.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 26
  1. #1
    Аватара на aciko
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    На изток от рая
    Мнения
    2 480

    Честит празник на всички Българи!

    Виждам,че има тема,но аз да пусна една по-съдърждателна,може да е добра и за незнаещите!



    За незнаещите

    Ето и: ЕПИЗОД - О! ШИПКА!

    В ден студен
    стои народа непобеден!
    С гордо вдигната глава
    вика и реве като лъва
    Свобода!Свобода!Свобода!
    Това е нашта награда!

    В ден студен
    стои народа непобеден.
    Взел той на врага страха
    и това бил краха
    на едно господство петвековно,
    което паднало позорно.

    О, 3-ти март
    Ден на освобождение
    Ден на народно обединение!
    Непривил народа никога врат
    пред големият Брат!
    Не намерил душевно помирение,
    и до днес чака той своето цялостно обединение!

    О, 3-ти март!
    В този ден велик
    народа многолик
    смачкал на змията,
    главата
    и знайте нас никой не може да ни уплаши
    на земите наши!
    Да вдигнем гордо ний глава
    И да се радваме на своята народностна слава!
    Гордо да се наречем българи!
    Който нас ни закачи жестоко ще изгори!

    Трети март е повод да си припомним, че трябва да се гордеем, че сме българи. Всеки носи родината си чрез своето семейство, чрез своя роден край, в сърцето си до последните дни от живота си. Трети март е един от най-големите български празници, на този ден са положени основите на третата българска държава. Трябва да помним, че този ден е и ден на признателност към свички загинали руски, финландски и други войни, които през годините от 1877 до 1878г. са се сражавали и загинали тук за освобождението на нашата - българската земя.
    Иван Вазов -
    "Опълченците на Шипка"

    Нека носим йоще срама по челото,
    синила от бича, следи от теглото;
    нека спомен люти от дни на позор
    да висне кат облак в наший кръгозор;
    нека ни отрича исторйята, века,
    нека е трагично името ни; нека
    Беласица стара и новий Батак
    в миналото наше фърлят своя мрак;
    нека да ни сочат с присмехи обидни
    счупенте окови и дирите стидни
    по врата ни още от хомота стар;
    нека таз свобода да ни бъде дар!
    Нека. Но ний знаем, че в нашто недавно
    свети нещо ново, има нещо славно,
    що гордо разтупва нашите гърди
    и в нас чувства силни, големи плоди;
    защото там нейде на връх планината,
    що небето синьо крепи с рамената,
    издига се някой див, чутовен връх,
    покрит с бели кости и със кървав мъх
    на безсмъртен подвиг паметник огромен;
    защото в Балкана има един спомен,
    има едно име, що вечно живей
    и в нашта исторйя кат легенда грей,
    едно име ново, голямо антично,
    като Термопили славно, безгранично,
    що отговор дава и смива срамът,
    и на клеветата строшава зъбът.

    О, Шипка!
    Три деня младите дружини
    как прохода бранят. Горските долини
    трепетно повтарят на боя ревът.
    Пристъпи ужасни! Дванайсетий път
    гъсти орди лазят по урвата дива
    и тела я стелят, и кръв я залива.
    Бури подир бури! Рояк след рояк!
    Сюлейман безумний сочи върха пак
    и вика: „Търчете! Тамо са раите!“
    И ордите тръгват с викове сърдити,
    и „Аллах!“ гръмовно въздуха разпра.
    Върхът отговаря с други вик: ура!
    И с нов дъжд куршуми, камъни и дървье;
    дружините наши, оплискани с кърви,
    пушкат и отблъскват, без сигнал, без ред,
    всякой гледа само да бъде напред
    и гърди геройски на смърт да изложи,
    и един враг повеч мъртъв да положи.
    Пушкалата екнат. Турците ревът,
    Насипи налитат и падат, и мрат; —
    Идат като тигри, бягат като овци
    и пак се зарвъщат; българи, орловци
    кат лъвове тичат по страшний редут,
    не сещат ни жега, ни жажда, ни труд.
    Щурмът е отчаен, отпорът е лют.
    Три дни веч се бият, но помощ не иде,
    от никъде взорът надежда не види
    и братските орли не фърчат към тях.
    Нищо. Те ще паднат, но честно, без страх —
    кат шъпа спартанци под сганта на Ксеркса.
    Талазите идат; всички нащрек са!
    Последният напън вече е настал.
    Тогава Столетов, наший генерал,
    ревна гороломно: „Млади опълченци,
    венчайте България с лаврови венци!
    на вашата сила царят повери
    прохода, войната и себе дори!“
    При тез думи силни дружините горди
    очакват геройски душманските орди
    бесни и шумещи! О, геройски час!
    Вълните намират канари тогаз,
    патроните липсват, но волите траят,
    щикът се пречупва — гърдите остаят
    и сладката радост до крак да измрът
    пред цяла вселена, на тоз славен рът,
    с една смърт юнашка и с една победа.
    „България цяла сега нази гледа,
    тоя връх висок е: тя ще ни съзре,
    ако би бегали: да мрем по-добре!“
    Няма веч оръжье! Има хекатомба!
    Всяко дърво меч е, всякой камък — бомба,
    всяко нещо — удар, всяка душа — плам.
    Камъне и дървье изчезнаха там.
    „Грабайте телата!“ някой си изкряска
    и трупове мъртви фръкнаха завчаска
    кат демони черни над черний рояк,
    катурят, струпалят като живи пак!
    И турците тръпнат, друг път не видели
    ведно да се бият живи и умрели,
    и въздуха цепят със демонский вик.
    Боят се обръща на смърт и на щик,
    героите наши като скали твърди
    желязото срещат с железни си гърди
    и фърлят се с песни в свирепата сеч,
    като виждат харно, че умират веч…
    Но вълни по-нови от орди дивашки
    гълтат, потопяват орляка юнашки…
    Йоще миг — ще падне заветният хълм.
    Изведнъж Радецки пристигна със гръм.
    ………………………
    И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
    спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
    славата му дивна като някой ек
    от урва на урва и от век на век!

    Music is moonlight in the gloomy night of life.
    Taste the soup

  2. #2
    Честитутка бугаристанци !
    Без повече подобни картинки!

    .: machoka :.

  3. #3
    бахти ретардите...

    Най-накрая една хубава тема от Ацико
    Human
    Robot
    We are human,after all
    Much in common
    After all.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от naBkaTa
    бахти ретардите...

    Най-накрая една хубава тема от Ацико
    Айде де айде мойто момче, напиши си отдолу лицемерно "Поклон !"
    Нидией са срамува !
    Без повече подобни картинки!

    .: machoka :.

  5. #5
    Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

    А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

    А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.
    Не бе пич - на мен са ми еднакво безразлични всички "празници"....
    Това да се гордееш че си част от някакъв народ/стадо за мен граничи с простотия.
    Без повече подобни картинки!

    .: machoka :.

  7. #7
    Аватара на aciko
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    На изток от рая
    Мнения
    2 480
    Цитирай Първоначално написано от Tokarev
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

    А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.
    Не бе пич - на мен са ми еднакво безразлични всички "празници"....
    Това да се гордееш че си част от някакъв народ/стадо за мен граничи с простотия.
    Незнаеш колко българия са дали живота си,само и само за да запазят България и народноста си,и ако не са били те,сега щеше да си някакъв турчин с рязана пишка,което може и да е така.
    Ама какво ли въобще се разправям с някви пикльовци,които си нямат и хал хабер от Историята и са тръгнали да плюят.

    Music is moonlight in the gloomy night of life.
    Taste the soup

  8. #8
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Можеше просто да кажеш, че искаш информация и шях да я пусна в мойта тема.

  9. #9
    Аватара на aciko
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    На изток от рая
    Мнения
    2 480
    Ами да ми я локнат тогава

    Music is moonlight in the gloomy night of life.
    Taste the soup

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от aciko
    Цитирай Първоначално написано от Tokarev
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

    А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.
    Не бе пич - на мен са ми еднакво безразлични всички "празници"....
    Това да се гордееш че си част от някакъв народ/стадо за мен граничи с простотия.
    Незнаеш колко българия са дали живота си,само и само за да запазят България и народноста си,и ако не са били те,сега щеше да си някакъв турчин с рязана пишка,което може и да е така.
    Ама какво ли въобще се разправям с някви пикльовци,които си нямат и хал хабер от Историята и са тръгнали да плюят.
    Бъркаш мой човек - щях отново да съм българин защото Русия щеше да освободи българия, просто по-късно. Дори и руснаците да не бяха я освободили друга голяма държава щеше, защото никои не би позволил на турците да си развяват коня на такъв важен кръстопът - българите са доста по лесни за манипулация.
    Дори съвсем никои да не беше я освободил вече щеше отдавна да е част от турция, и ти и аз щяхме да сме със турско самосъзнание и грам ама грам нямаше да ни пука за българия.
    Без повече подобни картинки!

    .: machoka :.

  11. #11
    Аватара на Kya
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    kurvi
    Мнения
    262
    Цитирай Първоначално написано от aciko
    Цитирай Първоначално написано от Tokarev
    Цитирай Първоначално написано от kristo
    Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

    А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.
    Не бе пич - на мен са ми еднакво безразлични всички "празници"....
    Това да се гордееш че си част от някакъв народ/стадо за мен граничи с простотия.
    Незнаеш колко българия са дали живота си,само и само за да запазят България и народноста си,и ако не са били те,сега щеше да си някакъв турчин с рязана пишка,което може и да е така.
    Ама какво ли въобще се разправям с някви пикльовци,които си нямат и хал хабер от Историята и са тръгнали да плюят.
    A имало ли е смисъл изобщо... Вижте ни държавата смешници. Сега ако бяхме турция (като е, но не официално) щяхме да сме много по - напред. Срам ме е от България не струва нищо! Би си избърсала гъза с историята на България!!!
    As S1m
    KuRwA



  12. #12
    Аватара на Kya
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    kurvi
    Мнения
    262
    Ядосвате ме безмозъчни овце.... лицемерни... Не можете да мислите самии.... Сега да си избера да продължа да ви се ядосвам или да ви се смея.. ПО - добре си изберете сами.
    As S1m
    KuRwA



  13. #13
    Мдам, много "добре" щяхме да сме ако бяхме Турция... Всички щяхме да сме чалмосани потурнаци- колко готино само... Да слушаме мазна турска чалга(още по-гнусна и от нашенската), да живеем с мисленето на средновековен човек, който жалее за времето на османските султани, които са мачкали "гяурите"... Страна в която все още има много анадолски села и дори градове без ток, без канализация! И ти ми хвалиш Турция, която винаги е била една страна, живееща на военно-авторитарен принцип, неспазваща елементарни човешки права на малцинствата и даже собствените си сънародници! Страна без капчица европейска култура и цивилизация в себе си, както казах живееща с османските митове все още. И желаеща за връщане на тези срамни времена на насилие и терор. Ами ако толкова ти харесва Турция- прав ти път- айде чезни!

  14. #14
    Кия, не дразни нарочно

    "Дори"-тата и "ако"-тата в историята са многобройни...и също толкова безсмислени. Ако се поразтърсим по-надолу ако се бяхме обединили с византийците още 14 век турци нямаше и да има на Балканите сигурно.

    Лицемерно, префърцунено или не - оставете хората да си изразяват емоциите. И без това сегашното време е лишено като цяло от такива, защо да потъпкваме всяка тяхна изява?
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  15. #15
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Толкова е безмисена цялата работа...Много сте зле. Адски комплексирани.

    Хейтвайте си.

    Защо не заминете? Знаете, че и там няма да постигнете нищо....Все едно България, турция...вие сте бокуци и си личи. Скапаното е че сте озлобени боклуци.

  16. #16
    Аватара на Kya
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    kurvi
    Мнения
    262
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Кия, не дразни нарочно

    "Дори"-тата и "ако"-тата в историята са многобройни...и също толкова безсмислени. Ако се поразтърсим по-надолу ако се бяхме обединили с византийците още 14 век турци нямаше и да има на Балканите сигурно.

    Лицемерно, префърцунено или не - оставете хората да си изразяват емоциите. И без това сегашното време е лишено като цяло от такива, защо да потъпкваме всяка тяхна изява?
    Първо ми разправяш да не ако-ам и дори-кам а после го правиш сам. После ми разправяш да оставя хората да си изразяват емоциите.. Ами аз спирам ли ги? А аз емо ции нямам ли? Искам и аз да се изкажа бе. Не може сички да се покланяме... Има и хора които мислят нормално и имат по - широки представи.
    As S1m
    KuRwA



  17. #17
    Аватара на Kya
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    kurvi
    Мнения
    262
    Цитирай Първоначално написано от Pliok0019
    Толкова е безмисена цялата работа...Много сте зле. Адски комплексирани.

    Хейтвайте си.

    Защо не заминете? Знаете, че и там няма да постигнете нищо....Все едно България, турция...вие сте бокуци и си личи. Скапаното е че сте озлобени боклуци.
    Ако имах пари щях да се разкарам на мигът... Тука е ужасно!! Вие не осъзнавате ли накъде отива работата? Озлобена и комплексирана си ти малко момиче заблудено, и копиращо!!!!
    На мен по - скоро ми е тъжно заради ограничените ви представи млада госпожице... Както и на повечето индивиди тук...
    As S1m
    KuRwA



  18. #18
    Моето беше като изразител на това, че са безсмислени, мисля, че беше ясно.

    Изкажи се - направи си тема "НЕ на 3 март" примерно, и там действай. Вярно, че става сеир като се развихрят някакви разпри, обаче пък е грозно в такава тема. Наречи ме лицемер, какъвто искаш - такова си е.

    Опитай да уважиш хората, които оставят мненията си в тази тема. Да, знам, че голяма част от тях не биха уважили теб, но ето, че аз го правя. Така че ти го направи за мен.

    Нормалното е относително. Имай си твоето мнение, нямам против, макар че не съотвества с моето.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  19. #19
    Супер фен Аватара на XceSS
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Бургас :)
    Мнения
    2 480
    ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !
    Ще ви помоля, да не обръщате темата на спор, защото ще развалите една от най-добрите теми !
    Цитирай Първоначално написано от AnincetoSexy
    Дърпаш кредит .. Водиш я на Слънчев бряг ,там на ресторант .. после на бар ,и към 4-5 сутринта в хотелската стая на 'Чаика' я събличаш .. Ако ти откаже ,значи мнооооого си се прецакал ..

  20. #20
    Ако неограничено и "съвременно" мислене означава да плюеш по Родината си вместо да я обичаш- аз съм съвсем ограничен и старомоден. И слава Богу, че съм такъв

    Кия, точно заради плювачи и комплексари като теб България е в това състояние. Уви, че не го съзнаваш. Че по този начин не помагаш, а вредиш. А все пак усещам, че не ти е изцяло безразлично бъдещето на България и то доброто. Обаче го показваш по най-негативния и грозния нчаин и така, че да оставиш впечатление, че си българомразец и национален нихилист. Щото ако си мислеш, че с плюене нещата ще се оправят- досега да сме най-развитата страна в света и да цъфтим и вързваме.

  21. #21
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Tokarev като не ти пука защо се обажаш бе, майка ти да еба ?
    Бан и за тебе и за Kya ако съм модератор...то бива простотия, ама тва е прекалено...
    Честит празник на всички българи и недейте да серете където не ви е работата^
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  22. #22
    Супер фен Аватара на XceSS
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Бургас :)
    Мнения
    2 480
    Стига сте спорили бе да му еба путката майна !
    Всеки ми се пише родолюбец и националист, а се псувате, обиждате и спорите в темата посветена на НАЦИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК !
    ЗАСРАМЕТЕ СЕ !
    ЗА ТОВА СМЕ НА ТОВА ДЕРЕЖЕ !
    Поздрав :
    My Winamp is playing: 178. 100 kabagaidi - Родопска музика
    Цитирай Първоначално написано от AnincetoSexy
    Дърпаш кредит .. Водиш я на Слънчев бряг ,там на ресторант .. после на бар ,и към 4-5 сутринта в хотелската стая на 'Чаика' я събличаш .. Ако ти откаже ,значи мнооооого си се прецакал ..

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от SiegHeil
    Tokarev като не ти пука защо се обажаш бе, майка ти да е** ?
    Бан и за тебе и за Kya ако съм модератор...то бива простотия, ама тва е прекалено...
    Честит празник на всички българи и недейте да серете където не ви е работата^
    Тоз пък и той само банове раздава...

    Честит 3-ти март! Дано почне да се чувства като празник повече от сега!!!

  24. #24
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от XceSS
    Стига сте спорили бе да му е** п****та майна !
    Всеки ми се пише родолюбец и националист, а се псувате, обиждате и спорите в темата посветена на НАЦИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК !
    ЗАСРАМЕТЕ СЕ !
    ЗА ТОВА СМЕ НА ТОВА ДЕРЕЖЕ !
    Поздрав :
    My Winamp is playing: 178. 100 kabagaidi - Родопска музика
    +1
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  25. #25
    Аватара на Kya
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    kurvi
    Мнения
    262
    Добре Кристо. И все пак как ще си обясниш факта, че всеки който срещнеш на улица ще каже че е голям "патриот" и в същият момет на чело на държавата стоят турци евреи и руснаци.. И кой гласува за тях - ние. Не че съм на мнение че това гласуване е правдоподобно. Ясно е че тия гласове отиват на вятъра. Трябва да се покаже само че гласуваме а те от преди това си знаят кой ще е следващиат. Всички уж сме патриоти ама само на думи. Видяхме нинджите как преебаха целият протест и как принудиха нормалните хора да си стоят вкъщи от страх вместо да излезнат на площада. Това беше един от малобройните ни шансове да направим нещо и най - големите "патриоти" за да се направят на големите велики биячи безмозачно преебаха цялата работа. Имам и други въпроси ама по - нататък..........
    As S1m
    KuRwA



Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си