
- Форум
- Тийн интереси и проблеми
- Училище и приятели
- Айде помогнете ми!!!
Здравейте!
Попринцип не търся често помощ за домашните,но сега наистина ми е нужна....Взехме много гаден урок по математика,а аз не разбрах задачите,абе изобщо в геометрията никава ме няма,зaтова може ли да ми помогнете с задачите за домашно.....МОЛЯ!!!!
Урока е четириъгълник,описан около окръжност/8клас
1.Даден е четириъгълник,описан около окръжност с радиус 3 см.Сборът на две срещуположни страни на четириъгълника е 20см.Намерете лицето и периметъра на четириъгълника.
2.В трапец е вписана окръжност с радиус 2 см.Намерете лицето на трапеца,ако сборът на бедрата му е 10см.![]()
3.Около окръжност с радиус 1 см. е описан правоъгълен трапец АBCD,като AB е ПЕРПЕНДИКУЛЯРНА на AD,AB е успоредна на DC и ъгъл АВС=30градуса.Намерете периметъра и лицето на трапеца.......![]()
И последната,ставм вече нахална,ама нищо не разбирам.....![]()
Четириъгълник АВСD е описан около окръжност к (О).Докажете,че ъгъл АОВ+ ъгъл СОD=180градуса
Ако някой може да ги реши,дори и една от тях,да ми помогне,че съм го закъсала с тая математика.........![]()
Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!