- Форум
- По малко от всичко
- Всичко тийн накуп
- Как да спрем цигарите.
Всички ВИЕ, които някога сте пушели, как отказахте цигарите?
А всички ВИЕ, които по настоящем употребявате цигари кое ви гложди повече? Това, че вредите на здравето си или това, че солидно количество пари отиват, за да угодите на акъла, прищявката и навика си?
При мен проблема е не толкова до прострастяването, не толкова до 'тютюневия' глад, колкото до навика..
Цяла една седмица издържах без да запаля цигара. Тъпчех се, буквално се тъпчех с ябълки на всеки половин час, но както знаете ннищо прекалено не е на хубаво.
А и няма как да не забележа, че в който и магазин да влеза, вътре е пълно с кутии от цигари. По която и улица да вървя е пълно с фасове по земята. Дори когато отивам до тоалетната виждам баща ми със запален фас в уста. В училище, около мен, дори в часовете няма мира и спокойствие. Постоянно цигари, та цигари, та пак цигари, та дим, та кво ли не. Как да не забелязвам толкова заобикалящи ме очеизвадни неща.
Аз.. не знам каква воля и психика трябва да имам, за да успея да ги откажа/
//........................
Ей така може да се спрат -
http://i18.photobucket.com/albums/b1...ember_kids.jpg
The Spark
Пуша от 7 години вече.Опитвал съм какво ли не и не мога да ги спра.За сега успявам само да ги намаля,но не и да ги спра.Чесно казано не искам да ги спирам,знам че е вредно но вече свикнах със това.За да ги спреш се иска голяма воля,има дори хапчета със тютюн по аптеките и тях съм опитвал,нашите ми ги бяха взели,но и те не ме спряха.В крайна сметка май волята му е майката.
^ с хапчета не бих се занимавала.
Еби му майката, ненавиждам деня, в който ги почнах![]()
Може би трябва сама да почна да си вадя парите.
Макар, че бях изненадана.. тука за една седмица спестих 13лв. от цигари![]()
1. Направи си касичка и всеки ден заделяй в нея парите, които даваш за цигари В края на месеца си направи подарък, само за теб! Ще се учудиш, колко пари са това.
2. Цигарите ни загрозяват и правят тена на лицето ни жълтеникав. Днес не си купувай цигари, а хубава маска за лице или отиди на козметик и се поглези.
3. Пуши ти се? Излез навън и се разходи пеша.
това бяХА част от 'правилата', които спазвах....
С бойНаркомания така се лекува...
And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
I've lived for these few seconds
For I am Winter born
http://vbox7.com/play:d61898cb
тЕнко, седмица, две, година или до живот всичко опира до време, една пуста мислена граница
SiegHeil, ела да ме поступваш, сладурче![]()
Опитвал съм какво ли не както ти казахПървоначално написано от cherinka
.Малко съм си нервен по принцип и цигарите едва ли не ме успокояват.Сам изкарвам парите за цираги,работя и мога да си ги позволявам.На моменти искам да ги спра на моменти не иска.Не знам и аз какво искам май.Наистина са вредни,но не се спират лесно.Както казах въпрос на воля е,явно моята е слаба относно цигарите.
Стейт едж немате ли си ?![]()
And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
I've lived for these few seconds
For I am Winter born
http://vbox7.com/play:d61898cb
Тва с "не мога да ги откажа" са яко булшитс, аз примерно може да пуша като сме на купон и съм пиян "кат свиньие", обаче никога не се пристрастявам.. Воля брат ми .
The Spark
Айде деПървоначално написано от cherinka
.
Програма против хакери е стрейт едж. Нямаш ли???
As S1m
KuRwA
![]()
Кво се правиш сега на интересен.Първоначално написано от 5StaR
Явно не си истински пушач.![]()
'
аз примерно може да пушаможе, може да може да може, щото може, може и пак можеобаче никога не се пристрастявам
да, да, да, дрън та пляс
а някои може да могат д апият и без да пушат -> пристрастени към безпристрастието
трябва ли да има физическо пристрастяване, за да е пак пристрастяване?! ха-ха![]()
"Мога да пуша, ама мога и да не съм пристрастен" хахахаха егати вица
Добре.
+1Първоначално написано от Riot
And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
I've lived for these few seconds
For I am Winter born
http://vbox7.com/play:d61898cb
Няма невъзможни неща,за пореден път ще го кажа:волята играе голяма роля тук.Както и внушението.Първоначално написано от Riot
Ми аз мисля че можеш да пушиш без да си пристрастен. Просто пушиш и просто не пушиш. Пушиш когато си искаш. Според мен това е да не си пристрастен. Ако съм с хора които не пушат не ми се пуши. Ако съм някаде където пушат ще запаля(междучасието няма какво да правя). Но не чувствам абстиненция. Не знам какво е да си нервен и да трябва заради това да запалиш. А ти как по - точно го чувстваш? И на колко време палиш или имаш нужда да запалиш?
As S1m
KuRwA
![]()
Абстиненцията няма нищо общо с цигарите.Евала за това,че може да запалиш когато на теб ти е кеф.Имам такива приятели и винаги съм им се чудил как успяват.Аз не могата.Или пуша или не пуша.Среден вариант няма при мен.Първоначално написано от Kya
екстреме, я и ти мки отговори на въпросите плс
As S1m
KuRwA
![]()
Няма да спамя темата,ако имаш запитване към мен ми пиши ЛС.
Вече го правим.... И с последният ти пост можеше да отговориш ...
As S1m
KuRwA
![]()
Аз го чувствам, че като има - пуша, като няма - не пуша.
А, всъщност, пуша толкова бързо и толкова рязко опъвам, че всеки си мисли, че кой знае що нерви съм затаила в себе си и си го изкарвам на цигарата...
Срастнала съм със самия НАВИК да Я държа между пръстите си, да я лапам, да опъвам, въобще всички хватки, нужни за самото пушене..
Трябва да ги спрат от производство, за да ги спра и аз.
Риоте, все се правиш на важен и интересен.
Все някога ще дойде това време, в което ще ги откажа, Тотално!