.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Сахара
    Мнения
    183

    Нещо много странно

    Здравейте!От много години съм забелязал,че правя нещо което не ме притеснява толкова колкото ми е адски интересно ква е причината... Омалък ям само с едната ръка-дясната.Другата я подпирам между тялото си и масата ако се хараня седнал до маса и докато с едната ръка се храня другата я стискам до болка в юмрук... Напоследък се усещам много често,защото идва момент в който започва да ме боли ръката до такава степен стискам...Интересно ми е някой дали има подобен,хм дали въобще мога да го нарека проблем
    Pero nadie, nadie pudo amarte como yo!!!

  2. #2
    Супер фен Аватара на ThisIsMe
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    1 514
    Защо да е проблем.Стой си така,както ти харесва.
    НЯма определена стойка за ядене .Всичко е нормално ,спокойно!

  3. #3

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Сахара
    Мнения
    183
    да ама не мисля че е нормално да стискам ръката си до болка без дори да осъзнавам за тва...не че ми е проблем...
    Pero nadie, nadie pudo amarte como yo!!!

  4. #4
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429

    Re: Нещо много странно

    Цитирай Първоначално написано от nyx
    Здравейте!От много години съм забелязал,че правя нещо което не ме притеснява толкова колкото ми е адски интересно ква е причината... Омалък ям само с едната ръка-дясната.Другата я подпирам между тялото си и масата ако се хараня седнал до маса и докато с едната ръка се храня другата я стискам до болка в юмрук... Напоследък се усещам много често,защото идва момент в който започва да ме боли ръката до такава степен стискам...Интересно ми е някой дали има подобен,хм дали въобще мога да го нарека проблем
    дам, проблем е. погрешно отпечатан стереотип.

    това е нещо, което е било в ранното ти детство, а по описанието може да се направи извод, че е било практика на която си "приучен" в детска ясла или детска градина, където чрез психическо и физическо насилие ти е вменено че "излишната" за хранене ръка трябва да бъде блокирана за да не би - пази Боже - да разлее нещо по масичката.
    тези дивашки методи бяха практика в детските градини. и все още май са. гарантират безхаберно спокойствие на персонала.

  5. #5
    Аватара на sawfan
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    градския кенеф
    Мнения
    131
    А бе ще стане проблем,ако толкова силно стискаш,че се усетиш че ядеш кърваво пиле

  6. #6

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Сахара
    Мнения
    183
    wow...логично...
    аз имах друга теза,подобна на твоята batkodoki:
    мислех си че когато съм бил бебе докато съм се хранил съм държал пръстта на майка си което също би било логично като се изключи положението в което сега държа ръката си...така че темата се приключва тук като приемаме че детските градини не са най-добрия възпитател... 10х за адекватното мнение!
    Pero nadie, nadie pudo amarte como yo!!!

  7. #7
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от nyx
    wow...логично...
    аз имах друга теза,подобна на твоята batkodoki:
    мислех си че когато съм бил бебе докато съм се хранил съм държал пръстта на майка си което също би било логично като се изключи положението в което сега държа ръката си...така че темата се приключва тук като приемаме че детските градини не са най-добрия възпитател... 10х за адекватното мнение!
    СИ държал пръста на Майка си докато си сукал, но тук знака е обратен на коментираното - правим го всички като гаранция за сигурност и безопасност. така се усещаме добре. все пак докато умрем "Мама" е символа на защитата от всяко зло

  8. #8

    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Е там...
    Мнения
    1 896
    интерестно

  9. #9
    Az kato nalagam nqkogo stiskam mnogo zdravo zybi, 4e kato spra se use6tam i posle me bolqt 5 min

  10. #10
    Голям фен Аватара на melinor
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    538
    ^ Това се нарича злоба [Не се заяждам]
    Боса по асфалта минавам,
    знам че няма мода такава -
    просто детски навик още в мен живее.


  11. #11

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Сахара
    Мнения
    183
    замислял съм се да не би и аз да го правя от злоба...да ама се случва дори и когато съм абсолютно спокоен...вярно че когато съм максимално изнервен стискам още по здраво... ама не е и от това... има и още нещо...веднъж бях на гости на баба ми,която ми каза че тя също държи така ръката си,както и нейния баща някога го правел... Като и споделих че аз обаче стискам юмрука си тя обърнала внимание и остановила че и тя го прави...възможно ли е да е наследствено
    Pero nadie, nadie pudo amarte como yo!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си