Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
В духа на обсъждането - всяко разумно момче схваща, че прекаленото потапяне в конкретика е... меко казано неадекватно.
Абсолютно. Въпросът е обаче дали преобладаващата част от хората могат да се определят, като разумни. Пък може и проблемът да е в мен и да попадам често на такъв вид хора вследствие на собствената си неразумност. Никой не знае. Като добавим обаче, факта, че съм най-разумното същество на планетата, с което съм се запознавал (оф, майкоо), опцията с "може и..." ... меко казано почина. (хехее)

Не, по собствените си наблюдения, наистина изключителна малка част от хората, четящи подобни материали съумяват да се "докопат" до златната граница, за която говориш:

Да преглеждаш материали по диагонал все пак невинаги пречи на схващането на същността, та за мен тя е, сбито казано, в импулса. Тоя вид импулс, който те предизвиква не да представяш нещо неистинско за теб и "разработено" от други като натурално, ами да схванеш някои общи механизми и на тая база да видиш кое пасва на твоя характер. Очаквано, така наречените общи механизми са свързани главно с характера/личността на ентусиаста , изключвам натрапчивото държание като по матрица (т.е всички вкарващи момичетата в твърда рамка глупости).
Вместо това се филмират и започват да изпълняват висши актьорски Ал Пачино тип пилотажи, които погледнати от страни са наистина тъжни. (бърша сълзата от окото си ... после от другото ... накрая се отказвам, понеже не мога да смогна и минавам на сок от портокал в знак на протест.)

Конкретиката в темата е далеч от промишлените количества, напразно няколко потребители горе й ги приписват.
Абсолютно е така. Особено, като изключим някои моменти с ...

Например едни развлачени дънки, или суичър в който можете да се поберете ти и барт + кучето не е подходяща комбинация. Крещящите цветове също. Избирай дрехи в една гама или близки по цвят. Добра комбинация е бежаво + жълто; светло съньо + дънки; червена блуза и бежави панталони. Друг вариант е контрастни цветове. Например: тъмносива блуза и сини дънки, светлооранжава ризка и тъмни панталони.
Важна подробност е и тембърът, с който говориш. Прекалено пискливият глас не е сред любимите на жените. Не е нужно и да грачиш като мечок-махмурлия разбира се Постарай се гласа ти да има дълбочина.
Момичетата обичат да чуват леки шеги, обичат да знаят че ти гледаш по различен начин на света. Например -

ти си толкова прекрасна и изглеждаш толкова добре. Как ми се иска да не бях гей...

Това го казваш с широка усмивка и майтапчийски акцент. Или друго:

Хей, знаеш ли че прическата ти/очите ти/усмивката ти/изражението ти/зъбите ти ми напомнят на Бъгс Бъни/Прасчо/Моджо Джоджо/Барни....
Нещо което ще ти помогне е преплитането на теми. Например - "Знаеш ли онзи ден с Митко ходихме на концерта на Металика. Беше супер яко, металика ми е една от любимите групи. А Митко пък видя един негов стар съученик, та отидохме в "Бай Гроздан" да се видим. Аз се запознах с него, страшно забавен човек, прилича малко на Майкъл Джордан и Бил Клинтън едновременно. Да се върна към концерта - около 3 часа класика и добро настроение. Съученика се казваше Янко, веселяк и половина, преди няколко дена се върнал от Африка. Спомням си че аз исках като малък да отида там, защото ми е интересно да науча за зулусите и техните обичаи. А искам да видя и слон. Което ми напомня че майка ми има колие от слонова кост....."
И така можеш да скачаш от тема на тема колкото си искаш. добре де, сега си мислиш сигурно - "девойката като ме слуша, няма ли да си каже че съм някакъв хахо, и че няма връзка, почвам от металика и стигам до слоновете?" Не приятелю, девойката изобщо не те слуша какво говориш.
Сложи ръка на коляното и/рамото и/върху нейната ръка и отново виж как ще реагира. Не би трябвало да е негативно.
Не би трябвало да е негативно, особено ако се приложи написаното по-горе.

Докато говориш просто я гушни и започни да разправяш за звездите примерно, или за някаква твоя тайна, или за зодиите.
Силно се надявам да не се налага да обяснявам нередностите по тия цитати, щото ще се ядосам ! Още повече, че форума се чете предимно от хора попадащи в по-ниската възрастова граница и се предполага, че приемат нещата, както ти го описа "без да влагат импулса си в прочетеното".

Не знам, освен да ми покажеш кой пробутва илюзията да се харесаш на всички. Моята способност за четене ми казва, че просто има насоки, които биха сработили при определен тип момичета. В общия случай негването например няма да даде желания резултат при супер спокойно момиче, което е и доста срамежливо/по-затворено от обичайното. Пик-ъпът правилно тръби, че е жалко да следваш ритъма, представите и едва ли не живота на която и да е. Удовлетвореността и успехите обикновено идват, когато имаш такава същност, че е изключено да я замъглиш заради увлечение, т.е следваш собствените си желания и си организираш "подбора" на цели в женския свят спрямо тях.
Ходи го обясни на НЕРАЗУМНИТЕ. Те ще те разберат. Те са много. Те са армия.


Би ми било интересно да прочета коментари, засягащи 'опцията' да пропуснеш етап(и) в развитието си, като става въпрос за флирт/изграждане на връзки/връзки и пр. Т.е о от едно ниво да прескочиш един или няколко етапа и да продължиш нататък ~ как може да се случи? Предполагам има очевидни неща, хрумващи на почти всеки, обаче аз ще се радвам на по-стабилна обосновка.
Опцията, за която говориш изисква опит от гледна точка на това, че дори ако съумееш успешно да пропускаш етапи, след това неминуемо трябва да се връщаш към тях и да ги "наваксваш", ако наистина целта ти е връзка с въпросния "обект". По тоя въпрос може да пиша повече, ако ме провокираш успешно, за момента наистина ме мързи ... писах много :/

Забравих да вметна 2-3 думи за изказването, което всъщност ме провокира. Колкото е глупаво да се стараеш да допаднеш на някоя симпатяга, толкова е глупаво и да се възприемаш като "наградата"
Не, блондиииии (вземи тоя аватарен нег, още повече ако съм гръмнал и друг заяк освен него, малеееее /което предполагам не е далеч от истината/ мноо та харесах.). Toчно това имах предвид. Вместо да се налага ти да се изтъкваш пред момичето и да си хабиш патроните, защо да не я провокираш, да запалиш интереса й, за да може старанието да е именно двустранно, вместо единствено "обработка на данни" от страна на момичето дали ставаш или не, дали си алфа или да и дали да си прави труда да се позабавлява с теб или да те разкара на секундата.