.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    топ4е под зърното

    Здравеите,брат ми в4ера ми сподели за някакво топ4е
    под зърното си,и като си махна тениската гледам едното си е нормално а другото по издуто и тои ми вика когато го бутне него боляло но е грозно,та неще да каже на наще и за това ви моля,ако някои е имал
    такива работи да каже тои е на 14 год.

  2. #2
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429

    Re: топ4е под зърното

    Цитирай Първоначално написано от Shalala
    Здравеите,брат ми в4ера ми сподели за някакво топ4е
    под зърното си,и като си махна тениската гледам едното си е нормално а другото по издуто и тои ми вика когато го бутне него боляло но е грозно,та неще да каже на наще и за това ви моля,ако някои е имал
    такива работи да каже тои е на 14 год.
    здр

    не е необичайно явление, по-скоро се приема за норма при Момчетата във фазата на съзраване еднострано или двустрано да има преходно уплътняване/втвърдяване на отстоящата под мамилата (зърното и кафявият ореол около него) тъкан, както и нейната болезненост при натиск, стискане, удряне. това е резултат от много сложни хормонални взаимодействия протичащи в процеса на трансформация.
    преходно е и отшумява когато момчето се трансформира биологически в завършен мъж.

    това е в идеалният случай и са добрите новини.

    нека все пак да го види лекар "на живо"!

    винаги има минимална вероятност да става въпрос за нещо наистина сериозно, а истински сериозните неща рядко "болят" докато не стане късно.
    все пак родителите ви плащат всеки месец здравни осигуровки - така, че няма нищо лошо да го погледне спец на живо!

  3. #3
    Вика му се жлеза, любов!

  4. #4

    Re: топ4е под зърното

    Цитирай Първоначално написано от batkodoki
    Цитирай Първоначално написано от Shalala
    Здравеите,брат ми в4ера ми сподели за някакво топ4е
    под зърното си,и като си махна тениската гледам едното си е нормално а другото по издуто и тои ми вика когато го бутне него боляло но е грозно,та неще да каже на наще и за това ви моля,ако някои е имал
    такива работи да каже тои е на 14 год.
    здр

    не е необичайно явление, по-скоро се приема за норма при Момчетата във фазата на съзраване еднострано или двустрано да има преходно уплътняване/втвърдяване на отстоящата под мамилата (зърното и кафявият ореол около него) тъкан, както и нейната болезненост при натиск, стискане, удряне. това е резултат от много сложни хормонални взаимодействия протичащи в процеса на трансформация.
    преходно е и отшумява когато момчето се трансформира биологически в завършен мъж.

    това е в идеалният случай и са добрите новини.

    нека все пак да го види лекар "на живо"!

    винаги има минимална вероятност да става въпрос за нещо наистина сериозно, а истински сериозните неща рядко "болят" докато не стане късно.
    все пак родителите ви плащат всеки месец здравни осигуровки - така, че няма нищо лошо да го погледне спец на живо!
    При мен в началото на пубертета някъдев към 12-13годишен като бях почанах да се подуват и при натиск да ме болят ся само са надути но не ме болят и съм притеснен щото някои хора ми се смеят на училище отначало питах майка ми тя ми каза че е нормално и че ще се оправи. Но незнам.

  5. #5

    Re: топ4е под зърното

    [/quote]

    При мен в началото на пубертета някъде към 12-13годишен като бях, почанах да се подуват и при натиск да ме болят, сега само са надути но не ме болят и съм притеснен пък щото някои хора ми се смеят на училище, отначало питах майка ми тя ми каза че е нормално и че ще се оправи. Но незнам. [/quote]


    Дай те някакъв съвет де.

  6. #6
    Увеличаването на млечната жлеза при мъжете се нарича Гинекомастия.
    В най-добрия случяй гинекомастията отшумява от само себе си когато хормоните на тинейджъра се регулират в края на пубертета. В най-лошия случей прираства в рак на гърдата, но това е доста рядко.

    Доста често докторите подценяват гинекомастията. Препоръчват на пациента да изчака и да да види до 1 година дали няма да изчезне сама. Това е общата практика, но тя е доста стара и не взема в предвид, че съвременните хора живеят сред океан от вещества ,които имат естрогенни свойства (от тук хормонален дисбаланс->повече женски хормони->поява на гинекомастия). Тези естрогено подобни вещества се наричат КСЕНОЕСТРОГЕНИ и се съдържат в пластмасите, пестицидите, парфюмите, в слънчогледовото семе, в соята .... списъка е доста голям! Те са допълнителен стимул за развитието на млечните жлези, също така водят до напълняване, автоимунни заболявания, пезплодие, лошо качество и количество на спермата, деформация на половите органи при новородените ... и тук списъка е голям!

    Те първа ще се говори за този огромен проблем, помнете ми думата!
    Гинекомастия - - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди (гинекомастия)!

  7. #7
    споко брат не си правих труда да чета горните постове но и аз го имах това и за да ми мине по бързо му правих компрес със реванол

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си