.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 59
  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922

    Клишета и безумия

    Здравейте.Пускам темата,за да изкаже тук всеки от нас най-безумните клишета,безумия и небивалици,които е чивал от близки или роднини относно появата и отглецдането на малките човечета.Мен лично такива неща мн.ме изнервят само като ги чуя нищо,че не ги следвам.Ето тези,които лично мен ме карат да се смеят искрено и да съжалявам хората,вярваши в тях:

    1.новороденото не трябва да се изкарва на вън до 40-тия ден.
    2.Смяната на памперси,хранене и къпане са ИЗЦЯЛО задължение на майката,бащата не разбирал от такива неща.
    За сега се сещам само за това,ще ми е интересно да споделите и вашото мнение за народо-психологията на българина,свързани с децата и тяхното отглеждане

  2. #2
    Аватара на gia_sena_mono
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Roma, Italia
    Мнения
    1 846
    Аз не съм майка, но съм чувала, че някой бебета ги мажат с мас и сол, за да не се изпотяват или нещо сорта.
    Две хубави очи. Душата на дете
    в две хубави очи; - музика - лъчи.
    Не искат и не обещават те...

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ^da,a 6to za idiot bi si namazal deteto sus sol,horata ponqkoga priemat vsi4ko kazano ot babite za 4ista moneta!

  4. #4
    Новороденото не трябва да се изкарва навън до 40-я ден,защото още не е укрепнало и може да го урочасат.До колко е вярно-всеки сам преценява за детето си.Ако теб те изнервят и ги смяташ за небивалици,други родители са суеверни.Иначе това второто е абсолютно глупаво.И мен ме вбесяват изречения от рода "Жената трябва да си стои само вкъщи;да готви,да пере,да чисти,да ражда и гледа деца".

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    imenno za tova napisah "spored men" i vseki trqbva da napi6e tova,koeto mu se struva glupavo i nepriemlivo.Ne napadai taka otkritoma otnosno uro4asvaneto-deteto moje da bude uro4asano i na 3god,haide da si sedi vku6ti!Edinstvenoto "sueverie",koeto az spazih kato se rodi malkiq be6e,do 40tiq den da ne zamrukva navun,za6toto v tumnoto hodeli zlite ezici i energii.No da ne go izkaram do 40tiq den e mu4enie za 4ove4eto!

  6. #6
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    това което казаха и другите.. да не се изкарва на вън до 40-я ден.. и според мен е супер глупаво

  7. #7
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    М дам,това за изкарването е глупост,мен са ме извели на разходка на 10-я ден,въпреки че съм родена зимата и е било сравнително студено.

  8. #8
    Супер фен Аватара на Angel_Girl
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    Яхнала метлата..
    Мнения
    1 300
    *Да се връзват крачетата на бебето, докато спи, за да не се изкривят /ПЪЛЕН АБСУРД.. точно така се изкривяват крачетата/;
    *Да не влиза вкъщата жена в цикъл, за да не се обрине новороденото;
    *Не трябва да оставяте жена със сини очи сама при бебто че ще го погледне лошо и ше урочаса;
    *Остър корем за момче, по-заоблен и закриглен-за момиче;
    *Консумиране на сладки храни-момиче, а кисело- за момче;
    *Първият рожден ден на детето не трябва да се празнува;
    *Да не се заглежаш в него и да му се радваш колко е красиво, сладко и т.н., щото щяло да погрознее или да му стане нещо;
    *Да не се извежда и да не му се режат ноктите до 40-ят ден, защото щяло да се разболее, щяло да му се случи нещо лошо, щяло да хване страшна болест и т.н;
    *Да се вади бебето от коритото като се хваща за вратлето;
    *След раждането жената да не се къпе до 40ия ден, за да не я хване тежка болест;
    *Бременната не трябва да връзва възли и изобщо да шие , иначе рискува пъпната връв да се омотае около бебето;
    *По време на бременността не трябва да се взема вана;

    P.S. Луда работа.. как няма да се къпя 40ет дена!? Та аз ще се вмириша на умреля пиле

  9. #9
    Голям фен Аватара на Axe_vs_Sword
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    981
    Цитирай Първоначално написано от Angel_Girl
    *Не трябва да оставяте жена със сини очи сама при бебто че ще го погледне лошо и ше урочаса;
    ТАКА ЛИ ! ?

  10. #10
    Вижте това за памперсите кво?! Някой бащи не са готови да сменят памперси айде пък за кво се цупите?! :P :P :P

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    *Не трябва да оставяте жена със сини очи сама при бебто че ще го погледне лошо и ше урочаса;-az mai ne trqbva da ostavam sama s bebeto si

    mgxpower,kakvo zna4i da ne e gotov-kakvo,gnusno mu e da smeni pelenata na sobstvenoto si bebe li?NE,4ist vupros na kapriz i ligotiq! Slava Bogu s moq muj ne sum imala takiva problemi.O6te ot 1viq den vku6ti s bebeto go kupe sam,a za smqna na pampersi i hranene nikoga ne se e durpal i ne sum go karala na sila.Tova e nedopustimo da ne iska da smeni 1 pampers,kakvo ostava da izvur6i ne6to po-otgovorno sprqmo deteto si!

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от darla
    *Не трябва да оставяте жена със сини очи сама при бебто че ще го погледне лошо и ше урочаса;-az mai ne trqbva da ostavam sama s bebeto si

    mgxpower,kakvo zna4i da ne e gotov-kakvo,gnusno mu e da smeni pelenata na sobstvenoto si bebe li?NE,4ist vupros na kapriz i ligotiq! Slava Bogu s moq muj ne sum imala takiva problemi.O6te ot 1viq den vku6ti s bebeto go kupe sam,a za smqna na pampersi i hranene nikoga ne se e durpal i ne sum go karala na sila.Tova e nedopustimo da ne iska da smeni 1 pampers,kakvo ostava da izvur6i ne6to po-otgovorno sprqmo deteto si!
    Ами тогава се благодаряй , че имаш такъв мъж ако аз ти бях щях да се мръщя когато ме караш да сменям памперса не , че е нещо кой знае какво , но се чувствам тромав в ръцете откъм това занимание иначе съм сменял и сменям и ще сменям и за напред

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    mm,da,ima izklu4eniq i kato teb,no e fakt,4e vse pove4e suvremennite muje deistvat i kato mami.

  14. #14
    Ей ей чакай сега не съм казал , че аз не го правя и ако ме накарат на 100% ще се заинатя и ще се запъна като магаре на мост - не е вярно!
    Просто не се чувствам пълноценен и в свои води когато правя нещо такова винаги когато хвана малко бебе и ръцете ми се разтреперват имам чувството , че във всеки един момент ще го смачкам а то буквално е като перце..., но нееее аз все едно държа 300кг-а щанга или може би се чувствам толкова странно докато върша всичко това защото до сега съм се занимавал само с чужди бебета ако е мое може би нещата ще са коренно различни!

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    aaaaa,az bqh ostanala s vpe4atlenie,4e ima6 svoe beb4e i za nego se otnasq tova.Izvinqvam se,v takuv slu4ai napulno te razbiram.A ot kude ima6 tolkova poznanstva za decata,rabotata li ti e takava ili prosto rodninite se plodqt?

  16. #16
    Какви познания толкова имам според теб?!
    Покрай братовчед ми съм научил някой неща и то ...
    Сменяне на памперси
    Къпане
    Хранене
    Как се прави клизма защото понякога май се налага въпреки , че не е много приятно и за бебето и за този , който я прави! Заниманията откъм игри , приказки са лесни еми това е за мъж май знам достатъчно не мислиш ли?!
    И всичко това благодарение на малката мишка ---> http://vbox7.com/play:fe36ff4b

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  17. #17
    Супер фен Аватара на Angel_Girl
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    Яхнала метлата..
    Мнения
    1 300
    Моя мъж също много ми помага - къпе го, храни го, от раждането той става нощно време, за да го храни или ако се е разбудил да го приспи, приспива го от време на време, сменя му памперса и като си е вкъщи събота и неделя го занимава сутрин, за да мога да се наспя.. МЪЖ МЕЧТА

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Angel_Girl
    Моя мъж също много ми помага - къпе го, храни го, от раждането той става нощно време, за да го храни или ако се е разбудил да го приспи, приспива го от време на време, сменя му памперса и като си е вкъщи събота и неделя го занимава сутрин, за да мога да се наспя.. МЪЖ МЕЧТА
    Всички бащи са супер бащи в началото доказано не се надявай на нещо добро след време а колкото до мен аз ще бъда баща мечта ама не за майката ами за детето! :P :P :P

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  19. #19
    Супер фен Аватара на Angel_Girl
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    Яхнала метлата..
    Мнения
    1 300
    Аз не се надявам.. аз съм сигурна, защото мъжа ми обожава сина си и винаги ще бъде така.

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    tuk ne sum suglasna s teb,mgxpower, muja mi za godina i polovina ne e promenil vziskatelnossta si kum malkiq i e vse tolkova grijoven-dori pove4e.Sega naprimer ne me ostavq sama da zaveda malkiq na qsla,trqbva i toi da e tam ZADULJITELNO,za da vidi,4e vsi4ko e nared kogato go ostavqme i vzimame.Vku6ti se griji za nego kato maika-orlica,no ne za6toto mi nqma doveriq,a za6toto umira da prekarva vsqka svobodna minuta s nego.Dokato na men mi se nalaga da patuvam u nas i v 4ujbina,toi ne se otdelq ot nego nito za mig i e adski vziskatelen(no ne vmani4en).Da,otno6enieto mu kum men edin den moje i da se promeni,no kum deteto si NIKOGA nqma da stane po-nemurliv i nezainteresovan!v tova sum ubedena!

  21. #21
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Да ви кажа, че някои от суеверията са основателни. Например да не замръкват дрехите на детето на простора. Просто нощем се навлажняват и може да се простуди или да мухлясат. Вие режете ли ноктите на бебетата си? Моите не са били рязани до 2 годинки някъде. Майка ми ги е гризяла. При рязане стават по-остри и може детето да се нарани...Колкото за чужди хора при детето-то и ма слаб имунитет(предеден му от майката) и тепърва изгражда свой. За това разходките навън, досега с външни хора и прочие го правят доста уязвимо. Храните преди зачеване също влияят. Киселата среда убива х сперматозоидите по-бързо, а алкалната...у......Има си то основание.

  22. #22
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    Da,kogato be6e po-maluk spazvah tova da ne prostiram dre6kite mu ve4er na prostora,za6toto ranosutrin ima slana i t.n i vsi4ko tova "popiva" v dre6kite mu.
    Estestveno,4e mu reja noktite-kak 6te gi griza!!!Za celta si ima bebe6ki pili4ki i noktoreza4ki,nali kato mu izgriza nokutq nqkude moje da ostane po-grubo i grapavo i da se nadraska.Tova e ujasno!!!

    Purviq mesec ne razre6avah 4ujdi hora-osven men i ba6ta mu-da vlizat v negovata staq!

  23. #23
    Супер фен Аватара на Angel_Girl
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    Яхнала метлата..
    Мнения
    1 300
    От както се е родил малчо простирам и неговите, и нашите дрехи вътре на сушилника, поради простата причини, че като се пренесохме с мъжа ми да живеем сами той не успя да направи външен простор

  24. #24
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    В бг-мама преди време бях чела сходна тема и тогава гризенето беше написано като мит. Тогава питах майка ми и тя каза, че го е правела. Още повече, че на мен до към 7-8 годишна възраст не можеше да ми реже ноктите на краката....имах ужасен гъдел. Пилеше ги или ми държеше ходилото с чорапче. Имало е моменти, в които умирам от гъдел и не мога дъх да си поема.....И то съвсем не съм била бебе.

    Просто по този повод се случи да я питам, защото и аз се озадачих. Е, моите са гризаени....и на какае ми също. Лошото е, че и на 24 пак обожавам да си ги гризкам

  25. #25
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ^imenno tozi "strani4en efekt" imah v prediv,4e e ujasno!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си