не се основават на истинска любов, но за сметка на това хората са склонни да драматизират много.
    taka e
    When you left I lost a part of me It's still so hard to believe Come back baby please, cause wE belong together !!

  16. #16
    Аватара на nefchi_bs
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    In the middle of Nowhere
    Мнения
    2 184
    Бог чува всичките ни молби,но понякога отговора е ''Не.''...
    Imagine smoking weed in the streets without ... cops ..

  17. #17
    Просто е щастието се изстрадва!
    Радвай се,че се случва сега,а не на по-късен етап,защото тогава последиците може да са по-големи и неприятни,Пък и може би ,за да натрупаш опит и да преценяваш и знаеш кой какъв е още преди да си хлътнал ... абе за всеки случай не е много приятно и от личен опит го знам
    Усмихни се

  18. #18
    Ами... виж сега, ако нямаше любов на тази планета, нямаше да се родиме ний, нямаше да има смесица от други чувства и нямаше да знаем какво точно значи "живот". Всичко това е сътворила природата, като един кръговрат, който не може да се промени! Така се чертае съдбата на човек и ти не можеш да я промениш, никой не може - трябва да повярваш! Така, че човеко мой... недей да му мислиш, а продължавай с всички сили напред, дори и да не знаеш какво те очаква. Бъди силен!
    http://pleasehelp.hit.bg/
    ~Money, possession, obsession, present yourself, press your clothes... Comb your hair, clock in, you just can't win, just can't win!!! And the things you own, own you now!!!~

  19. #19
    Такъв е живота...за жалост...
    ____________________________________

  20. #20
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964

    Re: Защо БОг ни наказва на младини?

    Цитирай Първоначално написано от beiho
    Защо господ трябва да ни наказва нас в крехката ни младост с излишни любовни "авантюри"?
    Не Бог те кара да участваш в "излишни любовни авантюри".
    Цитирай Първоначално написано от beiho
    Не можем ли да си живеем спокойно, без тази "кучка" да влезе в живота ни и защо, когато я няма се чувстваме гадно и без сили за живот?
    Може. Ти допускаш кучката в живота ти. Защото сам си си го направил така.
    Цитирай Първоначално написано от beiho
    Дали това е новата религия на човечеството, далеч от всички злини на света и готова да ни поведе в "сърценосни походи"?
    Не. Всеки сам избира религията си.
    Цитирай Първоначално написано от beiho
    Защо когато кажем "не, няма да се влюбя никога" и сякаш става точно обратното и започва трагедията?Защо НИЩО не свършва, когато кажем " ВСИЧКО свърши"?
    Съдбата представя много възможности. От теб зависи кои щще приемеш.
    Цитирай Първоначално написано от beiho
    Защо сме упорити в това наше чувство на обич и тъга? Защо силата й превръща дори железните души в коприна?И защо никакви физически страдания не могат да спрат болката от тази "розова болест"?
    Защото си решил, че никой не може да ти помогне и че света свършва когато те зарежат. Самовнушение в психологията. Доста силно средство.

    Скайп разваля връзките и отношенията между хората. Следващия път да знаеш.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  21. #21
    Напълно го разбирам автора и аз така скъсах наскоро с моята и оня ден ми звъни и 2 часа си говорим , ама и 5 часа да говорим , не може момичето да излиза все с версията колко й бил труден живота и че за да се развали една връзка са нужни 2ма. На нея са й нужни двама ... абе тва момиче е създадено да сее болка и разврат , тази игра с чувствата няма да остане безнаказана и не някой ден , а сега съжелява жестоко, но нищо не може да се направи. Не може да ходиш с някой една година и да казваш, че все още го обичаш, а за някво отрицателно време да си намираш нови и нови гаджета. Все едно живота за нея е да се наебеш с възможно най-много хора и да нараниш двойно повече ...

  22. #22
    Мега фен Аватара на Josefinne
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    FoReVeR LoST
    Мнения
    4 211
    Не намесвай Господ в тая работа, Човеко. Господ ти е дал свободна воля и възможност сам да контролираш живота си. Дали ще пуснеш някого в сърцето си, дали ще се опиташ да го разкараш от там и как ще се справиш с проблемите, си е твоя работа. Господ не ти се меси.
    Освен това животът е един голям урок, който трябва да научиш. Всяко любовно разочарование, всеки проблем, трябва да води до някакъв извод за теб и да ти помага да не повтаряш следващите пъти същата грешка.
    Следователно, колко повече ти се случват разочарования, толкова повече изводи ще можеш да си направиш, ако не можеш да си извадиш изводите от грешките на другите. Тогава ще имаш все по-голям шанс за по-добра връзка.
    Господ само гледа и може по някога хапва пуканки смеейки се на глупостите ни.
    Но затова ни е дал СВОБОДНА ВОЛЯ - за да си тршим сами главите и да се учим.
    Айде успех, аз отивам да си чета тухлестия учебник
    I have the thin line between
    destruction and creation
    drawn through me.

    For that
    I am cursed to never feel the peace in rest
    and to find
    new begginings in my restless soul.

    I will never get the approval of the people
    that are close to me,
    but I hope to get it from a greater power.

    For that
    I accept myself the way I am today
    and hope to find
    the strenght to do the same tomorrow.



  23. #23
    1. НЕ споменава излишно името Господне!
    2. Господ се пише с ГЛАВНА БУКВА!
    3. Това е всичко др, но не и творба!
    и сега като показах колко голяма уста имам... нека кажа нещо и за темата... тъпа ми е
    Научих,че отнема година да се изгради доверие и секунди да го загубиш...че не е важно КАКВО имаш в живота си,а КОГО..че отнема много време да станеш ЧОВЕКА,когото искаш да БЪДЕШ..и че за секунди можеш да извършиш нещо,за което да те боли ЦЯЛ живот... [!]

  24. #24
    Повече от фен Аватара на suantito
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    486
    Заради тая "кучка" сме на туй дередже ако не беше свила ябалката от райската градина......сега щяхме песен да пеем.

    Ако има някой от търново да пише
    Impuls.bg

  25. #25
    Фен Аватара на mel4ety
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    sf
    Мнения
    213
    Любов... Повечето само си мислят, че обичат (та това стана толкова често употребявана дума тръгнеш с някой, още не го познаваш и айде обичам те .. ), но в редките случаи на любов може да се каже, че това не е само чувство- чувствата рано или късно умират, това е по-скоро дейсвие, изкуство, което не всички владеем. (Едно твърдение в книгата на Ерих Фром-"Изкуството да обичаш")
    Даже да вярваме безусловно в Бог, ако нямаме любов във себе си ние никога няма да го достигнем

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си