.

Виж резултатите на анкетата: Какви мислите за операциите по смяна на пола?

Гласували
71. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Извършващите такива операции лекари, трябва да бъдат най-малкото арестувани!

    2 2,82%
  • Всеки има право на избор.

    45 63,38%
  • Твърдо против!

    24 33,80%
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 53
  1. #1
    Повече от фен Аватара на Samoten89
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    434

    Като сте религиозни...

    ПОКАЖЕТЕ МАЛКО МОРАЛ! Вече всеобщо признати учени, които би трябвало да се борят с болести правят нещо абсурдно. Операции за смяна на половете. Това е недопустимо и демонстрира огромна липса на морал. Като има толкова много религиозни хора, защо те не си показват морала и несъгласието? Нали искаме едно мирно общество. Ще ви хареса ли детето ви да ходи с друго със сменен пол вероятно пожелало тази операция поради психично разствойство?
    Аз не съм религиозен човек, но знам, че те повече от всички останали искат да покажат своят морал и права. Защо тогава никой не работи по-въпроса с уволняване/наказване на тези така наречени "учени". Тези учени гледат как да вземат парите на хората и да направят сензация. Те не искат да търсят лек срещу СПИН или РАК. Просто провокират света. Или сте съгласни с това към което се стремят?
    То аз като изказвам твърдо несъгласие какво остава за милионите религиозни хора на този свят? Защо не виждам някакво противодействие срещу тези хора? Ако има такова моля дайте линк да видя, че ми е интересно .
    Това е нещо като начална фаза на използването на напредналата генно-модифицираща технология за никому ненужни цели! Как моеж човек да твърди, че пола не му харесва? Че не може да свикне с него. Това е психология. Тези хора имат нужда от помощ, а не от смотана операция! Ясно е, че не могат да се приемат такива хора в нашето морално общество! Ако не можеш да се приемеш такъв какъвто си ЩЕ СВИКВАШ!!! Не може да си избираме пола. Прекалено абсурдно е!
    Държа да отбележа, ако някой не знае, че такива операции вече 100% са извършени! В НОВА ТВ имаше предаване в което говореха с доктора, който е извършил няколко. Знае се какви доктори има на този свят! 10 000 $ може и документи да не използва за операцията и хоп да си легнете с жена, която преди това е била мъж. Е няма ли да ви е гадно??? Но темата е сериозна и не е за смях.

  2. #2

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    ...и да искаш и да не искаш мисленето на хората се променя!
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Щом има хора, които го искат, никой не може да го забрани. Религията не се намесва в държавата.
    Относно това, което каза за лекарите, също няма религиозно отношение, просто бизнес и труд. Престъпление ще е, ако умишлено създадеш вирус и заразиш хора с него, за да ги лекуваш после за много пари.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  4. #4
    Повече от фен Аватара на Samoten89
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    434
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    ...и да искаш и да не искаш мисленето на хората се променя!
    Да и аз съм се променил, но не може на вярващите толкова много години да им замине чувството за морал. Просто не го вярвам. Искам да ги накарам да си изкажат мнението. В този случай ги подкрепям за морала . Но тази промяна на мислене при малко хора след време води до Хаос. Все още има доста случаи на расизъм породени от скинъри. Остава ни само и убийци на хора сменили си пола да има. Обществото няма да иска такива хора и съответно не трябва да има. Какво толкова дали ще си жена или мъж? Това е като напълно да имаш липса на самочувствие и да си милиш, че няма да преуспееш с дадения пол. Глупаво разсъждение е това!
    Nam3less3 щом има хора, които не го искат можеш да ГО ЗАБРАНИШ! Нима нямам право да изкажа моето несъгласие? И не става въпрос само за религията, а като цяло за естественото. За това, че минаваме извън границите на нормата. Има предостатъчно проблеми и то много сериозни. Гейове, лесбийки, двуполови, мазохисти, психари и какви ли още не. Остава ни само народа да приеме да има и безразборни смени на половете и умишлено дори двуполови хора...
    Ако се направи гласуване едва ли над 50% биха приели тези операции като нещо нормално. Общият вот трябва да е от значение. Не няколко глупави политици да приемат това и да се смята, че целият народ е съгласен. Мисълта ми е, че до нищо добро няма да доведе това!

  5. #5

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    прекалено много си черноглед.....вярно че истината има грозно лице,но истината е също така и инструмент/оръжие.
    Истината унищожава лъжите...ако си вярвал в красиви приказки е нормално да те избие на черногледство когато загрееш,но ако знаеш как да се възползващ от лъжите и истината,светът ще ти се стори доста по лесен и не толкова черен.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  6. #6
    Божите заповеди си изменят значението с течение на времето... Така, както и моралните принципи в Библията. Ако следваме всичко така, както са го следвали хората преди 300 години, това би било застой на едно място. Аз самата не съм религиозна, но нещата стоят по този начин.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  7. #7
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Аз не съм религиозна. В училище общо 6 години съм имала вероучение и през цялото време исках да изкрещя на госпожата че говори пълни глупости
    Въпреки това смятам че има Бог и вярвам че той иска да сме щастливи и да изживеем това което ние смятаме за правилно и искаме. След като някой не се чувства добре в собствената си кожа тогава трябва да направи всичко възможно за да е щастлив дори това да значи да си смени пола. И да ти кажа не е само на психическа основа. Има объркани хормони и това е факт. Ти как обясняваш едно момченце на 3 годинки да разправя че е момиченце въпреки че никой не го е учил на нещо подобно? Децата на тази възраст не знаят още нищо за сексуалността та да може да се каже че медиите са виновни или нещо такова.
    А какво става с хермафродитите? Да си живеят така ли? Там също се намесва човека защото явно Господ е искал този човек да има 2 полови органа... Същото е и за рак и СПИН които спомена. Господ иска ти да се разболееш и да умреш. Защо се намесваш? Защо има операции, лекарства, химотерапия? Нали Господ ти е изпратил болестта. Едва ли някой който е болен се чувства добре нали? Значи той има право да вземе мерки и да премахне това което му създава дискомфорт но ако това нещо е половия му орган не може?
    Това е моето мнение де. Не задължавам никой да се съгласи. Просто аз така виждам нещата

  8. #8
    Слънчице, ако Господ ти е изпратил болестта, нищо няма да те спаси.

  9. #9
    ...Защо да не уважаваме правото на иэбор на хората-всеки може да бъде такъв какъвто поиска! Трябва просто да бъдем толерантни ..
    Sometimes the sound of goodbye is louder than any drumbeat...

  10. #10
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от Fjordr
    Слънчице, ако Господ ти е изпратил болестта, нищо няма да те спаси.
    И въпреки това се търсят нови лекарства, терапии, правят се операции..
    Точно там е въпроса! Уж всичко ни го праща Господ но срещу едното имаме право да се борим а сещу другото - не. Не виждам логиката. Ок може някой да каже че от рак се умира но дали нещастието от това че си се родил в неправилно тяло не може да доведе до депресия и самоубийство тоетс пак до смърт?
    Според мен всеки има право да е щастлив и да се бори за щастието си

    ziumbul радвам се че си съгласна с мен но се наложи да ти изтрия мнението по точка 6

  11. #11

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Той господ бил пратил и чумата, обаче май май й намерих ме лек а!?
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Изобщо кой твърди, че не трябва човек да се бори с болестите?
    Не схващам смисъла на темата.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  13. #13
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Изобщо кой твърди, че не трябва човек да се бори с болестите?
    Не схващам смисъла на темата.
    Аз започнах за болстите защото според мен има общо с темата.
    Да приемем че Господ ни праща всичките и хубавите и лошите неща които ни се случват. Имаме човек болен от рак и човек който е роден като мъж но от малък се чувства момиче съответно иска да си смени пола. И двамата са недоволни от това което им се случва.
    Първият има право да се бори срещу болестта - лекарства, терапии, операции и медицината и учените трябва да му съдействат борейки се срещу болеста.
    Вторият човек обаче трябва да се примири и да СВИКНЕ с нещастието си и учените и медцината не трябва да се опитват да намерят начин да облекчат страданието му.
    Това е което казва автора (както аз го рабрах естествено).
    Лично аз не намирам логиката.
    След като можем да се борим срещу едното нещастие (рак, СПИН) трябва да можем да се борим и срещу всяко друго

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от slun4ice
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Изобщо кой твърди, че не трябва човек да се бори с болестите?
    Не схващам смисъла на темата.
    Аз започнах за болстите защото според мен има общо с темата.
    Да приемем че Господ ни праща всичките и хубавите и лошите неща които ни се случват. Имаме човек болен от рак и човек който е роден като мъж но от малък се чувства момиче съответно иска да си смени пола. И двамата са недоволни от това което им се случва.
    Първият има право да се бори срещу болестта - лекарства, терапии, операции и медицината и учените трябва да му съдействат борейки се срещу болеста.
    Вторият човек обаче трябва да се примири и да СВИКНЕ с нещастието си и учените и медцината не трябва да се опитват да намерят начин да облекчат страданието му.
    Това е което казва автора (както аз го рабрах естествено).
    Лично аз не намирам логиката.
    След като можем да се борим срещу едното нещастие (рак, СПИН) трябва да можем да се борим и срещу всяко друго
    Автора твърди, че смяната на пола е извращение, и съответно не трябва да има подобни операции. Както и да е, това няма нищо общо с религията, така както човек се опитва да излекува която и да е болест, така има право и да прави каквото желае с тялото си.
    Ако приемеш, че Бог праща лошите неща в живота ни(например болести), това включва всичко от настинката до хермафродизма. И е еднакво по същност, но различно по тежест.
    Болестите идват, или защото не сме се грижили за себе си и от нехайство, или като наказание за нещо(според някой хора различните по-тежки болести са следствие от различните лоши качества на хората), или пък болестите са различен начин да умреш.
    Ето един пример от хора, вярващи в кармата и прераждането.
    Някой добър човек е живял праведно, но накрая дълги години го мъчи старостта, като наказание за грешките му от предишния му живот.
    И децата му трябва доста да жертват, за да се грижат за него, чакайки го да умре. Този неприятен труд също е наказание за техни грешки, и ако откажат да се грижат за него, ще си навлекат още по-лоша карма.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  15. #15
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Както и да е, това няма нищо общо с религията, така както човек се опитва да излекува която и да е болест, така има право и да прави каквото желае с тялото си.
    Ако приемеш, че Бог праща лошите неща в живота ни(например болести), това включва всичко от настинката до хермафродизма.

    Точно това исках и аз да кажа

  16. #16

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    И ти ли си такъв човек който вярва в прераждането ако си реторичния въпрос е за теб:
    Тея прераждания знаеш ли колко мнооооооооооого са свързани с онзи господ и неговата религия които ти защитаваш!?!?!(реторичен въпрос,не отговаря!)
    Да добавя само че има и генетично заложени болести предавани от поколение на поколение и е егати глупостта да се смята че това е някакво наказание...без значение как човек живее,докато живее той прави неща които му носят +чета за някои негови органи и --чета за други негови органи.Всичко носи както + така и -,златната среда за човешките същества е по средата.
    Да вярваш че боледуваш заради твои грешки и неща които си правил е първо глупаво и второ вредно,защото по този начин чрез вина си затормозва психиката а от там благодарение на увеличението на определени хормони за сметка на други си оврежда и органите и крагът се затваря....колкото повече този човек се обвинява,толкова повече започва да боле боледува и това е научно доказано. Е хайде да видим какво пише в библията....трябва винаги да съжаляваме,да се разкайваме и прочие и всичките тези "християнски" ценности са свързани с вина....сами си направете изводите,ако изобщо някои от вас биха могли(сори за сърказма,не се здържах).
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  17. #17
    Тея прераждания знаеш ли колко мнооооооооооого са свързани с онзи господ и неговата религия които ти защитаваш!?!?!(реторичен въпрос,не отговаря!)
    0%

    Няма прераждане в Библията.


    Kman, моля те вземи курс по световна религия.

    Тъп си, брато.

  18. #18

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Естествено че няма прераждания....това беше реторичен въпрос...зацепваш ли...реторичен!?
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Естествено че няма прераждания....това беше реторичен въпрос...зацепваш ли...реторичен!?
    Значи не подкрепяш твърдението, че в Християнството има прераждане?

  20. #20
    Голям фен Аватара на Nekasa4a
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    София кв. Лозенец /Ловеч "Попска Градинка"
    Мнения
    724
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Изобщо кой твърди, че не трябва човек да се бори с болестите?
    Не схващам смисъла на темата.
    И аз не разбирам точно какво се има в предвид А за смяната на пола... то сега всичко ненормално е на мода май
    I don't thing ! I drink !!!
    Litex & Metal Rulz !!!

    Верни сме до Гроб!

  21. #21
    Твърдо против!

  22. #22

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Преражданията и християнството нямат нищо общо.<-това твърдя....защо подяволите никой не знае какво е реторичен въпрос....
    Онва "колко мнооооого" е възклицание и всъщност има негативен смисъл.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  23. #23
    Чувала съм,че Библията е "оразяна" в интерес на шепа хора,които да манипулират с нейна и изобщо с помощта на религията.В миналите векове църквата е била много богата,с огромна власт,включително и над краля.Един от способите й за трупане на средства били индулгенциите-листи хартия,които опрощават греховете...Ако в Библията пишеше,че душата е безсмъртна,кой би се поддал на манипулации от този тип,кой би плащал индулгенции,данъци и т.н,ако знае,че ако не го прави,няма да след това да се пържи в огън и жупел за вечни времена...
    Мисля,че този материал може да докаже,че съществуват все още неразгадани загадки около Библията,също и че не всичко трябва да се взима за чиста монета в буквалния му смисъл... -> http://www.segabg.com/online/article...d=5&id=0001001
    А по темата...Мисля,че характерът на този въпрос е по-скоро общочовешки,отколкото религиозен.
    И не си мислете,че преди такива операции не се правят не се правят тестове дали си психично болен...Би било неморално не да се извършват такива интервенции,а да не се правят.

  24. #24

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    И правилно си чула....кои евангелия да бъдат в библията е избрано от шепа попове или там каквито са били и е много логично да изберат тези евангелия които са им най-удобни.Ами унищожените и неприетите евангелия и писания които се пазят в скривалищата на ватикана и по разну други места...от какво се страхуват,че не ги правят всеобщо достояние.Да не би да са дяволски...и как така те станаха хората които да решават кое е дяволско и кое божие.Тази религия която в моемнта следвате може изобщо да не е това което Исус е искал да предаде като вяра,а просто слепени изрезки....ама то си личи че са слепени изрезки по много грешки и противоречия.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  25. #25
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    ТВЪРДО ПРОТИВ!

    Не е нужно да си религиозен, за да си против такова извращение. Комунистите са били атеисти и са вярвали в равенството, но преди 89-та гейовете в България са ги пращали в затвора - ЕТО ТОВА Е МОРАЛ!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си