.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тема: Чужбина

  1. #1

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Маями
    Мнения
    92

    Чужбина

    Хора налага ми се да пътувам до Виена следващия месец.Искам да попитам какви са цените на самолетните/автобусните билети и трябва ли ми все още задграничен паспорт? Трябват ли ми подписи от двамата родителя, че ще напускам страната(баща ми не е в България)?

    Благодаря предварително и не ми се карайте, че съм невежа

  2. #2
    Повече от фен Аватара на VQTUR
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    311
    Значи ако си под 18 ти трябва нотариално-заверено пълномощно и от 2та родители, че те пускат в чужбина.Единия вариант е да го извадят за това че попринцип са съгласни да излизаш в чужбина, докато навършиш 18, а другия вид пълномощно е само за случая и трябва да имаш придружител.
    За паспорта не съм мн сигурна дали ти трябваше...

    С автобус ще пътуваш '3 дена и 3 нощи с камили'' ...
    но все пак провери тук http://213.240.239.190/guide/welcome.jsp

    за самолет... също виж в сайта им, но попринцип заявките за самолет се правят от няколко месеца по-рано.

    Надявам се да съм ти помогнала, ако имаш още въпроси - питай!
    МОМИЧЕ СЪМ!

  3. #3

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Маями
    Мнения
    92
    ами на 15 години съм и ще трябва да пътувам с роднина(баба ми), това няма ли да улесни процедурата?

    P.S. много сложно всичко бе..

  4. #4
    Аватара на woshata
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Непостоянно
    Мнения
    3 784
    Ми не знам .
    По принцип ти трябва паспорт за който да отидеш по-раничко щото най-бързата процедура май беше 3 дни .. плаща се там не помня вече колко . Ще си провериш .
    Трябва ти и нотариално заверено пълномощно подписано от двамата родители . Препоръчвам ти такова да 18 години за да не се заниваш някой друг път пак .
    Обаче ако си с баба ти може и по-лесно да е . Не съм сигурна .
    .!.

  5. #5

    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Е там...
    Мнения
    1 896
    бил съм 6-7 пъти там...

    няма ти стигне времето да видиш всичко
    и ти трябва немски(който вие не говорите)

  6. #6
    Супер фен Аватара на raduna
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    ТУК
    Мнения
    1 198
    ето линкче за маршрута София-Виена (не знам откъде си всъщност) на Карат-С / Eurolines, има и цени:

    http://www.posoka.com/avtobusi_za_evropa/tid_4247.phtml

    скоро не съм пътувала с автобус, но когато ми се е налагало винаги е било с тази фирма и нямам оплаквания

  7. #7
    Това,че си с баба си няма никакво значение.Просто трябва да ти направят пълномощно,че са съгласни да напускаш сама държавата(или,ако искат да го направят с придружител,но може и сама да ти се наложи).
    Щом баща ти не е в България,трябва да иде в Българското посолството(в която държава е)и там да ти извади и да ти го прати,и след това майка ти.
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си