.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964

    Размисли и факти за връзките

    Като начало всеки един човек иска да има отговорен човек до себе си. Всеки един човек иска да бъде уважаван и в замяна ще върне уважение. В много случаи забелязвам че единия от двамата в една връзка играе ролята на чадър. Винаги е с другия, предпазва го, дава му сигурност, увереност, топлота, не заема много място, не се пречка и т.н. Всичко това е прекрасно, но не дава възможност на другия да прояви същите тези неща. А това вече е лошо. В стремежа си да задоволим максимално другия и да му дадем комфорта, който иска забравяме едно основно правило - всичко на този свят трябва да се заслужи. Човека до вас трябва да се постарае да грабне вниманието ви, трябва да се постарае за вас, за да има смисъл и да има значение това което ние ще направим за него. Съгласете се, че всичко което получаваме даром го приемаме за такова. И постепенно губим интерес към него. Затова - изчакайте да видите че сте харесвани, че ви уважават, че искат да са с вас и да ви го покажат и чак след това го покажете и вие. Не става дума да бъдете егоисти - напротив. Покажете интерес, покажете желание за нещо повече, покажете че ви е приятно да сте заедно. И спрете до тук. Сега е ред на другия човек да го направи.

    Основен принцип 1: На час по лъжичка.

    Друго нещо което забелязвам е, самозаблудата че когато си с някой живота ти трябва да се върти само и единствено около него. Всеки човек има свой личен живот(или поне би трябвало) има свои интереси и свои планове. Добре ще е и ние да имаме такива. Добре ще е да имаме уважение към себе си за да могат и хората да ни уважават. Хората копират отношението на човека към себе си. Затова - бъдете ангажирани. Намерете си занимания - фитнес, срещи с приятели, разходки, време за почивка, за лична хигиена. Време за губене, врем за човека до вас. Съставете си един план за деня. Когато другия ви се обади - разберете се за точен час и дата в която ще се видите. Покажете че сте заети, но ще отделите от времето си за да се видите с него/нея. По този начин човека до вас ще се чувства специален. Човек обича да знае че е ценен и обичан. В никакъв случай не стойте до телефона за да чакате да ви звъннат. Имайте идея какво ще правите ако не ви се обадят и го направете. Не отменяйте нещо само защото са ви се обадили в последния момент. Имайте уважение към себе си. Не показвайте, че той/тя ви е необходим/а и без него/нея сте загубени.

    Основен принцип 2: Винаги имайте план, какво ще правите ако днес не се видите. Уважавайте себе си и плановете си.

    Друга самозаблуда е, че човека до вас трябва изцяло да споделя вашите интереси както и вие неговите. Трябва да сте заедно постоянно, и ако може той/тя да няма други приятели освен вас.
    Както вие си си осигурявате лична свобода и време за вас си - осигурете такова и на партньора ви. Покажете че му имате доверие, и не го търсете през 5 минути. Не разпитвайте "къде беше, какво правихте, защо се забави толкова и т.н." Тези въпроси ще породят защитна реакция и резултата ще е кавга. Доста по добър вариант е да попитате - "как мина, забавлявахте ли се и т.н." Спрете да си мислите че той/тя е някъде и ви изневерява. Ако си го мислите - нищо чудно скоро да се случи. Глупаво е да искате да се виждате всеки ден по много време, и да хленчите ако ви откажат, глупаво е да мрънкате ако иска да е някъде без вас. Другия също има нужда от време само за себе си.

    Основен принцип 3: Оставете лично време за човека до вас.

    В обобщение ще кажа че никой не обича човека до него да играе ролята на пиявица - хваща се и смуче време, енергия и емоции.

    Защо се разделяме?

    Много просто - защото се променяме. Защото приемаме за даденост, огромен брой неща, които в началото на връзката не сме си и помисляли. Защото си превишаваме правата по отношение на това какво можем и какво трябва да искаме от партньора до нас.

    След като прочетохте това предполагам ви стана по-ясно защо хората се разделят.

    Моля модератор да качи темата като важна. Ще има продължение.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  2. #2
    Току-що прочетох в 1-2 темички твои постове...Точно на тази тематика-раздялата...
    Смея да кажа че за момче доста добре разсъждаваш..И е похвално ако наистина и в живота така постъпваш...Показателно е за много кураж,вяра и себеуважение,което на много хора липсва..
    Само бих ти казала да не си толкова краен в изказванията си...звучи грубо..и е прекалено саркастично..а в такива моменти само тва липсва...
    Още 1 път евала
    Айде със здраве : )

  3. #3
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Цитирай Първоначално написано от KimBerLy1912
    Току-що прочетох в 1-2 темички твои постове...Точно на тази тематика-раздялата...
    Смея да кажа че за момче доста добре разсъждаваш..И е похвално ако наистина и в живота така постъпваш...Показателно е за много кураж,вяра и себеуважение,което на много хора липсва..
    Само бих ти казала да не си толкова краен в изказванията си...звучи грубо..и е прекалено саркастично..а в такива моменти само тва липсва...
    Още 1 път евала
    Айде със здраве : )


    Ще те насоча малко - мисля че сама ще се сетиш. Ако човек види по силен(физически, психически, емоционално) човек несъзнателно иска да прилича на него. В ситуация след раздяла - последното нещо което е нужно е едно голо съжаление и/или съчувствие. Не казвамч е не бива да го има. Действаш твърдо, решително и с мярка. Трябва да изглеждаш сигурен/сигурна, уверен/а в себе си за да предадеш това усещане. След това - мисля че сама ще се сетиш. Пробвано е и действа доста добре.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  4. #4
    Чак пък важна тема..

    Копие на random мотивационна литература. Четем ги тия работи всеки ден, във всякакъв вид. Който се е интересувал и подобно четиво би му помогнало, той вече сам е достигнал до въпросните изводи. На останалите и тритомна енциклопедия да им напишеш, пак ще си останат захлупени коне.

    Общо взето - принципно правилни, но претоплени съждения, от които разсъдливите хора нямат нужда, а неразсъдливите не биха разбрали/използвали/т.н./т.н. За чий го пишеш?
    Another version of the truth..

  5. #5
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Обичаш да говориш по принцип с привидно неангажиращ тон и не по темата, нали? Много обичам мишоци като теб. Не ми пречи и че трупаш актив на мой гръб. Интересно ти към кои се слагаш - към заЛупените коне или към богоизбраните расъдливковци?
    Не ми отговаряй, ясно ми е.

    Чудя се обаче - какво толкова са ти направили хората за да имаш толкова пренебрежително отношение към тях и така силно да се дистанцираш? Да се изкарваш някой за сметка на другите...както и да го погледнеш си е мишешко.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  6. #6

    Евала за темата...

    Евала на автора постнал тази тема, всичко което е написано е вярно и много поучителна за от нещата в живота,поучете се хора...
    Две глави мислят по-добре от една!

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Хубава тема.
    Нещата,които си написал са вярни и по мое мнение.Но не мисля,че поднесено на теория би могло да бъде раэбрано 100% от някой,който не се е опарил.Във всичко е така.Кофти е,но първо се омаэваш и после стигаш до някакъви умоэаключения.Поне според мен е така.Не твърдя,че това е универсално и важи винаги,но иэхождайки от собствения си опит е така.
    Най-неприятно е когато эадушиш някого.Сега ми иэниква в главата една поэната,която от месец е "щастливо обвърэана".В кавички го слагам,эащото не ми е ясно на мен как си щастлив,пък всяка минута си на нокти.Само эа него говори - едно и също.Чуди се эащо не й е эвъннал още "като вече е 11 сутринта!".Момиче със эдрав раэум е,но не и като става дума эа приятеля й.И эа себе си се сещам,раэбира се.Преди мнооого време бях влюбена в едно момче,с което имахме реален шанс да бъдем эаедно.Но аэ попрекалих с смс-ите от типа на "Кво става?".3въннах му веднъж по никое време да иэлиэаме,беше иэморен и откаэа.Аэ с тогавашния си акъл реших,че не го кефя и приех тоэи откъс като нещо отвратително.По-късно раэбрах,че е нормално понякога човек да е иэморен и да не му се иэлиэа. ;] Един откаэ не е непременно КРАЙ.Ясно е,че в началото си обсебен и луднал,ама трябва да се бие спирачката.
    И такааааааа,спирам да раэкаэвам.
    [size=7][b][u]fosse cos

  8. #8
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Пресли - и такива индивиди ги има. Много малка част от това нещо е благодарение на моя опит. Повечето съм научил, като наблюдавам други хора, общувал съм с тях..

    Всичко зависи от начина на поднасяне. Разбира се че казана на живо с глас и съответните жестове, тази теория би имала много по голям ефект.

    А иначе разказвай, споделяй - нали затова е темата

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  9. #9

    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    kadeto iskam
    Мнения
    664
    Цитирай Първоначално написано от Presley
    Хубава тема.
    Нещата,които си написал са вярни и по мое мнение.Но не мисля,че поднесено на теория би могло да бъде раэбрано 100% от някой,който не се е опарил.Във всичко е така.Кофти е,но първо се омаэваш и после стигаш до някакъви умоэаключения.Поне според мен е така.Не твърдя,че това е универсално и важи винаги,но иэхождайки от собствения си опит е така.
    Най-неприятно е когато эадушиш някого.Сега ми иэниква в главата една поэната,която от месец е "щастливо обвърэана".В кавички го слагам,эащото не ми е ясно на мен как си щастлив,пък всяка минута си на нокти.Само эа него говори - едно и също.Чуди се эащо не й е эвъннал още "като вече е 11 сутринта!".Момиче със эдрав раэум е,но не и като става дума эа приятеля й.И эа себе си се сещам,раэбира се.Преди мнооого време бях влюбена в едно момче,с което имахме реален шанс да бъдем эаедно.Но аэ попрекалих с смс-ите от типа на "Кво става?".3въннах му веднъж по никое време да иэлиэаме,беше иэморен и откаэа.Аэ с тогавашния си акъл реших,че не го кефя и приех тоэи откъс като нещо отвратително.По-късно раэбрах,че е нормално понякога човек да е иэморен и да не му се иэлиэа. ;] Един откаэ не е непременно КРАЙ.Ясно е,че в началото си обсебен и луднал,ама трябва да се бие спирачката.
    И такааааааа,спирам да раэкаэвам.
    За това момиче, което е представител на 80% от този тип хора(не само момичета), който едва ли не си мислят че притежават човека до себе си, той трябва да е кукла с която като малко дете да си играеш да исе радваш, когато поискаш. Извинението на тези хора е - "Аз го обичам прекалено много". Нима след като аз например не вися на врата на приятеля си не му звъня през времето когато не е с мен за простотии, или не го влача постоянно след себе си - не го обичам?
    За мен тва не е начин да изразиш чувствата си, по този начин отблъскваш човека до себе си.
    Друго е, когато самия той или тя търси тва твое внимание, напълно отдаване. Знам какво е да те обсебват никак не е приятно и така изтиват чувствата, поражда се досада.

  10. #10
    Какви са тея размисли
    Намираш гадже, мляскаш го, имаш му доверие и си гледате кефа, какво повече??

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Marky
    Какви са тея размисли
    Намираш гадже, мляскаш го, имаш му доверие и си гледате кефа, какво повече??
    Много повече е.

  12. #12
    Мега фен Аватара на valdesbg
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    В мислите на хората
    Мнения
    7 964
    Дам, доста повече е. А иначе скоро ще пусна още по темата

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House

  13. #13
    Всяко нещо си има два полюса. И ако единият е да бъдеш прекалено обсебващ, то другият е да си студен. Да не показваш какво чувстваш очаквайки човекът до теб да "знае" какво изпитваш. Всеки се нужда е от това да бъде обичан, но също толкова силна е понякога и нуждата да види тази любов....да му бъде доказана. Но хората реагират различно- всеки е "уникален" все пак и колкото и лесно да звучи нещо на теория има случай в който правиш нещо не съзнателно. Не искаш да го правиш, знаеш че е грешно и не бива, но просто не можеш да се спреш. Но нали казват такава е любовта в крайна сметка....нелогична....

  14. #14
    Повече от фен Аватара на lunichkataaa
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    вкъщи :)
    Мнения
    442
    Цитирай Първоначално написано от LizZz
    Цитирай Първоначално написано от Marky
    Какви са тея размисли
    Намираш гадже, мляскаш го, имаш му доверие и си гледате кефа, какво повече??
    Много повече е.
    +1
    Много правилно разсъждаваш,което за момче в днешно време наистина е доста похвално.Няма да казвам какви са останалите,просто защото не обичам да слагам всички под общ знаменател,но наистина ти явно си от изключенията.На мен също напоследък много от нещата,които си написал ми правят впечатление,така че темата е доста актуална,а и предполагам че и занапред ще е.Аз имам една приятелка,която от година,че даже и повече има сериозна връзка.Доста рядко се карат,но винаги причината за споровете им е това,че тя постоянно иска да знае той къде е,с кого е,кога ще се прибере и т.н.Освен това иска вс свободна нейна минута да е с него и ако не е така става страшно,което за мен е абсурдно.Всеки човек има нужда от лично пространство.Освен това понякога на човек му трябва малка почивка дори и с гаджето.За нея обаче не е така.Е,разбира се,всеки има право да преценява сам,но нейния начин на мислене понякога ми се стува доста погрешен.

  15. #15
    Аватара на beiho
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    isperih
    Мнения
    356
    Подкрепям безусловно!

  16. #16
    Аватара на EeeBobii
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    В сърцата на хората.
    Мнения
    565
    Добре звучи написано , но практиката...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си